klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Pielęgnacja

Innowacyjna ochrona skóry przed słońcem od La Roche Posay

Teraz jeszcze łatwiej zabezpieczycie swoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Sprawdźcie, które produkty marki La Roche Posay wam to umożliwią.
Materiał partnera
kwiecień 26, 2018

Dermatolodzy od lat podkreślają znaczenie odpowiedzialnego zachowania podczas ekspozycji słonecznej i stosowania ochrony przeciwsłonecznej dostosowanej do danego typu skóry. Pomimo licznych kampanii społecznych, nowotwory skóry wciąż stanowią 1/3 wszystkich nowotworów. Odpowiadając na potrzeby skóry wystawionej na działanie promieniowania UV oraz walcząc z barierami w stosowaniu ochrony przed słońcem marka La Roche-Posay stworzyła innowacyjne produkty z gamy Anthelios. 

OCHRONA WRAŻLIWYCH OKOLIC OCZU ANTHELIOS ULTRA CREAM SPF 50+

Obawy przed podrażnieniem okolic oczu są jedną z głównych przyczyn pomijania ich podczas zabezpieczania się przed słońcem. Tymczasem okolice oczu są jedną z najbardziej podatnych na rozwój nowotworu skóry. Rak skóry na powiece stanowi około 5-10% wszystkich nowotworów skóry.

Marka La Roche-Posay po raz pierwszy stworzyła najbardziej minimalistyczne formuły przeciwsłoneczne, nie zmniejszając równocześnie dostarczanej ochrony. Anthelios Ultra Cream SPF50+ posiada aż do 12 składników mniej w stosunku do poprzednich formuł. Nowe formuły tworzą ultra-odporny film na skórze, który chroni oczy przed podrażnieniami wynikającymi z przemieszczania się kosmetyku.

Anthelios Ultra Cream SPF 50+ był testowany na wrażliwej skórze pod nadzorem dermatologa, a także po raz pierwszy na osobach z wrażliwością oczu oraz noszących szkła kontaktowe pod nadzorem okulisty. 

Produkt: NIE szczypie w oczy według 81%; osób NIE przemieszcza się w okolice oczu według 84% osób; NIE powoduje łzawienia według 90% osób; NIE pozostawia lepkiej skóry według 67% osób. 

Cena: ok. 64,90 zł

OCHRONA SKÓRY  NIETOLERUJĄCEJ  SŁOŃCA

Ochronę przeciwsłoneczną powinien stosować każdy – niezależnie od  wieku, karnacji czy typu skóry. Szczególnie narażone na działanie słońca są osoby z alergią na  słońce, światłoczułością spowodowaną przyjmowaniem leków, przebarwieniami czy ostudą. Pacjenci z nietolerancją na promienie słoneczne potrzebują produktów dopasowanych do ich potrzeb, aby nie tylko chronić swoją skórę, lecz także zwalczać występujący dyskomfort związany z objawami uczulenia t.j. wysypka, swędzenie czy zaczerwienienie  skóry. 

ANTHELIOS SUN INTOLERANCE SPF 50+

Marka La Roche-Posay z myślą o osobach z alergią na słońce lub ze skrajnie wrażliwą skórą skłonną do nietolerancji na promienie UV stworzyła ultra-chroniący krem przeciwsłoneczny. Zawiera on składniki o właściwościach ochronnych przeciw działaniu promieni UVB, krótkich oraz długich promieni UVA oraz specjalny łagodzący składnik aktywny, by przynosić skórze ukojenie.

  • Formuła chroni skórę przed reakcjami powodowanymi przez promienie UV poprzez wysoki filtr przeciwsłoneczny SPF  50+.
  • Formuła zwiększa naturalną zdolność skóry do obrony przed promieniami UV poprzez wzmocniony antyoksydant zawierający bajkalinę i witaminę E.
  • Formuła zawiera aktywny składnik Neurosensyna, by zmniejszyć dyskomfort spowodowany ekspozycją na słońce. Redukuje  zaczerwienia  skóry.
ANTHELIOS SUN INTOLERANCE SPF 50+

Cena: ok. 69,90 zł

APLIKACJA  „Plaster  UV”

Bezpieczna ochrona przeciwsłoneczna powinna być odruchem, istotne jest to zwłaszcza w przypadku dzieci, które uczą się nawyków towarzyszących im przez całe życie. Aby zachęcić do świadomego przebywania na słońcu marka La Roche Posay stworzyła interaktywny plaster UV, który połączony jest z aplikacją monitorującą ekspozycję na  słońce, dzięki czemu pomaga uchronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. 

Cienki plaster przyklejony do miejsc narażonych na intensywne działanie słońca poprzez światłoczułe sensory odmierza ilość promien UV. Ozdabiające go kwadraciki,  zmieniając kolor informują o natężeniu promieni słonecznych i synchronizują dane z aplikacją. Zeskanowanie plastra za pomocą darmowej aplikacji odczytuje dane na temat intensywności napromieniowania skóry i informuje użytkownika o potrzebie ponownego nasmarowania kremem czy zejścia ze słońca. Aplikację można pobrać w AppStore oraz Google Play.    

