klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
depilacja laserowa bikini
iStock
Pielęgnacja

Depilacja laserowa bikini – rodzaje, efekty, cena, opinie

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów trwałego usuwania owłosienia. Istnieje kilka rodzajów depilacji bikini: klasyczne, kalifornijskie, francuskie i brazylijskie. Sprawdźcie, jak wygląda zabieg depilacji bikini, czy boli i jaka jest jego cena.
Aneta Zygmuntowicz
czerwiec 03, 2020

Depilacja laserowa bikini to najskuteczniejszy sposób trwałego pozbycia się włosków z okolic intymnych. Najlepiej zadziała na ciemnych włosach i jasnej skórze. Po zabiegu przez kilka lat będziemy mogli cieszyć się zupełnie gładkim ciałem. Trzeba pamiętać, że do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Pod żadnym pozorem nie należy wyrywać włosków pęsetą czy woskiem!

depilacja laserowa bikini

Depilacja bikini woskiem - efekty, jak się przygotować, depilacja bikini krok po kroku

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej polega na przykładaniu do ciała głowicy lasera, który wypala włoski. Laser działa na ciemny pigment we włoskach i niszczy mieszki włosowe. Przed zabiegiem kosmetolog zaznacza obszary depilacji i ustawia urządzenie, tak by działało jak najskuteczniej. Pod uwagę bierze się tutaj przede wszystkim kolor włosów oraz skóry. Następnie przechodzimy do właściwego zabiegu. Osoba przeprowadzająca zabieg przykłada głowice w wyznaczone miejsce i "strzela" wiązką lasera, sprawnie przesuwając sprzęt po skórze.

Depilacja laserowa bikini trwa od 15 do 30 minut. Podczas zabiegu mamy na sobie jednorazowe majtki, dzięki czemu możemy się poczuć bardziej komfortowo. Depilowany obszar skóry jest odsłaniany jedynie na kilka krótkich strzałów.

Przeczytaj również: Depilacja bikini - jaki sposób wybrać?

Czy depilacja laserowa bikini boli?

Odczucia podczas depilacji zależne są od wielu czynników: rodzaju sprzętu, ustawionej mocy, koloru i grubości naszych włosków oraz progu naszego bólu. Zdecydowanie skóra w okolicach intymnych jest najbardziej wrażliwa, przez co zabieg może nie należeć do najprzyjemniejszych. Niektóre osoby odczuwają jedynie lekki dyskomfort, dla innych zabieg jest bardzo bolesny. Nie trzeba się jednak tym martwić, gdyż na rynku istnieją produkty znieczulające, dzięki którym zniwelujemy nieprzyjemne odczucia.

Efekty pod zabiegu depilacji laserowej  

Włoski odrastają od razu po depilacji laserowej, nie trzeba jednak się tym martwić! Efekty zabiegu są widoczne po 2-4 tygodniach, kiedy włoski zaczynają wypadać. Zazwyczaj przy pierwszej wizycie możemy się pozbyć od 20% do 40% włosków. Przy następnych zabiegach rezultat nie jest już tak spektakularny. Seria 5-8 zabiegów sprawi, że zniknie ponad 90% owłosienia. Pozostałe włosy będą bardzo cienkie, delikatne i jasne. Włoski mogą się pojawić po kilku latach, wtedy niezbędna będzie sesja przypominająca.

Z dużo gorszymi efektami muszą się liczyć posiadaczki włosów jasnych, rudych oraz osoby z ciemniejszą karnacją. Laser działa na zasadzie kontrastu między jasną skórą a ciemnymi włosami. W innym przypadku rezultaty są bardzo trudne do osiągnięcia i potrzebne może być nawet kilkanaście zabiegów. Efekty mogą być również niezadowalające w przypadku problemów z hormonami czy przy niektórych chorobach. 

Zobacz także: Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu, po serii zabiegów i po latach.

Rodzaje depilacji laserowej bikini

Wyróżniamy kilka rodzajów depilacji laserowej bikini:

 • bikini klasyczne lub płytkie - depilowany jest jedynie obszar pachwin do linii majtek,
 • bikini kalifornijskie – depilacja włosów na linii stringów,
 • bikini francuskie - klasyczne bikini + wzgórek łonowy bez warg sromowych i szpary międzypośladkowej,
 • bikini brazylijskie/pełne/hollywoodzkie - pełna depilacja obszaru bikini, czyli pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych i szpary międzypośladkowej.

