YSL
Chcę testować
neboa
Chcę testować
tresemme 1 minute
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Chcę testować
Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
Eveline ACNE
Wyniki testu
kr-Fructis grow strong
Wyniki testu
Tołpa, My Skin Changer
Chcę testować
Fructis Grow strong orange
Wyniki testu
Serum Garnier Vitamin C
Chcę testować
tolpa authentic
Chcę testować
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Laureaci
Elseve Bond Repair
Laureaci
Kosmetyki Maybelline
Laureaci
Oceanic bazy
Laureaci
Kobieta ze szczotką na cellulit
Evgeniia Medvedeva/iStock
Pielęgnacja

Cellulit to problem wielu z nas. Zobacz, skąd się bierze i jak skutecznie z nim walczyć!

Cellulit, czyli pofałdowanie skóry powstałe w wyniku nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej, może mieć różne przyczyny. W usunięciu pomarańczowej skórki pomagają specjalne masażery, kosmetyki, ćwiczenia i zabiegi.

Cellulit to nierówności, które pojawiają się najczęściej na pośladkach, udach, biodrach i brzuchu. Jego powstawaniu sprzyjają okresy intensywnych zmian hormonalnych – dojrzewanie, ciąża lub menopauza. Ale to nie jedyne przyczyny pojawienia się cellulitu. Zobaczcie, skąd się bierze, jak wygląda i jak się go pozbyć!

Spis treści:

  1. Co to jest cellulit?
  2. Cellulit tłuszczowy – skąd się bierze?
  3. Cellulit wodny – przyczyny powstania
  4. Cellulit w ciąży
  5. Cellulit na udach
  6. Cellulit na pośladkach
  7. Cellulit na brzuchu
  8. Jak wygląda cellulit?
  9. Jak się pozbyć cellulitu?
  10. Domowe sposoby na cellulit: peeling na cellulit
  11. Krem na cellulit: pielęgnacyjny przyjaciel w walce z pomarańczową skórką
  12. Masażer na cellulit: idealne uzupełnienie pielęgnacji
  13. Szczotki na cellulit oraz szczotkowanie cellulitu. Efekty
  14. Jak pozbyć się cellulitu z ud? Rollery na cellulit
  15. Bańki chińskie na cellulit
  16. Mata do akupresury na cellulit
  17. Zabiegi na cellulit: żelazko do cellulitu
  18. Dieta na cellulit i tabletki na cellulit
  19. Ćwiczenia na cellulit ujędrniają całe ciało

Ta metoda zwalczania cellulitu naprawdę działa – zobacz nasz test!

Co to jest cellulit?

Pomarańczowa skórka pojawia się, gdy tyjemy lub gdy nasz organizm zatrzymuje duże ilości wody. Jej powstawaniu sprzyjają także estrogeny – hormony odpowiedzialne za trzeciorzędne cechy płciowe (między innymi kobiecy typ owłosienia i wysoki ton głosu), prawidłowy przebieg cyklu miesiączkowego oraz procesy przemiany materii.

Gdy poziom estrogenów jest zbyt wysoki, dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i osłabienia ich elastyczności. W związku z rozszerzeniem naczyń krwionośnych utrudniony jest transport substancji odżywczych i tlenu, w efekcie czego dochodzi do zaburzenia metabolizmu komórek tłuszczowych, które zaczynają się powiększać.

Pojawieniu się cellulitu sprzyjają także:

  • niewłaściwa dieta (nadmierne spożycie tłuszczów, węglowodanów i soli),
  • siedzący tryb życia,
  • przewlekły stres,
  • problemy z krążeniem krwi,
  • palenie papierosów.

Cellulit tłuszczowy – skąd się bierze?

Rozróżnia się zazwyczaj dwa rodzaje cellulitu: wodny (twardy) i tłuszczowy (miękki). Ten ostatni najczęściej pojawia się na biodrach, udach pośladkach oraz brzuchu, a niekiedy również pod kolanami i na łydkach. Jego bezpośrednią przyczyną jest rozrost komórek tłuszczowych będący skutkiem niewłaściwego stylu życia. Na ten rodzaj cellulitu cierpią zazwyczaj osoby, które gwałtownie przybrały na wadze.

