klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
depilator IPL w Lidlu
Pielęgnacja

Do Lidla trafiły depilatory IPL! Włoski bez problemu usuniesz w domu

Depilator IPL pozwala na dość trwałe i stosunkowo bezbolesne usunięcie zbędnego owłosienia. Zapewniane przez to urządzenie wyniki są porównywane do efektów profesjonalnej laserowej depilacji.
Matylda Nowak
czerwiec 16, 2020

Samodzielne usuwanie niechcianych włosków jest zazwyczaj nieprzyjemne lub wręcz bolesne, a osiągnięty efekt zwykle nietrwały. Gładką skórę na dłużej możemy w zasadzie uzyskać tylko poddając się profesjonalnej depilacji laserowej i... słono za to płacąc. Alternatywą jest jednorazowa inwestycja w domowy depilator IPL – dość drogie urządzenie, które zapewnia podobny efekt do depilacji laserowej.  

Depilacja bikini woskiem - efekty, jak się przygotować, depilacja bikini krok po kroku

Depilator IPL w Lidlu – działanie, cena

Depilator IPL wytwarza fale świetlne, które są pochłaniane przez melaninę – substancję absorbującą światło znajdującą się między innymi we włosach i odpowiadającą za ich kolor. Pochłaniane przez włoski światło IPL niszczy je i osłabia ich cebulki, opóźniając odrastanie.

Fot.: mat. prasowe

Urządzenia IPL nie zapewniają tak trwałego zabiegu, jak depilacja laserowa, ale bez obawy można z nich korzystać przez cały rok. Depilatory IPL pozwalają na rezygnację z dość kosztownych profesjonalnych zabiegów, ale ich zakup wiąże się zwykle z wydaniem ponad 1000 zł.  

Do 20 czerwca w Lidlu można upolować niezłą okazję – urządzenie do fotodepilacji Sanitas za 399 zł. Za pomocą tego depilatora można bezpiecznie i trwale usuwać włosy z nóg, ramion, oraz wyjątkowo wrażliwych okolic bikini, pach i twarzy. Depilator IPL Sanitas ma wbudowany filtr UV oraz czujnik typu skóry i kontaktu ze skórą. Jego żywotność to do 200 000 impulsów, a zakres jednego impulsu 3,1 cm2.

Fot.: mat prasowe

Zobacz także: Sprawdź, jak krok po kroku wykonać fotodepilację w domu!

Zdjęcie główne: Instagram 

Komentarze
depilacja laserowa w domu
Pielęgnacja Depilacja laserowa w domu - jaki depilator IPL wybrać i jak wykonać depilacje krok po kroku
Depilacja laserowa w domu to bezpieczna i skuteczna metoda pozbywania się niechcianych włosków z całego ciała. Jak się do niej przygotować, jakie daje efekty, a przede wszystkim, jaki sprzęt należy wybrać?
Laura Osakowicz
grudzień 18, 2019

Depilacja laserowa coraz częściej wypiera standardowe metody pozbywania się włosów z ciała, jak golenie ich maszynką czy aplikowanie wosku i pasty cukrowej. Co więcej, rozwój technologii pozwala na pozbycie się włosków nie tylko w salonie, ale także w domu, za pomocą depilatora, który emituje określoną wiązkę światła. Jaki depilator IPL wybrać, jak przygotować się do zabiegu oraz jakich efektów można się spodziewać?  Źródło: Istock Depilacja laserowa w domu - czy jest skuteczna jak w salonie? Depilatory IPL do użytku domowego potocznie nazywane są laserem. Nie jest to jednak poprawna nazwa, ponieważ IPL to   technologia intensywnego światła pulsacyjnego (Intense Pulse Light) i tak naprawdę nie ma wiele wspólnego z depilacją w salonie, gdzie faktycznie wykorzystuje się wiązkę lasera.  Nie oznacza to jednak, że depilacja w domu jest nieskuteczna. Wręcz przeciwnie, za pomocą depilatora IPL jesteśmy w stanie pozbyć się włosków z całego ciała, a efekty będą porównywalne do zabiegów laserem wykonywanych w salonie.  Zabieg depilatorem IPL jest szybki i prosty do wykonania, a przy regularnym stosowaniu pozwala na pozbycie się włosków z całego ciała na wiele miesięcy. Należy jedynie regularnie powtarzać zabieg, z czasem wydłużając okresy między depilacjami. Zobacz także:  Na czym polega depilacja brazylijska okolic intymnych? Depilator IPL - jaki wybrać? Depilator IPL wysyła wiązkę światła w cebulkę włosa i niszczy ją. Choć może brzmieć to poważnie, to jeśli zabieg wykonany jest poprawie, powinien być całkowicie bezpieczny i bezbolesny . Po pierwszym zabiegu zauważalny jest ubytek około 20% włosów.  To, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze domowego depilatora to dostępność w zestawie różnych rozmiarów końcówek, które ograniczają wiązkę światła. Dzięki temu bez problemu wydepilujemy także trudniej dostępne miejsca jak...

Przeczytaj
Pielęgnacja Jak to jest z tą depilacją? Pytamy dermatologa
Depilacja – jak dobrze znany jest ci ten temat? Czy jest coś, czego chciałabyś się dowiedzieć, ale wstydzisz się zapytać lub po prostu nie masz kogo? Wizażanki zrobiły to za ciebie – sprawdź, jakie wątpliwości udało się im rozwiać dzięki pomocy dermatologa.
Materiał partnera
wrzesień 25, 2018

W jakim wieku można rozpocząć przygodę z depilacją? Czy przygotowując się do depilacji powinnyśmy wziąć pod uwagę nasz cykl miesiączkowy? A co ze znamionami, piegami i bliznami? Czy kobiety je posiadające mogą się depilować? Te i inne pytania zadaliśmy dermatologowi Urszuli Kozłowskiej. Czy depilator zrywa naskórek? Dr n. med. Urszula Kozłowska:  Jest nieprawdą, że depilator może zerwać naskórek. Urządzenie skonstruowano tak, że chwyta wyłącznie włoski wystające nad powierzchnię skóry, a te zostają stosunkowo łatwo usunięte z mieszków włosowych bez naruszenia otaczającego naskórka. Włosy na ciele, zwane meszkowymi, nie trzymają się tak mocno skóry, jak włosy na głowie, których depilować oczywiście nie należy. Czy kobiety w ciąży mogą używać depilatora i urządzenia IPL?  Dr n. med.:   Nie ma przeciwwskazań do depilacji mechanicznej w ciąży, ponieważ depilator nie emituje energii mogącej stworzyć zagrożenie dla zdrowia lub życia płodu. Pamiętajmy jednak, że skóra w okresie ciąży może łatwiej ulegać podrażnieniom – zarówno mechanicznym, jak i po kosmetykach – dlatego należy zwrócić uwagę, aby kosmetyki po depilacji były hipoalergiczne i odpowiednie dla kobiet w ciąży. Depilator laserowy powinien być używany zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli nie zaleca on tego z powodu braku danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania w ciąży, należy zrezygnować z tego pomysłu. Z jakich metod depilacji mogą korzystać nastolatki? Dr n. med.:   Zdecydowanie najlepszą metodą dla nastolatek będzie golenie lub depilacja mechaniczna. Efekty mogą być jednak krótkotrwałe z powodu nadmiaru hormonów okresu dojrzewania, więc może być tak, że depilację na początku trzeba będzie wykonywać częściej. Metoda laserowa jest zalecana przez producenta wyłącznie dla osób pełnoletnich i wyłącznie z ciemnymi włoskami....

Przeczytaj
depilacja bikini metody rodzaje depilacja woskiem depilacja pastą cukrową depilacja laserowa depilacja IPL
Pielęgnacja Depilacja bikini – najlepsze metody, jak uniknąć podrażnień i wrastających włosków
Depilacja bikini często jest nie tylko bolesna, ale ma też przykre konsekwencje w postaci podrażnień i wrastających włosków. Dlatego do usuwania zbędnego owłosienia z tych rejonów ciała należy wybierać metody odpowiednie dla wyjątkowo wrażliwej skóry – na przykład krem do depilacji.
Matylda Nowak
czerwiec 09, 2020

Okolice bikini to wyjątkowo wrażliwe miejsce na ciele. Wybierając metodę usuwania z tego miejsca owłosienia, warto jest kierować się taką samą ostrożnością, z jaką wybierałoby się metodę depilacji twarzy . Zwłaszcza, że skóra w tych okolicach jest dodatkowo narażona na obtarcie bielizną i ubraniem oraz ciepło i wilgoć, czyli warunki, które sprzyjając rozwojowi baterii. Wybierając metodę depilacji bikini warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Czy jestem odporna na ból? Czy moja skóra ma skłonność do podrażnień i pękania naczynek? Jak efekt chcę uzyskać i jak długo ma się on utrzymać? Depilacja bikini – metody Wybór metody depilacji bikini powinien zależeć od tego, ile bólu jesteśmy w stanie znieść, jaką mamy skórę, jak długo chcemy cieszyć się jej gładkością oraz jak zasobny jest nasz portfel. Jeśli mamy skórę wrażliwą, skłonność do żylaków czy bliznowców, cukrzycę lub mocną opaleniznę, musimy zrezygnować z bardziej z depilacji woskiem, pastą cukrową i laserem.  Fot.: iStock Depilacja bikini maszynką do golenia Najtańszą i najmniej bolesną metodą usuwania jakiegokolwiek zbędnego owłosienia jest golenie. Niestety, efekt takiego zabiegu jest krótkotrwały, a skóra – wbrew pozorom – wcale tak dobrze go nie znosi. Decydując się na depilację bikini za pomocą maszynki do golenia musimy stosować się do pewnych zasad – używać odpowiednich kosmetyków i najlepiej golić się zgodnie z kierunkiem wzrastania włosów (to zmniejsza ryzyko wrastania włosków i podrażnień). Musimy jednak przygotować się na to, że włoski odrosną nam w ciągu kilku dni grubsze i mocniejsze, często przy okazji wrastając w skórę i powodując powstawanie w niej stanów zapalnych.  Depilacja bikini elektrycznym depilatorem Usuwanie owłosienia z okolic bikini to opcja dla prawdziwych twardzielek. Wyrywanie włosków z tego miejsca na ciele jest...

Przeczytaj
depilacja laserowa i IPL
iStock
Pielęgnacja Depilacja laserowa czy depilacja IPL – która metoda jest skuteczniejsza?
Depilacja IPL, często nazywana jest depilacją laserową, choć są to różne zabiegi. Zarówno efekt tych rodzajów depilacji, jak i przebieg zabiegów jest różny. Sprawdźcie, który rodzaj depilacji sprawdzi się u Was.

Dobranie odpowiedniego rodzaju depilacji jest kluczem sukcesu w pozbyciu się niechcianego owłosienia. Wbrew powszechnej opinii depilacja IPL i laserowa to dwa różne rodzaje depilacji. Jedna z nich oparta jest na laserze, a druga na falach radiowych. Trzeba również pamiętać, że niektóre nasze cechy, jak na przykład ciemniejsza karnacja, mogą obniżać skuteczność niektórych zabiegów. Dla kogo polecana jest depilacja laserowa, a dla kogo depilacja IPL? Depilacja laserowa a depilacja IPL – która depilacja daje lepszy efekt? Po depilacji laserowej otrzymujemy zdecydowanie lepszy efekt niż po depilacji IPL. Po pierwsze urządzenie IPL nie jest aż tak precyzyjne i może nie usunąć wszystkich włosków. Po drugie efekt utrzymuje się zdecydowanie krócej. Depilacja laserowa zapewnia  efekt gładkiej skóry przez kilka lat , a nawet dłużej. Niekiedy po jakimś czasie pojawiają się pojedyncze włoski. Po zabiegu depilacji IPL  włoski mogą wracać już po roku czy dwóch  i koniecznie będę zabiegi przypominające. Trzeba pamiętać, że efekt obu tych depilacji zależy od wielu czynników, na przykład koloru włosków i skóry czy problemów hormonalnych. Przeczytaj również: Wszystko o depilacji laserowej. Dla kogo polecana jest depilacja laserowa, a dla kogo depilacja IPL? Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniej metody depilacji do swojej urody, aby zmaksymalizować efekty. Depilacja laserowa polecana jest przede wszystkim  u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami.  Dlatego jeśli macie na przykład jasne włoski oraz trochę ciemniejszą karnacje, efekt może być bardzo słaby. Tak samo nie poleca się wykonywać jej na skórę opaloną. Jeśli więc masz na ciele włosy blond i rude, raczej nie wybieraj depilacji laserowej. Włosów siwych w ogóle nie można usunąć za pomocą tej metody, gdyż nie posiadają one melaniny. Przy depilacji IPL  kolor włosów czy skóry nie ma większego...

Przeczytaj