Komentarze
Fotolia, materiały PR
Pielęgnacja Rewolucja w opalaniu - chroń swoją skórę z plastrem UV od La Roche-Posay!
Słońce, choć tak przez nas kochane, może być bardzo niebezpieczne dla naszej skóry. Świadomość na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieodpowiednia ekspozycja na promieniowanie UV co prawda wzrasta, ale wciąż jest niewystarczająca. Z badań La Roche-Posay & Ipsos wynika, że co druga osoba nigdy nie badała znamion u dermatologa**. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie skóry, marka prowadzi kampanię Chroń Swoją Skórę.
Materiał partnera
sierpień 23, 2016

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia rocznie diagnozuje się ponad 230 tys. przypadków czerniaka. Pomimo to, aż 8 na 10 osób* wciąż nie stosuje profilaktyki raka skóry – fakt ten pokazuje, jak bardzo potrzebna jest  edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania ze słońca . Marka La Roche-Posay prowadzi kampanię  Chroń Swoją Skórę , wyróżniając  3 Bezpieczne Kroki Opalania . Krok 1 – Regularne badanie znamion Popularne pieprzyki – choćby najbardziej niewinne – wymagają obserwacji. Zwłaszcza osoby, których skóra obfituje w dużą ilość znamion, powinny je regularnie badać. Dzięki akcji EUROMELANOMA, której wyłącznym partnerem w Polsce jest La Roche-Posay, od 10.05.2016 r. istnieje możliwość bezpłatnego przebadania zmian skórnych w wybranych gabinetach w całym kraju . Laboratoria La Roche-Posay postanowiły stworzyć interaktywną platformę społecznościową. Jej zadaniem jest zachęcenie użytkowników do obserwacji znamion u siebie i u członków rodziny oraz konsultacji z dermatologiem w przypadku pojawienia się podejrzanych zmian. Poza kampanią wideo, platforma Skin Checker oferuje mnóstwo informacji o zagrożeniach związanych z rakiem skóry i wskazówek dotyczących bezpiecznego przebywania na słońcu. Demonstruje też metodę ABCDE : prosty sposób na identyfikację podejrzanych pieprzyków gołym okiem, stosowany w dermatologii. Skrót ABCDE oznacza się cechy charakterystyczne znamion, na które należy zwrócić uwagę: A - asymetria B - brzegi - poszarpane, nierównomierne C – czerwony, czarny, niejednolity kolor D - duży rozmiar E - ewolucja, czyli zmiany zachodzące w obrębie znamienia Krok 2 – Ochrona przeciwsłoneczna FAKT: 73% ludzi nie zawsze nakłada krem przeciwsłoneczny na twarz** To prawda! La Roche-Posay dobrze wie, że mimo świadomości ryzyka związanego z ekspozycją na słońce, wiele osób nie ma nawyku regularnego nakładania kremu...

Przeczytaj
opalanie
Pielęgnacja Pigułka antykoncepcyjna, popularne leki na trądzik... Uwaga, to może powodować przebarwienia
Nie chcesz mieć na twarzy brązowych plam? Sprawdź, które substancje zwiększają ryzyko powstania posłonecznych przebarwień!
Matylda Nowak
sierpień 10, 2018

O szkodliwym działaniu słońca każdy już chyba słyszał. Ale nie wszyscy wiedzą, że pewne substancję czynią naszą skórę jeszcze bardziej wrażliwą na działanie jego promieni . Przez niektóre leki, składniki popularnych kosmetyków , olejki eteryczne oraz zioła, grożą nam słoneczne poparzenia , swędzące wysypki, a nawet szpecące skórę i niezwykle trudne do usunięcia przebarwienia . Warto unikać substancji fotouczulających, a jeśli nie ma takiej możliwości, w trakcie ich przyjmowania, chronić się przed słońcem . Zobacz także: Myślisz, że słońce wyleczy twój trądzik? Wprost przeciwnie! Skąd się biorą reakcje fototoksyczne? Nadwrażliwość na słońce często objawia się reakcjami fototoksycznymi. Dochodzi wtedy do  uszkodzenia komórek naskórka . Na skórze, która wcześniej była wystawiona na słońce, po kilku godzinach lub wręcz minutach, pojawiają się zmiany przypominające poparzenie . A dlaczego komórki skóry zostają uszkodzone? Bo substancja wywołująca reakcję fototoksyczną aktywuje w organizmie wytwarzanie wolnych rodników , które uszkadzają komórki skóry . I stąd właśnie biorą się wysypki, zaczerwienienia i przebarwienia . Innym powodem, dla którego pewne substancje mogą prowadzić do podrażnienia skóry lub jej przebarwienia, są ich silne właściwości złuszczające . Zmniejszają one warstwę rogową naskórka, a ona do pewnego stopnia chroni nas przed działaniem słońca.  Fot.: Pinterest Uwaga na te składniki kosmetyków Niestety, nie mamy dobrej wiadomości dla osób zmagających się z trądzikiem . Składniki wielu kosmetyków i stosowanych na skórę leków przeciwtrądzikowych uwrażliwiają skórę na działanie słońca. Jeśli w składzie stosowanego przez ciebie kosmetyku lub leku znajduje się  kwas azelainowy , nadtlenek benzoilu albo kwas salicylowy lepiej zrezygnuj z opalania lub smaruj buzię kremem z filtrem SPF50 ....

Przeczytaj
Niewidzialny podkład
Pielęgnacja Niewidoczny fluid z SPF 50, który pokochały influencerki beauty - jak działa?
Produkt z filtrem do twarzy, który chroni przed promieniami słonecznymi i dobrze pracuje z podkładem to hit Instagrama. La Roche - Posay przeprowadził na influencerach test z niewidocznym fluidem.
Marta Średnicka
sierpień 04, 2020

Żeby skóra wyglądała młodo, ale też zdrowo i była jednocześnie pozbawiona niedoskonałości, musimy dbać o jej odpowiednie nawilżenie i oczyszczanie. To jednak nie wszystko. Istotnym elementem, który często bagatelizujemy jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Kosmetyków z filtrem powinniśmy używać nie tylko latem, kiedy cera narażona jest na wzmożoną ekspozycję na słońce, ale przez cały rok. Dla wielu jest to o tyle problematyczne, że wiąże się z koniecznością nakładania na twarz kremów z wysokim filtrem, które nie zawsze dobrze współpracują z kosmetykami do makijażu i lekko obciążają skórę. La Roche - Posay ma jednak w swojej ofercie ultralekki produkt, który zachwycił Wizażanki i influencerki beauty.  Niewidoczny Fluid SPF 50+ Anthelios to hit. Zobacz także: TOP 10 - najlepsze kremy z filtrem do twarzy         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez La Roche-Posay International (@larocheposay) Lip 15, 2020 o 1:22 PDT Jak działa Anthelios - Niewidoczny Fluid SPF 50+? Niewidoczny fluid do twarzy La Roche - Posay, Anthelios SPF 50+ to lekki, bezzapachowy produkt przeciwsłoneczny, który zapewnia wysoką ochronę przed promieniami UVA i UVB. Zawdzięcza ją m.in. zastosowaniu technologii inteligentnych polimerów, które wiążą olej pomiędzy mikrokryształami. Dzięki temu na skórze powstaje bariera ochronna, odporna na ścieranie. Oprócz tego fluid bogaty jest w filtry mineralne (i nieznaczną ilość chemicznych) Mexoryl SX i XL, olejek fotostabilizujący Eldew i ekstrakt...

Przeczytaj
kobieta przy oknie samolotu
Pielęgnacja Wcale nie krem nawilżający - to ten kosmetyk powinnaś mieć przy sobie w samolocie!
Przed wami wyjazd na wakacje? Sprawdźcie, jak nie zaszkodzić swojej skórze już na samym początku urlopu...
Agnieszka Pulikowska
czerwiec 13, 2018

Przed rozpoczęciem podróży samolotem warto się do niej dobrze przygotować. Po pierwsze należy zadbać o dobre nawilżenie skóry, dlatego trzeba pić wodę, jak również stosować kremy nawilżające np. z kwasem hialuronowym czy aloesem.  Przydatna jest również woda termalna. Nie możemy zapomnieć także o ustach, które powinny być pokryte pomadką ochronną. Okazuje się jednak, że warto też mieć przy sobie kosmetyk, o którym zazwyczaj nie zapominamy przed wyjściem na plażę, ale nie zastanawiamy się nad jego użyciem w trakcie lotu. Mowa o kremie z filtrem! Polecamy:   Doskonale chronią skórę przed mocnym słońcem i wyrównują kolor cery. Poznajcie kremy tonujące! Krem z filtrem w trakcie lotu samolotem Dermatolodzy alarmują, że stosowanie kremów z filtrami jest niezmiernie ważne również w samolocie. To dlatego, że podczas lotu jesteśmy bliżej warstwy ozonowej, a co za tym idzie, jesteśmy bardziej narażone na działanie promieni UVA. Nie tylko wysokość ma tutaj znaczenie. Po prostu większość szyb w samolotach nas też przed tym promieniowaniem nie chroni.  Na jego działanie są najbardziej narażeni piloci, ale powinny uważać także osoby siedzące przy oknie. Pomimo tego, że promienie UVA (w odróżnieniu od UVB) nie powodują bolesnych zmian, to jednak działają nawet na skórę właściwą. Przez to mogą powodować fotostarzenie, reakcje alergiczne na słońce, zaburzenia pigmentacji, a nawet nowotwory skóry.  Polecamy:   To konkurencja dla słynnego płynu micelarnego Biodermy? tak Twierdzą Wizażanki Mówiąc, że przed wejściem do samolotu warto aplikować krem z filtrem nie mamy na myśli jedynie kremu do twarzy, ale na całe ciało. Co więcej, podczas długiej podróży warto ponawiać aplikację.  Zobacz także: Czeka cię długa podróż? Oto 5 rzeczy, które warto mieć przy sobie Mamy dla was sprawdzone propozycje kremów z filtrami. Polecamy te z SPF 50-30. ...

Przeczytaj