Cellulit wodny – przyczyny powstania

Tymczasem cellulit wodny mogą mieć osoby szczupłe i regularnie uprawiające sport. U nich charakterystyczne nierówności skóry na udach, w okolicy łydek, kostek i ramion powstają na skutek gromadzenia się wody w organizmie. Powstają wtedy obrzęki, wypychające limfę i tłuszcz w kierunku zewnętrznych warstw skóry. Ten rodzaj cellulitu może być skutkiem siedzącego trybu życia, ale też noszenia butów na wysokim obcasie, diety bogatej w sól, nadmiernego spożywania alkoholu lub stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Cellulit
dimid_86/iStock

Cellulit w ciąży

Ciąża jest jednym z czynników, który sprzyja powstawaniu pomarańczowej skórki. A to dlatego, że zmienia się nasza gospodarka hormonalna: rośnie ilość estrogenów, co zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Ich zawartość ulega przesączeniu do przestrzeni międzykomórkowej i powoduje obrzęk. Ten ucisk tkanek zaburza krążenie, co z kolei prowadzi do zmian w metabolizmie i funkcjonowaniu komórek tłuszczowych. Spowalnia również dostarczanie tlenu do komórek. Wszystko to sprawia, że komórki tłuszczowe gromadzą coraz więcej i więcej tłuszczu, który odkłada się w postaci grudek, które nazywamy cellulitem. Dlatego w ciąży powinnyśmy dbać o nasz organizm: odpowiednio go nawadniać, stosować zbilansowaną dietę, a jeśli istnieje taka możliwość – być aktywnymi fizycznie.

Cellulit na udach

Uda są jednym z kluczowych miejsc, w którym pojawia się cellulit. Sprzyjają mu wszystkie wyżej wymienione czynniki, ale nie tylko. Kluczowe mogą być także problemy z krążeniem, a nawet wady postawy – skrzywienie kręgosłupa osłabia krążenie krwi w nogach. Kolejną przyczyną może być… noszenie zbyt obcisłych spodni. Za małe spodnie ograniczają nie tylko nasze ruchy i są niewygodne – powodują także, że krążenie w nogach jest osłabione, co skutkuje odkładaniem się cellulitu.

Cellulit na pośladkach

Cellulit na pośladkach jest zjawiskiem równie powszechnym, co na udach. Może pojawiać się w okresie dojrzewania lub w trakcie ciąży, w okresie menopauzalnym lub przy zaburzeniach hormonalnych. W przypadku ud, pośladków czy brzucha w grę mogą wchodzić także uwarunkowania genetyczne.

Cellulit na brzuchu

Na powstawanie cellulitu na brzuchu może mieć wpływ nadmiar tkanki tłuszczowej w tej okolicy, skłonności genetyczne lub zaburzenia hormonalne, a także przyjmowanie leków hormonalnych. Cellulit na brzuchu może być także związany z ciągłym wahaniem wagi.

Jak wygląda cellulit?
Prostock-Studio/iStock

Jak wygląda cellulit?

Cellulit nie bez powodu nazywany jest pomarańczową skórką: swoją strukturą przypomina właśnie te cytrusy. Skóra nie jest gładka, tylko pokryta drobnymi grudkami i fałdkami. Cellulit jest najbardziej widoczny w chwili, w której delikatnie ściśniemy skórę – wówczas pokazuje się nierówna tekstura.

Jak się pozbyć cellulitu?

Walkę z cellulitem warto jest rozpocząć domowych metod, a zwłaszcza od zmiany diety i zwiększenia aktywności fizycznej. Utrata zbędnych kilogramów, poprawienie krążenia krwi w organizmie dzięki regularnemu uprawianiu sportu oraz ograniczenie spożywania produktów sprzyjających rozrostowi tkanki tłuszczowej i gromadzeniu wody w organizmie to podstawa.

