Reklama

Nieznośne uczucie suchości

Problem suchej skóry dotyczy coraz większej ilości osób. W dużej mierze sami za to odpowiadamy – praca w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, światła jarzeniowe czy korzystanie z agresywnych detergentów niestety znajdują odbicie w kondycji naszej skóry. Objawy przesuszenia mogą być naprawdę nieprzyjemne.Sucha skóra traci elastyczność, staje się szorstka i podatna na podrażnienia. Czasami może dochodzić do łuszczenia, a nawet pękania. Na szczęście ten stan można pokonać. Jednak sprawienie, by skóra odzyskała zdrowy wygląd, wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Po pierwsze: nie podrażniaj

Jeśli borykasz się z suchą skórą twarzy, powinnaś przestrzegać jednej ważnej zasady: nie podrażniać. Podczas codziennego mycia unikaj gorącej wody i używaj delikatnych kosmetyków do oczyszczania. Skóra sucha także wymaga regularnego złuszczania martwego naskórka. Dobrze jest jednak zamienić peeling gruboziarnisty na enzymatyczny – jest równie skuteczny i przy tym znacznie delikatniejszy dla skóry. Warto też rozsądnie korzystać z urządzeń do mechanicznego oczyszczania, takich jak szczoteczki i gąbki do twarzy.

Po drugie: nawilżaj

Efektywne nawilżanie to kluczowa sprawa w pielęgnacji skóry suchej. Warto uważnie wybrać kosmetyk – powinien pomóc przywrócić skórze właściwy poziom nawilżenia i jednocześnie nie spowodować podrażnień, na które jest bardzo narażona.Dobrym wyborem mogą być kosmetyki zawierające czystą wazelinę kosmetyczną, np. balsam Vaseline Advanced Repair z linii Intensive Care, który jest bezzapachowy i wyjątkowo delikatny dla skóry. Wazelina kosmetyczna używana w produktach Vaseline spełnia wymagania bezpieczeństwa i czystości międzynarodowych standardów*. Dodatkowo, czysta wazelina Vaseline Petroleum Jelly to produkt wielofunkcyjny – można go używać do nawilżania dowolnych partii skóry.

Po trzecie: pamiętaj o płynach

Reklama

Na pewno nie raz słyszałaś o tym, że dieta ma duże znaczenie dla kondycji naszej skóry. W przypadku problemów z jej suchością należy pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów. Najlepsza jest zwykła woda, ale możesz pić także np. niesłodzoną herbatę.Bardzo ważna jest także witamina E – przeciwdziała starzeniu skóry i poprawia jej ukrwienie, czyniąc ją gładszą i bardziej nawilżoną. Znajdziesz ją w m.in. olejach roślinnych (np. w słonecznikowym) oraz zielonych roślinach, np. sałacie i groszku.*Vaseline spełnia wymagania czystości i bezpieczeństwa według międzynarodowych standardów takich organizacji jak EP (Farmakopea Europejska), USP oraz US FDA.materiał sponsorowany

Reklama
Reklama
Reklama