Jak przygotować się depilacji laserowej?

Prawidłowo wykonana depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem, jednak trzeba się do niej odpowiednio przygotować.

 1. 6 miesięcy przed zabiegiem należy odstawić doustną kurację retinoidami.
 2. Miesiąc przed zabiegiem nie wolno depilować włosków. Dozwolone jest golenie oraz używanie kremów do depilacji.
 3. Trzy tygodnie przed depilacją przerywamy też stosowanie maści z retinoidami.
 4. Dwa tygodnie przed zabiegiem należy przestać przyjmować preparatami i zioła fotouczulające, między innymi pokrzywa, dziurawiec i nagietek.
 5. Przed zabiegiem skóra nie może być opalona. Depilację można wykonać dopiero po zniknięciu opalenizny.
 6. Tydzień przed zabiegiem nie powinno się wykonywać peelingów.

Przed samym zabiegiem powinno się:

 • przeddzień depilacji gładko zgolić włosy,
 • zrezygnować z alkoholu przez dobę,
 • w dniu zabiegu dokładnie umyć ciało,
 • w miejscu zabiegu nie stosować żadnych kosmetyków, perfum, dezodorantów.

Cena depilacji laserowej bikini

Cena depilacji laserowej zależy od lokalizacji salonu oraz wybranego obszaru usunięcia owłosienia. Podstawowe bikini to koszt około 100 złotych, z kolei pełne bikini oscyluje w cenie 200-300 złotych. Dużo bardziej opłacalne są pakiety zabiegów, które można znaleźć w niemal każdym gabinecie. Za serię od 5 do 8 zabiegów zapłacimy wtedy od 800 do 1500 złotych.

Depilacja laserowa bikini - opinie

Na naszym forum znajdziecie wiele wątków dotyczących depilacji laserowej oraz depilacji bikini. Tutaj Wiżażanki dzielą się efektami oraz przebiegiem zabiegu, a także polecanymi salonami. Poniżej znajdziecie kilka opinii dotyczących depilacji laserowej bikini.

"Ja jestem już po 4 laserze na głębokie bikini oraz 2 na pachy. Pachy mi ślicznie schodzą, a bikini niestety dosyć opornie. Nie powiem - jest efekt, ale są miejsca, gdzie jakoś włoski są odporne." - amme fatale

"Efekty, które osiągnęłam, są spektakularne!!! W pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście. Pachy "wyłysiały" po 4 zabiegach, a bikini po 3." - Reniii111

"Ja kiedyś miałam problem, bo trafiłam do salonu, gdzie strasznie mnie poparzono. Kosmetyczka wykonująca zabieg nie miała zielonego pojęcia, co robi." - karolinak886

"Jak zrobisz pełną serie - minimum 5, a nawet 7 zabiegów, to efekt będzie naprawdę trwały i może po kilku latach odrośnie jakiś tam włosek!
Dziewczyny, nie kończcie na 3, albo 4 zabiegu, bo za moment odrosną włosy i szkoda będzie kasy wyrzuconej na te zabiegi!" - Madzia Lenka

Komentarze
depilacja bikini metody rodzaje depilacja woskiem depilacja pastą cukrową depilacja laserowa depilacja IPL
Pielęgnacja Depilacja bikini – najlepsze metody, jak uniknąć podrażnień i wrastających włosków
Depilacja bikini często jest nie tylko bolesna, ale ma też przykre konsekwencje w postaci podrażnień i wrastających włosków. Dlatego do usuwania zbędnego owłosienia z tych rejonów ciała należy wybierać metody odpowiednie dla wyjątkowo wrażliwej skóry – na przykład krem do depilacji.
Matylda Nowak
czerwiec 09, 2020

Okolice bikini to wyjątkowo wrażliwe miejsce na ciele. Wybierając metodę usuwania z tego miejsca owłosienia, warto jest kierować się taką samą ostrożnością, z jaką wybierałoby się metodę depilacji twarzy . Zwłaszcza, że skóra w tych okolicach jest dodatkowo narażona na obtarcie bielizną i ubraniem oraz ciepło i wilgoć, czyli warunki, które sprzyjając rozwojowi baterii. Wybierając metodę depilacji bikini warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Czy jestem odporna na ból? Czy moja skóra ma skłonność do podrażnień i pękania naczynek? Jak efekt chcę uzyskać i jak długo ma się on utrzymać? Depilacja bikini – metody Wybór metody depilacji bikini powinien zależeć od tego, ile bólu jesteśmy w stanie znieść, jaką mamy skórę, jak długo chcemy cieszyć się jej gładkością oraz jak zasobny jest nasz portfel. Jeśli mamy skórę wrażliwą, skłonność do żylaków czy bliznowców, cukrzycę lub mocną opaleniznę, musimy zrezygnować z bardziej z depilacji woskiem, pastą cukrową i laserem.  Fot.: iStock Depilacja bikini maszynką do golenia Najtańszą i najmniej bolesną metodą usuwania jakiegokolwiek zbędnego owłosienia jest golenie. Niestety, efekt takiego zabiegu jest krótkotrwały, a skóra – wbrew pozorom – wcale tak dobrze go nie znosi. Decydując się na depilację bikini za pomocą maszynki do golenia musimy stosować się do pewnych zasad – używać odpowiednich kosmetyków i najlepiej golić się zgodnie z kierunkiem wzrastania włosów (to zmniejsza ryzyko wrastania włosków i podrażnień). Musimy jednak przygotować się na to, że włoski odrosną nam w ciągu kilku dni grubsze i mocniejsze, często przy okazji wrastając w skórę i powodując powstawanie w niej stanów zapalnych.  Depilacja bikini elektrycznym depilatorem Usuwanie owłosienia z okolic bikini to opcja dla prawdziwych twardzielek. Wyrywanie włosków z tego miejsca na ciele jest...

Przeczytaj
depilacja laserowa i IPL
iStock
Pielęgnacja Depilacja laserowa czy depilacja IPL – która metoda jest skuteczniejsza?
Depilacja IPL, często nazywana jest depilacją laserową, choć są to różne zabiegi. Zarówno efekt tych rodzajów depilacji, jak i przebieg zabiegów jest różny. Sprawdźcie, który rodzaj depilacji sprawdzi się u Was.

Dobranie odpowiedniego rodzaju depilacji jest kluczem sukcesu w pozbyciu się niechcianego owłosienia. Wbrew powszechnej opinii depilacja IPL i laserowa to dwa różne rodzaje depilacji. Jedna z nich oparta jest na laserze, a druga na falach radiowych. Trzeba również pamiętać, że niektóre nasze cechy, jak na przykład ciemniejsza karnacja, mogą obniżać skuteczność niektórych zabiegów. Dla kogo polecana jest depilacja laserowa, a dla kogo depilacja IPL? Depilacja laserowa a depilacja IPL – która depilacja daje lepszy efekt? Po depilacji laserowej otrzymujemy zdecydowanie lepszy efekt niż po depilacji IPL. Po pierwsze urządzenie IPL nie jest aż tak precyzyjne i może nie usunąć wszystkich włosków. Po drugie efekt utrzymuje się zdecydowanie krócej. Depilacja laserowa zapewnia  efekt gładkiej skóry przez kilka lat , a nawet dłużej. Niekiedy po jakimś czasie pojawiają się pojedyncze włoski. Po zabiegu depilacji IPL  włoski mogą wracać już po roku czy dwóch  i koniecznie będę zabiegi przypominające. Trzeba pamiętać, że efekt obu tych depilacji zależy od wielu czynników, na przykład koloru włosków i skóry czy problemów hormonalnych. Przeczytaj również: Wszystko o depilacji laserowej. Dla kogo polecana jest depilacja laserowa, a dla kogo depilacja IPL? Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniej metody depilacji do swojej urody, aby zmaksymalizować efekty. Depilacja laserowa polecana jest przede wszystkim  u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami.  Dlatego jeśli macie na przykład jasne włoski oraz trochę ciemniejszą karnacje, efekt może być bardzo słaby. Tak samo nie poleca się wykonywać jej na skórę opaloną. Jeśli więc masz na ciele włosy blond i rude, raczej nie wybieraj depilacji laserowej. Włosów siwych w ogóle nie można usunąć za pomocą tej metody, gdyż nie posiadają one melaniny. Przy depilacji IPL  kolor włosów czy skóry nie ma większego...

Przeczytaj
depilacja laserowa
iStock
Pielęgnacja Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu, po serii i po latach
Depilacja laserowa to bezbolesny sposób na stałe usunięcie owłosienia. Jakie efekty uzyskamy po pierwszym zabiegu, po serii zabiegów i po kilku latach od zabiegu?
Aneta Zygmuntowicz
styczeń 16, 2020

Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na stałe usunięcie owłosienia . Aby uzyskać pełny efekt, należy wykonać całą serię zabiegów. Końcowy efekt zależny jest od rodzaju owłosienia i rodzaju lasera. Wiele osób ma wątpliwości w stosunku do tego czy skóra będzie gładka na zawsze. Jakie efekty uzyskamy po pierwszym zabiegu depilacji laserowej, a jakie po latach? Depilacja laserowa - czy kolor włosów ma wpływ na efekty? Depilacja laserowa uznawana jest za niezwykle skuteczny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Jednak nie u wszystkich przyniesie takie same rezultaty. Laser pochłania melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach, jednocześnie niszczą jego strukturę wraz z cebulką. Dlatego właśnie lasery lepiej działają na włosy ciemne, które zawierają w sobie więcej melaniny . Efekt przy włosach bardzo jasnych, bądź rudych może być zupełnie niezauważalny. Niemożliwe jest także usunięcie włosów siwych, które nie posiadają barwnika. Przeczytaj również: Wszystko o depilacji laserowej Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu Zmiany są już widoczne od pierwszego zabiegu , trzeba jednak pamiętać że nie usunie on zupełnie owłosienia. Zazwyczaj po pierwszym zabiegu depilacji laserowej efektem będzie zmniejszenie się ilości włosków o około 30%. Przez pierwsze dwa tygodnie można mieć wrażenie, że włosy dalej rosną, jednak tak naprawdę wysuwają się one ze swoich mieszków włosowych. Przez następne dwa tygodnie włosy będą wypadać. Po tym czasie nasza skóra będzie gładka jak po innych rodzajach depilacji, a następnie włosy których nie usunęliśmy przy pierwszym zabiegu, zaczną odrastać. To jest dobry czas na wykonanie następnego zabiegu epilacji laserowej . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez dr...

Przeczytaj
depilacja pach
Pielęgnacja Depilacja czy golenie pach – która metoda jest lepsza?
Depilacja czy golenie pach - która metoda lepiej sprawdzi się u was? Poznajcie wady i zalety golenia pach oraz wszystkich rodzajów depilacji - depilacja kremem, depilatorem, woskiem, laserowa.
Aneta Zygmuntowicz
czerwiec 17, 2020

Wybór metody depilacji bądź golenia pach zależy od kilku czynników. Najtańszymi rozwiązaniami jest golenie maszynką lub usuwanie włosków depilatorem. Użycie kremu do depilacji jest zupełnie bezbolesne, a depilacja woskiem daje trwałe i spektakularne efekty. Trwałym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych włosków jest depilacja laserowa, jednak nie każdy może z niej skorzystać. Sprawdźcie, która metoda najlepiej sprawdzi się was! Golenie pach maszynką Usuwanie włosków za pomocą maszynki to najszybszy i bezbolesny sposób pozbycia się włosków pod pachami. Jednakże metoda ta ma również kilka minusów. Efekt utrzymuje się bardzo krótko i aby mieć gładkie pachy, należy powtarzać golenie codziennie lub co 2-3 dni . Poza tym, mimo iż usuwamy wystające włoski, pod pachami pozostają ciemne kropki lub ciemniejsza skóra co nie wygląda estetycznie. Regularne golenie pach może również doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia skóry oraz pojawienia się problemu wrastających włosków . Aby temu zapobiec, warto przed goleniem wykonać delikatny peeling pach, a po usunięciu włosków posmarować je nawilżającym kremem. Depilacja pach depilatorem Podobnie jak w przypadku golenia maszynką, stosowanie depilatora jest metodą szybko i tanią . Mimo iż za urządzenie musimy zapłacić od 100 do 400 złotych, to posłuży nam ono przez wiele lat. Niestety, skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i drażliwa, a depilacja depilatorem może być dość bolesna . Efekt depilacji utrzymuje się przez około tydzień, a nawet do 10 dni. Plusem jest fakt, iż po zabiegu skóra jest zupełnie gładka, gdyż włoski wyrywane są wraz z częścią podskórną. Dla niektórych zupełną dyskwalifikacją tej metody jest fakt, iż aby przeprowadzić depilację, włoski muszą mieć co najmniej kilka milimetrów. Depilację najlepiej poprzedzić schłodzeniem pach za pomocą lodu. W tym przypadku nie będzie ona...

Przeczytaj