iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
Joga twarzy
primipil
Pielęgnacja

Joga twarzy – jak ją wykonywać? Efekty przed i po 

Regularna joga twarzy sprawi, że skóra będzie napięta, jędrna, a zmarszczki i bruzdy się wygładzą. Jak wykonywać jogę twarzy? Sprawdźcie, jak powinniśmy przygotować się do niej i jakie ćwiczenia będą najlepsze dla poczatkujących.

Joga twarzy to rodzaj ćwiczeń, które mają wzmocnić mięśnie i ujędrnić tę okolicę. Przy regularnych sesjach odmłodzimy skórę, spłycimy zmarszczki, a także wyrównamy koloryt cery. Poniżej znajdziecie propozycje prostych ćwiczeń, dzięki którym pozbędziecie się worków pod oczami, lwiej zmarszczki czy bruzdy wargowo-nosowej. Najpierw jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować.

Spis treści:

 1. Jak przygotować się do jogi twarzy?
 2. Jakie efekty daje joga twarzy? Przed i po
 3. Czy joga twarzy działa? Opinie
 4. Joga twarzy ćwiczenia dla początkujących
 5. Joga twarzy na bruzdy nosowo wargowe
 6. Joga twarzy na chomiki
 7. Joga twarzy na podwójny podbródek
 8. Jak zniwelować lwią zmarszczkę jogą twarzy?
 9. Joga twarzy na worki pod oczami
 10. Joga twarzy po 40

Te ćwiczenia dadzą Ci energię na cały dzień

Jak przygotować się do jogi twarzy?

Do jogi twarzy, podobnie jak do klasycznej jogi całego ciała, należy się odpowiednio przygotować. Należy przyjąć wygodną pozycję, wyprostować plecy i głęboko się zrelaksować. Bardzo ważne jest to, aby się wyciszyć i świadomie wyrównać oddech. Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto posiedzieć kilka minut bez ruchu i oddać się medytacji. 

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto rozciągnąć i zrelaksować twarz. Zaczynamy od nałożenia olejku eterycznego lub kremu nawilżającego. Następnie wykonujemy delikatne ruchy twarzą - zamykamy i otwieramy oczy, ruszamy szczęką w prawo i w lewo, wydymamy usta.

Jakie efekty daje joga twarzy?

Aby zauważyć efekty jogi twarzy, należy wykonywać regularne ćwiczenia, najlepiej każdego dnia. Pierwsze rezultaty pojawią się po około 2-3 miesiącach. Skóra będzie wyraźnie napięta, jędrna, a owal twarzy się poprawi. Będziemy mogli również zauważyć wyrównanie kolorytu cery i jej zdrowszy wygląd. Skóra będzie dotleniona, odżywiona, a kosmetyki będą się dużo lepiej wchłaniać. Przy ciągłym wykonywaniu ćwiczeń spowolnimy procesy starzenia, dużo później pokażą się pierwsze zmarszczki, a i te już istniejące zostaną zniwelowane. Podobnie jak w innych przypadkach, łatwiej zapobiegać niż leczyć, dlatego jogę twarzy warto zacząć jak najszybciej.

 

Czy joga twarzy działa? Opinie

Joga twarzy ma wiele fanów, którzy zapewniają, że regularne ćwiczenia na twarz dają świetne efekty. Na naszym forum KWC znajdziecie wiele opinii na ten temat, a tutaj kilka z nich:

Całe nasze ciało jest taką "zbieraniną" mięśni, że nawet nie zdajemy sobie z tego pojęcia. A ćwiczenia mięśni twarzy oczywiście, że działają, ale tak jak napisały koleżanki wyżej - pod warunkiem, że są wykonywane systematycznie i umiejętnie.

Jak dla mnie absolutnie działają, to absolutna rewelacja, ćwiczenia i masaż, całe niemal życie moją zmorą był szczękościsk (to na skutek delikatnej spastyczności, tak w ogóle), skurcz jakby policzków, twarzy, widać było jakby zestresowaną twarz - teraz lżej się uśmiechać, nie żartuje.

Joga twarzy ćwiczenia dla początkujących

Po odpowiednim przygotowaniu do jogi twarzy warto zacząć od ćwiczenia, które uaktywnia większość mięśni twarzy. Dzięki metodzie dużego „O” poprawimy gęstość i jędrność skóry, a z czasem również owal twarzy będzie bardziej wyraźny. Usta układamy w dużą literę O. Nie możemy zbytnio napinać twarzy- powinna ona być jak najbardziej rozluźniona. Pozycję utrzymujemy przez 10-15 sekund i rozluźniamy twarzy. Powtarzamy ćwiczenie 3-5 razy.

