klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Pielęgnacja

Czaruj spojrzeniem – nie zasłaniaj oczu okularami

Każdego ranka zastanawiasz się, co dziś założyć – okulary czy soczewki kontaktowe? Masz już dość brudzących się i zaparowanych szkieł? Soczewki nie dają Ci takiego komfortu o jakim marzysz? W podobnej sytuacji było ponad kilka tysięcy osób, które wybrały swobodę i dobre widzenie bez ograniczeń – zabieg laserowej korekcji wzroku w Centrum Medycznym MAVIT w Warszawie.
Materiał partnera
luty 16, 2017

Poznaj historię jednej z Pacjentek Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie, która poddała się laserowej korekcji wady wzroku.

Marta miała krótkowzroczność obojga oczu (oko prawe: - 4,25, oko lewe: - 4,75) i niewielki astygmatyzm. Specjalista chorób oczu lek. Danuta Horodyńska, po wnikliwym badaniu kwalifikacyjnym, obejmującym określenie wielkości wady, grubości rogówki, szerokości źrenic, ocenę rogówki, soczewki i dna oka, zaoferowała Marcie metodę ReLEx® Smile. To jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych dostępnych na świecie metod laserowej korekcji wzroku.

Laserowa korekcja wzroku metodą ReLEx® Smile w Centrum Medycznym MAVIT wykonywana jest przy użyciu najnowocześniejszego, superprecyzyjnego lasera femtosekundowy VisuMax®. Laser ten zapewnia precyzję cięcia i przewidywalność rezultatów. Działanie najnowszej generacji lasera femtosekundowego w przypadku Marty trwało niespełna 30 sekund. Efektem była zmiana krzywizny rogówki w oczach, która spowodowała pozbycie się wady wzroku.

Zabieg laserowej korekcji wady wzroku jest bezbolesny – wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego – kropelkowego. Przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym – cała procedura trwa ok. 20 minut. Efekty zabiegu, po pełnym ustabilizowaniu ostrości wzroku, są trwałe.

Zabieg metodą ReLEx® Smile wyróżnia: precyzja wykonania, jednoetapowość, krótki czas gojenia się oka i mniejsze objawy zespołu suchego oka.

Po zabiegu, jeszcze zanim Marta poszła do domu, lekarz skontrolował jej wzrok i przekazał szczegółowe informacje, jak należy dalej postępować w okresie rekonwalescencji. Na koniec, jak każdy Pacjent Centrum Medycznego MAVIT, Marta dostała zestaw kropli pooperacyjnych. Dodatkowo, co jest standardem po laserowej korekcji wady wzroku w ośrodku na warszawskich Bielanach, Pacjentka otrzymała darmowy pakiet badań kontrolnych przez 1 miesiąc po zabiegu.

Już w pierwszym tygodniu po zabiegu nowoczesną metodą ReLEx® Smile można było stwierdzić, że zostało osiągnięte całkowite usunięcie wady wzroku i bardzo dobre widzenie. Nad procesem gojenia się oczu Marty czuwała dobrze znana Pacjentce Pani Doktor – lek. Danuta Horodyńska – która zarówno kwalifikowała Pacjentkę do zabiegu, jak i przeprowadzała laserową korekcję wzroku. 

Więcej informacji o korekcji wady wzroku metodą ReLEx® Smile przeczytasz tu.

Możesz, już dziś, jak Marta, zrobić krok ku temu, aby każdy mógł ujrzeć błysk w Twoich oczach – tak po prostu, bez ograniczeń.

Chcesz poznać Martę, zobaczyć ją przed zabiegiem oraz dowiedzieć się, jak wyglądało jej przygotowanie tuż przed wejściem na salę zabiegową i jak przebiegał zabieg? - sprawdź szczegóły

W Centrum Medycznym MAVIT wykonywane są zabiegi laserowej korekcji wad wzroku wszystkimi najskuteczniejszymi na świecie metodami, w tym najnowocześniejszą metodą ReLEx® Smile, którą CM MAVIT wprowadziło jako pierwszy ośrodek w Polsce.

Możliwe do skorygowania wady to krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność.

Sprawdź, czy laserowa korekcja wzroku jest dla Ciebie.

