
Demakijaż to czynność, która pozwala nam dokładnie oczyścić cerę z kosmetyków kolorowych w tym podkładów, tuszu do rzęs, czy cieni do powiek. Najlepiej, jeśli oprócz zmywania z powierzchni skóry brudu i produktów do makijażu, pielęgnuje również cerę. Do jego wykonania użyć możemy balsamu do demakijażu, czy olejku. Który z nich więc wybrać?
Demakijaż olejkiem czy balsamem?
Olejek do demakijażu jest produktem, który włącza się do pielęgnacji przy dwuetapowym oczyszczaniu cery. Posiada działanie oczyszczające, rozpuszczając brud zalegający na skórze, a w tym kosmetyki do makijażu. Sprawdzi się w przypadku skóry wrażliwej, czy skłonnej do podrażnień i przesuszania się. Dzięki swojej formie, nie narusza delikatnej warstwy hydrolipidowej skóry. W składzie zawiera składniki odżywcze, które mają za zadanie odżywić cerę i poprawić jej wygląd, ograniczając przy tym wydzielanie sebum i zapobiegając ściągnięciu i przesuszaniu się skóry.
Balsam do demakijażu jest natomiast produktem bardziej zwartym, który zmienia konsystencję podczas aplikowania go na twarz. Posiada właściwości zbliżone do olejku do demakijażu, jednak łatwiej się go aplikuje, a przede wszystkim zmywa z cery. W większości przypadków ma lżejszą formułę, która sprawia, że nie zapycha porów, a przy tym dogłębnie odżywia skórę.
To, który z produktów wybrać wykonując demakijaż zależy od preferencji skóry i sposobu aplikacji.
Najlepsze balsamy do demakijażu
Balsam do demakijażu Resibo Melt Away
Balsam Melt Away od Resibo to kosmetyk, którym wykonamy demakijaż, zamknięty w efektownym słoiczku. Produkt posiada charakterystyczny, przyjemny zapach mango, który unosi się podczas aplikacji. Po kontakcie ze skórą i ciepłem, balsam do demakijażu przechodzi w bardziej płynną formę, stając się olejkiem. Nowość do zmywania makijażu dobrze oczyszcza skórę z zalegającego na niej sebum, nawet wodoodpornych kosmetyków, czy zanieczyszczeń. Posiada łagodną formułę, która nie podrażnia skóry, kojąc ją i dodając miękkości. Skóra po demakijażu staje się wygładzona, nawilżona i odżywiona, a przy tym dokładnie oczyszczona, bez wysuszania i efektu ściągnięcia.
Balsam do demakijażu nie posiada jeszcze opinii w KWC, jeśli testowałaś produkt, dodaj swoją opinię do naszego katalogu.
Zobacz także: Nie możesz domyć wodoodpornej mascary? Ta sztuczka ułatwia demakijaż
Balsam do demakijażu Clinique "Taki the day off"
Balsam do demakijażu Clinique przeznaczony jest do każdego rodzaju cery, dokładnie usuwając zanieczyszczenia i kosmetyki, jednocześnie nie podrażniając jej i nie wysuszając. Produkt ma lekką formułę, która nie obciąża skóry, zamieniając się podczas aplikacji w płynną oliwkę, która odpowiada za nawilżenie i odżywienie cery. Demakijaż wzbogacony jest więc o pielęgnację pozwalającą przywrócić skórze jej utracony blask. Balsam nie natłuszcza skóry, całkowicie się z niej zmywa i nie zapycha porów.
Jest to coś nad czym długo myślałam zanim kupiłam. Ale równocześnie jest to produkt z którego cieszę się najbardziej w moim życiu że go kupiłam. Nie wyobrażam sobie teraz demakijażu bez tego produktu. Myję twarz 2etapowo - najpierw ten właśnie balsam, a później pozostałości balsamu domywam jakimkolwiek żelem do mycia twarzy. Balsam radzi sobie z wszystkimi kosmetykami, nawet z profesjonalnym makijażem który był utrwalany na kilka sposobów, wodoodpornym tuszem czy rozpuszczeniem kleju do rzęs. Naprawdę jest wart swojej ceny - napisała o balsamie do demakijażu hoacynka.
Zobacz także: Przez miesiąc nie zmywała makijażu przed snem. Efekt eksperymentu przeraża
Balsam do demakijażu Fluff - jagody leśne
Balsam do demakijażu Fluff, który znajdziemy m.in. w drogeriach Rossmann to produkt, który zmyje nawet wodoodporny makijaż. Jego formuła sprawia, że jest łatwy w aplikacji. Po zetknięciu ze skórą, balsam zmienia się w olejek, który rozpuszcza nawet trwałe kosmetyki kolorowe. Podczas oczyszczania twarzy i demakijażu, balsam nawilża skórę i łagodzi ją. W swoim składzie posiada masło Shea i Shorea, ale też sok z aloesu i olej ze słodkich migdałów. To one sprawiają, że skóra staje się odżywiona, a produkt posiada działanie przeciwzapalne. Dodatkowo, balsam ma właściwości przeciwstarzeniowe, dzięki czemu przywraca skórze elastyczność i wygładza ją.
Uwielbiam. Zakochałam się w tym produkcie od pierwszego użycia. Ma cudną nie za bardzo zbitą konsystencję. Pięknie się rozpuszcza, ładnie zmywa z buzi przy użyciu wody. Skóra po nim jest miękka, bez tłustej warstwy, nie jest wysuszona. Ładnie zmywa makijaż. Nie podrażnia oczu. Cudnowy!!!! Polecam wszystkim. Jest tani i wydajny - napisała Snoffek.
Zobacz także: Tonik do twarzy z Rossmanna - TOP 5 hitów z KWC
Najlepsze olejki do demakijażu
Olejek do demakijażu Miya Cosmetics - mySUPERskin
Olejek Miya, dzięki któremu zmyjemy makijaż to produkt przeznaczony do każdego rodzaju skóry - w tym skłonnej do podrażnień i trądzikowej. Jest łagodny w działaniu, dlatego demakijaż z jego użyciem jest nie tylko bezpieczny dla atopowej skóry, ale też skuteczny. Kosmetyk na bazie olejków z nasion malin, pestek moreli, czy ze słodkich migdałów odpowiadają za dokładne oczyszczenie cery, bez naruszania jej naturalnego pH. Olejek do demakijażu zmywa z powierzchni skóry zanieczyszczenia, jak nadmiar sebum, ale też kurz i złuszczony naskórek. Przy tym, dzięki obecności m.in. witaminy E, wygładza cerę, odżywia ją, łagodzi i nawilża. Stosowany na skórę nie pozostawia na niej tłustego filmu i nie jest produktem komedogennym.
Jest to dla mnie idealny produkt do demakijażu. Zmywa szybko nawet trwałą maskarę, nie szczypiąc w oczy. Rewelacja. Zawsze miałam problem ze znalezieniem produktu, który nie podrażnia oczu. Szybko zmywa również długotrwałe podkłady nie podrażniając przy tym skóry i nie obciążając jej. Jestem posiadaczką skóry mieszanej, ze sporo przetłuszczającą się strefą T, ale równocześnie wrażliwą i reaktywną. Jak widać należy raczej do tych kapryśnych. Przetestowałam już masę produktów do demakijażu, ale ten skradł moje serce TOTALNIE! Ojejek nie należy do najtańszych, ale w Hebe często jest na promocji. Ponadto jest na prawdę bardzo wydajny - opisała produkt MartaHaj.
Zobacz także: Makijaż okazał się zbyt trwały? To niedrogie mydło zmywa najbardziej oporne kosmetyki!
Olejek do demakijażu Tołpa Pure Trends - Orient
Żel - olejek Tołpa zapewnia demakijaż bez użycia wacika. Stosuje się go bezpośrednio na twarz, łącząc z wodą, dzięki czemu produkt delikatnie się pieni, a tym samym usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Olejek do demakijażu przeznaczony jest do twarzy, oczu i ust, przy czym zmywa nie tylko tłuste, wodoodporne kosmetyki, ale też zanieczyszczenia, jak sebum, czy brud, przyczyniając się tym samym do redukcji problemu zaskórników. W 96% stworzony ze składników pochodzenia naturalnego olejek sprawia, że możemy wykonać przy jego użyciu nie tylko demakijaż, ale też zadbać o skórę. Produkt koi skórę, łagodzi bez uczucia ściągnięcia i bez przesuszania, a przy tym nawilża i przywraca jej blask.
Żel-olejek tolpa, jest fantastyczny. Mam problemy ze skórą, nie mogę używać wszystkich kosmetyków bo za chwile moja twarz jest cała "wysypana" olejek kupiłam na wypróbowaniem promocji, jestem bardzo zadowolona, konsystencja faktycznie jest jest żelowa, nie spływa z dłoni, olejek można używać z wodą bądź od razu aplikować na skórę. Produkt ma bardzo przyjemny,delikatny,naturalny zapach. Cena nie jest wygórowana, starcza na dość długi czas. Polecam - czytamy recenzję Dorota295.
Zobacz także: Demakijaż – jak go prawidłowo wykonać
Olejek to demakijażu Vianek
Olejek Vianek to produkt do do demakijażu oczu, twarzy i ust o łagodnym działaniu i silnych właściwościach rozpuszczających nawet tłuste, czy trwałe kosmetyki do makijażu. Oprócz tego, odpowiada za pielęgnację wrażliwej cery. Koi ją i łagodzi podrażnienia, działając również na zmęczone, czy potrzebujące wsparcia powieki. Olejek regeneruje skórę, ale też dzięki obecności rumianku lekarskiego, działa przeciwalergicznie i nawilżająco. Bazę produktu do demakijażu stanowią oleje - słonecznikowy, rycynowy, kokosowy, czy z pestek winogron. To sprawia, że produkt nie tylko oczyszcza, ale też odżywia skórę.
Wcześniej zmywałam makijaż płynem do demakijażu i odkąd używam do tego olejku żałuję, że przestawiłam się na niego tak późno. Olejek ma fajną konsystencję - jest tłuściutki jak każdy olejek, ładnie pachnie. Ma opakowanie z pompką co bardzo pomaga w użytkowaniu, nakładamy olejek na dłonie i zaczynamy masować twarz. Po dokładnym oczyszczeniu skóry zmywam olejek żelem żeby na skórze nie pozostał tłusty filtr. Odkąd go używam skóra bardzo się oczyściła, zaskórniki są znacznie mniej widoczne i nie wyskakują żadni niechciani goście. Polecam ale trzeba pamiętać o zmyciu oleju z twarzy - napisała Natka1268.
Zobacz także: TOP 5 z KWC: Kosmetyki do demakijażu i oczyszczania skóry twarzy