Joga twarzy na bruzdy nosowo wargowe

Bruzdy wargowo nosowe to problem, który dotyczy wielu kobiet, na szczęście możemy się pozbyć tych zmarszczek nie tylko za pomocą zabiegom medycyny estetycznej, ale również dzięki jodze twarzy. Do tego sprawdzi się pozycja  o nazwie „rozciągnięty uśmiech”. Palce wskazujący i środkowy kładziemy na kącikach ust i przy płatkach nosa na obu stronach twarzy. Jednocześnie palec serdeczny i mały zgięte układamy pod brodą. Dłonie dociskamy delikatnie na twarzy i mocno rozciągamy na boki, a usta próbujemy ściągnąć w dziubek. To ćwiczenie zniweluje bruzdę wargowo-nosową i podniesie kąciki ust.

Zobacz także: Masaż twarzy - efekty 

Joga twarzy na chomiki

Chomiki na twarzy to opuszczone policzki, które mogą być powodem wielu kompleksów. Ten problem pojawia się, kiedy słabną mięśnie znajdujące się na twarzy - a szczególnie te jarzmowe. Na opadające policzki może mieć również wpływ stres czy zaciskanie szczęk. Warto też pamiętać, że zdarzają się migracje poduszek tłuszczowych, które z wiekiem się kurczą, ale również opadają. Na szczęście na są na to sposoby! Spróbujcie ćwiczenia z ołówkiem - może być to długopis, słomka czy inny długi i okrągły przedmiot. Wkładamy ołówka do ust i próbujemy się uśmiechnąć - unosząc kąciki ust do góry. Ćwiczenie powtarzajcie 6-7 razy po 10 sekund.

Joga twarzy na podwójny podbródek

Z drugim podbródkiem możemy walczyć na wiele sposobów. Pomocny tu będzie masaż twarzy, masaż Gua Sha czy używanie rowerów do twarzy. Możemy też spróbować prostego ćwiczenia, które zajmuje tylko kilka sekund. Zaczynamy od kręceniem głowy w lewo i w prawo podnosząc wysoko podbródek. Następnie otwieramy usta, dociągamy język do podniebienia, a pole rozluźniamy twarz i powtarzamy ćwiczenie na drugiej stronie.

Jak zniwelować lwią zmarszczkę jogą twarzy?

Ćwiczenie na lwią zmarszczkę jest banalnie proste i przyjemne, a to tylko dwa kroki! Całą twarz należy rozluźnić. Następnie naprzemiennie szeroko otwieramy i zamykamy oczy, zatrzymując każdą pozycję na 5 sekund. Musimy się skupić na tym, aby przy ćwiczeniu nie marszczyć czoła i nie podnosić wysoko brwi. Poprawne wykonanie sprawi, że lwia zmarszczka, czyli bruzda między oczami, będzie zdecydowanie mniej widoczna.

Joga twarzy na worki pod oczami

To ćwiczenie polega na ruchach oczu nieangażujących całej twarzy. Dzięki niemu ujędrnimy skórę wokół oczy i pozbędziemy się nieestetycznych worków pod oczami. Wystarczy przyjąć pozycję siedzącą, wyprostować plecy i patrzyć się w wybrany punk centralnie na wprost siebie. Następnie patrzymy się jak najbardziej na lewo, na prawo oraz do góry. W każdej pozycji zatrzymujemy wzrok na około 5 sekund. Pod koniec serii rozluźniamy się i powtarzamy ćwiczenie 2-3 razy.

Joga twarzy po 40

Przy dojrzałej skórze warto skupić się na naturalnym liftingu, czyli podniesieniu mięśni twarzy i wyostrzeniu owalu. Te dwa ćwiczenia pomogą wzmocnić mieście podbródka, szyi i brody, a także wygładzą skórę między brwiami. 

