
Gąbka Konjac do oczyszczania twarzy - rodzaje
Te ekologiczne gąbeczki skutecznie oczyszczają cerę, ale jednocześnie są dla niej delikatne. Nic dziwnego, że sięga po nie coraz więcej osób, które z czasem nie wyobrażają już sobie bez nich swojej codziennej pielęgnacji. W jaki rodzaj gąbki Konjac warto zainwestować, aby sprawdzała się najlepiej?

Źródło: Istock
Gąbka Konjac - co to jest?
Roślina Konjac to bylica, która rośnie w Azji. Składa się ona w 97% z wody, a w 3% z białka roślinnego. Jest bogata w składniki, które mają pozytywny wpływ na skórę: to między innymi cynk, fosfor, kwas foliowy i szereg witamin. Nie ma w niej żadnych mikroorganizmów, a przechowywana w suchych warunkach jest odporna na rozwijanie się bakterii.
Konjac została doceniona w medycynie wschodu już ponad tysiąc lat temu. Teraz w Europie dostrzegamy jej zbawienny wpływ na skórę - wszystko dzięki temu, że gąbeczki Konjac regulują pH skóry oraz oczyszczają pory nie naruszając naskórka.
Sucha gąbka Konjac jest bardzo twarda, natomiast po zanurzeniu w wodzie robi się miękka i gotowa do oczyszczania buzi. Możemy nią usuwać makijaż - wtedy należy zaaplikować na nią niewielką ilość kosmetyku do demakijażu. Głównie nada się do mycia i oczyszczania twarzy bez potrzeby używania dodatkowy kosmetyków. Gąbką Konjac możemy także usuwać resztki maseczek lub olejków.
Gąbka Konjac - rodzaje
Na rynku, obok klasycznych Konjac'ów pojawia się coraz więcej gąbeczek z dodatkami, które mają odpowiedzieć na konkretne potrzeby skóry. Zanim jednak wybierzemy dla siebie rodzaj gąbki Konjac, warto zwrócić uwagę na to, gdzie jest produkowana i co zawiera. Najlepszej jakości gąbki Konjac pochodzą z Korei i Japonii, a dużo gorszej jakości są z Chinach. W składzie akcesorium nie powinny znaleźć się żadne substancje, takie które np. nawilżają gąbkę. Konjac powinna być w stu procentach naturalna i biodegradowalna, a w jej składzie dopuszczalne są tylko składniki aktywne, takie jak węgiel, aloes czy glinka, które zmieniają jej naturalny beżowy kolor. Jaki kolor gąbki Konjac wybrać do jakiej skóry?
- Czarna gąbka Konjac - zawiera bambusowy węgiel drzewny i przeznaczona jest do pielęgnacji skóry trądzikowej, tłustej, ze skłonnością do wyprysków.
- Zielona gąbka Konjac - najczęściej zawiera zieloną glinkę, która skutecznie oczyszcza pory i polecana jest w pielęgnacji skóry mieszanej. Są także dostępne na rynku zielone gąbki z aloesem, które sprawdzą się w pielęgnacji skóry wrażliwej i odwodnionej.
- Różowa gąbka Konjac - zawiera różową glinkę, która delikatnie pielęgnuje i oczyszcza skórę normalną i suchą. Można znaleźć także różowe gąbki z dodatkiem róży - takie sprawdzą się dla delikatnej i wrażliwej cery.
- Biała gąbka Konjac - to naturalna gąbka bez dodatków; nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, również na ciele. Można nią myć małe dzieci.
Gąbka z czasem będzie się zużywać, jednak dobrze przechowywana i co jakiś czas myta w delikatnym mydle posłuży nawet przez pół roku. Zużytą gąbkę można wyrzucić do pojemnika z bio odpadami lub zakopać w ogródku, a ta w krótkim czasie się rozłoży nie powodując żadnej szkody dla środowiska.
Źródło zdjęcia głównego: Istock