
Jaki filtr do opalania?
Nie od dzisiaj wiadomo, że w celu ochrony skóry przed słońcem należy odpowiednio ją zabezpieczyć kremami z filtrem. Zastanawiacie się, jaki on powinien być? Wiele zależy od fototypu skóry.
Jeżeli macie rude włosy, albo jesteście blondynkami z bladą skórą, piegami i jasnymi oczami, to sięgnijcie po kosmetyki z SPF minimum 30. Jeżeli macie jasną karnację z niewielką ilością piegów, jasnymi oczami i włosami blond, ale w różnych odcieniach, to wybierzcie produkty z SPF 15-30. Jeśli macie delikatnie śniadą karnację, piwne/ szare oczy i włosy w kolorze brązowym, lub ciemnego blondu, to zdecydujcie się na SPF 6-15. Jeżeli macie ciemne włosy, brązowe oczy i śniadą cerę, to wystarczą wam produkty o SPF 4-10.
Opalanie podczas okresu
Naturalne jest, że podczas opalania brzuch się nagrzewa, co może spowodować intensywniejsze krwawienie, a nawet krwotok. Lepiej położyć się w półcieniu.
Tatuaż a opalanie
Kiedy tatuaż jest świeży, nie można się opalać, jak również kąpać w słonej wodzie. Natomiast kiedy miejsce tatuażu już się zagoi, musimy liczyć się z tym, że długotrwałe działanie promieni słonecznych może prowadzić do rozjaśnienia tatuażu, który dodatkowo także traci ostrość.
Antybiotyk a opalanie
Po niektórych lekach mogą się pojawić reakcje fotoalergiczne. Warto szczególnie uważać, kiedy zażywamy tetracykliny i chinolony. Zmiany takie jak rumień i pęcherzyki zazwyczaj pojawiają się w miejscach, które były bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych.
Opalanie po depilacji laserowej
Po depilacji laserowej nie można się opalać przez minimum 4 tygodnie. Należy też wtedy stosować kremy z wysokim filtrem.
Zobaczcie także: Nowości kosmetyczne. Ochrona przeciwsłoneczna na lato 2016