
Kiedy pod oczami pojawiają się zasinienia i delikatna opuchlizna, zwykle myślimy, który kosmetyk poradzi sobie z zakamuflowaniem tego. Zazwyczaj sięgamy więc po mocno kryjące korektory albo po korektory rozświetlające. Rezultat nie zawsze jest jednak zadowalający... A wystarczy wcześniej użyć płatków pod oczy, które działają jak program graficzny i wymazują wszystkie problemy.
Jak działają płatki pod oczy?
Płatki pod oczy znajdują się zwykle w plastikowym opakowaniu, ale można spotkać również takie, które zamknięto w słoiczku. Zawsze jednak są nasączone drogocennym serum z mnóstwem składników odżywczych. Najczęściej spotkamy w nich witaminę C, kolagen, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, peptydy. Skoncentrowane składniki sprawiają, że w zaledwie 15-20 minut są w stanie poradzić sobie ze wszystkimi oznakami zmęczenia i stresu pod oczami. To bez wątpienia nasz kosmetyczny hit!
Ponadto płatki pod oczy są niewielkie, więc mogą nam towarzyszyć nawet w podróży i służyć jako doraźny kosmetyk wymazujący zmęczenie. Po ich użyciu skóra staje się gładka oraz napięta. Niektóre z nich nawilżają nawet lepiej niż kremy pod oczy. To dlatego, że docierają do głębszych warstw naskórka i dają mu odżywczy zastrzyk.
Mini SPA w postaci płatków pod oczy można podzielić na kilka rodzajów. Różnią się od siebie nie tylko konsystencją, ale przede wszystkim właściwościami.
Jakie są rodzaje płatków pod oczy?
Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie są rodzaje płatków pod oczy oraz ile ich dokładnie jest, poniewa nieustannie powstają nowe. Zwykle są to żelowe lub hydrożelowe płatki, ale i tak wszystko zależy od składników, którymi zostaną nasączone. To właśnie one są kluczem w pielęgnacji, więc warto zwracać uwagę na opakowanie nie tylko pod kątem sposobu użycia, ale również komponentów.
- liftingujące płatki pod oczy - napinają skórę i redukują oznaki zmęczenia.
- kolagenowe płatki pod oczy - redukują pogłębiające się linie mimiczne.
- nawilżające płatki pod oczy - świetnie radzą sobie z suchą skórą, ponieważ zwykle zawierają w składzie kwas hialuronowy.
- wygładzające płatki pod oczy - cienie i opuchlizna znikają dzięki nim jak za dotknięciem różdżki.
Jak widzicie, jest tego całkiem sporo, więc każda kobieta znajdzie odpowiadające potrzebom jej skóry płatki pod oczy. Aby jednak odpowiednio zadziałały i przyniosły oczekiwany efekt, trzeba je również prawidłowo nałożyć.
Jak nakładać płatki pod oczy?
Jeśli chcecie, aby płatki pod oczy spełniły swoje zadanie, powinnyście je aplikować na oczyszczoną skórę. Wystarczy ją delikatnie umyć na przykład pianką do twarzy. Kosmetyk wyciągamy z opakowania i ostrożnie zdejmujemy z niego folię ochronną. Płatki nakładamy blisko linii rzęs wąską częścią do wewnętrznego kącika oka. Na pewno poczujecie dyskomfort, ale nie martwcie się tym - po prostu zamknijcie oczy i zrelaksujcie się :).
Nasza rada? Jeśli źle przykleicie płatki, lepiej nie próbujcie tego poprawić. Skóra pod oczami jest już pokryta serum i produkt nie będzie się już na niej tak dobrze trzymał. Jak długo należy trzymać płatki pod oczami? Takie informacje znajdują się na opakowaniu i każdy producent ustala ten czas indywidualnie.
Gdzie kupić płatki pod oczy?
Dziś bez problemu płatki pod oczy kupimy praktycznie we wszystkich drogeriach i perfumeriach oraz w internecie. Punktem wyjścia powinien być w tym przypadku nasz budżet. W naszym KWC znajdziecie całe mnóstwo płatków pod oczy. Recenzje Wizażanek powinny ułatwić wam decyzję. A jeśli macie już swoje ulubione, dajcie nam znać - chętnie przetestujemy je na sobie :).
Zdjęcie główne: istockphoto.com