klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Pielęgnacja

Drugi podbródek - jak się go pozbyć?

Drugi podbródek to coraz częstszy problem, który dotyka nawet szczupłych ludzi. Dlaczego powstaje i jak się go pozbyć?
Laura Osakowicz
grudzień 09, 2019

Wydawałoby się, że nadmiar tłuszczu w obrębie szyi to problem, który dotyka tylko osoby o zbyt wysokiej masie ciała. Jednak z jakiegoś powodu coraz więcej młodych i szczupłych ludzi skarży się na ten kłopot, a nawet udaje się z tego powodu do gabinetu medycyny estetycznej. Okazuje się bowiem, że na powstawanie 'drugiej brody' ma wpływ nie tylko to jak się odżywiamy, ale także jak śpimy, korzystamy ze smartfona, a nawet to jak oddychamy. 

drugi podbródek

Źródło: Istock

Ida Nowakowska z mężem wybrali już imię dla dziecka? "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

Dlaczego mam drugi podbródek? 

Głównym winowajcą dzisiejszej epidemii podwójnego podbródka jest... smartfon. Podczas używania telefonu bardzo często nasza szyja jest nienaturalnie wygięta do tyłu, a podbródek bardzo obniżony. W końcu mało kto podnosi telefon na wysokość wzroku i utrzymuje go tak podczas przeglądania Instagrama czy pisania wiadomości. Częste przybieranie takiej nienaturalnej pozycji powoduje, że nabieramy nawyku garbienia się i trzymania zbyt nisko głowy. Jedną z konsekwencji może być bardziej widoczny podbródek, ale jednak o wiele gorszą są problemy z kręgosłupem, na które także skarży się coraz więcej osób.

Źródło: Istock

Nie bez znaczenia jest jednak to, jak się odżywiamy. Powstawaniu drugiej brody sprzyja spożywanie alkoholu, cukru i wypijanie w ciągu dnia zbyt małej ilości wody. Co ciekawe, jednym z powodów nietolerancji pokarmowych oraz zespołu jelita drażliwego jest właśnie powiększenie poduszki tłuszczowej w obrębie szyi. 

Jeśli od dziecka masz drugi podbródek, może to oznaczać, że twój zgryz jest nieprawidłowy albo źle układasz swój język w jamie ustnej. Język w naturalnej pozycji powinien być dosłownie przyklejony do górnej części podniebienia, a zęby nie powinny się stykać. Jeśli trzymasz język na dole, wypychasz nim dolne podmienienie, przez co twarz staje się okrąglejsza. Być może masz także za mało wysuniętą dolną szczękę, przez co żuchwa jest mniej widoczna, a łącząc się z szyją daje wrażenie jakby była ona zbyt gruba. 

Masz krzywą przegrodę nosową i często oddychasz przez usta? To również sprzyja powstawaniu podwójnego podbródka. Łączy się to także z ułożeniem języka - nie da się nabrać powietrza przez usta nie odklejając języka od podniebienia. Oddychanie przez nos to częsty problem podczas snu. Jeśli oprócz podbródka zauważyłaś nagminną suchość w gardle zaraz po przebudzeniu, udaj się do laryngologa, który ustali i wyleczy przyczynę. 

Pilnujesz wyprostowanej pozycji ciała, nie masz problemów z oddychaniem i zgryzem oraz masz prawidłową masę ciała, ale mimo to posiadasz poduszkę tłuszczu na szyi? W takim przypadku można zastanowić się jeszcze nad nadmiernym zbieraniem wody w organizmie, ale jeśli podstawowe badania nic nie wykażą, oznacza to, że taka już jest twoja uroda.

Jak pozbyć się drugiego podbródka - ćwiczenia

Pomocne w likwidacji drugiego podbródka mogą okazać się codzienne ćwiczenia i masaż szyi. Pierwsze efekty powinny przyjść już po miesiącu, ale należy jednak pamiętać, że bardzo ważna jest także przyczyna problemu. Jeśli jej nie usuniemy, efekty mogą być znikome. 

Gimnastyka twarzy może polegać na podnoszeniu i opuszczaniu języka w środku jamy ustnej, kiedy głowa odchylona jest w jedną stronę, a broda niemalże dotyka barku. Takie ćwiczenie należy powtórzyć 10-15 razy i zmienić stronę. 

Kolejnym polecanym ćwiczeniem jest unoszenie głowy w stronę klatki piersiowej leżąc na plecach. Połóż się na twardym podłożu i ugnij nogi w kolanach, a ręce pozostaw wzdłuż ciała. Lekko podnoś głowę i barki oraz wyciągaj szyję. Pamiętaj, aby w tej pozycji napinać także mięśnie brzucha. 

Jednym z najprostszych ćwiczeń na drugi podbródek jest pozycja na krześle z czołem skierowanym ku sufitowi. W tym ćwiczeniu należy na przemian układać usta jak do całusa i rozluźniać mięśnie. 

W pozbyciu się podbródka pomoże także masaż twarzy. Naprzemiennie przesuwaj dłońmi ku górze po całej szyi. Następnie palcami lekko podszczypuj skórę, aby pobudzić krążenie. 

Zobacz także: Joga twarzy - sposób na zmarszczki

Jak zlikwidować podwójny podbródek - zabiegi 

W pozbyciu się podbródka najlepsze efekty daje jednak medycyna estetyczna. Specjalne zabiegi mogą w krótkim czasie zredukować problem, a także sprawić, że tłuszczyk nie powróci. Na jaki zabieg gabinetowy warto się zdecydować, jeśli mamy problem z drugą brodą?

Źródło: Istock

Wiele gabinetów posiada maszyny wykorzystujące fale radiowe. Mogą one mieć różne nazwy, najczęściej spotykane to Venus, Maximus, Icoone. Wszystkie jednak działają w podobny sposób. Za pomocą fal o odpowiedniej częstotliwości wnikają wgłąb skóry i podgrzewają ją, tym samym rozbijając tkankę tłuszczową. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny - końcówka natychmiast jest chłodzona, więc odczuwalne jest jedynie przyjemne rozgrzanie. Koszt zabiegu na twarz to od 200 do 300 zł, ale należy powtórzyć go przynajmniej trzykrotnie, aby uzyskać jak najlepsze efekty. 

Popularną ostatnio metodą usuwania tłuszczu z określonych partii ciała jest lipoliza iniekcyjna. Mówi się, że to alternatywa dla inwazyjnej liposukcji. Co więcej, lipoliza może być stosowana nie tylko na boczki i tłuszczyk na brzuchu, ale także na szyję, a nawet twarz. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w wybrane miejsce roztworu fosfatydylocholiny, który rozpuszcza tłuszcz i zastępuje go tkanką włóknistą. Jeśli wykonamy lipolizę na daną partię ciała, tłuszcz już nigdy się w niej nie odłoży. Aby zobaczyć jak najlepsze efekty, należy wykonać przynajmniej trzy zabiegi, a koszt jednego z nich to około 300 zł. 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Komentarze
lipoliza iniekcyjna
iStock
Pielęgnacja Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?
Lipoliza iniekcyjna to świetny sposób na pozbycie się tłuszczu z wybranej partii ciała, na przykład brzucha, podbródka czy ust. Jak wyglądają i ile kosztują zabiegi?

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała. Dzięki niej nie tylko pozbędziemy się tłuszczu z brzucha czy ud, ale i poprawimy kondycję skóry oraz usuniemy nieestetyczny cellulit. Zabieg nie należy do najtańszych, a niekiedy potrzebna jest cała seria zabiegów, lecz efekt jest widoczny gołym okiem. Dodatkowo jest to metoda bezpieczna i nieinwazyjna. Co to jest lipoliza iniekcyjna? Lipoliza iniekcyjna to zabieg, polegający na miejscowym wstrzyknięciu preparatu, który rozpuszcza tkankę tłuszczową . Służy ona do redukcji miejscowo nagromadzonego tłuszczu i wymodelowania sylwetki, czego nie można zrobić za pomocą ćwiczeń czy diety. Lipoliza to odpowiedź na pytania typu "Jak schudnąć z brzucha?" . Ponieważ przy odchudzaniu zrzucamy tłuszcz z całego ciała, a nie z jednej jego części, tylko przy takim zabiegu możemy się skupić na wybranej okolicy. Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej? Zabieg lipolizy iniekcyjnej to mało inwazyjny zabieg, który trwa do 50 minut. Taki czas przeznaczony jest na większe partie ciała, takie jak brzuch czy uda. Zabieg na mniejsza partię, taką jak na przykład podbródek, trwa około 20-30 minut. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, gdyż wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Polega on na wstrzykiwaniu preparatu , który zawiera mieszankę fosfatydylochiny i deoksycholatu, które mają działanie lipodestrukcyjne, czyli niszczenie komórek tłuszczowych. Zobacz także: Liposukcja kawitacyjna - opis zabiegu, efekty, cena. Efekty po zabiegu lipolizy iniekcyjnej Lipoliza polecana jest osobom z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Efekt nie jest natychmiastowy, gdyż musi minąć trochę czasu, aż tłuszcz ulegnie destrukcji i zostanie wydalony z organizmu. Zwykle jest on widoczny po około miesiącu od zabiegu. Rezultat jest jednak widoczny gołym okiem, po zabiegu bez...