Stosując odpowiednie kosmetyki antycellulitowe (peelingi i kremy) poprawimy stan skóry i zmniejszymy widoczność cellulitu. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy stosując je razem z antycellulitowymi masażerami (np. bańką chińską).

W walce z pomarańczową skórą mogą nam także pomóc kosmetyczka i dermatolog. Podczas profesjonalnych zabiegów antycellulitowych pomarańczowa skórka jest zdecydowanie zmniejszana lub wręcz usuwana dzięki intensywnym masażom drenującym, zastrzykom z substancji powodującej rozpad tkanki tłuszczowej lub dwutlenku węgla, który niszczy komórki tłuszczowe.

Domowe sposoby na cellulit: peeling na cellulit

Jak zapewne zdążyłaś zauważyć, w redukcji cellulitu niezwykle ważne jest poprawienie ukrwienia. To ono pobudza nasz organizm oraz skórę do pracy, co skutkuje przyspieszeniem przemiany materii i pomaga nam „rozbudzić” całe nasze ciało. Peeling antycellulitowy nie tylko korzystnie wpływa na wygląd naskórka. To przede wszystkim pozbycie się martwych komórek, które zalegają na naszym ciele, ale również pobudzenie organizmu. W tym przypadku warto postawić na peelingi olejowe lub takie na bazie kawy i kofeiny. Przykładem takiego peelingu jest chociażby peeling BodyBoom.

Peeling kawowy na cellulit
mat. prasowe

Krem na cellulit: pielęgnacyjny przyjaciel w walce z pomarańczową skórką

Jako pierwsze omówimy kosmetyki, które warto stosować w walce z cellulitem. To świetne wsparcie w redukowaniu pomarańczowej skórki, ale nie możemy zapominać, że same kosmetyki mogą nie przynieść stu procentowej poprawy. Z pewnością wygładzą skórę, wpłyną na jej jędrność i nawilżenie, a co za tym idzie – poprawią jej wygląd. Kremy antycellulitowe i balsamy antycellulitowe możemy podzielić na dwie główne grupy: termoaktywne oraz typowo odżywcze. Te termoaktywne po aplikacji wywołują efekt chłodzenia lub rozgrzania  – oba te zjawiska mają polepszyć wchłanianie składników aktywnych, a także pobudzić naszą skórę. Wśród kosmetyków tego typu jednym z najpopularniejszych i do tej pory niezwykle lubianych są produkty marki Eveline z serii Slim Extreme. Równie lubiane są także kremy Perfecta lub Soraya i Bingospa. Korzystanie z kosmetyków tego typu to świetny domowy sposób na cellulit!

Kremy na cellulit
mat. prasowe

Masażer na cellulit: idealne uzupełnienie pielęgnacji

Warto, aby aplikacji kremu lub balsamu antycellulitowego towarzyszył masaż. Poprawi on ukrwienie, a delikatny nacisk pomoże rozbijać komórki tłuszczowe. Masażer antycellulitowy relaksuje skórę i rozluźnia ją. Do jego wykonania możesz użyć dłoni lub specjalnych masażerów z wypustkami – z pewnością ułatwią one wykonanie masażu, zwłaszcza początkującym osobom.

Szczotki na cellulit oraz szczotkowanie cellulitu. Efekty

Inną bardzo popularną metodą walki z cellulitem jest szczotkowanie na sucho. Wykonuje się je specjalnymi szczotkami z naturalnym włosiem. Istnieją dwa typy: z krótką oraz długą rączką. Na początku warto wybrać taką, która będzie pasowała do dłoni – ułatwi ona panowanie nad ruchami i siłą, którą wkładamy w ruch. Szczotkowanie wpływa pozytywnie na stan naszej skóry nie tylko ze względu na redukcję cellulitu, ale także świetnie ujędrnia i wygładza, a także relaksuje i poprawia krążenie krwi, redukując obrzęki.

