klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Pielęgnacja

Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Zapytaliśmy ekspertów

Myślisz o laserowym usuwaniu owłosienia, jednak obawiasz się o zdrowie swojej skóry? Nie jesteś pewna, czy laseroterapia przyniesie oczekiwany efekt i nie wiesz, ilu zabiegów potrzebujesz? Klaudia Błotko, ekspert z sieci salonów Depilacja.pl, tłumaczy, dlaczego warto wybrać depilację laserem Light Sheer DUET!
Materiał partnera
luty 01, 2017

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej

Przed rozpoczęciem walki z niechcianym owłosieniem, warto zapoznać się z budową włosa i fazami cyklu jego wzrostu, gdyż od tego zależy skuteczność zabiegów depilacji laserowej.

Każdy włos na naszym ciele składa się z dwóch podstawowych elementów: łodygi oraz korzenia, który osadzony jest w torebce powszechnie znanej jako mieszek włosowy. W torebce umiejscowiona jest również cebulka, zawierająca elementy macierzy odpowiedzialnej za wzrost włosa. Kluczową rolę w skuteczności depilacji laserowej odgrywa melanina, czyli barwnik włosa, który wytwarzany jest przez melanocyty wchodzące w skład macierzy. Laseroterapia polega na przenikaniu w głąb skóry energii, która pochłaniana przez komórki barwnikowe, niszczy macierz włosa, a więc część mieszka odpowiadającą za regenerację. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta. Im grubszy i ciemniejszy włos – im więcej barwnika zawiera, oraz im wyraźniej zaznaczony jest kontrast pomiędzy jasną skórą i ciemnym włosem, tym zabieg depilacji przynosi lepsze efekty. Osoby o jasnej karnacji, które posiadają mocne, grube i ciemne owłosienie, stanowią idealną grupę pacjentów depilacji laserowej.

Cykl wzrostu włosa dzieli się na trzy fazy: wzrostu (anagen), przejścia (katagen) oraz spoczynku (telogen). Na skuteczność zabiegu depilacji laserowej decydujący wpływ ma faza aktywnego wzrostu. Włosy znajdujące się w tej fazie są najbardziej podatne na działanie lasera, który niszczy mieszek włosowy wraz z cebulką oraz macierzą. Podczas pozostałych dwóch okresów wzrostowych dochodzi do zatrzymania wzrostu owłosienia. Dodatkowo, przerwana zostaje produkcja melaniny, co przyczynia się do tego, że promieniowanie laseroterapii nie ma możliwości przepływu do macierzy włosa. Depilacja jest wówczas całkowicie bezcelowa.

Zabieg depilacji laserowej a inne metody usuwania owłosienia

Przewagą depilacji laserowej nad zabiegami z użyciem wosku, depilatora lub urządzenia IPL jest jej efektywność, gdyż w przeciwieństwie do tych metod depilacja laserowa pozwala na trwałą eliminację niechcianych włosków. Kolejne zalety to oszczędność czasu i kosztów, wynikająca z konieczności poddania się jedynie kilku zabiegom. Seria zabiegów depilacji laserowej gwarantuje efekt pięknej i gładkiej skóry bez ponownego użycia maszynki jednorazowej i bez regularnych wizyt w gabinetach kosmetycznych!

Depilacja laserowa przynosi oczekiwany efekt pod warunkiem, że zabieg przeprowadzany jest właściwym sprzętem. Często za depilację laserową uważana jest metoda IPL. Nic bardziej mylnego – IPL nie jest laserem, lecz lampą ksenonową. Różnica polega na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. W przypadku zastosowania IPL pacjent poddawany jest naświetlaniu różnej długości fal, co powoduje rozgrzanie okolicznych tkanek i wzrost ryzyka pojawienia się podrażnień pozabiegowych. Fale lasera mają tę samą długość i działają na włos nie szkodząc tkankom dookoła, dzięki czemu laser może być stosowany we wrażliwych miejscach.

Błędne jest również przekonanie, że domowe urządzenia do depilacji laserowej są tak samo skuteczne, jak depilacja laserowa w profesjonalnym gabinecie. Urządzenia w wersji domowej nie są laserami medycznymi – są to sprzęty, które posiadają rozproszoną wiązkę światła, która działa niszcząco na strukturę włosa i na skórę.

Czy ekspertom z Gabinetu Depilacja.pl udało się rozwiać Twoje wątpliwości? Jeżeli tak, nie czekaj i już dziś zacznij przygotowania do lata! Wejdź na stronę www.depilacja.pl i odbierz 100 zł na pierwszy zabieg depilacji laserem Ligh Sheer DUET, najwyżej klasy urządzeniem posiadającym certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

materiał sponsorowany

depilacja laserowa
Fotolia
Pielęgnacja Totalna gładkość - wypróbuj depilację laserową!
Depilacja laserowa zapewni idealnie gładką skórę i pozwoli ci pozbyć się włosków na zawsze! Jeśli chcesz latem cieszyć się supergładką skórą, wybierz się na zabieg już teraz. Sprawdź jak działa laser, jakie są efekty i przeciwwskazania do depilacji laserowej.
Magdalena Borucińska
marzec 23, 2015

Jak działa depilacja laserowa? Z zadaniem usunięcia włosków najskuteczniej poradzi sobie laser diodowy. Urządzenie emituje wiązkę światła, której nośnikiem jest melanina , czyli ciemny barwnik występujący m.in. we włosach. Wiązka wędruje po trzonie włosa aż do mieszka włosowego i podgrzewa go do temperatury nawet 60 stopni Celsjusza. Ciepło ścina białko, a mieszek ulega trwałemu uszkodzeniu. Włos zostaje wypchnięty ku górze, a następnie wypada. Dlaczego po depilacji laserowej część włosów odrasta? Zależy to od fazy wzrostu włosa: Anagen – faza wzrostu, w której laser najlepiej radzi sobie z włoskami; włosy mocno przylegają do mieszków i bezpośrednio z nich wyrastają. Katagen – faza obumierania, w której włoski wydobywają się z mieszków Telogen – włoski znajdują się poza mieszkami i wypychane są ku górze – W fazie telogenu wiązka lasera nie jest w stanie dotrzeć do mieszka włosowego i trwale go uszkodzić. Energia rozproszy się w skórze i choć sam włos ulegnie zniszczeniu, na jego miejsce może wyrosnąć kolejny – tłumaczy Wioletta Kaniewska z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie. Ale właśnie po to depilację przeprowadza się w seriach, by załapać się na fazę anagenu każdego włosa. Depilacja laserowa – jaki laser wybrać? Z laserów diodowych na polskim rynku liczą się przede wszystkim dwa: Light Sheer i Vectus. Zabiegi nimi są dosyć drogie, ale ta inwestycja szybko się zwraca. Dzięki specjalnym elementom chłodzącym epilacja laserowa nie jest już tak bolesna jak kiedyś. Idealne cechy osoby poddającej się depilacji laserowej to jasna skóra i ciemne włosy. Wtedy zabiegi są najbardziej skuteczne – wystarczą nawet 4, by niemal całkowicie pozbyć się owłosienia. Dzięki nowoczesnym laserom z zabiegów mogą korzystać blondynki i osoby z oliwkową skórą, jednak będą musiały poddać się większej ilości zabiegów....

Przeczytaj
depilacja laserowa w domu
Pielęgnacja Depilacja laserowa w domu - jaki depilator IPL wybrać i jak wykonać depilacje krok po kroku
Depilacja laserowa w domu to bezpieczna i skuteczna metoda pozbywania się niechcianych włosków z całego ciała. Jak się do niej przygotować, jakie daje efekty, a przede wszystkim, jaki sprzęt należy wybrać?
Laura Osakowicz
grudzień 18, 2019

Depilacja laserowa coraz częściej wypiera standardowe metody pozbywania się włosów z ciała, jak golenie ich maszynką czy aplikowanie wosku i pasty cukrowej. Co więcej, rozwój technologii pozwala na pozbycie się włosków nie tylko w salonie, ale także w domu, za pomocą depilatora, który emituje określoną wiązkę światła. Jaki depilator IPL wybrać, jak przygotować się do zabiegu oraz jakich efektów można się spodziewać?  Źródło: Istock Depilacja laserowa w domu - czy jest skuteczna jak w salonie? Depilatory IPL do użytku domowego potocznie nazywane są laserem. Nie jest to jednak poprawna nazwa, ponieważ IPL to   technologia intensywnego światła pulsacyjnego (Intense Pulse Light) i tak naprawdę nie ma wiele wspólnego z depilacją w salonie, gdzie faktycznie wykorzystuje się wiązkę lasera.  Nie oznacza to jednak, że depilacja w domu jest nieskuteczna. Wręcz przeciwnie, za pomocą depilatora IPL jesteśmy w stanie pozbyć się włosków z całego ciała, a efekty będą porównywalne do zabiegów laserem wykonywanych w salonie.  Zabieg depilatorem IPL jest szybki i prosty do wykonania, a przy regularnym stosowaniu pozwala na pozbycie się włosków z całego ciała na wiele miesięcy. Należy jedynie regularnie powtarzać zabieg, z czasem wydłużając okresy między depilacjami. Zobacz także:  Na czym polega depilacja brazylijska okolic intymnych? Depilator IPL - jaki wybrać? Depilator IPL wysyła wiązkę światła w cebulkę włosa i niszczy ją. Choć może brzmieć to poważnie, to jeśli zabieg wykonany jest poprawie, powinien być całkowicie bezpieczny i bezbolesny . Po pierwszym zabiegu zauważalny jest ubytek około 20% włosów.  To, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze domowego depilatora to dostępność w zestawie różnych rozmiarów końcówek, które ograniczają wiązkę światła. Dzięki temu bez problemu wydepilujemy także trudniej dostępne miejsca jak...