Przeczytaj
lipoliza podbródka
iStock
Pielęgnacja Lipoliza podbródka – jakie daje efekty i jak wygląda zabieg?
Lipoliza podbródka to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, który pozwoli pozbyć się drugiego podbródka i wyszczuplić szyję. Sprawdźcie, jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej oraz jakie daje efekty.
Aneta Zygmuntowicz
marzec 04, 2020

Lipoliza podbródka to jeden z najbardziej skutecznych i całkowicie bezpieczny sposób na wymodelowanie i wyszczuplenie podbródka . Zabieg nie tylko usuwa nadmiar tłuszczu w wybranych obszarze, ale również poprawia kondycję naszej skóry. Ostateczny rezultat jest widoczny po miesiącu od iniekcji, a efekty naprawdę spektakularne. Niestety, mimo iż lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem nieinwazyjnym, istnieje kilka bezwzględnych przeciwwskazań do jej wykonania. Na czym polega lipoliza podbródka? Zabieg polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową podbródka preparatu z fosfatydylocholiną, która ma za zadanie rozpuszczenie tkanki tłuszczowej . Rozpuszczony tłuszcz trafia do układu pokarmowego, gdzie zostaje rozbity i wydalony. Lipoliza podbródka przeprowadzana jest przez lekarza i jest to zabieg zupełnie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W zależności od techniki wykonuje się jedno lub kilka nakłuć. Długość zabiegu zależna jest od wybranej techniki i ilości tłuszczu, zazwyczaj trwa on od 20 do 40 minut. Zobacz także: Lipoliza iniekcyjna - jak wygląda zabiegi i jakie daje efekty? Efekty po zabiegu lipolizy podbródka Dzięki lipolizie iniekcyjnej możemy pozbyć się drugiego podbródka . Po zabiegu okolice szyi i dolnej części twarzy są wyraźnie wyszczuplone, a owal wyostrzony. Ponieważ jest to zabieg nieinwazyjny, efekty nie są widoczne od razu. Pełny rezultat lipolizy podbródka widoczny jest po około miesiącu. Niekiedy niezbędna jest seria zabiegów, najczęściej optymalne jest wykonanie 3 zabiegów. Efektem lipolizy jest usunięcie od 2 do 5 cm tłuszczu z podbródka , co daje spektakularny efekt.  Dzięki lipolizie podbródka możemy liczyć nie tylko na wyszczuplenie i pozbycie się tkanki tłuszczowej, ale również poprawę kondycji skóry . Zabieg pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest wyraźnie napięta, gładsza, elastyczna i jędrna....

Przeczytaj
zabiegi na cellulit
Pielęgnacja Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit
Dzięki profesjonalnie wykonywanym zabiegom masz szansę na idealnie gładką skórę. Podpowiemy ci, jaki zabieg na cellulit najlepiej wybrać!
Matylda Nowak
grudzień 30, 2019

Pomarańczową skórkę ma prawie każda kobieta na świecie – według statystyk cellulit dotyczy od 85 do nawet 98 procent z nas . Najczęściej mamy go na pośladkach i udach, ale może też pojawiać się na brzuchu. Zazwyczaj ma się do niego predyspozycje uwarunkowane genetycznie, ale prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu oraz nasilenia jego objawów zwiększają zaburzenia hormonalne (zwiększony poziom estrogenów), brak ruchu i niezdrowa dieta (wysokowęglowodanowa).  Fot.: iStock Istnieje wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów zmniejszania widoczności pomarańczowej skórki. Domowe sposoby na cellulit zapewniają całkiem satysfakcjonujący efekt, wymagają jednak dużej samodyscypliny i regularności . Jeśli jednak brakuje ci jednego lub drugiego, w walce z pomarańczową skórką możesz skorzystać z pomocy specjalisty – kosmetyczki, kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.  Zabiegi na cellulit Możesz tak jak Natalia Siwiec walczyć z pomarańczową skórą z pomocą bańki chińskiej lub wypróbować polecany przez Wizażanki koncentrat antycellulitowy . Ale jeżeli marzysz o pięknie wygładzonej i elastycznej skórze bez większego wysiłku oraz jesteś gotowa za spełnienie tego marzenia słono zapłacić, podpowiemy ci, na jaki zabieg na cellulit najlepiej wydać pieniądze .  Zabiegi na cellulit – drenaż limfatyczny Drenaż limfatyczny to masaż wykonywany ręcznie . Jego głównym zadaniem jest usprawnienie przepływu limfy i usunięcie jej zastojów. Efektem drenażu limfatycznego jest jednak nie tylko zwiększenie przepływu chłonki, ale także pobudzenie krążenia krwi, lepsze utlenienie i odżywienie tkanek oraz usunięcie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii. Ostatecznie, skutkiem drenażu limfatycznego jest wymodelowanie sylwetki oraz poprawienie jakości skóry – jej wygładzenie, uelastycznienie i co za tym idzie zmniejszenie widoczności cellulitu....

Przeczytaj
szczupła dziewczyna selfie w lustrze
Pielęgnacja Tak będziemy się odchudzać w 2018 roku? Bez diety i ćwiczeń
Kriolipoliza to jedno z najpopularniejszych haseł na Facebooku. Na czym polega i dlaczego ma szansę stać się hitem 2018 roku?
Agata Kufel
styczeń 12, 2018

Odchudzanie bez diety i ćwiczeń - brzmi jak żart, ale w gruncie rzeczy nie jest to tak absurdalne, jak mogłoby się wydawać . Istnieją zabiegi, które pozwalają pozbyć się tłuszczu bez wysiłku. Według raportu trendów przegotowanego przez Facebooka, jeden z nich będzie wyjątkowo popularny w 2018 roku . Mowa o kriolipolizie. Na czym polega kriolipoliza? Choć jej nazwa niektórym może kojarzyć się ze skomplikowaną operacją , kriolipoliza nie przewiduje interwencji chirurgicznej . To zabieg chłodzący , który polega na wymrażaniu tłuszczu - komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej giną pod wpływem niskiej temperatury . Specjalne urządzenie z aplikatorem próżniowym jest przykładane do poszczególnych partii ciała, by stopniowo zamrażać tłuszcz. Komórki ulegają obumarciu, a następnie rozpuszczeniu i są w naturalny sposób wydalane z organizmu. Seria zabiegów jest w stanie zredukować objętość tkanki tłuszczowej nawet o 30-40% , a efekty utrzymują się do pół roku . Post udostępniony przez Spa & Gym Hotel Crocus**** (@hotelcrocusgymspa) Gru 8, 2017 o 2:14 PST Kriolipoliza hitem 2018 roku? Raport Facebooka dotyczący najświeższych trendów w obrębie medium wykazał, że w ciągu ostatnich miesięcy popularność frazy "kriolipoliza" gwałtownie wzrosła . Użytkownicy interesują się jej działaniem i cenami - no właśnie,  jaki jest koszt takiego zabiegu? Ceny różnią się w zależności od kliniki, ale pojedynczą sesję wymrażania tłuszczu możemy sobie zafundować już za ok. 300 zł . Trzeba jednak pamiętać, że ma to sens wyłącznie w przypadku serii zabiegów , co zajmuje przeważnie 3-4 miesiące. Choć opis kriolipolizy i obietnica redukcji tkanki tłuszczowej brzmią bardzo kusząco , nie zapominajmy, że w dalszej perspektywie nic nie zastąpi prawidłowej diety i aktywności fizycznej . Medycyna...

Przeczytaj