YSL
Chcę testować
neboa
Chcę testować
tresemme 1 minute
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Chcę testować
Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
Eveline ACNE
Wyniki testu
kr-Fructis grow strong
Wyniki testu
Tołpa, My Skin Changer
Chcę testować
Fructis Grow strong orange
Wyniki testu
Serum Garnier Vitamin C
Chcę testować
tolpa authentic
Chcę testować
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Laureaci
Elseve Bond Repair
Laureaci
Kosmetyki Maybelline
Laureaci
Oceanic bazy
Laureaci
dolina łez co to jest powstawanie zapobieganie usuwanie zabiegi
Pielęgnacja

Dolina łez – co to jest, jak zapobiegać jej powstawaniu i jak ją usunąć

Dolina łez to zagłębienie, które rozciąga się od wewnętrznego kącika oka mniej więcej do połowy policzka. Jej głębokość i szybkość pojawienia się zależy od cech indywidualnych, ale głównym powodem powstawania doliny łez jest postępujące starzenie się tkanek.

Zastanawiacie się, czym jest dolina łez na twarzy? Jak łatwo się domyślić, jest to zmiana w okolicach, na których zazwyczaj pojawiają się łzy na naszej twarzy. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. My za to twierdzimy, że okolice oczu odzwierciedlają nasz wiek i mówią wiele o naszym stylu życia. Cienie pod oczami, umiejscowione pod nimi worki czy opadające powieki to często efekt braku snu, przemęczenia, nieodpowiedniej diety lub skutek uboczny choroby. Najczęściej jednak "zawdzięczamy" je upływowi czasu.

Zmieniony wygląd okolic oczy to zwykle wynik zmniejszającej się z wiekiem elastyczności i sprężystości skóry, starzenia się mięśni twarzy oraz tkanki tłuszczowej. Z tych samych powodów pod oczami pojawiają się charakterystyczne zagłębienia, czyli tak zwane doliny łez.

Dieta na zmarszczki i przeciwko starzeniu się skóry

Dolina łez – co to jest, jak powstaje

Dolina łez to rowek ciągnący się od wewnętrznego kącika oka do połowy policzka. Powstaje na skutek:

  • zaniku tkanki podskórnej,
  • wiotczenia skóry oraz
  • wiotczenia mięśni i powięzi znajdujących się w okolicy oczodołu i policzka.

Efektem tych zmian jest zapadanie twarzy pod okiem. Krawędź powstałego zagłębienia jest zgodna z kierunkiem płynięcia łez – stąd nazwa "dolina łez". Zagłębienia pod oczami zaczynają powstawać w tym samym czasie, kiedy zaczynają powstawać zmarszczki, czyli około 25. roku życia.

Ale naprawdę widoczna dolina łez staje się około 40. roku życia. Przyspieszyć jej powstawanie i zwiększyć widoczność może tak zwana przepuklina powieki dolnej, kiedy pod okiem pojawia się worek z tkanki tłuszczowej.  

Jak zapobiegać powstawaniu doliny łez?

Usunięcie doliny łez nie jest łatwe, dlatego najlepiej jest opóźniać jej powstawanie i zmniejszać jej widoczność w odpowiedni sposób pielęgnując okolice oczu. Najlepiej jest regularnie i dość energicznie wklepywać w skórę pod oczami krem zawierający takie składniki jak:

  • kwas hialuronowy, który nawilża skórę,
  • witaminę C, która stymuluje produkcję kolagenu, zwiększając elastyczność skóry,
  • witaminę E, która chroni skórę przed przyspieszającymi jej starzenie się wolnymi rodnikami,
  • retinol, który intensyfikuje produkcję kolagenu i elastyny, zapewniających skórze elastyczność i sprężystość.

Uchronimy się przed powstaniem doliny łez regularnie masując okolice oczu oraz ćwicząc mięśnie twarzy w celu ich wzmocnienia.  

Usuwanie doliny łez – zabiegi

Zagłębienie pod oczami można spłycać lub usuwać poddając się mniej lub bardziej inwazyjnym zabiegom kosmetycznym, medycyny estetyczniej lub chirurgii plastycznej. Dolina łez stanie się mniej widoczna, jeżeli na skórę pod oczami wykona się któryś z rewitalizujących zabiegów – ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapię

Bardziej inwazyjne i kosztowne zabiegi to:

  • wstrzyknięcie kwasu polimlekowego, który pobudza organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych (cena: około 1300 zł),
  • wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, który wypełnia zagłębienia w okolicy oczu, czyniąc je niewidocznymi (cena: około 1000 zł).

Zobacz także: Krem pod oczy poprawi stan skóry pod oczami i opóźni jej starzenie się. Sprawdź, jak wybrać ten właściwy!

Zdjęcie główne: iStock

kwas hialuronowy pod oczy
RobertoDavid
Pielęgnacja
Kwas hialuronowy pod oczy pomoże pozbyć się sińców i doliny łez. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas zabiegu
Kwas hialuronowy pod oczy to jeden z najpopularniejszych sposobów na zmniejszenie doliny łez pod oczami, sińców i worków, a także zniwelowanie zmarszczek mimicznych. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do roku, ale niestety nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Sprawdź, jakie są przeciwskazania!

Kwas hialuronowy pod oczy to nieinwazyjna metoda, która pomoże nam odmłodzić się o kilka lat! Taki zabieg niweluje zmarszczki mimiczne, cienie, worki i dolinę łez, a skóra po nim wygląda młodziej, bardziej świeżo oraz jest nawilżona. Na taki zabieg decyduje się coraz więcej Polaków, a to dzięki temu, że efekty są natychmiastowe i pozostają z nami na długo. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Spis treści:  Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym pod oczy Jak wygląda aplikacja kwasu hialuronowego pod oczy? Kwas hialuronowy pod oczy, jakie daje efekty? Ile utrzymuje się kwas hialuronowy pod oczami? Przeciwskazania do zabiegu z kwasem hialuronowym pod oczami Cienie pod oczami, a kwas hialuronowy Cienie pod oczami zbiegi Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym pod oczy Dolina łez to nic innego, jak zmieniony wygląd okolicy oczu, który powstaje najczęściej na skutek zmniejszającej się z wiekiem elastyczności i sprężystości skóry. Wtedy zazwyczaj nasza skóra po oczami staje się sina, tworzą się zagłębienia i zmarszczki. Usunięcie doliny łez jest możliwe, jednak ten zabieg nie jest najłatwiejszy, a to przez bardzo delikatną skórę i bliską styczność z gałką oczną. Dlatego ważne jest, by znaleźć odpowiedniego specjalistę. Kwas hialuronowy wykorzystywany do redukcji doliny łez powinien mieć odpowiednią gęstość - tak by faktycznie poprawić wygląd skóry pod oczami, a przy tym nie naruszyć delikatnej okolicy. Ważna jest również aplikacja produktu -  w przeciwnym razie pod skórą mogą się pojawić worki i uwypuklenia, a sam preparat może migrować. Jak wygląda aplikacja kwasu hialuronowego pod oczy? Zabieg nie jest inwazyjny i odbywa się w towarzystwie miejscowego znieczulenia. Zazwyczaj...

cienie pod oczami Restylane eleight
mat. prasowe
Pielęgnacja
Jak skutecznie pozbyć się cieni pod oczami i zmarszczek? Odpowiada ekspert, lekarz medycyny estetycznej, Marek Pitucha
Czy twoim problemem są cienie pod oczami? Masz zmarszczki w tej okolicy a skóra straciła objętość, jędrność i nawilżenie? A może dostrzegasz oznaki zmęczenia? Stosujesz na co dzień dedykowane tej okolicy kremy, zakrywasz zasinienia korektorem, ale problem nie znika? Mamy dla ciebie SPECJALISTYCZNE rozwiązanie.

Na temat skutecznego rozwiązania problemu cieni pod oczami rozmawiamy z Markiem Pituchą - dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej. Dr Pitucha, Natural Beauty Doctor, ul. Wilcza 19/24, Warszawa, www.drpitucha.com, Instagram: drpitucha Dlaczego wygląd okolicy oka jest taki ważny? Patrząc na twarz drugiej osoby przeważnie skupiamy się na oczach. Spojrzenie, blask, uwaga stanowią podstawę komunikacji i postrzegania się wzajemnie. Jak ważne są oczy i wygląd całej okolicy? W codziennej pracy z pacjentkami i pacjentami, rozmowach, ocenie wyglądu podczas konsultacji i zabiegów, stan skóry wokół oczu i wpływ na postrzeganie całej twarzy i wyglądu są jednymi z najczęstszych potrzeb. Na ten obszar pada najczęściej spojrzenie, co pokazuje również jak istotne jest w odbiorze własnego wyglądu, nastroju i nastawienia do siebie. Co najczęściej mówią moje pacjentki i pacjenci? „Jestem taka zmęczona przez te cienie pod oczami.”, „Patrzę na siebie i czuję się taka zmęczona.”, „Wyglądam na smutną i ciągle zmęczoną”, „Nie czuję się zmęczony a tak wyglądam.” - słyszę to naprawdę często. Cienie pod oczami - skąd się biorą? Najczęściej zgłaszanym problemem są cienie pod oczami, niezależne od trybu życia, pielęgnacji czy wypoczynku. Struktura anatomiczna okolicy oka, cienka skóra i mała ilość tkanki tłuszczowej powodują istnienie lub powstanie zagłębienia, wyraźnie uwydatnia się to w postaci cienia i pozbawia oczu blasku. Istotną rolę ma tu również gra światła, zagłębienie nie pozwala na odbijanie światła dodatkowo powodując efekt pogłębienia tego defektu. W medycynie estetycznej pojawia się określenie doliny łez – już samo znaczenie wskazuje na negatywny odbiór tego defektu okolicy oka. Wyraźne zagłębienie od wewnętrznego kącika oka skierowane w stronę policzka...

