Vichy Neovadiol
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Chcę testować
Octenisept
Chcę testować
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
depilacja laserowa bikini
iStock
Pielęgnacja

Depilacja laserowa bikini – rodzaje, efekty, cena, opinie

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów trwałego usuwania owłosienia. Istnieje kilka rodzajów depilacji bikini: klasyczne, kalifornijskie, francuskie i brazylijskie. Sprawdźcie, jak wygląda zabieg depilacji bikini, czy boli i jaka jest jego cena.

Depilacja laserowa bikini to najskuteczniejszy sposób trwałego pozbycia się włosków z okolic intymnych. Najlepiej zadziała na ciemnych włosach i jasnej skórze. Po zabiegu przez kilka lat będziemy mogli cieszyć się zupełnie gładkim ciałem. Trzeba pamiętać, że do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Pod żadnym pozorem nie należy wyrywać włosków pęsetą czy woskiem!

depilacja laserowa bikini

Depilacja bikini woskiem - efekty, jak się przygotować, depilacja bikini krok po kroku

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej polega na przykładaniu do ciała głowicy lasera, który wypala włoski. Laser działa na ciemny pigment we włoskach i niszczy mieszki włosowe. Przed zabiegiem kosmetolog zaznacza obszary depilacji i ustawia urządzenie, tak by działało jak najskuteczniej. Pod uwagę bierze się tutaj przede wszystkim kolor włosów oraz skóry. Następnie przechodzimy do właściwego zabiegu. Osoba przeprowadzająca zabieg przykłada głowice w wyznaczone miejsce i "strzela" wiązką lasera, sprawnie przesuwając sprzęt po skórze.

Depilacja laserowa bikini trwa od 15 do 30 minut. Podczas zabiegu mamy na sobie jednorazowe majtki, dzięki czemu możemy się poczuć bardziej komfortowo. Depilowany obszar skóry jest odsłaniany jedynie na kilka krótkich strzałów.

Przeczytaj również: Depilacja bikini - jaki sposób wybrać?

Czy depilacja laserowa bikini boli?

Odczucia podczas depilacji zależne są od wielu czynników: rodzaju sprzętu, ustawionej mocy, koloru i grubości naszych włosków oraz progu naszego bólu. Zdecydowanie skóra w okolicach intymnych jest najbardziej wrażliwa, przez co zabieg może nie należeć do najprzyjemniejszych. Niektóre osoby odczuwają jedynie lekki dyskomfort, dla innych zabieg jest bardzo bolesny. Nie trzeba się jednak tym martwić, gdyż na rynku istnieją produkty znieczulające, dzięki którym zniwelujemy nieprzyjemne odczucia.

Efekty pod zabiegu depilacji laserowej  

Włoski odrastają od razu po depilacji laserowej, nie trzeba jednak się tym martwić! Efekty zabiegu są widoczne po 2-4 tygodniach, kiedy włoski zaczynają wypadać. Zazwyczaj przy pierwszej wizycie możemy się pozbyć od 20% do 40% włosków. Przy następnych zabiegach rezultat nie jest już tak spektakularny. Seria 5-8 zabiegów sprawi, że zniknie ponad 90% owłosienia. Pozostałe włosy będą bardzo cienkie, delikatne i jasne. Włoski mogą się pojawić po kilku latach, wtedy niezbędna będzie sesja przypominająca.

Z dużo gorszymi efektami muszą się liczyć posiadaczki włosów jasnych, rudych oraz osoby z ciemniejszą karnacją. Laser działa na zasadzie kontrastu między jasną skórą a ciemnymi włosami. W innym przypadku rezultaty są bardzo trudne do osiągnięcia i potrzebne może być nawet kilkanaście zabiegów. Efekty mogą być również niezadowalające w przypadku problemów z hormonami czy przy niektórych chorobach. 

Zobacz także: Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu, po serii zabiegów i po latach.

Rodzaje depilacji laserowej bikini

Wyróżniamy kilka rodzajów depilacji laserowej bikini:

 • bikini klasyczne lub płytkie - depilowany jest jedynie obszar pachwin do linii majtek,
 • bikini kalifornijskie – depilacja włosów na linii stringów,
 • bikini francuskie - klasyczne bikini + wzgórek łonowy bez warg sromowych i szpary międzypośladkowej,
 • bikini brazylijskie/pełne/hollywoodzkie - pełna depilacja obszaru bikini, czyli pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych i szpary międzypośladkowej.

Jak przygotować się depilacji laserowej?

Prawidłowo wykonana depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem, jednak trzeba się do niej odpowiednio przygotować.

 1. 6 miesięcy przed zabiegiem należy odstawić doustną kurację retinoidami.
 2. Miesiąc przed zabiegiem nie wolno depilować włosków. Dozwolone jest golenie oraz używanie kremów do depilacji.
 3. Trzy tygodnie przed depilacją przerywamy też stosowanie maści z retinoidami.
 4. Dwa tygodnie przed zabiegiem należy przestać przyjmować preparatami i zioła fotouczulające, między innymi pokrzywa, dziurawiec i nagietek.
 5. Przed zabiegiem skóra nie może być opalona. Depilację można wykonać dopiero po zniknięciu opalenizny.
 6. Tydzień przed zabiegiem nie powinno się wykonywać peelingów.

Przed samym zabiegiem powinno się:

 • przeddzień depilacji gładko zgolić włosy,
 • zrezygnować z alkoholu przez dobę,
 • w dniu zabiegu dokładnie umyć ciało,
 • w miejscu zabiegu nie stosować żadnych kosmetyków, perfum, dezodorantów.

Cena depilacji laserowej bikini

Cena depilacji laserowej zależy od lokalizacji salonu oraz wybranego obszaru usunięcia owłosienia. Podstawowe bikini to koszt około 100 złotych, z kolei pełne bikini oscyluje w cenie 200-300 złotych. Dużo bardziej opłacalne są pakiety zabiegów, które można znaleźć w niemal każdym gabinecie. Za serię od 5 do 8 zabiegów zapłacimy wtedy od 800 do 1500 złotych.

Depilacja laserowa bikini - opinie

Na naszym forum znajdziecie wiele wątków dotyczących depilacji laserowej oraz depilacji bikini. Tutaj Wiżażanki dzielą się efektami oraz przebiegiem zabiegu, a także polecanymi salonami. Poniżej znajdziecie kilka opinii dotyczących depilacji laserowej bikini.

"Ja jestem już po 4 laserze na głębokie bikini oraz 2 na pachy. Pachy mi ślicznie schodzą, a bikini niestety dosyć opornie. Nie powiem - jest efekt, ale są miejsca, gdzie jakoś włoski są odporne." - amme fatale

"Efekty, które osiągnęłam, są spektakularne!!! W pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście. Pachy "wyłysiały" po 4 zabiegach, a bikini po 3." - Reniii111

"Ja kiedyś miałam problem, bo trafiłam do salonu, gdzie strasznie mnie poparzono. Kosmetyczka wykonująca zabieg nie miała zielonego pojęcia, co robi." - karolinak886

"Jak zrobisz pełną serie - minimum 5, a nawet 7 zabiegów, to efekt będzie naprawdę trwały i może po kilku latach odrośnie jakiś tam włosek!
Dziewczyny, nie kończcie na 3, albo 4 zabiegu, bo za moment odrosną włosy i szkoda będzie kasy wyrzuconej na te zabiegi!" - Madzia Lenka

depilacja laserowa i IPL
iStock
Pielęgnacja
Depilacja laserowa czy depilacja IPL – która metoda jest skuteczniejsza?
Depilacja IPL, często nazywana jest depilacją laserową, choć są to różne zabiegi. Zarówno efekt tych rodzajów depilacji, jak i przebieg zabiegów jest różny. Sprawdźcie, który rodzaj depilacji sprawdzi się u Was.

Dobranie odpowiedniego rodzaju depilacji jest kluczem sukcesu w pozbyciu się niechcianego owłosienia. Wbrew powszechnej opinii depilacja IPL i laserowa to dwa różne rodzaje depilacji. Jedna z nich oparta jest na laserze, a druga na falach radiowych. Trzeba również pamiętać, że niektóre nasze cechy, jak na przykład ciemniejsza karnacja, mogą obniżać skuteczność niektórych zabiegów. Dla kogo polecana jest depilacja laserowa, a dla kogo depilacja IPL? Depilacja laserowa a depilacja IPL – która depilacja daje lepszy efekt? Po depilacji laserowej otrzymujemy zdecydowanie lepszy efekt niż po depilacji IPL. Po pierwsze urządzenie IPL nie jest aż tak precyzyjne i może nie usunąć wszystkich włosków. Po drugie efekt utrzymuje się zdecydowanie krócej. Depilacja laserowa zapewnia  efekt gładkiej skóry przez kilka lat , a nawet dłużej. Niekiedy po jakimś czasie pojawiają się pojedyncze włoski. Po zabiegu depilacji IPL  włoski mogą wracać już po roku czy dwóch  i koniecznie będę zabiegi przypominające. Trzeba pamiętać, że efekt obu tych depilacji zależy od wielu czynników, na przykład koloru włosków i skóry czy problemów hormonalnych. Przeczytaj również: Wszystko o depilacji laserowej. Dla kogo polecana jest depilacja laserowa, a dla kogo depilacja IPL? Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniej metody depilacji do swojej urody, aby zmaksymalizować efekty. Depilacja laserowa polecana jest przede wszystkim  u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami.  Dlatego jeśli macie na przykład jasne włoski oraz trochę ciemniejszą karnacje, efekt może być bardzo słaby. Tak samo nie poleca się wykonywać jej na skórę opaloną. Jeśli więc masz na ciele włosy blond i rude, raczej nie wybieraj depilacji laserowej. Włosów siwych w ogóle nie można usunąć za pomocą tej metody, gdyż nie posiadają one melaniny. Przy depilacji IPL  kolor włosów czy skóry nie ma większego...

depilacja laserowa
iStock
Pielęgnacja
Depilacja laserowa - jakie daje efekty i ile kosztuje? Wszystko, co musisz wiedzieć o laserowym usuwaniu włosów
Depilacja laserowa to niemal bezbolesny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, a cała seria pozwala na całkowite pozbycie się owłosienia z wybranego miejsca na ciele. Niezbędne są jednak zabiegi przypominające.

Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na usunięcie owłosienia. Końcowy efekt zawsze zależny jest jednak od rodzaju owłosienia, rodzaju lasera oraz ilości wykonanych zabiegów. Wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy skóra będzie gładka na zawsze - niemożliwe jest uśpienie wszystkich cebulek na zawsze. Dlatego, aby potrzymać efekt, nawet po całej serii laserem, trzeba raz do roku wykonać zabieg, który zapobiegnie odrastaniu pojedynczych włosów.  Spis treści: Depilacja laserowa - dla kogo? Depilacja laserowa jasnych włosów Przeciwskazania do depilacji laserowej Skutki uboczne depilacji laserowej Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać Co ile tygodni trzeba wykonać depilację laserową Depilacja laserowa - efekty po latach Czy depilacja laserowa boli Ile kosztuje depilacja laserowa Opinie o depilacji laserowej Depilacja laserowa w domu Depilacja laserowa - dla kogo? Depilacja laserowa uznawana jest za niezwykle skuteczny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Jednak nie u wszystkich przyniesie takie same rezultaty. Laser pochłania melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach, jednocześnie niszczą jego strukturę wraz z cebulką. Dlatego właśnie lasery lepiej działają na włosy ciemne, które zawierają w sobie więcej melaniny. Depilacja laserowa bikini Laserowa depilacja bikini to jeden z najczęściej wybieranych obszarów do trwałego usuwania owłosienia. To wygodne rozwiązanie, szczególnie dla tych z was, które mają kłopot z podrażnieniami i wrastającymi włoskami. Depilacja laserowa bikini pozwala zniwelować ten problem niemal do zera. Depilacja laserowa pach Na depilację pach warto zdecydować się...

depilacja pach
Pielęgnacja
Depilacja czy golenie pach – która metoda jest lepsza?
Depilacja czy golenie pach - która metoda lepiej sprawdzi się u was? Poznajcie wady i zalety golenia pach oraz wszystkich rodzajów depilacji - depilacja kremem, depilatorem, woskiem, laserowa.

