kosmetyki bandi
Chcę testować
naturican
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Chcę testować
kosmetyki vichy
Wyniki testu
equalibra
Chcę testować
sanelle
Laureaci
seysso
Wyniki testu
aa
Laureaci
kosmetyki iwostin
Wyniki testu
kosmetyki glov
Laureaci
kosmetyki aa
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Laureaci
kosmetyki bourjois
Laureaci
kosmetyki eucerin
Laureaci
kosmetyki miss sporty
Wyniki testu
kosmetyki biotherm
Laureaci
kosmetyki seysso
Wyniki testu
kosmetyki avene
Laureaci
kosmetyki cerave
Laureaci
krem avon
Laureaci
depilacja laserowa
iStock
Pielęgnacja

Depilacja laserowa - jakie daje efekty i ile kosztuje? Wszystko, co musisz wiedzieć o laserowym usuwaniu włosów

Depilacja laserowa to niemal bezbolesny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, a cała seria pozwala na całkowite pozbycie się owłosienia z wybranego miejsca na ciele. Niezbędne są jednak zabiegi przypominające.

Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na usunięcie owłosienia. Końcowy efekt zawsze zależny jest jednak od rodzaju owłosienia, rodzaju lasera oraz ilości wykonanych zabiegów. Wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy skóra będzie gładka na zawsze - niemożliwe jest uśpienie wszystkich cebulek na zawsze. Dlatego, aby potrzymać efekt, nawet po całej serii laserem, trzeba raz do roku wykonać zabieg, który zapobiegnie odrastaniu pojedynczych włosów. 

Spis treści:

 1. Depilacja laserowa - dla kogo?
 2. Depilacja laserowa jasnych włosów
 3. Przeciwskazania do depilacji laserowej
 4. Skutki uboczne depilacji laserowej
 5. Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu
 6. Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać
 7. Co ile tygodni trzeba wykonać depilację laserową
 8. Depilacja laserowa - efekty po latach
 9. Czy depilacja laserowa boli
 10. Ile kosztuje depilacja laserowa
 11. Opinie o depilacji laserowej
 12. Depilacja laserowa w domu

Depilacja bikini woskiem - efekty, jak się przygotować, depilacja bikini krok po kroku

Depilacja laserowa - dla kogo?

Depilacja laserowa uznawana jest za niezwykle skuteczny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Jednak nie u wszystkich przyniesie takie same rezultaty. Laser pochłania melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach, jednocześnie niszczą jego strukturę wraz z cebulką. Dlatego właśnie lasery lepiej działają na włosy ciemne, które zawierają w sobie więcej melaniny.

Depilacja laserowa bikini

Laserowa depilacja bikini to jeden z najczęściej wybieranych obszarów do trwałego usuwania owłosienia. To wygodne rozwiązanie, szczególnie dla tych z was, które mają kłopot z podrażnieniami i wrastającymi włoskami. Depilacja laserowa bikini pozwala zniwelować ten problem niemal do zera.

Depilacja laserowa pach

Na depilację pach warto zdecydować się wtedy, gdy nasze włoski odrastają bardzo szybko i są na tyle ciemne, że jeszcze przed przebiciem się przez skórę stają się widoczne. Dzięki epilacji pach, zamiast golić pachy codziennie, będziecie to robić nie częściej niż raz w tygodniu.

Depilacja laserowa nóg

Nogi to największy depilowany obszar naszego ciała, dlatego wykonanie epilacji laserowej zdecydowanie pomaga zaoszczędzić czas. Dzięki temu nogi są gładkie i miękkie na dłużej. Jeśli dotyczy was problem truskawkowych nóg po goleniu maszynką, przemyślcie to rozwiązanie.

Depilacja laserowa jasnych włosów

Efekt przy włosach bardzo jasnych bądź rudych może być zupełnie niezauważalny. Niemożliwe jest także usunięcie włosów siwych, które nie posiadają barwnika. Wszystko za sprawą braku wspomnianej wcześniej melaniny. Nowoczesne lasery są w stanie wychwycić jasne włoski, ale ostateczny efekt depilacji laserowej jasnych włosów może nie być zadowalający. Zachęcamy jednak, aby skonsultować się w tej sprawie z kosmetologiem, który indywidualnie oceni, czy na danych włoskach uda się wykonać zabieg epilacji. 

Przeciwskazania do depilacji laserowej

Przeciwskazaniem do depilacji laserowej, oprócz siwych i bardzo jasnych włosów, jest mocno opalona skóra lub bardzo ciemna karnacja. Jeśli skóra jest zbyt ciemna, laser może ją boleśnie poparzyć. Nie należy wykonywać epilacji także w miejscach, w których występuje stan zapalny skóry lub została przerwana jej ciągłość. Przeciwskazaniem są również:

 • aktywny trądzik,
 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi. 

Skutki uboczne depilacji laserowej

Z reguły po zabiegu nie występują skutki uboczne depilacji laserowej, oprócz delikatnej bolesności w miejscu epilacji lub podrażnienia. Ulgę przyniosą wtedy delikatne balsamy kojące i nawilżające skóry. Problem pojawia się wtedy, gdy zataimy przed kosmetologiem nasze choroby lub nie zostaniemy dostatecznie poinformowani o przeciwskazaniach do zabiegu. Wtedy może dojść do bolesnego fotouczulenia, które objawia się sporym bólem i obrzękiem oraz wymaga konsultacji z lekarzem.

Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu

Zmiany są już widoczne od pierwszego zabiegu, trzeba jednak pamiętać że nie usunie on zupełnie owłosienia. Zazwyczaj po pierwszym zabiegu depilacji laserowej efektem będzie zmniejszenie się ilości włosków o około 30%. Przez pierwsze dwa tygodnie można mieć wrażenie, że włosy dalej rosną, jednak tak naprawdę wysuwają się one ze swoich mieszków włosowych. Przez następne dwa tygodnie włosy będą wypadać. Po tym czasie nasza skóra będzie gładka jak po innych rodzajach depilacji, a następnie włosy, których nie usunęliśmy przy pierwszym zabiegu, zaczną odrastać. To jest dobry czas na wykonanie następnego zabiegu epilacji laserowej.

 Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać

Całkowite i właściwie trwałe usunięcie owłosienia jest możliwe dopiero po serii zabiegów. W zależności od rodzaju włosa i lasera potrzebne jest od 4 do 8 zabiegów epilacji laserowej. Dzieje się tak ze względu na to, że laser niszczy jedynie włosy znajdujące się w danym momencie na powierzchni skóry, w jednym z trzech faz ich wzrostu. Po serii zabiegów możemy się cieszyć usunięciem owłosienia w ponad 80%, często partia ciała, na której wykonywane były zabiegi jest niemal zupełnie gładka.

Co ile tygodni trzeba wykonać depilację laserową

Optymalny czas pomiędzy zabiegami depilacji laserowej zawsze dobiera osoba wykonująca zabieg. W zależności od wrażliwości skóry i tempa wzrostu włosków będzie to od 4 do 12 tygodni pomiędzy seriami. Dłuższa przerwa będzie skutkowała większą ilością koniecznych zabiegów do uzyskania takiego samego efektu. Zwykle salony zalecają zgłosić się na kolejny zabieg depilacji na 6-8 tygodni po poprzedniej wizycie. 

Depilacja laserowa - efekty po latach

Niestety nawet seria zabiegów nie gwarantuje nam zupełnie gładkiej skóry na całe życie. U niektórych po jakimś czasie pojawiają się pojedyncze włoski, inni zaś cieszą się gładką skórą przez lata. Zalecane jest, aby zabiegi depilacji laserowej powtarzać raz do roku. Ocenia się, że wtedy jego skuteczność wynosi około 95%. Oczywiście, jeśli na naszym ciele nie pojawiają się nowe włoski, nie trzeba powtarzać zabiegów.

Czy depilacja laserowa boli

Ból, jaki daje depilowanie laserem jest bardzo subiektywny. Niektórzy odczuwają jedynie lekki dyskomfort, pieczenie lub szczypanie, dla innych ten zabieg będzie wyjątkowo bolesny. Uznaje się jednak, że jedne miejsca na ciele bolą bardziej - będą to szczególnie okolice bikini, z kolei epilacja pach nie jest już tak bolesna. Dużo zależy także od doboru lasera - te nowocześniejsze dają zdecydowanie mniejsze dolegliwości bólowe. Jeśli zależy nam na niemal bezbolesnym zabiegu, zgłośmy ten fakt w salonie, a osoba wykonująca depilacje będzie mogła dostosować czas zabiegu i jego natężenie, aby maksymalnie zmniejszyć nasz dyskomfort.

Ile kosztuje depilacja laserowa

Cena depilacji laserowej zależy od wybranego obszaru, z którego chcemy pozbyć się włosków. Ostateczna kwota zmniejsza się, jeśli od razu zdecydujemy się wykupić pakiet, za który zapłacimy z góry. Zwykle pojedyncza depilacja laserowa bikini to około 200 zł, z kolei depilacja laserowa nóg to koszt około 150 zł. W pakiecie da się te koszty zmniejszyć do 150 zł za bikini i 100 zł za nogi. Zależy to jednak także od lokalizacji salonu i jego rangi.

Opinie o depilacji laserowej

Depilacja laserowa od wielu lat cieszy się bardzo dobrą opinią. Jeśli tylko seria zabiegów została wykonana odpowiednio, włoski nie pojawiają się przez wiele miesięcy, a jeśli odrastają, są zdecydowanie słabsze i jaśniejsze. Wizażanki w naszym KWC tak opisują rezultaty depilacji laserowej:

Jestem zachwycona efektami depilacji, bikini prawie nic, łydki ostatnie strzały jeszcze zostały przed sezonem letnim i będzie super! Także jak ktoś jeszcze się zastanawia, to ja jestem doskonałym przykładem, że warto - aurkafabian

Spodobało mi się to laserowanie. Widzę naprawdę dobre efekty. W zeszłym roku robiłam bikini całkowite - 7 czy 8 zabiegów. Na wzgórku łonowym mam zupełnie gładko, no może został jeszcze jakiś 1%, czyli kilka włosków - irrssin

Depilacja laserowa w domu

Wykonanie depilacji laserowej jest także możliwe w domowym zaciszu. W tym celu musimy zainwestować w depilator IPL, który działa o wiele słabiej niż urządzenie w salonie, ale przy kilkunastu zabiegach daje porównywalne efekty w postaci osłabienia i uśpienia cebulek. W domowej epilacji jeszcze bardziej kluczowe jest wykonywanie przypominających zabiegów, aby włoski nie odrastały - przynajmniej raz na pół roku.

Cenowo depilacja laserowa w domu wychodzi podobnie co seria w salonie - koszt urządzenia to około tysiąc złotych, z tą różnicą, że ilość impulsów w urządzeniu spokojnie wystarczy nam na kilka lat depilowania różnych części ciała. 

 

depilacja laserowa bikini
iStock
Pielęgnacja
Depilacja laserowa bikini – rodzaje, efekty, cena, opinie
Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów trwałego usuwania owłosienia. Istnieje kilka rodzajów depilacji bikini: klasyczne, kalifornijskie, francuskie i brazylijskie. Sprawdźcie, jak wygląda zabieg depilacji bikini, czy boli i jaka jest jego cena.

Depilacja laserowa bikini to najskuteczniejszy sposób trwałego pozbycia się włosków z okolic intymnych. Najlepiej zadziała na ciemnych włosach i jasnej skórze. Po zabiegu przez kilka lat będziemy mogli cieszyć się zupełnie gładkim ciałem. Trzeba pamiętać, że do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Pod żadnym pozorem nie należy wyrywać włosków pęsetą czy woskiem! Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Zabieg depilacji laserowej polega na przykładaniu do ciała głowicy lasera, który wypala włoski . Laser działa na ciemny pigment we włoskach i niszczy mieszki włosowe. Przed zabiegiem kosmetolog zaznacza obszary depilacji i ustawia urządzenie, tak by działało jak najskuteczniej. Pod uwagę bierze się tutaj przede wszystkim kolor włosów oraz skóry. Następnie przechodzimy do właściwego zabiegu. Osoba przeprowadzająca zabieg przykłada głowice w wyznaczone miejsce i "strzela" wiązką lasera, sprawnie przesuwając sprzęt po skórze. Depilacja laserowa bikini trwa od 15 do 30 minut. Podczas zabiegu mamy na sobie jednorazowe majtki, dzięki czemu możemy się poczuć bardziej komfortowo. Depilowany obszar skóry jest odsłaniany jedynie na kilka krótkich strzałów. Przeczytaj również: Depilacja bikini - jaki sposób wybrać? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Profi Laser Kosmetyka Laserowa (@profilaser_) Maj 30, 2020 o 4:20 PDT Czy depilacja laserowa bikini boli? Odczucia podczas depilacji zależne są od wielu czynników: rodzaju sprzętu, ustawionej mocy, koloru i grubości naszych włosków oraz progu naszego bólu. Zdecydowanie skóra w okolicach intymnych jest najbardziej wrażliwa, przez co zabieg może nie należeć do najprzyjemniejszych. Niektóre osoby odczuwają jedynie lekki dyskomfort, dla innych zabieg jest bardzo bolesny . Nie trzeba się...

depilacja laserowa i IPL
iStock
Pielęgnacja
Depilacja laserowa czy depilacja IPL – która metoda jest skuteczniejsza?
Depilacja IPL, często nazywana jest depilacją laserową, choć są to różne zabiegi. Zarówno efekt tych rodzajów depilacji, jak i przebieg zabiegów jest różny. Sprawdźcie, który rodzaj depilacji sprawdzi się u Was.

Dobranie odpowiedniego rodzaju depilacji jest kluczem sukcesu w pozbyciu się niechcianego owłosienia. Wbrew powszechnej opinii depilacja IPL i laserowa to dwa różne rodzaje depilacji. Jedna z nich oparta jest na laserze, a druga na falach radiowych. Trzeba również pamiętać, że niektóre nasze cechy, jak na przykład ciemniejsza karnacja, mogą obniżać skuteczność niektórych zabiegów. Dla kogo polecana jest depilacja laserowa, a dla kogo depilacja IPL? Depilacja laserowa a depilacja IPL – która depilacja daje lepszy efekt? Po depilacji laserowej otrzymujemy zdecydowanie lepszy efekt niż po depilacji IPL. Po pierwsze urządzenie IPL nie jest aż tak precyzyjne i może nie usunąć wszystkich włosków. Po drugie efekt utrzymuje się zdecydowanie krócej. Depilacja laserowa zapewnia  efekt gładkiej skóry przez kilka lat , a nawet dłużej. Niekiedy po jakimś czasie pojawiają się pojedyncze włoski. Po zabiegu depilacji IPL  włoski mogą wracać już po roku czy dwóch  i koniecznie będę zabiegi przypominające. Trzeba pamiętać, że efekt obu tych depilacji zależy od wielu czynników, na przykład koloru włosków i skóry czy problemów hormonalnych. Przeczytaj również: Wszystko o depilacji laserowej. Dla kogo polecana jest depilacja laserowa, a dla kogo depilacja IPL? Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniej metody depilacji do swojej urody, aby zmaksymalizować efekty. Depilacja laserowa polecana jest przede wszystkim  u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami.  Dlatego jeśli macie na przykład jasne włoski oraz trochę ciemniejszą karnacje, efekt może być bardzo słaby. Tak samo nie poleca się wykonywać jej na skórę opaloną. Jeśli więc masz na ciele włosy blond i rude, raczej nie wybieraj depilacji laserowej. Włosów siwych w ogóle nie można usunąć za pomocą tej metody, gdyż nie posiadają one melaniny. Przy depilacji IPL  kolor włosów czy skóry nie ma większego...

epilacja
iStock
Pielęgnacja
Epilacja – co to jest? Rodzaje epilacji: laserowa, igłowa
Epilacja to skuteczne rozwiązanie na pozbycie się niechcianego owłosienia. Czym się różni od popularnej depilacji i na czym polega zabieg?

Zabieg epilacji to trwały sposób na usunięcie owłosienia. Często używana jest wymiennie ze słowem depilacja, nie są to jednak tożsame pojęcia. Czym się różni epilacja od depilacji? Sprawdź, na czym polega epilacja laserowa oraz epilacja igłowa . Epilacja - czym się różni od depilacji? Epilacja nie jest tożsama z pojęciem depilacji. Epilacja to trwałe usunięcie owłosienia z danej partii ciała. Zabieg epilacji wykonuje się w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Tak więc takie rodzaje depilacji, jak usuwanie owłosienia woskiem, kremem czy depilatorem nie zaliczają się do epilacji. Depilacja oznacza usuwanie włosa z powierzchni skóry bez naruszania cebulki. Tak więc używanie zwrotu depilacja laserowa jest błędne, choć w mowie codziennej często stosuje się je wymiennie. Epilacja laserowa Epilacja laserowa to najbardziej rozpowszechniony rodzaj trwałego usuwania owłosienia. Proces zachodzący przy tym zabiegu to fototermolizy selektywnej. Polega ona na zniszczeniu struktur włosa przez energią cieplną wytworzoną przez laser. Melanina, która znajduje się w mieszku włosowym pochłania światło emitowane przez laser, co skutkuje zniszczeniem mieszka. Jeden zabieg epilacji laserowej nie jest wystarczający do trwałego usunięcia owłosienia. Aby pozbyć się włosków na zawsze, niezbędne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wynika to z faktu, że laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu. Mieszki włosowe w stanie uśpienia po jakimś czasie się uaktywniają, wtedy przeprowadzane są następne zabiegi epilacji laserowej. Ten rodzaj epilacji nie jest polecany na włosach jasnych lub siwych, w ich przypadku skuteczność może być znikoma. Zwykle niezbędne jest przeprowadzenie od 4 do 6 zabiegów. Z czasem pojedyncze włoski mogą odrastać. Zobacz także:   Epilfree - trwała depilacja bez lasera. Epilacja igłowa Epilacja...

depilacja brazylijska
macniak/iStock
Pielęgnacja
Co to jest depilacja brazylijska? Efekty, rodzaje i cena
Depilacja brazylijska charakteryzuje się całkowitym usunięciem włosków z okolic bikini. Możemy ją wykonać różnymi metodami: laserem, woskiem, pastą cukrową. W domowych warunkach dobrze sprawdzi się krem d. depilacji lub depilator.

Depilacja brazylijska świetnie sprawdzi się, jeśli marzymy o idealnie gładkiej skórze. Możemy ją wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. W zależności od wybranej metody, efekt utrzyma się od kilku dni do nawet kilku lat. Spis treści: Depilacja brazylijska - co to? Metody wykonywania brazylijskiej depilacji Depilacja laserowa bikini Depilacja brazylijska woskiem Depilacja brazylijska pastą cukrową Depilacja brazylijska - cena Depilacja brazylijska w domu Jak przygotować się do depilacji brazylijskiej? Czy depilacja brazylijska boli? Depilacja brazylijska - co to? Depilacja brazylijska to najczęściej wybierany rodzaj usuwania owłosienia z okolic bikini. W tej metodzie usuwamy włoski z okolic sromu, łona, odbytu, warg sromowych i pośladków.  Metody wykonywania brazylijskiej depilacji Jeśli chodzi o wykonywanie depilacji brazylijskiej w profesjonalnych gabinetach, możemy wyróżnić trzy techniki. Pozwalają one na usunięcie owłosienia z okolic bikini na kilka tygodni, a nawet lat w zależności od wybranej metody. Depilacja laserowa bikini Mimo że to najdroższa z możliwych opcji, coraz więcej osób decyduje się na depilację brazylijską laserem. Seria 6-8 zabiegów rozwiązuje problem golenia bikini na długi czas. Całość jest również rozłożona w czasie, ale już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że włoski nie są tak twarde i jest ich mniej. Ponadto odrastają zdecydowanie wolniej i w mniejszych ilościach. Czy jest jakiś minus tej metody? Ból może być dla niektórych osób barierą nie do przeskoczenia. Warto jednak zapytać przed zabiegiem o znieczulenie miejscowe maścią z lidokainą. Niektóre gabinety oferują również specjalne okłady z lodu, które minimalizują ból. ...

Nasze akcje
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Przyjemna rutyna pielęgnacyjna. Dlaczego to takie ważne? 
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Szczoteczka soniczna Seysso ma aż 5 końcówek! A jak działa? Zobacz!
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Pewność siebie - co na nią wpływa?
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Piękna i… zabiegana! Czy bycie zadbaną w dobie wszechobecnego pośpiechu jest możliwe?
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Osakowicz Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Osakowicz
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Osakowicz Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost