klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
powiększanie ust
Pielęgnacja

Dzięki temu zabiegowi możesz powiększyć sobie usta bez zastrzyków, implantów czy wycinania skóry!

Z pomocą fal radiowych można też bez ryzyka i większego bólu powiększyć sobie usta. Sprawdź, jak to działa!
Matylda Nowak
lipiec 05, 2019

Efekt po powiększeniu ust falą radiową jest subtelny i dość trwały. Usta są większe, chociaż nie przelewa się ani krwi, ani... kwasu hialuronowego. W Hollywood modelowanie warg falami radiowymi jest coraz popularniejsze, ale w Polsce to zabieg wciąż nowy i oferowany przez niewielu specjalistów. A szkoda! Bo usta powiększone tym podobno bezbolesnym sposobem wyglądają naprawdę świetnie i bardzo naturalnie. Nie ma ryzyka, że będziesz wyglądała jak glonojad! ;-)

Zobacz także: Tak się może skończyć powiększanie ust! Zastrzyki z wypełniaczami zamiast dodawać urody, oszpecają

Małgosia z „Rolnik szuka żony” powiększyła sobie usta?

Na czym polega powiększanie ust falami radiowymi?

Nadal najpopularniejszym sposobem powiększania warg jest wstrzyknięcie w nie wypełniacza - kolagenu lub kwasu hialuronowego. Jednak zabieg ten nie tylko wymaga regularnego powtarzania, ale nie jest też wolny od ryzyka powikłań, a powiększone w ten sposób usta często wyglądają nienaturalną. Inne metody - wszczepienie implantów lub wycięcie fragmentu skóry nad górną wargą - zapewniają trwały efekt, ale wymagają interwencji chirurgicznej. Tymczasem powiększanie ust falami radiowymi jest bezkrwawe, w zasadzie bezbolesne i zapewnia naturalny efekt.

Fale radiowe (RF) to jedna z najbardziej skutecznych, nieinwazyjnych metod odmładzania i ujędrniania skóry. Podczas zabiegu, skóra jest naświetlana wiązką fal radiowych, które - docierając do jej wnętrza - zamieniają się w ciepło. Na poziomie skóry właściwej dochodzi do podgrzania tkanek, czego efektem jest skrócenie, obkurczenie oraz napięcie i odnowienie włókien kolagenowych. Ogrzane fibroblasty (komórki tkanki skóry właściwej) stają się bardziej aktywne, produkując większe ilości kolagenu - białka, od którego zależy elastyczność i sprężystość skóry.

Efektem działania na skórę falami radiowymi jest więc jej większa jędrność i elastyczności oraz zagęszczenie. Wygładzone zostają istniejące zmarszczki i opóźnione powstawanie nowych. Gdy falami radiowymi podziała się na usta, skóra na nich wygładza się i napina, dzięki czemu wargi sprawiają wrażenie bardziej jędrnych i większych. Taki efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

Koszt jednego zabiegu powiększania ust falami radiowymi to koszt od 150 do 200 zł. Żeby uzyskać naprawdę widoczny efekt powinno się wykonać sześć zabiegów.

Wypróbujecie?

Zobacz także: Ten sposób powiększania ust to świetna alternatywa dla wypełniaczy. Sprawdź, jak działają nici PDO!

Zdjęcie główne: iStock

Komentarze
większe wargi
iStock
Pielęgnacja Rozważasz powiększenie ust wypełniaczem? Musisz to zobaczyć!
Popularna metoda powiększania ust kwasem hialuronowym czasami ma dość krwawy przebieg. Zanim zdecydujesz się na ten zabieg, sprawdź, jak on może wyglądać!
Matylda Nowak
sierpień 29, 2018