Szczotkując ciało, musisz pamiętać, że ruchy nie mogą być zbyt mocne: skóra nie powinna się nadmiernie czerwienić ani być podrażniona. Dlatego wyrób sobie odpowiedni nacisk. Ciało szczotkuj od dołu do góry, wykonując długie ruchy w kierunku serca – w ten sposób pobudzisz naczynia limfatyczne do pracy. Zaczynamy od stóp, przechodząc do brzucha i pośladków. Masaż antycellulitowy rąk zawsze zaczynamy od dłoni.

Szczotkowanie, aby przynosić efekty, musi być wykonywane regularnie, codziennie lub co drugi dzień przez 5 do 10 minut. Możesz je robić przed prysznicem – to idealny wstęp do dalszej pielęgnacji.

Szczotkowanie cellulitu
nikkimeel/iStock

Jak pozbyć się cellulitu z ud? Rollery na cellulit

Roller antycellulitowy jest kolejnym przyrządem do masażu. Mogą mieć formę ręcznych masażerów z uchwytem, jak i derma rollerów do mezoterapii mikroigłowej. Masaż rollerem, podobnie, jak szczotką, zaczynamy od kostek i kierujemy się ku sercu, omijając stawy. Powinno się je wykonywać 2 do 3 razy w tygodniu, a czas zabiegu to około 20 minut. Przed rozpoczęciem masażu warto zastosować balsam lub krem antycellulitowy. Pierwsze widoczne efekty pojawiają się po miesiącu.

Bańki chińskie na cellulit

Masaż bańką chińską został oparty na zasadach medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu podciśnienia. Pierwszym etapem jest natłuszczenie skóry oliwką, która ułatwi przesuwanie gumowych baniek. Do ud, pośladków i brzucha używa się dużych baniek. Najpierw należy wycisnąć z niej powietrze, a następnie przyłożyć do skóry i zassać ją. Następnie wykonuje się długie pociągnięcia bańką na przemian z okrężnymi ruchami. W trakcie masażu pobudza się krążenie krwi i wspomaga wydalanie toksyn.

Mata do akupresury na cellulit

Mata do akupresury na cellulit posiada naostrzone kolce, które wywołują nacisk, tym samym oddziałując na głębsze warstwy skóry. Stymulują tym samym układ krwionośny i limfatyczny. Tym samym przyspieszają transport odżywczych substancji do komórek. Skóra staje się jędrniejsza i gładsza.

Zabiegi na cellulit: żelazko do cellulitu

Żelazko antycellulitowe to przyrząd do wykonywania profesjonalnego zabiegu. Posiada ono głowicę, która wsysa i masuje skórę, rozbijając podskórną tkankę tłuszczową. Takie zabiegi na cellulit pobudzają mięśnie, przyspieszają metabolizm oraz poprawiają krążenie krwi. Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej wizycie, chociaż potrzebna jest seria minimum 10 specjalistycznych zabiegów na cellulit, aby osiągnąć pełny rezultat.

Zabiegi na cellulit
Group4 Studio/iStock

Dieta na cellulit i tabletki na cellulit

Dieta antycellulitowa powinna obfitować w jak najmniej przetworzone produkty. Odpadają wszelkiego rodzaju fast foody, słodycze, gotowe dania z mrożonek, słone przekąski, dania smażone w głębokim tłuszczu. Powinno się ograniczyć spożywania żółtego sera, kiełbas i wędlin. Czego powinno być zatem dużo w diecie? Takie, które mają wysoką zawartość błonnika i potasu, a także witaminy C.

Dietę możesz wzbogacić suplementami diety, które mają specjalnie dobrany skład. Przed włączeniem tego typu produktów musisz pamiętać jednak o tym, aby dokładnie sprawdzić, co w sobie zawierają i wykonać badania, które pozwolą określić Twoje niedobory.

