Wejdź
opalenizna
Pielęgnacja

Dzięki temu gadżetowi pozbędziesz się ze skóry plam po samoopalaczu!

Nowy produkt marki Glov pomoże ci usunąć ze skóry plamy po samoopalaczu. Już nie musisz moczyć się w soku z cytryny czy nacierać pastą do zębów!
Matylda Nowak
czerwiec 06, 2019

Dla kogoś takiego jak ja, kto z dużą ostrożnością podchodzi do opalania się, samoopalacze wydają się być naturalnym wyborem. Niestety, przed regularnym korzystaniem z tych dość trwale barwiących skórę kosmetyków powstrzymuje mnie ryzyko smug i plam. Bo chyba każdy ma na swoim koncie wpadkę z samoopalaczem, której komiczno-dramatycznym efektem są ciemniejsze od reszty ciała kolana, smugi na łydkach czy plamy na kostkach. Znamy też sprawdzone patenty na usuwanie tych "dowodów" niezbyt fachowego używania samoopalacza. Teraz jednak, dzięki marce Glov, pozbycie się ich będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze

Fot.: mat. prasowe

Jak prawidłowo nakładać samoopalacz?

Jak usunąć plamy z samoopalacza?

Plamy i smugi z samoopalacza to tak powszechny problem, że wymyślono mnóstwo patentów na ich usunięcie. Najpopularniejsze z nich to:

  • długa kąpiel lub wyprawa do sauny - skórę zmiękczoną namaczaniem w wodzie lub działaniem pary szorujemy ostrą myjką, usuwając przy okazji nierówną opaleniznę;
  • sok z cytryny - mały ręcznik frotté namaczamy w soku z cytryny (może być rozcieńczony wodą) i wkładamy na chwilę do kuchenki mikrofalowej, a następnie energicznie pocieramy nim zabarwioną skórę, korzystając ze złuszczających i rozjaśniających właściwości soku z cytryny;
  • pasta do zębów - zwłaszcza wybielająca pasta do zębów nałożona na poplamioną samoopalaczem skórę, ściera ją i rozjaśnia.

Każdy z tych sposobów na pozbycie się plam po samoopalaczu został przetestowany przez setki, jeśli nie tysiące kobiet. Ale nie zawsze ma się czas, ochotę lub środki, żeby urządzać sobie długie kąpiele, siedzieć w saunie czy robić sobie okłady z pasty do zębów. I wtedy warto sięgnąć po nowy produkt marki Glov, który usuwanie plam z samoopalacza czyni szybszym i przyjemniejszym.

Rękawica do usuwania samoopalacza

Rękawica "Glov Tan Away" jest w 90 procentach wykonana z włókna bambusowego. Użyta z wodą i ulubionym żelem pod prysznic, usuwa martwe komórki, na których zatrzymuje się zbyt wiele barwnika samoopalacza, powodując powstawanie smug i plam. Dzięki peelingującym właściwościom rękawicy, można nie tylko usunąć nierówną sztuczną opaleniznę, ale też - używając jej przed nałożeniem samoopalacza - uchronić się przed efektem pomarańczy, czyli zbyt intensywną opalenizną. Po rękawicę warto sięgnąć także po to, żeby usunąć brzydko schodzący samoopalacz, gdy nierówny koloryt skóry zaczyna przypominać wzór marmuru.

Fot.: mat. prasowe

Zobacz także: Sprawdź, jak prawidłowo nakładać samoopalacz!

Po każdym użyciu rękawicę Tan Away należy wypłukać oraz odwiesić do wyschnięcia. Rękawica do usuwania samoopalacza Glov kosztuje 29,90 zł.

Skusicie się na ten gadżet?

Komentarze
plama samoopalacz
Fotolia
Pielęgnacja Usuń plamy z samoopalacza
Ciemne smugi i plamy potrafią odstraszyć od stosowania samoopalacza. Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć.
Magdalena Borucińska
czerwiec 18, 2013

Nieestetyczne  plamy z samoopalacza psują efekt zdrowej i promiennej cery. Smugi potrafią być bardzo widoczne, szczególnie jeśli znajdują się na twarzy. Znamy jednak kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym bardzo szybko pozbędziesz się niechcianych  smug z samoopalacza. Jak powstają plamy z samoopalacza? Plamy z samoopalacza powstają na skórze najczęściej z 2 powodów: Brak wprawy przy nakładaniu samoopalacza – jeśli jesteś początkująca wybierz samoopalacz z dodatkiem barwnika – od razu widzisz, gdzie nie nałożyłaś produktu. Nieodpowiednio przygotowana skóra – przed nałożeniem samoopalacza zawsze zrób peeling i użyj balsamu nawilżającego . Brzydkie plamy najczęściej powstają w miejscach, w których skóra była gruba, szorstka i niedostatecznie nawilżona. Jak usunąć plamy z samoopalacza? Oto 4 sposoby, dzięki którym  usuniesz nieestetyczne plamy, smugi i zacieki z samoopalacza: Zrób peeling – wykorzystaj gruboziarnisty peeling lub specjalne peelingujące rękawice . To najlepszy i najszybszy sposób, żeby pozbyć się świeżych plam. Użyj cytryny – cytryna ma znakomite właściwości rozjaśniające; natrzyj plamę plasterkiem lub sokiem wyciśniętym z cytryny. Jeśli zabarwiły ci się dłonie, wymocz je w wodzie z dodatkiem kwasku cytrynowego. Użyj sody – wilgotną szmatkę zanurz w sodzie i delikatnie pocieraj ciemne miejsca. Soda świetnie wybiela i peelinguje skórę. Pasta z sody i cytryny – usunie najbardziej oporne plamy ze skóry. Wymieszaj kilka łyżeczek sody oczyszczonej z sokiem z cytryny, aż uzyskasz konsystencję gęstej pasty. Nałóż ją na wilgotną skórę i wcieraj kolistymi ruchami. Zobacz również: Najlepsze samoopalacze do ciała

Przeczytaj

Nasze akcje