Przeczytaj
depilacja laserowa
iStock
Pielęgnacja Możesz trwale i bezboleśnie usunąć niechciane włoski! Sprawdź, na czym polega depilacja lodowa
Gładka skóra bez cierpień jest możliwa! Nowa metoda usuwania włosków gwarantuje trwałe efekty dla każdego i bezbolesny zabieg.
Matylda Nowak
wrzesień 05, 2018

Laserowe usuwanie włosków to jedyna opcja dla osób marzących o naprawdę trwałym usunięciu zbędnego owłosienia . Ale laser nie jest dla każdego... Wstrzymać się z tego rodzaju zabiegiem muszą osoby ze świeżą opalenizną , a te o jasnej karnacji i cienkich jasnych włoskach raczej nie mogą liczyć na spektakularne efekty. Depilacja laserowa nie jest też najlepszym rozwiązaniem do wrażliwców . Dlatego, jeśli masz niski próg tolerancji bólu, lepiej pokochaj swoje kudłate łydki, albo... poszukaj salonu kosmetycznego wykonującego depilację tak zwanym laserem "lodowym" . Fot.: Pinterest Zobacz także: Wrósł ci włosek? Sprawdź, jak go usunąć! Na czym polega depilacja laserem "lodowym"? Tradycyjna depilacja laserowa, choć bardzo skuteczna, do przyjemnych nie należy . Niektórzy porównują doznania w trakcie tego zabiegu do wrażenia jakie się ma po "strzeleniu" sobie w skórę z gumki recepturki. Raz można coś takiego wytrzymać, ale w trakcie depilacji zwykłym laserem dostaje się całą serię takich "strzałów". Inaczej sprawa wygląda z depilacją laserem "lodowym". Urządzenie Soprano ICE, jakim się je wykonuje, jest wyposażone w specjalną zimną końcówkę wykonaną z szafiru, która chłodzi skórę i tym samym chroni ją przed nieprzyjemnym rozgrzewaniem . Ponadto, dzięki zastosowaniu technologii SHR, laser niszczy tylko mieszki włosowe, nie uszkadzając otaczającej je tkanki i tym samym nie powodując bólu . Dzięki użyciu dwóch laserów - aleksandrytowego i diodowego - zabieg depilacji laserem "lodowym" pozwala na usunięcie każdego rodzaju włosów - jasnych i cienkich, a nawet siwych. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy dopiero wrócili z urlopu - depilację Soprano ICE można wykonywać na opalonej skórze . ✨The most comfortable #laserhairremoval treatment! ✨Many of our clients fall asleep Book in now for #virtuallypainlesshairremoval...

Przeczytaj
depilacja laserowa bikini
iStock
Pielęgnacja Depilacja laserowa bikini – rodzaje, efekty, cena, opinie
Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów trwałego usuwania owłosienia. Istnieje kilka rodzajów depilacji bikini: klasyczne, kalifornijskie, francuskie i brazylijskie. Sprawdźcie, jak wygląda zabieg depilacji bikini, czy boli i jaka jest jego cena.
Aneta Zygmuntowicz
czerwiec 03, 2020

Depilacja laserowa bikini to najskuteczniejszy sposób trwałego pozbycia się włosków z okolic intymnych. Najlepiej zadziała na ciemnych włosach i jasnej skórze. Po zabiegu przez kilka lat będziemy mogli cieszyć się zupełnie gładkim ciałem. Trzeba pamiętać, że do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Pod żadnym pozorem nie należy wyrywać włosków pęsetą czy woskiem! Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Zabieg depilacji laserowej polega na przykładaniu do ciała głowicy lasera, który wypala włoski . Laser działa na ciemny pigment we włoskach i niszczy mieszki włosowe. Przed zabiegiem kosmetolog zaznacza obszary depilacji i ustawia urządzenie, tak by działało jak najskuteczniej. Pod uwagę bierze się tutaj przede wszystkim kolor włosów oraz skóry. Następnie przechodzimy do właściwego zabiegu. Osoba przeprowadzająca zabieg przykłada głowice w wyznaczone miejsce i "strzela" wiązką lasera, sprawnie przesuwając sprzęt po skórze. Depilacja laserowa bikini trwa od 15 do 30 minut. Podczas zabiegu mamy na sobie jednorazowe majtki, dzięki czemu możemy się poczuć bardziej komfortowo. Depilowany obszar skóry jest odsłaniany jedynie na kilka krótkich strzałów. Przeczytaj również: Depilacja bikini - jaki sposób wybrać? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Profi Laser Kosmetyka Laserowa (@profilaser_) Maj 30, 2020 o 4:20 PDT Czy depilacja laserowa bikini boli? Odczucia podczas depilacji zależne są od wielu czynników: rodzaju sprzętu, ustawionej mocy, koloru i grubości naszych włosków oraz progu naszego bólu. Zdecydowanie skóra w okolicach intymnych jest najbardziej wrażliwa, przez co zabieg może nie należeć do najprzyjemniejszych. Niektóre osoby odczuwają jedynie lekki dyskomfort, dla innych zabieg jest bardzo bolesny . Nie trzeba się...

Przeczytaj