Ćwiczenia na cellulit ujędrniają całe ciało

Jednak przy wszystkich zabiegach oraz diecie nie możemy zapomnieć o kolejnym ważnym czynniku: ruchu. To właśnie ćwiczenia sprawiają, że cały nasz organizm reguluje się, tkanka tłuszczowa zostaje spalona, a krew zaczyna szybciej krążyć. Korzysta na tym nie tylko nasze zdrowie, ale także wygląd: ciało wysmukla się, skóra ujędrnia i znika cellulit. Ćwiczenia na uda i pośladki niekoniecznie muszą być siłowe, chociaż właśnie ten typ ruchu działa najlepiej w przypadku rzeźbienia ciała. Najlepsze ćwiczenia na cellulit to takie, które angażują mięśnie ud, pośladków, brzucha oraz ramion.

cellulit wodny na nodze
MikeSaran
Pielęgnacja
Cellulit wodny – jak wygląda, przyczyny powstawania, leczenie [Zdjęcia]
Cellulit wodny to skutek nagromadzenia w organizmie toksyn i nadmiaru wody. Charakterystyczne są dla niego podskórne obrzęki oraz obecne na ciele nierówności i pofałdowania, które po napięciu i ściśnięciu skóry stają się bardziej widoczne. Dobra wiadomość jest taka, że zwykle łatwiej się go pozbyć niż cellulitu tłuszczowego. Przeczytajcie, w jaki sposób to zrobić.

Cellulit wodny, nazywany też cellulitem obrzękowym, to choroba XXI wieku. Sprzyja mu siedzący tryb życia i niezdrowa dieta obfitująca w sól. Pojawia się nie tylko w okolicy brzucha, ud, pośladków, ale może „ozdobić” również łydki, a nawet okolice kostek. Najważniejszym celem w walce z cellulitem wodnym jest poprawa krążenia krwi i limfy. Spis treści: Cellulit wodny a tłuszczowy – jak rozpoznać rodzaj cellulitu? Przyczyny powstawania cellulitu wodnego Cellulit wodny w ciąży Kosmetyki na cellulit wodny Domowe sposoby na cellulit wodny Co pomoże na cellulit wodny: porady z forum Zabiegi na cellulit wodny Dieta i ćwiczenia na cellulit wodny Tabletki na cellulit wodny Cellulit wodny a tłuszczowy – jak rozpoznać rodzaj cellulitu? Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy. Oba sprawiają, że powierzchnia wybranych partii ciała przypomina wyglądem „pomarańczową skórkę”, różnią się jednak przyczyną powstawania i wyglądem. Jak odróżnić cellulit wodny od tłuszczowego ? Cellulit tłuszczowy to rezultat gromadzenia się tłuszczu, który powoduje rozrastanie się komórek tłuszczowych, prowadząc w efekcie do pojawienia się charakterystycznych grudek. Zwykle dobrze widoczny jest nawet bez uciskania skóry i występuje przede wszystkim u osób zmagających się z nadmiarem kilogramów. Z kolei za cellulit wodny odpowiada nie tkanka tłuszczowa, lecz woda i toksyny, które gromadzą się w komórkach na skutek utrudnionego przepływu krwi i limfy. Przybiera postać obrzęków i nierówności i może pojawić się w dość nietypowych miejscach, np. na łydkach czy ramionach. Zwykle staje się bardziej widoczny dopiero po ściśnięciu fałdu skórnego. Co istotne, może...

sposoby na cellulit
puhimec
Pielęgnacja
Sposoby na cellulit – najlepsze kosmetyki, zabiegi i domowe metody na pozbycie się cellulitu
Sposoby na cellulit obejmują zarówno naturalne domowe metody, jak również profesjonalne zabiegi w gabinecie. Niezbędna jest też codzienna pielęgnacja kosmetykiem o właściwościach antycellulitowych. Dopiero takie wielokierunkowe działanie przyniesie efekty w postaci redukcji „pomarańczowej skórki”.

Cellulit najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i brzuchu, a więc tam, gdzie zwykle gromadzi się tkanka tłuszczowa i nadmiar wody. Rozrośnięte komórki tłuszczowe razem z zastojami limfy prowadzą do deformacji struktury kolagenowo-elastynowej stanowiącej „rusztowanie” skóry. Rezultaty są doskonale znane: nieestetyczne zgrubienia i nierówności widoczne na jej powierzchni. Pozbycie się ich nie jest proste, ale możliwe. Podpowiadamy wam, jakie sposoby na cellulit są najskuteczniejsze. Spis treści: Podstawowy sposób na redukcję cellulit: kosmetyki antycellulitowe Polecany naturalny sposób na cellulit wodny i tłuszczowy: peeling kawowy Owijanie ciała folią jako domowy sposób na cellulit Masaż to prosty domowy sposób na cellulit na nogach, brzuchu i ramionach Skuteczne sposoby na cellulit na udach i pośladkach – rady Wizażanek z forum Szybki sposób na pozbycie się cellulitu: profesjonalne zabiegi Podstawowy sposób na redukcję cellulit: kosmetyki antycellulitowe Walkę z cellulitem rozpocznijcie od zakupu kosmetyku, który przyspiesza lipolizę, czyli spalanie tkanki tłuszczowej, pobudza krążenie krwi i limfy, działa ujędrniająco i napinająco na skórę oraz wzmacnia i uszczelnia naczynka. W składzie balsamów antycellulitowych znajdziecie przede wszystkim kofeinę, która usprawnia mikrokrążenie, ułatwiając spalanie tłuszczu, usuwanie toksyn i zastojów limfatycznych. Oprócz niej często stosowane są takie substancje aktywne jak: wyciągi roślinne m.in. z bluszczu, kasztanowca, ruszczyka; aminokwas L-karnityna; ekstrakt z zielonej herbaty; guarana; algi; witamina C i rutyna; naturalne oleje roślinne, np. masło shea, olejek z awokado; olejki eteryczne, np. goździkowy, pomarańczowy. Wybrany krem...

jak się pozbyć cellulitu?
dimid_86
Styl życia
Jak pozbyć się cellulitu? Najlepsze sposoby na pomarańczową skórkę  
Jak pozbyć się cellulitu – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Chociaż pomarańczowa skóra drażni nas najbardziej latem i wiosną, to warto starać się ją wyeliminować przez cały rok! Trzeba pamiętać, że żeby pozbyć się cellulitu, trzeba skupić się na odpowiedniej diecie, odpowiedniej ilości wypijanej wody i aktywności fizycznej. Kolejnymi sposobami, które są odpowiedzią na pytanie jak pozbyć się cellulitu, będą domowe zabiegi jak masaże.

Jak pozbyć się cellulitu szybko i na stałe? Są na to pewne sposoby, musicie jednak pamiętać, że cellulit to przypadłość wielu ludzi i czasem łatwiej go zaakceptować niż z nim walczyć. Z drugiej strony, skoro mamy skuteczne sposoby na pozbycie się skórki pomarańczowej, to czemu by nie spróbować? Na co dzień koniecznie wprowadźmy masaż ciała za pomocą bańki, szczotki lub peelingu kawowego, który przyniesie efekty już po tygodniu stosowania. Nie zapominajmy również o zdrowej diecie oraz treningu cardio! Jesteście ciekawi kolejnych sposobów? Spis treści: Cellulit tłuszczowy - jak się pozbyć? Cellulit wodny - jak się pozbyć? Jak pozbyć się cellulitu w miesiąc? Jak się pozbyć cellulitu? Domowe sposoby Jak pozbyć się cellulitu- ćwiczenia Cellulit w ciąży Jak pozbyć się cellulitu z ud? Cellulit na pośladkach - jak się go pozbyć? Jak pozbyć się cellulitu z brzucha? Jak pozbyć się cellulitu z ramion? Cellulit tłuszczowy - jak się pozbyć? Cellulit tłuszczowy to dolegliwość, która często dotyczy osób z nadwagą. Ten rodzaj pomarańczowej skórki najczęściej pojawia się na biodrach, brzuchu, pośladkach i udach, ale można go mieć także nad kolanami i na łydkach. Może wynikać z różnych schorzeń, ale też z gwałtownych wahań wagi. Cellulit tłuszczowy rozpoznamy nie tylko po fałdowaniu się skóry, ale także po charakterystycznych „dziurkach". Zarówno dieta, jak i ruch są najskuteczniejszą bronią w walce z cellulitem tłuszczowym. Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej i zmniejszenie widoczności cellulitu lipidowego zapewni  trening interwałowy . Ale efekty tego rodzaju ćwiczeń zobaczymy tylko pod warunkiem, że przejdziemy na niskotłuszczową dietę oraz zastąpimy niezdrowe tłuszcze...

szczotkowanie cellulitu efekty
White Bear Studio
Pielęgnacja
Szczotkowanie cellulitu – efekty masażu szczotką na sucho [Zdjęcia]
Szczotkowanie cellulitu to zabieg, który systematycznie wykonywany potrafi dać naprawdę fantastyczne efekty. Wystarczy poświęcić na niego kilka, kilkanaście minut dziennie, żeby skóra wyraźnie się wygładziła i ujędrniła. Jeśli zmagacie się z „pomarańczową skórką” na udach, pośladkach czy brzuchu, kupcie odpowiednią szczotkę i przystąpcie do dzieła!

Szczotkowanie cellulitu polega na masowaniu ciała na sucho specjalną szczotką z włosiem. Efekty takiego zabiegu to pobudzenie krążenia krwi i limfy, zlikwidowanie obrzęków i zastojów, dotlenienie komórek skóry, złuszczenie martwego naskórka, rozluźnienie napiętych mięśni. Wszystko to sprawia, że skóra brzucha, ud, pośladków, a więc tych partii ciała, których najczęściej dotyczy problem cellulitu, staje się wyraźnie gładsza, bardziej jędrna i napięta. Spis treści: Szczotkowanie cellulitu: jaka szczotka przyniesie najlepsze efekty? Jak szczotkować cellulit, żeby uzyskać widoczne efekty? Po jakim czasie widać efekty szczotkowania cellulitu? Opinie z forum na temat efektów szczotkowania cellulitu Szczotkowanie cellulitu: jaka szczotka przyniesie najlepsze efekty? Szczotkowanie na sucho polega na masowaniu skóry przeznaczoną do tego szczotką. Najczęściej ma okrągły lub owalny kształt, wykonana jest z drewna i posiada naturalne włosie – zwierzęce (np. z włosia dzika) lub roślinne (z włókna agawy). Szczotki na cellulit mogą być wyposażone w długą rączkę bądź w pasek, który sprawia, że łatwiej ją trzymać i nie przesuwa się w dłoni podczas masowania skóry. Możecie zdecydować się np. na drewnianą szczotkę z naturalnego włosia końskiego For Your Beauty , którą kupicie w Rossmannie za ok. 15 zł. Dużą popularnością cieszy się również szczotka do masażu na sucho Lullalove , wykonana z drewna bukowego, z włosiem z włókna agawy i bawełnianą przepaską. Włókno agawy posiada także szczotka do szczotkowania na sucho z Hebe marki Hhuumm, do której dołączona jest odpinana długa rączka. Zobacz także:   Ten masażer z Rossmanna dosłownie rozbija cellulit. Kupisz go za niecałe 10 zł...

Nasze akcje
garnier fructis Goodbye Damage
Fryzury
Szampon i odżywka Garnier Fructis Goodbye Damage sprawdzone przez Wizażanki!
Współpraca reklamowa
solverx test redakcji
Pielęgnacja
Sprawdziliśmy nową linię kosmetyków z kofeiną SOLVERX for MEN ACTIVE. Jak wypadły? [TEST REDAKCJI]
Współpraca reklamowa
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost