Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy? Przepisy i stosowanie peelingu DIY
Domowy peeling do skóry głowy zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu włosów a także wzmacnia je od nasady. Poznaj 3 sprawdzone przepisy, dzięki którym twoja fryzura stanie się piękniejsza.
- Paulina Wierzchowiecka, Paulina Brzozowska
Domowy peeling do skóry głowy to lepsza i tańsza alternatywa dla sklepowych produktów. Co więcej, składniki, których będziemy potrzebować do wykonania takiego peelingu znajdują się w każdym domu! Jeśli potrzebujesz solidnego oczyszczenia, sięgnij po kawę, natomiast w walce z przetłuszczaniem włosów pomoże ci soda oczyszczona. Sprawdź, z naszych który peelingów będzie dla ciebie odpowiedni.
Spis treści:
- Jak działa domowy peeling do skóry głowy?
- Jak często stosować domowy peeling do skóry głowy?
- Jak wykonywać domowy peeling do skóry głowy?
- Przepisy na domowy peeling do skóry głowy
Jak działa domowy peeling do skóry głowy?
Podstawowym zadaniem każdego peelingu jest złuszczanie martwego naskórka. I tak też dzieje się w przypadku peelingu do skóry głowy. Dzięki systematycznemu stosowaniu takich mieszanek mamy pewność, że ilość roztoczy i bakterii na naszej skórze znacznie się zmniejszy, a to zapobiegnie m.in. problemom z łupieżem. Mechaniczne pobudzenie cebulek włosowych wpływa także na dotlenienie naskórka i pobudzenie mikrokrążenia. Mało kto wie, że zadbana skóra głowy skutkuje także dobrą kondycją i wyglądem włosów, a przecież to one są też naszą wizytówką. Jeśli według was ilość zalet, jaka wypływa ze stosowania domowego peelingu do skóry głowy jest niewystarczająca mamy argument, który przekona każdego. Ten zabieg jest bardzo relaksujący i pozwala poczuć się jak w prawdziwym spa!
Jak często stosować domowy peeling do skóry głowy?
Wszystko zależy od naszych preferencji i problemów, z jakimi ewentualnie zmaga się nasza skóra. Z medycznego punktu widzenia zaleca się wykonywanie tego zabiegu maksymalnie raz w tygodniu, jednak są osoby, którym takie złuszczanie może przydać się częściej. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj i stopień uwrażliwienia skóry głowy. Jeśli jesteśmy posiadaczkami tej delikatnej, skłonnej do podrażnień – zbyt intensywny peeling może sprawić, że naskórek zostanie zbytnio naruszony i pojawią się stany zapalne.
Jak wykonywać domowy peeling do skóry głowy?
Żeby zabieg złuszczania skóry głowy został przeprowadzony poprawnie, mamy dla Was instrukcję, która krok po kroku pokaże, jak wykonać peeling do skóry głowy.
Zobacz także
- Włosy należy umyć szamponem i dokładnie spłukać.
- Na skórę głowy nakładamy przygotowaną uprzednio mieszankę peelingującą i dokładnie masujemy przez ok. 5 minut.
- Całość spłukujemy letnią wodą.
- Na sam koniec po raz kolejny myjemy włosy szamponem.
Przepisy na domowy peeling do skóry głowy
Mamy dla Was trzy propozycje domowego peelingu do skóry głowy. Każda z nich odpowiada na potrzeby innego rodzaju skóry i problemu, z jakim ewentualnie się zmagamy. Oto one:
- Peeling kawowy – to jeden z mocniejszych peelingów zalecany do mniej wrażliwej skóry głowy. Nie powinny go stosować także posiadaczki blond włosów, ponieważ fusy z kawy mogą wpłynąć na kolor włosów. Do przygotowania go potrzebujemy szamponu oraz trzech łyżeczek fusów z kawy. Taka mieszanka pobudzi cebulki włosów i pracy, a także przyspieszy ich wzrost.
- Peeling z sody – oto ratunek dla przetłuszczającej się skóry głowy. Działanie tego peelingu porównywalne jest z zabiegiem mezoterapii skóry głowy i daje spektakularne efekty. Do przygotowania go potrzebujemy delikatnego szamponu i dwóch łyżeczek sody oczyszczonej. Taką mieszankę nakładamy na skórę głowy i bez masowania zostawiamy na kilka minut, a następnie spłukujemy i myjemy włosy.
- Peeling z oliwy i soli – ten idealnie sprawdzi się na wrażliwej skórze głowy. Po jego zastosowaniu skóra będzie intensywnie nawilżona, a my nie będziemy musiały dodatkowo stosować odżywki. Ważne, aby ten rodzaj peelingu nałożyć na wilgotne, nieumyte włosy. Do przygotowania go będziemy potrzebować dwóch łyżek soli morskiej, dwóch łyżek oliwy oraz dwóch łyżek soku z cytryny.
Oto trzy sposoby na piękne i zdrowe włosy. Mamy nadzieję, że któryś spośród trzech domowych peelingów do skóry głowy okaże się waszym ulubieńcem!