Powiększanie ust wypełniaczami jest tak bardzo popularne, że niektórzy zaczynają traktować ten zabieg jak coś błahego i w związku z tym niewymagającego ani szczególnej wiedzy, ani umiejętności. Efektem są często bolesne rozczarowania i makabryczne powikłania . Tymczasem, wstrzykiwanie w usta wypełniacza bywa bardzo bolesne i dość krwawe . I to chyba wystarczające powody, żeby w celu powiększenia warg udać się do lekarza , a nie – jak często się zdarza – kosmetyczki czy pielęgniarki.   A post shared by Dr Natasha Advanced Aesthetics (@dr.natasha.clinics) on Aug 27, 2018 at 1:58am PDT Zobacz także: Największe wpadki z powiększaniem ust. Musisz to zobaczyć! Jak wygląda powiększanie ust? Powiększanie ust polega na wprowadzeniu w tak zwaną czerwień wargową wypełniacza . Wypełniaczem może być bardziej trwały hydrożel (np. Aquamid) lub kwas  hialuronowy . Hydrożel pozostanie w ustach latami, natomiast efekt po użyciu kwasu hialuronowego utrzymuje się zwykle od sześciu do dwunastu miesięcy. Przed zabiegiem, który jest dość bolesny, wargi są znieczulane – najczęściej także dość bolesnymi zastrzykami znieczulającymi. Po znieczuleniu następuje wprowadzanie w usta w kilku podejściach wypełniacza (im więcej nakłuć, tym bardziej naturalny efekt). Każdy taki zastrzyk kończony jest delikatnym rozmasowaniem ostrzykniętego miejsca , w celu rozprowadzenia wypełniacza.  A post shared by BotoxOnFleek (@botoxonfleek) on Aug 26, 2018 at 10:03pm PDT Zobacz także:  Po zabiegu usta są nie tylko powiększone, ale też opuchnięte i podrażnione . Dzień po zabiegu, w miejscach nakłuć pojawiają się zwykle siniaczki . Wypełniaczowi trzeba pomóc się w wargach "ułożyć", dlatego po zabiegu – pacjentka, a podczas wizyty kontrolnej, także lekarz – muszą go rozmasowywać. 

Przeczytaj
powiększanie ust
iStock
Pielęgnacja Nowa metoda powiększania ust - bullhorn lip lift sprawia, że usta ma się większe do końca życia
Najpopularniejsza metoda powiększania usta daje nietrwały efekt i wymaga regularnego powtarzania zabiegu. Bullhorn lip lift zapewnia większe usta na na całe życie i - w ostatecznym rozrachunku - jest mniej kosztowny.
Matylda Nowak
sierpień 16, 2018

Najpopularniejszą obecnie metodą powiększania ust jest ostrzykiwanie  ich kwasem hialuronowym . Ostatnio jednak coraz większym zainteresowaniem cieszy się konkurencyjny zabieg - powiększanie warg metodą bullhorn lip lift . Metoda ta zapewnia wyraźne i - co najważniejsze trwałe - powiększanie górnej wargi . Dla utrzymania efektu nie trzeba odwiedzać gabinetu medycyny estetycznej co kilka miesięcy, a jednorazowy wydatek w ostatecznym rozrachunku okazuje się być mniejszy niż koszty regularnie powtarzanych zastrzyków z kwasu hialuronowego. Post udostępniony przez Miguel Mascaró, MD (@drmascaro) Lip 2, 2018 o 9:08 PDT Zobacz także: Jak błyskawicznie powiększyć usta? Zobacz prosty trik! Na czym polega metoda bullhorn lip lift? Podczas trwającego około 40 minut i wykonywanego w znieczuleniu miejscowym zabiegu chirurg usuwa fragment skóry znajdujący się między górną wargą a nosem . Wycięty skrawek skóry kształtem zwykle przypomina rogi byka - stąd nazwa bullhorn ( rogi byka ) lip lit. Następnie lekarz podciąga górną wargę, zwiększając w ten sposób czerwień wargową - dzięki temu usta wyglądają na większe . Blizna po zabiegu jest nieduża i znajduje się w naturalnym załamaniu skóry pod nosem, dzięki czemu jest prawie niewidoczna. Post udostępniony przez Dilip D Madnani MD FACS (@madnanifacialplastics) Lip 6, 2018 o 8:35 PDT Zobacz także:  Wasabi powiększa usta? Ten trik podbija Instagram, a my sprawdziłyśmy, czy aby na pewno działa Bullhorn lip lift czy zastrzyki z kwasem hialuronowym? Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie bez powodu ma mnóstwo fanów. Jest związane z tym, że oprócz efektu powiększenia warg, uzyskuje się też znaczne poprawienie ich kondycji . Używany jako wypełniacz kwas hialuronowy jest bowiem substancją silnie nawilżającą . A jakie są wady tej metody? Przede wszystkim  ostateczny efekt powiększania...

Przeczytaj
Marita Surma Majewska
Styl życia Deynn znowu powiększyła usta! Efekt niesamowity
Blogerka ostrzyknęła sobie usta niemałą ilością kwasu hialuronowego. Mimo to efekt jest zaskakująco korzystny i subtelny...
Matylda Nowak
maj 08, 2019

Marita Sürma Majewska pochwaliła się na Instagramie nowymi ustami. Deynn już wcześniej bez skrępowania  przyznała się do korzystania z upiększających zabiegów , ale tym razem pokazała, jak wygląda dzień po jednym z nich. Znana blogerka zdecydowała się na   wstrzyknięcie dość dużej ilości  kwasu hialuronowego w jedną wargę , ale - ku naszemu zaskoczeniu - jej usta prezentowały się po zabiegu zaskakująco dobrze. Majewska uniknęła tak zwanego "kaczego dzioba" i "efektu glonojada". Fot.: Instagram Zobacz także: Deynn pokazała, jak wyglądała 10 lat temu. Te zdjęcia to złoto! Deynn powiększyła usta W filmiku opublikowanym na Stories i nagranym dzień po powiększeniu warg Majewska pochwaliła się rezultatami zabiegu i zdradziła, jak się czuje z "nowymi ustami":  Mam takie siniaczki malutkie. Jak widzicie, te usta nie są takie… "glonojadowate" i jakoś takie nieduże - powiedziała Marita. - Czekałam pół roku. Nie chciałam robić ust w Los Angeles i jestem zadowolona, chociaż mnie bolą, czuję dyskomfort, nie mogę zrobić dzióbka, nie mogę się napić porządnie. Ale jeszcze ładnie się zrobią i będą piękne. Blogerka ujawniła też, ile kwasu hialuronowego wstrzyknięto jej w wargi: Wstrzyknęłam sobie jeden mililitr – rozumiecie, jeden milimetr w górę. Praktycznie całość poszła w górę! Jak zostały dwa wkucia w strzykawce, to pani dała mi je tutaj - powiedziała Marita, pokazując środek dolnej wargi. Fot.: Instagram Jeden mililitr to standardowa ilość wypełniacza zużywana podczas powiększania warg. Zwykle jednak taką ilość kwasu hialuronowego wstrzykuje się w całe usta. Widocznie jednak wcześniej podany wypełniacz inaczej wchłonął się w dolną, a inaczej w górną wargę Marity. Tak czy inaczej, przeprowadzająca zabieg wypełniania i modelowania lekarz medycyny estetycznej Diana Michajłow wykonała świetną robotę, bo usta Deynn - subtelnie...

Przeczytaj
jak powiększyć usta
iStock
Pielęgnacja Jak powiększyć usta – najlepsze metody zapewniające trwałe lub tymczasowe efekty
Jeśli zastanawiasz się, jak powiększyć sobie usta, to odpowiedz sobie najpierw na pytanie o efekt, jaki chcesz osiągnąć. Bo wybór metody powiększania ust zależy od tego, czy jesteśmy gotowe mieć nasze nowe wargi przez kilka miesięcy, lat, czy może całe życie.
Matylda Nowak
listopad 04, 2020

Odpowiedź na pytanie o to, jak powiększyć sobie usta, należy poprzedzić zarówno zweryfikowaniem swoich zasobów finansowych, jak i gotowości do podjęcia ryzyka. Można sprawić, że wargi będą wyglądały na pełniejsze, lub takie się staną. Taki efekt może utrzymać się przez kilkanaście do kilkudziesięciu minut lub przez całe nasze życie. Jego osiągnięcie może być tanie lub kosztowne, bezbolesne lub wymagające podjęcia się znieczuleniu, mniej lub bardziej ryzykowne dla naszej urody, lub zdrowia. Dlatego, powiększanie warg to kwestia wymagająca dokładnego przemyślenia oraz rozważenia wad i zalet wszystkich dostępnych metod. My pomożemy ci ocenić każdą z nich i podjąć decyzję, jak powiększyć sobie usta!  Powiększanie ust – domowe sposoby Domowe sposoby powiększania ust nie zapewnią nam długotrwałego efektu. Dzięki nim wargi będą pełniejsze od kilkunastu minut do kilku godzin. Do samodzielnego powiększania ust wykorzystuje się: Błyszczki powiększające usta:  Kosmetyki te zawierają substancje drażniące, chłodzące lub rozgrzewające (np. wyciąg z papryczki chili, mentol). Błyszczyki powiększające usta powodują  delikatny obrzęk warg, który utrzymuje się od kilkunastu do kilkudziesięciu minut . Eksperci przestrzegają jednak przed towarzyszącym ich używaniu ryzykiem przesuszenia skóry ust, a my odradzamy stosowanie tych kosmetyków jesienią i zimą.    Samodzielnie przygotowane mieszanki przypraw i olejków eterycznych:  W sieci można znaleźć sporo przepisów na mikstury powodujące obrzęk warg i ich większe zaczerwienienie . Działają one na takiej samej zasadzie jak błyszczyki powiększające usta i są obarczone takim samym ryzykiem.  urządzenia powiększające usta :  Sprzęty wykorzystują technologię próżniową. Mogą...

Przeczytaj