Hydrafacial - na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
26 listopada 2022
Hydrafacial to zabieg, który działa wielotorowo. Oczyszcza, nawilża, odżywia i ma właściwości antyoksydacyjne. Kosmetolog Katarzyna Bernacka z kliniki urody Ce-Ce Beauty Clinic, która się specjalizuje w tym zabiegu, zdradziła nam wszystkie sekrety Hydrafacial. Sprawdźcie, na czym polega, jaki daje efekt i jakie są przeciwwskazania!
Współpraca reklamowa
Hydrafacial to zabieg łączący innowacyjne urządzenie z profesjonalnymi preparatami, który daje niesamowity efekt już po pierwszym zabiegu. W dodatku jest bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Pamiętajcie jednak, że pielęgnacja po zabiegu jest niesamowicie ważne, a nawet może pogłębić jego efekt!
Zabieg Hydrafacial to metoda głębokiego oczyszczania, nawilżania, a także odmłodzenia skóry podczas jednej wizyty. Urządzenie ma specjalne końcówki, które złuszczają, oczyszczają i nawilżają skórę.
Zabieg składa się z 3 etapów:
przygotowanie skóry preparatem ACTIV-4,
oczyszczenie skóry z pomocą BETA-HD CLEAR,
etap odżywczo-antyoksydacyjny ANTIOX+.
Pierwszy końcówka z preparatem ACTIV-4 ma za zadanie zmiękczyć naskórek, po to, żeby go właśnie zmiękczyć, nawilżyć i następnie potem przejść do etapu oczyszczania z preparatem BETA-HD CLEAR. W drugim kroku mamy między innymi ekstrakt z kory wierzby białej, czyli naturalne salicylany. Już wtedy mamy też mniejszą końcówkę, bardziej precyzyjną, więc świetnie będzie to oczyszczało między innymi strefę T. 3 etap to już wtłaczanie preparatu ANTIOX+ i tam mamy od kwasu hialuronowego przez antyoksydanty, peptydy, całe bogactwo składników - zdradza nam kosmetolog Katarzyna Bernacka z kliniki urody Ce-Ce Beauty Clinic.
Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej wizycie w gabinecie. Najlepsze rezultaty uzyskamy jednak po serii 2-3 zabiegów. Nasza skórą będzie dogłębnie oczyszczona, nawilżona, odżywiona. Uzyskamy bardzo modny efekt glow, czyli zdrową, promienną skórę. To również świetny zabieg bankietowy!
Przede wszystkim oczyszczenie, antyoksydacja, to jest bardzo ważne szczególnie jesienią i zimą, ale również w ogóle podczas życia w mieście. Antyoksydacja, która będzie nas chroniła przed wolnymi rodnikami, przed smogiem, przed zanieczyszczeniem, przed spalinami. To jest bardzo ważny aspekt, również w pielęgnacji domowej. Nawilżenie, poprawa napięcia, wyrównanie kolorytu skóry. To zabieg, który wykonuje się również przed jakimś ważnym wyjściem, przed galą, imprezą, przed makijażem. To jest świetna opcja na usunięcie suchych skórek, od razu z nawilżeniem skóry.
Tutaj zdjęcie bezpośrednio po zabiegu wykonanym przez kosmetolog Katarzynę Bernacką w klinice urody Ce-Ce BeautyClinic. Skóra jest delikatnie podrażniona i zaczerwieniona, ale od razu zauważalne jest oczyszczenie i nawilżenie oraz niesamowity efekt glow!
Hydrafacial to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny, jednak nie możemy go wykonać u każdego. Zapytałyśmy, jakie są najpopularniejsze przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Pamiętajcie, że przed każdym zabiegiem powinna odbyć się konsultacja, aby zniwelować ewentualne niepożądane reakcje skóry.
Jeśli ktoś jest uczulony na jakieś składniki aktywne w kosmetykach, wtedy może być to przeciwwskazaniem. Możemy wtedy wykonać pierwsze 2 etapy na pierwszym produkcie, czyli nie jest taka osoba wykluczona z zabiegu. Na pewno aktywna opryszczka, przerwana ciągłość skóry, jakieś stany ropne na skórze czy aktywne dermatozy nie będą wskazaniem zabiegu, wręcz przeciwskazaniem. A tak poza tym to jest to zabieg, który możemy wykonać u wielu różnych typów skóry, dlatego że osoba wykonująca zabieg będzie wybierała i parametry i też intensywność zabiegu. Możemy go zrobić zarówno na skórze łojotokowej, jak i przy skórze suchej, odwodnionej. U kobiet w ciąży i karmiących nie możemy wykonać drugiego etapu, jednak skóra jest wtedy bardziej wrażliwa, więc przy innych etapach zabiegu też może wystąpić nadmierna reakcja skóry - zaznacza kosmetolog.
Skóra po wykonaniu zabiegu może być nieco zaczerwieniona i podrażniona przez około godzinę. Warto również pamiętać, że przez kilka dni będzie zdecydowanie bardziej wrażliwa na składniki aktywne i czynniki zewnętrzne.
Skóra będzie bardzo oczyszczona i w taki inny sposób niż przy innego rodzaju zabiegach. Trzeba pamiętać o tym, że Hydrafacial to mocny zabieg. On jest całkiem przyjemny w odczuciach, nie jest bolesny, nie ma jakiegoś okresu rekonwalescencji, skóra się nie łuszczy, więc można stracić czujność. A tutaj nie dość, że mamy skórę oczyszczoną z martwego naskórka, ale ujścia gruczołów łojowych też są oczyszczone z zalegającego sebum, więc wchłanianie też jest większe. Musimy brać pod uwagę to, że reakcje na składniki aktywne produktów, które stosujemy w pielęgnacji domowej, mogą dawać znacznie większą reakcję niż wtedy, kiedy stosujemy je na co dzień.
Po zabiegu Hydrafacial musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Warto skupić się na odpowiednio dobranej pielęgnacji, ale przede wszystkim na prawidłowej higienie.
Na wszelki wypadek lepiej poczekać 3 dni, zanim zastosujemy mocne składniki aktywne - produkty z kwasami, retinol, bardziej aktywną formę witaminy C, szczególnie jeśli to nasz pierwszy tego typu zabieg. Z drugiej strony warto sobie zaplanować kurację domową z ampułkami, będą one mogły wejść głębiej wtedy w tę strukturę naskórka. Także możemy z tego czerpać korzyści, najważniejsze, aby to bezpiecznie rozplanować. Po zabiegu nie podpieramy się brudnymi rękami, nie drapiemy, warto zmienić poszewkę na poduszkę, ręczniki do twarzy i do włosów. Jeśli mamy zabiegi dentystyczne lub fryzjera, to warto przekazać, by uważali na skórę. A najlepiej umówić się w odwrotnej kolejności - dodaje kosmetolog Katarzyna Bernacka.
Oxybrazja - czym jest, jakie daje efekty i jakie są przeciwwskazania
Oxybrazja to zabieg głęboko oczyszczający, którego celem jest odmłodzenie cery a także zmniejszenie widoczności porów i usunięcie zaskórników. Pomaga również zmniejszyć widoczność śladów po trądziku. Jest przeznaczony dla cer wrażliwych i trądzikowych!
Oxybrazja to o wiele łagodniejszy oczyszczający niż mikrodermabrazja. Mikrodermabrazja jest ścieraniem warstwy rogowej naskórka za pomocą kryształków lub diamentowych tarcz, natomiast w mikrodermabrazji tlenowej nie dochodzi do mechanicznego ścierania. Dlatego własnie jest idealna dla osób o problematycznej cerze, ze skłonnościami do podrażnień czy naczynkowej.
Spis treści:
Co to jest oxybrazja?
Efekty zabiegu oxybrazji
Skóra po zabiegu oxybrazji
Oxybrazja a infuzja tlenowa
Skutki uboczne zabiegu oxybrazji
Przeciwwskazania do wykonania oxybrazji
Cena zabiegu oxybrazji
Opinie Wizażanek o oxybrazji
Co to jest oxybrazja?
Oxybrazja wywodzi się od słów oxygen i abrasio, czyli tlen i złuszczanie. Zabieg mikrodermabrazji tlenowej poprzedza dokładnie oczyszczenie twarzy. Następnie na odległość mniej więcej centymetra od powierzchni skóry przykładany jest przypominający długopis aplikator emitujący powietrze. W twarz, z prędkością 200 metrów na sekundę, uderza tlen. W trakcie zabiegu rozpylana jest także mgiełka z soli fizjologicznej. Sprawia to, że w przeciwieństwie do mikrodermabrazji , oczyszczanie następuje o wiele łagodniej dla skóry.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Post udostępniony przez Skin Studio (@skinstudiodr) Maj 14, 2019 o 10:43 PDT
Zobacz także: Zapomnij o mikrodermabrazji! Teraz hitem jest hydrabrazja. Na czym polega?
Efekty zabiegu oxybrazji
Efektem oxybrazji jest:
usunięcie martwych komórek naskórka,
oczyszczenie zatkanych porów skóry,
zwężenie porów skóry,
zmniejszenie widoczności...
iStock
Pielęgnacja
Mezoterapia igłowa - na czym polega? Efekty, cena i opinie
Mezoterapia igłowa to skuteczny sposób na młodą i promienną skórę, a także na wypadanie włosów czy cellulit! Polega na iniekcji składników pod skórę za pomocą cienkich igieł i daje natychmiastowy efekt. Sprawdźcie, na czym dokładnie polega zabieg mezoterapii igłowej i jaka jest jego cena.
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który cieszy się wielką popularnością, szczególnie po 30 roku życia. Dzięki niej możemy liczyć wygładzoną, rozświetloną i głęboko odżywioną skórą zarówno na twarzy, jak i na ciele. Jest to zabieg mało inwazyjny, jednak nie można go stosować na przykład przy infekcjach skóry czy niektórych chorobach. Najtańsza jest mezoterapia igłowa okolic pod oczami, za pakiet twarz, szyja i dekolt zapłacimy nawet 4 razy więcej!
Spis treści:
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Efekty mezoterapii igłowej - kiedy je widać?
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Czego możesz się spodziewać zaraz po zabiegu?
Cena mezoterapii igłowej
Opinie o mezoterapii igłowej
Czy mezoterapia igłowa boli?
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Mezoterapia to zabieg miejscowy, polegający na ostrzykiwaniu danego obszaru mieszanką preparatów odżywczych. Składniki preparatu są indywidualnie dobierane do potrzeb skóry pacjenta. To również jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą odmłodzić i odżywić swoją skórę, szczególnie że efekt jest natychmiastowy. Terapia polega na wzmacnianiu skóry od środka, za pomocą serii mikronakłuć.
Mezoterapia igłowa najczęściej kojarzy się z wygładzaniem zmarszczek i ukrywaniem cieni pod oczami. To nie są jednak jej jedyne zastosowania. Wykorzystywana jest również do głębokiego nawilżenia odwodnionej skóry, ujędrnienia ciała, pozbycia się cellulitu , bruzd oraz blizn. Bardzo popularnym zabiegiem jest również mezoterapia skóry głowy , która zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów.
Zobacz również: Rodzaje mezoterapii - mezoterapia igłowa, bezigłowa i mikroigłowa.
Efekty mezoterapii igłowej - kiedy je widać?
Mezoterapia jest...
iStock
Pielęgnacja
Yellow Peel – jak działa chemiczny peeling do twarzy?
Yellow Peel jest jednym z najbardziej skutecznych peelingów chemicznych. Skutecznie usuwa przebarwienia po trądziku i słoneczne, niweluje zmarszczki, blizny i bruzdy. Sprawdźcie, jak wygląda zabieg, jaka jest jego cena i opinie dotyczące Yellow Peel.
Yellow Peel to rodzaj peelingu, który zwiększa swoją moc z każdą kolejną nałożoną warstwą. Może mieć działanie jedynie powierzchniowe, ale także trafiać w głębsze warstwy skóry. Jego cena jest wysoka, a opinie dotyczące jego działania bardzo podzielone. Trzeba również pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju zabiegu, między innymi ciąża i opryszczka. Jak działa peeling chemiczny Yellow Peel? Yellow Peel to najdelikatniejszy peeling chemiczny . Po wykonaniu zabiegu możemy zauważyć:
zniwelowanie przebarwień,
usunięcie drobnych blizn i bruzd,
spłycenie głębokich blizn i bruzd,
ujędrnienie i wygładzenie skóry,
wyrównanie i poprawę kolorytu skóry,
dogłębne oczyszczenie skóry,
zniwelowanie zaskórników otwartych i zamkniętych.
Efekt zabiegu zależny jest od ilości nałożonych warstw. Można wykonać peeling powierzchniowy (2-3 warstwy), średnio-głęboki (4-6 warstw) i głęboki (6-8 warstw) . Jak wygląda zabiegi Yellow Peel? Zabieg Yellow Peel składa się z trzech etapów. Na początku skóra oczyszczana jest specjalistycznym preparatem. Następnie przechodzimy do pierwszej fazy peelingu, który polega na usunięciu wierzchniej warstwy naskórka. Do tego etapu używa się kwasu glikolowego i salicylowego. Po zmyciu kwasów nakładane są kwas retinolowy i witamina C. Ostatni etap zabiegu to zastosowanie peelingu z kwasem azelainowy i kwasem kojowym. Składniki nakładane na naszą skórę mogę być różne w zależności od potrzeb, stanu i rodzaju naszej skóry. Pełny zabieg zwykle trwa od godziny do 2-3 godzin. Przeciwwskazania do zabiegu Yellow Peel Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
ciąża i karmienie piersią,
wystąpienie alergii lub mocnego podrażnienia skóry,
opryszczka
stany zapalne skóry - wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze.
Zobacz także: Zabiegi oczyszczające twarz - jak działają...
Pielęgnacja
Mezoterapia pod oczy to sposób na zmarszczki i cienie pod oczami - efekty, cena, skutki uboczne
Mezoterapia pod oczy to niemal bezbolesny zabieg, który w skuteczny sposób zredukuje nawet najbardziej uporczywe cienie pod oczami i widoczne zmarszczki. Trzeba wykonać go w serii minimum czterech zabiegów, a koszt jednego to około 150 zł.
Mezoterapia pod oczy to rozwiązanie dla tych z was, których kompleksem są niedoskonałości okolicy oczu. Zabieg ten znajdziecie w niemal każdym salonie medycyny estetycznej, a efekty serii zabiegów utrzymują się nawet dwa lata.
Spis treści:
Mezoterapia igłowa pod oczy
Efekty mezoterapii pod oczy - przed i po
Skutki uboczne mezoterapii mikroigłowej pod oczy
Czy mezoterapia pod oczy boli
Cena mezoterapii pod oczy
Opinie o mezoterapii pod oczy
Mezoterapia igłowa pod oczy
Mówiąc o mezoterapii pod oczy, mamy na myśli zabieg mezoterapii mikroigłowej, polegający na wpuszczaniu płytko pod skórę specjalnego preparatu witaminowego, za pomocą bardzo cienkich igiełek. W salonach urody można spotkać się z zabiegami nazywanymi mezoterapią bezigłową pod oczy - wtedy preparaty wprowadzane są pod skórę za pomocą ultradźwięków, a taki zabieg daje nieco gorsze rezultaty niż zastosowanie mikro nakłuć. Zastosowanie igieł nie tylko wprowadza preparat na odpowiednią głębokość, ale i dodatkowo dotlenia skórę i stymuluje jej regenerację.
Na zabieg mezoterapii pod oczy powinny się zdecydować osoby, które borykają się z widocznymi cieniami pod oczami i pierwszymi zmarszczkami. Na taki zabieg warto wybrać się już około 30 roku życia, aby zapobiec powstawaniu większych kurzych łapek . Wynika to z faktu, że skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i o wiele szybciej się starzeje. Dodatkowo jest ciągle narażona na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr czy mróz.
Podczas zabiegu płytko pod skórę wpuszczane są indywidualnie dobrane preparaty, których podstawowym składnikiem jest kwas hialuronowy. Pozostałe składniki są dostosowane przez kosmetologa lub lekarza pod dany problem pacjenta - przykładowo jeśli są to widoczne zasinienia, w koktajlu...