Wybór metody depilacji bądź golenia pach zależy od kilku czynników. Najtańszymi rozwiązaniami jest golenie maszynką lub usuwanie włosków depilatorem. Użycie kremu do depilacji jest zupełnie bezbolesne, a depilacja woskiem daje trwałe i spektakularne efekty. Trwałym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych włosków jest depilacja laserowa, jednak nie każdy może z niej skorzystać. Sprawdźcie, która metoda najlepiej sprawdzi się was! Golenie pach maszynką Usuwanie włosków za pomocą maszynki to najszybszy i bezbolesny sposób pozbycia się włosków pod pachami. Jednakże metoda ta ma również kilka minusów. Efekt utrzymuje się bardzo krótko i aby mieć gładkie pachy, należy powtarzać golenie codziennie lub co 2-3 dni . Poza tym, mimo iż usuwamy wystające włoski, pod pachami pozostają ciemne kropki lub ciemniejsza skóra co nie wygląda estetycznie. Regularne golenie pach może również doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia skóry oraz pojawienia się problemu wrastających włosków . Aby temu zapobiec, warto przed goleniem wykonać delikatny peeling pach, a po usunięciu włosków posmarować je nawilżającym kremem. Depilacja pach depilatorem Podobnie jak w przypadku golenia maszynką, stosowanie depilatora jest metodą szybko i tanią . Mimo iż za urządzenie musimy zapłacić od 100 do 400 złotych, to posłuży nam ono przez wiele lat. Niestety, skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i drażliwa, a depilacja depilatorem może być dość bolesna . Efekt depilacji utrzymuje się przez około tydzień, a nawet do 10 dni. Plusem jest fakt, iż po zabiegu skóra jest zupełnie gładka, gdyż włoski wyrywane są wraz z częścią podskórną. Dla niektórych zupełną dyskwalifikacją tej metody jest fakt, iż aby przeprowadzić depilację, włoski muszą mieć co najmniej kilka milimetrów. Depilację najlepiej poprzedzić schłodzeniem pach za pomocą lodu. W tym przypadku nie będzie ona...

depilacja brazylijska
macniak/iStock
Pielęgnacja
Co to jest depilacja brazylijska? Efekty, rodzaje i cena
Depilacja brazylijska charakteryzuje się całkowitym usunięciem włosków z okolic bikini. Możemy ją wykonać różnymi metodami: laserem, woskiem, pastą cukrową. W domowych warunkach dobrze sprawdzi się krem d. depilacji lub depilator.

Depilacja brazylijska świetnie sprawdzi się, jeśli marzymy o idealnie gładkiej skórze. Możemy ją wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. W zależności od wybranej metody, efekt utrzyma się od kilku dni do nawet kilku lat. Spis treści: Depilacja brazylijska - co to? Metody wykonywania brazylijskiej depilacji Depilacja laserowa bikini Depilacja brazylijska woskiem Depilacja brazylijska pastą cukrową Depilacja brazylijska - cena Depilacja brazylijska w domu Jak przygotować się do depilacji brazylijskiej? Czy depilacja brazylijska boli? Depilacja brazylijska - co to? Depilacja brazylijska to najczęściej wybierany rodzaj usuwania owłosienia z okolic bikini. W tej metodzie usuwamy włoski z okolic sromu, łona, odbytu, warg sromowych i pośladków.  Metody wykonywania brazylijskiej depilacji Jeśli chodzi o wykonywanie depilacji brazylijskiej w profesjonalnych gabinetach, możemy wyróżnić trzy techniki. Pozwalają one na usunięcie owłosienia z okolic bikini na kilka tygodni, a nawet lat w zależności od wybranej metody. Depilacja laserowa bikini Mimo że to najdroższa z możliwych opcji, coraz więcej osób decyduje się na depilację brazylijską laserem. Seria 6-8 zabiegów rozwiązuje problem golenia bikini na długi czas. Całość jest również rozłożona w czasie, ale już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że włoski nie są tak twarde i jest ich mniej. Ponadto odrastają zdecydowanie wolniej i w mniejszych ilościach. Czy jest jakiś minus tej metody? Ból może być dla niektórych osób barierą nie do przeskoczenia. Warto jednak zapytać przed zabiegiem o znieczulenie miejscowe maścią z lidokainą. Niektóre gabinety oferują również specjalne okłady z lodu, które minimalizują ból. ...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost