klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Pielęgnacja

Błyskawiczne zabiegi odmładzające: Zaffiro i Geneo

Nie tylko skalpel przywraca młodość skórze twarzy! Sprawdź, jakie zabiegi zaproponowali bohaterce naszego filmu specjaliści ze SkinClinic w Warszawie.
Materiał partnera
styczeń 21, 2020

Nie ma chyba na świecie kobiety, która nie chciałaby zachować młodości jak najdłużej, jednak klasyczny lifting nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Nie jest zresztą konieczny, bo współczesna medycyna estetyczna oferuje nieinwazyjne, całkowicie bezpieczne zabiegi, podczas których nie korzysta się ze skalpela i które dają efekt od razu!

Za radą specjalistów z warszawskiej SkinClinic bohaterka naszego filmu zdecydowała się na dwa z nich: Zaffiro i Geneo.

zabiegi odmładzające: Zaffiro i Geneo SkinClinic
Edipresse Content Studio

Zabieg Zaffiro 

Zabieg Zaffiro to termolifting, podczas którego do odmłodzenia i uelastycznienia skóry zamiast ostrza wykorzystuje się energię cieplną. Jak to działa?

Podgrzewane i drażnione wiązką światła podczerwonego włókna kolagenowe reagują skurczem i wracają do o swoich pierwotnych rozmiarów, dzięki czemu skóra staje się bardziej naprężona i jędrniejsza, a zmarszczki zostają wygładzone – wyjaśnia kosmetolog Maria Koniec. – Efekt jest natychmiastowy, jednak na tym nie koniec, bo Zaffiro działa także długofalowo: pobudza tkanki do samodzielnej regeneracji. W rezultacie w ciągu kolejnych 6 miesięcy nawet o 30% wzrasta wytwarzanie kolagenu, odpowiedzialnego za prawidłową gęstość i napięcie skóry. 

Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny, a dzięki zastosowaniu żelu chłodzącego całkowicie bezbolesny. Poprzedza go peeling wodny. 

Obszary, na których możemy wykonać taki lifting to twarz, szyja, dekolt, biust, ramiona, dłonie, pośladki, uda i kolana. 

Efekty: wyraźnie bardziej jędrna, elastyczna i lepiej napięta skóra, a także (w zależności od objętego zabiegiem obszaru): 

  • poprawa owalu twarzy, płytsze fałdy, bruzdy i zmarszczki,
  • gładsza szyja i dekolt,
  • uniesiony biust
  • obkurczona skóra brzucha,
  • jędrniejsze pośladki,
  • jędrniejsze ramiona,
  • zredukowane „bułeczki” nad kolanami.

Zabieg świetnie się sprawdza także w przypadku osób, których skóra straciła jędrność po odchudzaniu. Może być również wybawieniem dla kobiet, które po ciąży mają problem z nadmiarem wiotkiej skóry na brzuchu, a po karmieniu z biustem, który nie wygląda już tak jak wcześniej.

zabiegi odmładzające: Zaffiro i Geneo SkinClinic
Edipresse Content Studio

Zabieg Geneo

Natychmiastowy efekt odmłodzenia daje także inspirowany naturą zabieg Geneo, wykorzystujący biologiczne mechanizmy organizmu. Złuszcza martwy naskórek, umożliwia lepsze wchłanianie składników odżywczych i pielęgnacyjnych oraz dotlenia skórę twarzy. 

Inspiracją do stworzenia Geneo były gorące źródła, znane z właściwości dotleniających skórę – tłumaczy Maria Koniec. – Zabieg wywołuje w organizmie reakcję zwaną efektem Bohra, w wyniku której tlen wysyłany jest do obszaru zabiegowego. Umożliwia też usunięcie martwych komórek skóry z jej powierzchni, dzięki czemu w trakcie i po zabiegu wszelkie substancje odżywcze łatwo się wchłaniają. Przywraca skórze gładkość, wyrównuje jej koloryt, poprawia jędrność i elastyczność, a nawet pozwala zredukować drobne zmarszczki. I wszystko to widać od razu!

Zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale także bardzo przyjemny: przypomina masaż twarzy połączony ze złuszczaniem naskórka. 

Efekty:

  • gładka, miękka w dotyku, świeża i promienna cera,
  • wyrównany koloryt skóry,
  • redukcja drobnych zmarszczek.

zabiegi odmładzające: Zaffiro i Geneo SkinClinic
Edipresse Content Studio

Jakie efekty przyniosły oba zabiegi w przypadku bohaterki filmu? Zobaczcie sami!

Materiał powstał z udziałem marki SkinClinic
 

Komentarze
Pielęgnacja Alternatywa dla skalpela: nici liftingujące i zabieg przywracający objętość ustom
Czy da się wyraźnie odmłodzić twarz bez użycia skalpela? Tak! Z naszego filmu dowiesz się, jakie rozwiązania zaproponowali Marii eksperci ze SkinClinic w Warszawie.
Materiał partnera
lipiec 24, 2020

Klasyczny lifting potrafi zdziałać cuda, jednak nie każdy ma ochotę odmładzać się przy pomocy skalpela. Maria znalazła inny sposób: skorzystała z rozwiązania, które zaproponowano jej w SkinClinic. Żaden z zabiegów, którym się poddała, nie wymagał cięcia ani długiej rekonwalescencji. Zabieg z użyciem nici liftingujących Pierwszy był lifting bez użycia skalpela. Zabieg z użyciem nici liftingujących, zwany także liftingiem bez skalpela, stosuje się u pacjentek w wieku od 35 do 65 lat. Polega na wprowadzeniu po skórę nici, które ją napinają. Robimy to za pomocą kaniul, czyli bardzo cienkich igieł – mówi dr Maciej Łukasiewicz, lekarz medycyny estetycznej. Nici wprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie jest to bolesne, choć w momencie ukłucia pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. Zabieg trwa od kwadransa do godziny, w zależności od wielkości obszaru, jaki jest nim objęty.  To było moje pierwsze zetknięcie z medycyną estetyczną – mówi Maria. – Szczerze mówiąc, bardzo bałam się zabiegu, jednak jestem zachwycona efektami! To niezwykłe: zmiany po wprowadzeniu nici były widoczne od razu. Skóra wygląda młodziej i jest lepiej napięta bezpośrednio po wprowadzeniu nici, jednak na tym nie koniec. Po kilku tygodniach efekt jest jeszcze lepszy – zapowiada dr Łukasiewicz. Dzieje się tak dlatego, że zabieg inicjuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które w ciągu sześciu tygodni znacznie poprawiają jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Już nazajutrz można wrócić do zwykłych zajęć, jednak – jak uprzedza Maria – warto pamiętać, że skóra dochodzi do siebie przez mniej więcej dwa tygodnie. Może...

Przeczytaj