klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
zabieg plazmowy
Pielęgnacja

Dzięki temu zabiegowi możesz pozbyć się blizn potrądzikowych i rozstępów oraz zrobisz sobie lifting!

Plazma pozwala usunąć blizny po trądziku i rozstępy, unieść powieki, lekko powiększyć usta i skorygować nos. To wszystko bez rozlewu krwi i długiej rekonwalescencji!
Matylda Nowak
sierpień 21, 2019

Ten zabieg plazmowy wygląda dość drastycznie i nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak ostatecznie dyskomfort odczuwany w jego trakcie lub po nim, to nic w porównaniu z tym, czego doświadczają osoby poddające się mocnym peelingom lekarskim, powiększaniu ust za pomocą wypełniaczy czy operacyjnemu liftingowi. Plazmę wykorzystuje się zazwyczaj wspomagająco w leczeniu trądziku, usuwaniu blizn i rozstępów oraz żeby zmniejszyć worki pod oczami i unieść opadające powieki. Zabieg ten jest także wykorzystywany do powiększenia ust i poprawienia kształtu nosa lub wyglądu uszu.

Ata z „Hotelu Paradise” żałuje, że zdecydowała się na operacje plastyczne?! „Zostałam skrzywdzona”

Na czym polega plazma?

Podczas zabiegu plazmowego używany jest przyrząd wykorzystujący prąd stały i zmienny. Głowica tego urządzenia, dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu, wytwarza kontrolowaną mikrowiązkę plazmy - substancji, której cząstki są naładowane elektrycznie. W trakcie zabiegu znajdująca się na głowicy igła wytwarza bardzo wysoką temperaturę (nawet 1500 stopni Celsjusza) powodując punktowe odparowanie naskórka oraz wpływając na włókna kolagenu i elastyny. W ten sposób skóra jest zmuszona do intensywnej regeneracji oraz większego napięcia.

Konsekwencją takiego działania na skórę jest zmniejszenie lub wręcz usunięcie blizn, rozstępów i zmarszczek (w okolicy ust i oczu), uniesienie opadających powiek lub zmniejszenie worków pod oczami. Efekt większego napięcia skóry, który uzyskuje się dzięki zabiegowi plazmowemu, wykorzystuje się także do nieoperacyjnego skorygowania kształtu nosa, poprawienia wyglądu uszu i powiększenia ust przez delikatne uniesienie i wywinięcie warg.

Zobacz także: Przetestowałyśmy zabieg Byas, czyli nieinwazyjny lifting twarzy!

Cena zabiegu plazmowego zależy od powierzchni ciała i zaczyna się zwykle od 200 zł. Efekt widoczny jest zaraz po zabiegu, a rekonwalescencja (wygojenie skóry, na której powstają małe strupki) trwa do dwóch tygodni. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się zwykle wykonanie 2-4 zabiegów plazmowych. Plazma nie jest wskazana przy chorobach tarczycy i serca, nowotworach, epilepsji i ciąży. Nie można jej także wykonywać osobom, które mają aktywne stany zapalne, opryszczkę lub przyjmują pewne leki (między innymi izotretynoinę).

Zdjęcie główne: Instagram

Komentarze
laser
Pielęgnacja Ten laser zmniejsza zmarszczki, likwiduje przebarwienia i czyni pory mniej widocznymi!
Laser Clear+Brillian poprawia stan skóry, przy okazji jej nie masakrując. Efekty widać już po pierwszym zabiegu! Zobaczcie, jak działa.
Matylda Nowak
listopad 04, 2019

O skuteczności lasera frakcyjnego słyszał chyba każdy. W trakcie zabiegu z jego użyciem w skórze dochodzi do tak zwanej fototermolizy frakcyjnej. Przystawiony do skóry laser emituje fale elektromagnetyczne, które podgrzewają zawartą w niej wodę. W efekcie, w skórze powstaje mnóstwo  mikrouszkodzeń i pobudzone zostają procesy jej  intensywnej regeneracji . Skutkiem zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego jest zmniejszenie blizn (np. potrądzikowych), rozstępów, przebarwień i zmarszczek oraz wygładzenie skóry i wyrównanie jej kolorytu. Niestety, za te zwykle spektakularne efekty trzeba zapłacić wysoką cenę długiej i nieprzyjemnej rekonwalescencji.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Dana Young (@dana.young_spaderma) Paź 28, 2019 o 4:19 PDT Jak działa laser Clear+Brilliance? Laser diodowy frakcyjny trafił do europejskich klinik dermatologicznych z Korei w 2011 roku. Wiązka energii wytwarzanej przez urządzenie Clear+Brilliance oddziałuje na mikroskopijne obszary skóry na głębokości od 400 do 600 mikrometrów (0,4-0,6 milimetra). Trwający około 20 minut zabieg poprzedzony jest częściowym znieczuleniem twarzy i dekoltu, ale mimo to można w jego trakcie odczuwać niewielki dyskomfort. Już po pierwszym zabiegu z użyciem laseru Clear+Brilliance skóra jest jaśniejsza i gładsza. Za to po poddaniu się zalecanej serii 4-6 zabiegów można spodziewać się spłycenia zmarszczek , wygładzenia i wyrównania kolorytu skóry oraz  zwężenia jej porów . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Coastal Skin Solutions (@coastalskinsolutions) Wrz 21, 2019 o 11:21 PDT Wyświetl ten post na Instagramie. Post...

Przeczytaj
Fotolia
Pielęgnacja 5 nietypowych zastosowań kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy jest jedną z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej substancji. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko korygowanie wyglądu twarzy, przywracanie jej młodego wyglądu ale także nadanie powiązanej z pięknem symetrii. Z uwagi na szeroki wachlarz dostępnych na rynku różniących się gęstością oraz zdolnością modelowania tkanek preparatów, możliwości jest wiele. Większość pacjentów i pacjentek kojarzy kwas hialuronowy z powiększaniem ust oraz uwydatnianiem kości policzkowych, ma on jednak wiele innych, mniej typowych zastosowań.
Materiał partnera
listopad 15, 2016

Na pierwszym miejscu warto wspomnieć o korygowaniu kształtu nosa . Jest to możliwe zarówno w przypadku potrzeby poprawy wyglądu po nieudanych zabiegach chirurgicznych jak również w celu korekcji wrodzonych defektów wyglądu tej okolicy.  Możliwa jest subtelna poprawa symetrii, nadanie odpowiedniego kształtu, przy większych defektach natomiast niezastąpiona pozostaje nadal chirurgia plastyczna. Kolejnym, wartym uwagi, nietypowym wskazaniem do zastosowania kwasu hialuronowego jest modelowanie brody .  Zbyt krótka i cofnięta broda sprawia, że twarz a szczególnie profil stają się mniej atrakcyjne. Dzięki trwającemu kilka minut zabiegowi możliwe jest uzyskanie doskonałych efektów bez konieczności  przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji. Do mniej typowych, aczkolwiek coraz częściej wykonywanych zabiegów należy modelowanie płatków uszu . Miejsce to choć bardzo małe i często pomijane, przykuwa wzrok zdradzając nasz wiek.  Dzięki podaniu w tej okolicy kwasu hialuronowego możliwe jest zarówno zwiększenie objętości płatków uszu jak również ujędrnienie skóry . W procesie starzenia się twarzy, dochodzi do zaniku tkanki podskórnej oraz wiotczenia skóry. Wymienione zjawiska prowadzą do powstania zapadniętych dołów skroniowych, czego efektem jest surowy, niekiedy wychudzony wygląd. Podanie w tej okolicy kwasu hialuronowego wygładza rysy i nadaje młodzieńczy wygląd. Zabieg ten często też wykonywany jest u ludzi młodych w celu nadania twarzy łagodnego, bardziej harmonijnego wyglądu. Ostatnim, co nie oznacza że najrzadszym nietypowym wskazaniem jest korekcja blizn pourazowych , chirurgicznych i potrądzikowych. Niekiedy, szczególnie w przypadku blizn  pourazowych, ubytki tkanek są tak duże, że konieczne jest podanie w tych okolicach kwasu hialuronowego, aby powierzchnia skóry stała się mniej zapadnięta, bardziej gładka . Zabieg wypełnienia blizny...

Przeczytaj
Pielęgnacja Mój pierwszy raz: ZOGA - modelowanie twarzy bez wypełniaczy
Zoga twarzy to terapia, która ma na celu wymodelowanie rysów twarzy, zwiększenie jej symetrii oraz zmniejszenie napięć obecnych w mięśniach. W ramach naszej serii "Mój pierwszy raz" postanowiłam wypróbować ten zabieg na własnej... twarzy!
Laura Osakowicz
luty 11, 2020

Zoga Face nie jest masażem - to terapia, która ma na celu przywrócenie twarzy zdrowego wyglądu, jednak jej efektem ubocznym jest to, że stajemy się piękniejsi. Wszystko za sprawą doprowadzenia kształtu twarzy do symetrii, bo choć piękno to sprawa subiektywna, to jednak ludzi o symetrycznych twarzach uważamy za najpiękniejszych. Jak to działa? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez MR & MRS SPA (@mr_and_mrs_spa) Paź 1, 2019 o 11:16 PDT Zobacz także: Jak poprawnie wykonać masaż rollerem do twarzy?   Na czym polega Zoga twarzy? Terapia o nazwie Zoga Face Integration stymuluje tkanki, zmniejsza napięcia mięśniowe i poprawia krążenie. Fizjoterapeuta wykonujący zabieg w odpowiedni sposób działa na mięśnie odpowiedzialne za mimikę twarzy, a także na całe struktury mięśniowo-powięziowe, które bardzo często swój początek mają już na dekolcie i szyi, bądź z tyłu głowy. Metoda opiera się na teorii, że wszystkie mięśnie w ludzkim ciele stanowią jedną, połączoną ze sobą tkankę, a każde napięcie, może powodować problem gdzie indziej. W trakcie terapii Zogą terapeuta dokonuje drobnych zmian w ułożeniu tkanek, w efekcie czego organizm stopniowo „zapomina” o swoich złych przyzwyczajeniach i odzyskuje naturalną równowagę.  Zoga twarzy - jak wygląda zabieg? Zoga twarzy wyjątkowo rozpoczyna się od szyi, a nie od twarzy. Osoba wykonująca zabieg wykonuje rożnego rodzaju ruchy, wysyłając skórze i mięśniom przeróżne bodźce - od bardzo delikatnych, po mocniejsze i czasami nieco bolesne. Trudno więc powiedzieć, że sama terapia Zogą jest przyjemna i relaksująca. Szczególnie w początkowej fazie, kiedy na twarzy i szyi obecne są liczne napięcia mięśniowe. Na szczęście, z każdym ruchem ciało się rozluźnia, a początkowo nawet bolesne uciski, dają ulgę.  W...

Przeczytaj
usta
iStock
Pielęgnacja Ten sposób powiększania ust to świetna alternatywa dla wypełniaczy!
Zabieg odmładzający jest wykorzystywany do powiększania ust i zmiany ich kształtu. Wygląda groźnie, ale jest świetną alternatywą dla wypełniaczy!
Matylda Nowak
marzec 25, 2019

O niciach liftingujących PDO wspominaliśmy już opisując bezkrwawy lifting pośladków metodą "pajęczej sieci" . Okazuje się jednak, że nici przeznaczone pierwotnie do unoszenia opadających powiek, wygładzania czoła czy ujędrniania pupy, są także przez niektórych specjalistów wykorzystywane do zmiany kształtu ust oraz ich subtelnego powiększenia . I może się okazać, że dla wielu będą znacznie lepszą opcją niż wstrzykiwanie pozornie bezpiecznego kwasu hialuronowego czy innych wypełniaczy . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Beautiful U Medical Spa (@beautifulumedspa) Mar 16, 2019 o 8:21 PDT Zobacz także: Rozważasz powiększenie ust wypełniaczem? Musisz to zobaczyć! Powiększanie ust nićmi PDO Nici PDO to syntetyczne włókna, które wszczepia się pod skórę, gdzie stymulują one między innymi syntezę kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. W efekcie skóra staje się bardziej gładka i napięta, jej pory ulegają zwężeniu, a tkanki zostają uniesione. Nici liftingujące wprowadzone w wargi mogą nie tylko wpłynąć na ich kształt (można z ich pomocą unieść opadające kąciki ust), ale też wygładzić je, ujędrnić i uczynić bardziej pełnymi. Różnica nie jest tak drastyczna, jak przy wstrzyknięciu do ust wypełniaczy, a na efekt trzeba poczekać, ale metoda ta wydaje się być bezpieczniejsza. Dlaczego? Bo jest mniejsze ryzyko uzyskania nienaturalnego wyglądu czy powstania grudek , które potem trzeba usuwać w trakcie bolesnego zabiegu z hialuronidazą . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez TheeLipDoctor (@theelipdoctor) Sty 25, 2019 o 6:50 PST Zobacz także: Ta gwiazda musiała poddać się drastycznemu zabiegowi usuwania wypełniaczy: "Zniszczyły mi usta!"...

Przeczytaj