Umów się już dziś na wizytę: 22 569 59 00 lub wejdź na www.mavit.pl

Powiedz: ŻEGNAJCIE na zawsze okulary i soczewki kontaktowe!

materiał sponsorowany

depilacja laserowa
Fotolia
Pielęgnacja Totalna gładkość - wypróbuj depilację laserową!
Depilacja laserowa zapewni idealnie gładką skórę i pozwoli ci pozbyć się włosków na zawsze! Jeśli chcesz latem cieszyć się supergładką skórą, wybierz się na zabieg już teraz. Sprawdź jak działa laser, jakie są efekty i przeciwwskazania do depilacji laserowej.
Magdalena Borucińska
marzec 23, 2015

Jak działa depilacja laserowa? Z zadaniem usunięcia włosków najskuteczniej poradzi sobie laser diodowy. Urządzenie emituje wiązkę światła, której nośnikiem jest melanina , czyli ciemny barwnik występujący m.in. we włosach. Wiązka wędruje po trzonie włosa aż do mieszka włosowego i podgrzewa go do temperatury nawet 60 stopni Celsjusza. Ciepło ścina białko, a mieszek ulega trwałemu uszkodzeniu. Włos zostaje wypchnięty ku górze, a następnie wypada. Dlaczego po depilacji laserowej część włosów odrasta? Zależy to od fazy wzrostu włosa: Anagen – faza wzrostu, w której laser najlepiej radzi sobie z włoskami; włosy mocno przylegają do mieszków i bezpośrednio z nich wyrastają. Katagen – faza obumierania, w której włoski wydobywają się z mieszków Telogen – włoski znajdują się poza mieszkami i wypychane są ku górze – W fazie telogenu wiązka lasera nie jest w stanie dotrzeć do mieszka włosowego i trwale go uszkodzić. Energia rozproszy się w skórze i choć sam włos ulegnie zniszczeniu, na jego miejsce może wyrosnąć kolejny – tłumaczy Wioletta Kaniewska z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie. Ale właśnie po to depilację przeprowadza się w seriach, by załapać się na fazę anagenu każdego włosa. Depilacja laserowa – jaki laser wybrać? Z laserów diodowych na polskim rynku liczą się przede wszystkim dwa: Light Sheer i Vectus. Zabiegi nimi są dosyć drogie, ale ta inwestycja szybko się zwraca. Dzięki specjalnym elementom chłodzącym epilacja laserowa nie jest już tak bolesna jak kiedyś. Idealne cechy osoby poddającej się depilacji laserowej to jasna skóra i ciemne włosy. Wtedy zabiegi są najbardziej skuteczne – wystarczą nawet 4, by niemal całkowicie pozbyć się owłosienia. Dzięki nowoczesnym laserom z zabiegów mogą korzystać blondynki i osoby z oliwkową skórą, jednak będą musiały poddać się większej ilości zabiegów....

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Przestań być okularnicą - sprawdź, jak szybko pozbyć się wady wzroku
Masz już dosyć noszenia okularów i szkieł kontaktowych? Chcesz skutecznie pozbyć się wady wzroku? Znamy na to sposób! Sprawdź, czy korekcja wzroku jest dla Ciebie. Uwaga - tylko teraz rozdajemy zaproszenia na bezpłatne konsultacje w klinice okulistycznej!
Materiał partnera
sierpień 07, 2017

Michalina Gleń, modelka Z wadą wzroku boryka się już co trzeci Polak. Życie ze smartfonem w ręku, praca przed komputerem – wszystko to powoduje, że coraz więcej osób ma problem ze wzrokiem. Do okularów i soczewek kontaktowych można przywyknąć. Nie jest to jednak najlepsze z możliwych rozwiązań. Przy założeniu, że okulary powinno się zmieniać raz na trzy lata, w ciągu 10 lat trzeba w nie zainwestować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Okulary przeszkadzają w wykonywaniu makijażu i nie sprawdzają się w przypadku osób, które kochają sport. Z kolei noszenie soczewek kontaktowych może prowadzić do infekcji oczu. Na szczęście rozwój medycyny pozwala dziś na trwałe wyleczenie wady wzroku. Wszystkim osobom, które mają stwierdzoną krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm poleca się laserową korekcję wzroku. Zabieg przywraca pełen komfort widzenia. Wspólnie z ekspertami i lekarzami kliniki okulistycznej przygotowaliśmy specjalny test. Wykonaj krótki test >>>   Dowiesz się, jaka metoda korekcji jest dla Ciebie najlepsza. Bezpiecznie, szybko i bez bólu Zabiegi laserowej korekcji wzroku są obarczone bardzo niewielkim ryzykiem powikłań. Dużo więcej powikłań może powodować wieloletnie noszenie soczewek kontaktowych. Pobyt w sali zabiegowej trwa kilkanaście minut, a samo skorygowanie wady jednego oka to kwestia ok. 20 sekund. - Zabieg innowacyjną metodą Lentivu przebiega błyskawicznie i zupełnie bezboleśnie. Pacjenci są zaskoczeni, że podczas zabiegu zupełnie nie czują bólu, a ich odczucia są porównywalne, jak przy każdym prostym zabiegu medycznym.  Niewielki dyskomfort pojawia się czasem po zabiegu i przypomina szczypanie oczu, podobne do tego, jakie zdarza się przy krojeniu cebuli  -  podkreślają specjaliści z klinik okulistycznych Optegra. Michalina Gleń, modelka Życie bez okularów zaraz po...

Przeczytaj
Dziecko u okulisty
123rf
Styl życia Jak zadbać o prawidłowy wzrok dziecka?
Jak zadbać o prawidłowy wzrok dziecka? Co robić, żeby maluch miał zdrowe oczy i dobry wzrok? Kiedy udać się do okulisty? Co to jest ortokorekcja? Podpowiada specjalista Optometrii Klinicznej z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok - Piotr Toczołowski.
Łucja Zbieniewska
sierpień 22, 2014

Wady wzroku u dzieci – rodzaje Obciążenie procesem nauki wymuszające pracę oczu w bliskiej odległości oraz wielogodzinne spędzanie czasu przed ekranem monitora i telewizora są głównymi przyczynami przybywającej ilości krótkowidzów.  Do najczęstszych wad wzroku u dzieci należy również nadwzroczność i astygmatyzm.  Czasami występuje także zez rozbieżny lub zbieżny obojga oczu oraz  amblyopia , czyli osłabienie zdolności widzenia w jednym oku, tak zwane „ leniwe oko ”, które może być wynikiem zeza lub wad refrakcyjnych. Brak obowiązkowych badań okulistycznych, umożliwiających wykrycie wad wzroku we wczesnej fazie, sprawia iż rodzice powinni obserwować od najmłodszych lat rozwój prawidłowego widzenia dziecka oraz zgłaszać się do okulisty z niepokojącymi objawami. Jak rozpoznać wadę wzroku u dziecka? Należy zwrócić szczególną uwagę, gdy dziecko często mruży, pociera i wytrzeszcza oczy.  Niepokojącym symptomem są również częste zapalenie spojówek, zezowanie i bóle głowy niewiadomego pochodzenia oraz bezwiedne przesuwanie się do ekranu komputera lub telewizora. Nie należy również ignorować problemów z nauką czytania i pisania na wstępnym etapie edukacji dziecka.  Może się okazać, iż przyczyny frustracji i niepowodzeń w szkole nie wynikają z rozkojarzenia lub lenistwa dziecka, lecz są efektem pogłębiającej się u niego wady wzroku. Jak dbać o wzrok dziecka? W dbaniu o wzrok dziecka bardzo ważna jest  profilaktyka  związana z utrwalaniem dobrych nawyków. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym dotyczy to przede wszystkim:  przestrzegania właściwej odległości od ekranu telewizora  (co najmniej 3 metry) i komputera, prawidłowej postawy ciała podczas pisania i czytania. Równie istotne jest także właściwe  oświetlenie miejsca pracy dziecka  – z lewej strony biurka z przodu. W ramach profilaktyki, szczególnie w okresie letnim, ...

Przeczytaj
Kylie Jenner operacja oczu wzrok
Styl życia Kylie Jenner miała operację oczu
Rogówki oczu Kylie zostały przecięte i otwarte. W ten sposób Jenner uporała się z wadą wzroku i mogła ostatecznie zrezygnować z noszenia soczewek i okularów.
Matylda Nowak
kwiecień 17, 2020

Kylie Jenner przeszła laserową korekcję wzroku metodą LASIK . Po zabiegu Kylie przez kilka dni musiała się oszczędzać i pozostawała w tym czasie pod opieką swojej mamy – Kris Jenner. Najmłodsza z sióstr Kardashian Jenner zdecydowała się na operację oczu, bo jak sama przyznała, w zasadzie była "ślepa". View this post on Instagram A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on Apr 16, 2020 at 1:17pm PDT Kylie Jenner miała operację Przyzwyczailiśmy się już do tego, że wszelkie zabiegi, którym poddawała się Kylie Jenner miały za zadanie poprawić jej wygląd. Tym razem jednak 22-latka zdecydowała się na zabieg nie pod wpływem próżności, ale by poprawić sobie komfort życia . Zabieg LASIK, któremu poddała się Kylie, polega na n acięciu rogówki mikroprecyzyjnym nożem . Płatek rogówki jest następnie odchylany, a wnętrze rogówki poddawane działaniu lasera excimerowego. W trakcie zabiegu lekarz modeluje wnętrze rogówki tak, żeby punkt ogniskowania znajdował się optymalnie na siatkówce, a następnie zamyka odchylony płatek rogówki. Oczy po zabiegu LASIK goją się przez kilka dni , a pacjent musi się przez ten czas oszczędzać. View this post on Instagram A post shared by (@kkw.glow) on Apr 17, 2020 at 5:59am PDT W jednym z odcinków reality show "Z kamerą u Kardashianów" Kylie Jenner przyznała, że ma poważne kłopoty ze wzrokiem . Siedziała wtedy za kółkiem swojego Range Rovera... O mało nie uderzyłam w ten samochód – powiedziała Kylie do siedzącej obok przyjaciółki Anastasii Karanikolaou. – Nie za dobrze widzę... Wiesz, że jestem w zasadzie ślepa.  W tym samym odcinku Jenner  dokładnie opisała, co stało się z jej wzrokiem : Mój wzrok zaczął się...

Przeczytaj