klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Odpowiednia higiena jamy ustnej
mat. prasowe
Pielęgnacja

Czy piękny uśmiech dodaje pewności siebie?

Odpowiednia higiena jamy ustnej to podstawa pięknego, atrakcyjnego uśmiechu.
Materiał partnera
czerwiec 01, 2021

Nad uśmiechem należy pracować codziennie, by cieszyć się jego zdrowym blaskiem. Dodaje nam on dużo uroku oraz sprawia, że czujemy się komfortowo - możemy swobodnie się uśmiechać bez martwienia się o ubytki.

Jak stać się bardziej pewnym siebie?

W dzisiejszym świecie zdominowanym przez digital i komunikaty o idealnym wizerunku trudno o samoakceptację i brak kompleksów. Jednak pewność siebie pomaga nam w osiągnięciu sukcesów na różnych polach. Niezdrowy wygląd zębów często powoduje znaczne obniżenie poczucia własnej wartości. Może to skutkować wstydem, a nawet lękami. Efektem tego może być również obniżenie jakości życia prywatnego, a nawet zawodowego. Jak być bardziej pewnym siebie? Warto pracować nad pięknym uśmiechem. Często słyszymy, że wygląd nie jest najważniejszy, jednak kwestie związane z pięknym uśmiechem łączą się bezpośrednio także ze zdrowiem, bo piękny uśmiech to najczęściej to samo, co zdrowy uśmiech. Istnieje szereg sposobów na utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Zdarza się, że niezbędna jest stała pomoc dentysty czy ortodonty. Podstawą jest jednak odpowiednia higiena, nawet jeżeli regularnie uczęszczamy do lekarza. Powinna ona znajdować się wśród naszych pielęgnacyjnych i zdrowotnych priorytetów.

Pielęgnacja zębów
mat. prasowe

Szczotkowanie w przypadku walki o piękny uśmiech to krok pierwszy. Zęby należy myć minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Istotny jest również odpowiedni dobór szczoteczki. Musi ona być dostosowana do naszych potrzeb oraz tego, jak najczęściej szczotkujemy zęby. Marką o wyjątkowo rozbudowanej ofercie szczoteczek jest na pewno, wywodzący się ze Skandynawii, Jordan, którego doświadczenie w zakresie produktów do higieny jamy ustnej sięga aż 1927 roku. Znajdziecie tam szczoteczki zarówno o wyjątkowym designie, jak również te bardziej klasyczne. Oprócz szczoteczek o różnym poziome twardości włosia oferują również szczoteczki z serii Green Clean, wykonane w 90% z materiałów z recyklingu.

Jednak szczotkowanie to nie wszystko - szczoteczki czyszczą tylko trzy z pięciu płaszczyzn zębów! Co więc jeszcze możemy zrobić? Aby oczyścić dwie pozostałe warstwy, należy sięgnąć po dodatkowe wsparcie - nici lub flosser. Jordan oferuje również gamę produktów do nitkowania. Rodzaj używanych nici również ma duże znaczenie w przypadku utrzymania kompleksowej higieny jamy ustnej. Pomogą one oczyścić przestrzenie międzyzębowe, a tym samym zapewnić higienę jamy ustnej w 100%. Flosser to połączenie nici dentystycznej z wygodną wykałaczką. Idealnie sprawdza się w szczególności przy oczyszczaniu przestrzeni między zębami trzonowymi. Nici z kolei dokładnie wyczyszczą wąskie przestrzenie międzyzębowe oraz są bardzo delikatne dla dziąseł.

Nitkowanie zębów
mat. prasowe

Pamiętajcie, że droga do pięknego uśmiechu nie idzie na skróty i jak często bywa - potrzebujemy czasu, by wdrożyć zdrowe nawyki w swoją codzienną rutynę. Na pewno się to nam opłaci - stosując odpowiednio dobraną pielęgnację oraz utrzymując higienę, możemy być pewni, że pomożemy swoim zębom. Nie zapominajmy też, że zdrowie jamy ustnej wpływa również na zdrowie całego organizmu. 

Materiał powstał z udziałem marki Jordan

 

horoskop dla wszystkich znaków na 2021 rok
Styl życia Horoskop na 2021 rok - sprawdź, co cię czeka w nowym roku
Zakochanie bez pamięci a może sukcesy w pracy. Sprawdź, jakie niespodzianki szykuje dla ciebie 2021 rok!
Redakcja Wizaz.pl
grudzień 30, 2020

Gwiazdy mówią wiele o przyszłości każdego z nas. To z nich dowiadujemy się, czego spodziewać się w zbliżającym roku. 2020 nikogo nie rozpieszczał, a jak będzie w 2021? Przeczytaj horoskop na 2021 rok dla poszczególnych znaków. Zobacz także:  Te znaki zodiaku nie cierpią być w stałym związku! Horoskop na 2021 rok Baran Na najbliższy rok gwiazdy obiecują Baranom poprawę relacji międzyludzkich i koniec uczucia samotności. 2021 będzie stał dla nich pod znakiem miłości, nie tylko tej romantycznej. Być może ich rodzina się powiększy lub na ich drodze stanie ktoś, kogo bez wahania będą mogli nazwać prawdziwym przyjacielem. Na dalszy plan zejdą sprawy finansowe.  Byk 2021 rok będzie dla Byków czasem pełnym ekscytacji i życiowych zawirowań. Niestety nie tylko tych pozytywnych. Jeśli jednak będą trzymać nerwy na wodzy i umiejętnie pokierują swoimi decyzjami, czeka ich miła niespodzianka. Podwyżka w pracy jest na horyzoncie, przyjaźń i miłość takżę - wszystko w rękach Byków, którzy wykorzystają swoją okazję. Bliźnięta To będzie rok Bliźniąt! Wreszcie zrozumieją, co tak naprawdę jest dla nich ważne i... być może zmienią swoje życie o 180 stopni. Ci, który dotychczas byli pracoholikami, pokochają czas wolny, a ci, którzy dotychczas mieli manię porządku i kontroli, wreszcie sobie odpuszczą. Gwiazdy będą sprzyjać Bliźniętom w utrzymaniu motywacji - wykupienie karnetu na siłownie wydaje się więc niezłym pomysłem.  Rak  Raki w 2020 roku nie miały się najlepiej, w szczególności pod względem związków. Miłosna huśtawka mocno nadszarpnęła ich zdrowie psychiczne. W 2021 Raki powinny bardziej skupić się na sobie, gwiazdy będą sprzyjały im w uzyskaniu upragnionego balansu. Wytrwałość się im opłaci! Mogą...

Przeczytaj