Cienie pod oczami - zabiegi, które można wykonać
Casarsa/iStock
Pielęgnacja
Zabiegi na cienie pod oczami - skuteczne metody walki z zasinieniami
Zabiegi na cienie pod oczami przywracają spojrzeniu blask. Sprawiają, że nasza twarz wygląda promienniej i jaśniej, a w efekcie także młodziej. Zabiegi wykonywane pod oczami rozjaśniają zarówno fioletowe zasinienia, jak i te żółtawe. Metod jest mnóstwo - a wśród nich znajduje się między innymi dermapen oraz laseroterapia. Zobacz, jakie jeszcze masz opcje!

Zebiegi na cienie pod oczami pozwalają się skutecznie ich pozbyć, chociaż w niektórych przypadkach może być potrzebne wykonanie serii zabiegów. Cienie pod oczami są dość dużym problemem estetycznym, z którym boryka się wiele z nas. Przedstawiamy wam listę zabiegów, które są najchętniej wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Niewątpliwym ulubieńcem jest mezoterapia igłowa. Sprawdź dlaczego!  Spis treści: Przyczyny powstawania cieni pod oczami Jaki zabieg pozwoli pozbyć się cieni pod oczami?  Mezoterapia igłowa - zabieg na worki i cienie pod oczami Dermapen, czyli zabieg rozjaśniający cienie pod oczami Zabiegi kosmetyczne z ultradźwiękami na cienie pod oczami Zabieg laserowego usuwania cieni pod oczami Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym na cienie pod oczami Przyczyny powstawania cieni pod oczami Cienie pod oczami to powszechny problem, z którym zmaga się większość z nas. Przyczyny powstawania cieni pod oczami są różne, między innymi:  zmęczenie,  zbyt mała ilość snu, stres,  nieodpowiednia dieta,  choroby,  niedobory witamin, uwarunkowania genetyczne, problemy z pigmentacją skóry (sińce mogą powstawać, nawet gdy wystawiamy skórę na zbyt intensywne działanie promieni słonecznych!), palenie papierosów.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Connie NP-C (@cme_bebeauty) Jaki zabieg pozwoli pozbyć się cieni pod oczami?  O ile w niektórych przypadkach łatwo usunąć cienie pod oczami odpowiednimi kosmetykami i wprowadzeniem zmian do swojej...

worki pod oczami przyczyny
Pielęgnacja
Jakie są przyczyny worków pod oczami?
Worki pod oczami mamy z różnych powodów. Zwykle są one skutkiem ubocznym stylu życia lub oznaką upływającego czasu. Mogą jednak także świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych...

Przez nie wyglądamy na zmęczone i... wiekowe. Worki pod oczami to coś, z czym prawie każdy budzi się rano i o czym zwykle zapomina zanim zegar wybije południe. Niestety, nie wszyscy mają tyle szczęścia! Dla wielu opuchnięte dolne powieki to stały element wyglądu. Zazwyczaj są one efektem niezdrowego trybu życia albo oznaką upływającego czasu. Ale worki pod oczami, podobnie zresztą jak cienie w tym miejscu , bywają także skutkiem ubocznym poważnych chorób. Dlatego lepiej poznać ich przyczyny, żeby wiedzieć, czy je usuwać lub maskować, czy może lepiej zacząć leczyć powodujące je schorzenie . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Mehryar Ray Taban MD FACS (@tabanmd) Paź 29, 2019 o 11:59 PDT Worki pod oczami - przyczyny Nieustannie opuchnięte dolne powieki mają przede wszystkim osoby dojrzałe. U nich są one efektem starzenia się organizmu i dwóch postępujących procesów - wiotczenia skóry oraz słabnięcia mięśni . Z czasem skóra traci zapewniające jej sprężystość i elastyczność kolagen i elastynę, i zaczyna się rozciągać. Słabną też mięśnie twarzy. Cała twarz się "osuwa", a pod oczami formują się charakterystyczne woreczki. Konsekwencją słabnięcia mięśni twarzy może być także tak zwana przepuklina tłuszczowa . Gałka oczna otoczona jest tkanką tłuszczową, która ma za zadanie chronić ją przed wstrząsami. Gdy z wiekiem mięsień okrężny oka słabnie, dochodzi do przesunięcia podtrzymywanej przez niego poduszeczki tłuszczowej i uformowania się woreczków na wysokości dolnej, a często też górnej powieki. Inną przyczyną powstawania obrzęków może być gromadzenie się w tkance podskórnej produktów przemiany materii . Dzieje się tak, gdy odpowiedzialna za ich odprowadzanie limfa wolniej krąży. A krąży ona wolniej, gdy prowadzimy siedzący tryb...

Nasze akcje
Sephora diagnoza skóry
Pielęgnacja
Sprawdzamy potrzeby naszej skóry dzięki usłudze cyfrowej diagnozy w perfumerii Sephora i dobieramy najlepsze kosmetyki [test premium]
Współpraca reklamowa
garnier fructis Goodbye Damage
Fryzury
Szampon i odżywka Garnier Fructis Goodbye Damage sprawdzone przez Wizażanki!
Współpraca reklamowa
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
solverx test redakcji
Pielęgnacja
Sprawdziliśmy nową linię kosmetyków z kofeiną SOLVERX for MEN ACTIVE. Jak wypadły? [TEST REDAKCJI]
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost