Wejdź
Pielęgnacja

Dzięki temu zabiegowi nie będziesz chciała przedłużać rzęs!

Moje rzęsy jeszcze nigdy nie były tak podkręcone! Ten zabieg dodatkowo je wydłużył i sprawił, że nawet nieumalowane tuszem wyglądają jakbym go użyła. O co chodzi?
Milena Majak
wrzesień 09, 2019

Laminowanie kojarzyło nam się do tej pory z włosami, a botoks z ostrzykiwaniem twarzy. Taką samą nazwę noszą zabiegi, które można wykonać na rzęsach. Proces wykonywania ich wygląda jednak zupełnie inaczej. Ale jeśli mowa o efekcie, który można osiągnąć dzięki laminowaniu i botoksowi - podobno możecie zapomnieć o używaniu maskary! Postanowiłam sprawdzić czy to prawda i wiecie co? Nie zawiodłam się!

Laminowanie i botoks rzęs w Warszawie

Nigdy wcześniej nie byłam na żadnych zabiegach związanych z rzęsami. Miałam zatem pewne obawy co do tego, czy laminowanie i botoks są w ogóle dla mnie. Bałam się tego, że efekt będzie przerysowany. Trafiłam na szczęście do miejsca, w którym nie uświadczycie przerysowanego efektu. Mowa o Her Eyes Studio, gdzie o wszystkie detale w moim przypadku zadbała ekspertka w tej dziedzinie. Alona Ruban, właścicielka tego miejsca jest Mistrzynią Polski w przedłużaniu rzęs, autorką technik zakładania rzęs i autorką książki "Przedłużanie rzęs". 

Her Eyes Studio zarekomendowała mi koleżanka z redakcji. Kiedy poszła tam pierwszy raz, była zachwycona efektem. Ma krótkie i rzadkie rzęsy, a przez to tuszowanie ich jest dla niej koszmarem. Po botoksie rzęs nie mogła przestać chwalić tego, jak bardzo zmieniła się jej oprawa oczu. Tym właśnie ostatecznie przekonała mnie do wykonania obu tych zabiegów.

Czym różni się laminowanie od botoksu rzęs?

Laminowanie rzęs to mówiąc najprościej uniesienie włosków oraz odżywienie ich specjalnym preparatem. Botoks natomiast ma jeszcze bardziej skoncentrowane działanie wzmacniające i regenerujące. Nakładanie preparatów jest jak najbardziej bezpieczne, ale osoby ze skłonnością do podrażnień powinny wcześniej skonsultować możliwość wykonania tego zabiegu. 

Dlatego warto wiedzieć, że w skład botoksu rzęs wchodzi szereg odżywczych substancji, których zadaniem jest rewitalizacja struktury włosków. Tak skomponowany preparat sprawia, że każdy kolejny zabieg wzmacnia poprzedni efekt. Warto więc korzystać z botoksu regularnie. Wśród wszystkich jego dobroczynnych składników mamy między innymi hydrolizowaną keratynę, która posiada właściwości rekonstrukcyjne i nabłyszczające. Jest też kolagen roślinny, działający jak wypełniacz, uszczelniacz oraz kwas hialuronowy znany z właściwości nawilżających. Oprócz tego przeróżne oleje - ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej arganowy, olej szafranowy. Botoks nie zawiera na pewno parabenów, parafiny, olejów mineralnych, barwników, silikonu, formaldehydów.

Czas trwania, cena laminowania i botoksu rzęs

Możecie być spokojne, bo przez cały czas trwania tych zabiegów, czyli około półtorej godziny, nie odczujecie nawet minimalnego bólu. Powiedziałabym nawet, że to wszystko jest dość przyjemne. Każdy nakładany na rzęsy preparat jest na nich trzymany przez określony czas. Nie można tego procesu ani skrócić, ani wydłużyć, ponieważ efekt może nie spełnić naszych oczekiwań. Przez cały zabieg leżycie i uwierzcie mi, trudno będzie wam nie zasnąć... :) Mi się to zdarzyło aż dwa razy!

W obu przypadkach efekt utrzymuje się około półtorej miesiąca, ale wszystko zależy od stanu naturalnych rzęs oraz indywidualnego cyklu ich wzrostu. Cena? Adekwatna do jakości używanych produktów oraz miasta.

  • Warszawa: od 250 zł do 300 zł.
  • Wrocław: około 200 zł.
  • Kraków: od 160 zł.
  • Szczecin: do 250 zł.
  • Trójmiasto: do 300 zł.

Laminowanie i botoks rzęs - jak wygląda zabieg?

Najpierw okolica wokół oczu, jak i same oczy są dokładnie oczyszczane. Następnie na powiekę nakleja się specjalny wałek nadający skręt. Musi być dopasowany rozmiarem do niej oraz do długości naturalnych rzęs. To podstawowy krok, który zaważy na efekcie końcowym.

Następnie włoski są do tego wałka przyklejane i rozdzielane tak, aby każdy z nich można było dokładnie policzyć. Następnym krokiem jest nakładanie preparatów, których zadaniem jest utrwalenie tej podkręconej pozycji rzęs. Kolejny krok to henna - nieobowiązkowa, ale ja się na nią zdecydowałam. Po prostu chciałam pozbyć się jasnych końcówek rzęs, bo to właśnie one psułyby cały efekt. Następnie na włoski nakłada się odżywczy botoks i... gotowe!

Jak dokładnie wygląda zabieg laminowania i botoksu rzęs? Wszystkie kroki opisałam dokładnie na wideo, które możecie zobaczyć nad artykułem.

Zdjęcia: Własne

Komentarze

Nasze akcje