Kiedyś cienkie, niezbyt ładne i bardzo łamliwe, teraz grube i lśniące. Zmieniłam swoją dotychczasową pielęgnację i cieszę się, ze przyjaciółka poleciła mi tę odżywkę. Moc składników aktywnych obudziła uśpioną gęstość w moich włosach i w końcu zaczęły mi się podobać.

Reklama

Odżywka odbudowująca BasicLab - działanie, zdjęcia i właściwości

Odżywka znajduje się w pojemniczku z pompką. To pozwala na idealne dozowanie, bez ryzyka, ze weźmiemy zbyt wiele. Doskonale się rozprowadza i zmiękcza włosy. Obawiałam się, że je obciąży - jednak nic bardziej mylnego. Odbudowuje, a pasma lśnią jak po zabiegach z keratyną.

Dogłębnie nawilża, i sprawia, ze nawet farbowane włosy wyglądają na zadbane, jak prosto z salonu! Polecam nałożyć około 3 pompki na 15 minut - możecie wcześniej olejować włosy lub nie. W zależności od poziomu przesuszenia, możecie wybrać idealną dla siebie metodę. Moim zdaniem, idealnie sprawdza się przy OMO. Od razu po nałożeniu zauważycie, że włosy są gładsze, a po niecałych trzech tygodniach o wiele gęstsze!

Składniki aktywne:

  • Analog ceramidów - zwiększa elastyczność włosów, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • Sorbitol - ma silne właściwości wiążące wodę oraz pozwala na zmiękczenie powierzchni włosów,
  • Hydrolizowane proteiny ryżu - ułatwiają rozczesywanie włosów oraz stylizację, dodatkowo redukując szorstkość,
  • 2% kompleks aminokwasów - utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia włosów, penetrując w głąb.

Sprawdź także: Ten słoiczek za 9 zł z kolagenem to TOP1 mojej 50-letniej mamy. Usuwa linie na czole i ujędrnia skórę

Zobacz także

Jakich składników szukać w kosmetykach, aby odżywić i zregenerować łuskę włosa? Co włączyć do diety?

Podstawą pięknych i gęstych włosów jest odpowiednia pielęgnacja. Zarówno ta od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Przy wyborze kosmetyków kierujmy się składem, który będzie bogaty przede wszystkim w ceramidy, aminokwasy oraz olej arganowy. Dodatkowo warto poświęcić kilka chwil na zastosowanie wcierek bogatych w ekstrakty ziołowe na bazie rozmarynu, majeranku, łopianu czy czarnuszki. Dodatkowo nie zapominajmy o pantenolu czy oleju rycynowym.

Dieta również przyczynia się do wzmocnienia łuski włosa. Orzechy brazylijskie, makadamia czy tłuste ryby to źródło kwasów omega-3, niezbędnych do utrzymania i poprawy jakości włosów. Dodatkowo dodajcie do menu biotynę, wspomagającą porost włosów. Regularne uzupełnianie cynku czy miedzi w diecie zapewni im blask i opóźni siwienie.

Reklama

Jeżeli szukacie szamponów do cienkich włosów, które potrzebują wsparcia, wypróbujcie te hity, które zdecydowanie wzmocniły nasze włosy:

Reklama
Reklama
Reklama