Wejdź
depilacja woskiem
123rf
Pielęgnacja

5 zasad perfekcyjnej depilacji woskiem

Czy wiesz jak zmniejszyć ból podczas depilacji woskiem oraz zapobiec wrastającym włoskom?
Magdalena Borucińska
czerwiec 14, 2013

depilacja woskiem

Depilacja woskiem bez tajemnic: depilacja w ciąży

1. Częsta depilacja

Staraj się wykonywać depilację regularnie. Wyrywanie kilkunastu krótszych, cienkich włosków jest o wiele mniej bolesne niż pełna depilacja co 4-6 tygodni. Pamiętaj, że częsta depilacja znacznie osłabia cebulki włosków, dlatego ból jest mniej odczuwalny, a skóra mniej podrażniona.

2. Perfekcyjna technika

Wybieraj sprawdzone i doświadczone kosmetyczki. Na rynku coraz więcej jest gabinetów, które specjalizują się tylko w depilacji woskiem. Jeśli sama wykonujesz depilację pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

  • Nałóż wosk, a następnie bawełniany lub fizelinowy pasek zgodnie ze wzrostem włosów
  • Jeżeli korzystasz z gotowych plastrów z woskiem ogrzej je do temperatury ciała – możesz użyć suszarki do włosów.
  • Paski zawsze zrywaj zdecydowanym ruchem pod włos
  • Nakładaj wosk niewielkimi partiami, zwłaszcza w okolicy bikini i pach
  • Nie nakładaj wosku kilka razy w to samo miejsce – podrażnisz skórę i zerwiesz naskórek

3. Naucz się oddychać

Mimo iż jest to kuszące staraj się nie wstrzymywać oddechu podczas depilacji. Odpowiednie oddychanie pomaga zmniejszyć ból – weź głęboki wdech, a podczas odrywania plastra zrób wydech. Sprawdziłyśmy to na sobie - naprawdę pomaga!

4. Wrażliwa skóra

Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, uprzedź o tym kosmetyczkę. Dobierze specjalny wosk zawierający dwutlenek tytanu o właściwościach łagodzących. W domu wybieraj woski przeznaczone do wrażliwej skóry z kojącym rumiankiem i aloesem. Nie stosuj wosku na podrażnioną skórę.

5. Odpowiednia pielęgnacja po depilacji

Regularnie złuszczaj i nawilżaj depilowane miejsca – w ten sposób zapobiegniesz wrastaniu włosków. Peelingi zacznij kilka dni po woskowaniu, gdy skóra przestanie być podrażniona i zaczerwieniona. Jeśli masz skłonność do wrastających włosków, powinnaś kupić specjalny płyn z dodatkiem kwasu salicylowego i mlekowego.

Komentarze
Pielęgnacja Sposób na skuteczną depilację w domowych warunkach
Odpowiednie przygotowanie, a także wybór metody w oparciu o potrzeby skóry, to klucz do tego, aby stała się gładka i piękna!
Materiał partnera
czerwiec 02, 2020

Jeśli chodzi o depilację w domowych warunkach, pole manewru jest dosyć szerokie. Mamy dostęp do kilku metod, które w zależności od reakcji skóry pomogą nam usunąć niechciane owłosienie bez podrażnień. Jakie są rodzaje depilacji? 1. Maszynka To jedna z najpopularniejszych metod depilacji. Jest szybka i tania, ale nie do końca skuteczna. Wrażliwa skóra nie zawsze będzie na nią dobrze reagować. Może wystąpić efekt truskawkowej skóry, a włoski mają większą tendencję do wrastania. Dodatkowo ostrza należy regularnie wymieniać nie tylko ze względu na to, że się tępią. Z uwagi na wilgotne środowisko łazienki maszynka może stać się siedliskiem bakterii. 2. Kremy i pianki Bezbolesne usuwanie owłosienia istnieje i zapewniają to właśnie kremy oraz pianki. Wystarczy posmarować nimi skórę, odczekać wyznaczony czas, a następnie usunąć pianę dołączoną do produktu szpatułką. Nie zawsze jednak uda się usunąć 100% włosków. Niektórzy omijają te produkty ze względu na dość nieprzyjemny zapach, który kojarzy się z robieniem trwałej ondulacji. 3. Wosk Ta metoda ma wiele zwolenniczek, ponieważ zapewnia gładką skórę nawet do miesiąca. Z czasem również cebulki zaczynają się osłabiać, dzięki czemu włosków wyrasta coraz mniej lub stają się coraz cieńsze. Trzeba jednak pamiętać, że usuwanie owłosienia woskiem wiąże się z pewnym dyskomfortem w postaci bólu. To oczywiście indywidualna kwestia, a każda kobieta znosi to inaczej. 4. Depilator elektryczny Podobny efekt jak wosk daje również depilator. Te sprzed kilkudziesięciu lat były prawdziwym utrapieniem kobiet. Nowoczesne urządzenia tego typu zawierają szereg nakładek łagodzących proces wyrywania włosków. Co więcej - są również wodoodporne, więc można ich używać podczas kąpieli. Posiadają nawet gadżety w postaci światełka, które ułatwia dostrzeżenie także...

Przeczytaj

Nasze akcje