 • Otwieramy oczy, najszerzej jak możemy, ale przy tym nie unosimy brwi i staramy się nie marszczyć czoła. Przez 10-15 sekund wpatrujemy się w przestrzeń i pamiętamy o rozluźnieniu mięśni twarzy. Następnie zamku jamy oczy i dociskamy je, nie mrużąc przy tym powiek. Ćwiczenie należy powtarzać 4 razy
 • Palce wskazujące kładziemy na kącikach ust, a następnie delikatnie je rozciągamy. Ważne, żeby przy tym napinać mięśnie i stawiać opór. Całe ćwiczenie powtarzamy około 10 razy przez 5 sekund, a w przerwach rozluźniamy twarz.
ćwiczenia na mięśnie twarzy
iStock
Pielęgnacja
Mięśnie twarzy – jak ćwiczyć, aby zachować młody wygląd?
Mięśnie twarzy mają wiele funkcji, odpowiadają między innymi za mimikę, jędrność skóry i owal twarzy. Odpowiednio dobrane ćwiczenia twarzy spowolnią procesy starzenia się skóry i wygładzą zmarszczki.

Mięśnie twarzy powinniśmy regularnie trenować podobnie jak mięśnie całego ciała. Sprawdźcie, jakie ćwiczenia będą najlepsze na podwójny podbródek, opadające kąciki ust, zmarszczki na czole i bruzdy wargowo-nosowe. Mięśnie twarzy - anatomia i funkcje Mięśnie ust używamy przy spożywaniu posiłków oraz wyrażaniu emocji na przykład poprzez uśmiech. Należą do nich między innymi: obniżacz kąta ust i dolnej wargi, mięsień bródkowy, mięsień śmiechowy, mięsień jarzmowy większy i mniejszy, mięsień dźwigacz górnej wargi i kąta ust, mięsień okrężny ust. Mięśnie oczu odpowiadają nie tylko za zamykanie powiek, ale podobnie jak mięśnie ust, za okazywanie emocji. Dzięki nim możemy pokazać strach lub zmartwienie, a także zmarszczyć brwi. Wyróżniamy tutaj:   mięsień podłużny oka, mięsień okrężny oka oraz mięsień marszczący brwi. Mięśnie żucia - te mięśnie pozwalają nam na poruszanie żuchwą, dzięki czemu możemy prawidłowo rozdrobnić jedzenie. Rozróżniamy tutaj: mięsień skrzydłowy przyśrodkowy, mięsień skrzydłowy boczny, mięsień skroniowy oraz żwacz. Mięśnie nozdrzy odpowiadają za rozszerzenie nozdrzy, czyli płatków nosa. Do tej grupy należą tylko dwa mięśnie: obniżacz przegrody nosa oraz mięsień nosowy. Mięśnie małżowiny usznej  te mięśnie nie wpływają znacznie na mimikę twarzy, tylko nieliczne osoby potrafią ruszać uszami. Wyróżniamy tutaj: mięsień uszny dolny, górny i przedni. Zobacz także: Joga twarzy - jak ją wykonywać? Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie twarzy? Regularne treningi twarzy pozwalają na wzmocnienie i uelastycznienie mięśni twarzy. Dzięki temu dłużej zachowamy młody wygląd i spowolnimy procesy starzenia się skóry , takie jak pojawianie się...

gimnastyka twarzy
iStock
Pielęgnacja
Gimnastyka twarzy, czyli FaceFitness – jak działa i jak wykonywać?
Gimnastyka twarzy wygładzi i ujędrni skórę, zniweluje zmarszczki oraz sprawi, że będziemy wyglądać promiennie. Sprawdź, jak wykonywać FaceFitness na kurze łapki, zmarszczki na czole i bruzdy wargowo-nosowe.

Wystarczy przez 5 minut dziennie wykonywać gimnastykę twarzy, aby cieszyć się gładką skórą. Ćwiczenia na twarz powinno się zacząć wykonywać około 25 roku życia, gdyż od tego momentu ilość kolagenu spada, a skóra traci jędrność. Do wykonania ćwiczeń potrzebne będę jedynie mięśnie twarzy i opuszki palców. Są one bardzo proste i możesz je wykonywać w każdej chwili, nawet przy gotowaniu, oglądaniu telewizji czy spacerze. Jak działa FaceFitness? Gimnastyka mięśni twarzy wspomaga produkcję kolagenu, dzięki czemu twarz pozostaje jędrna, napięta, a zmarszczki zostają zniwelowane. Dodatkowo poprawiamy krążenie, dzięki czemu do komórek skóry łatwiej docierają substancje odżywcze i tlen. Twarz staje się rozświetlona, wygląda zdrowo i promiennie. Gimnastyka twarzy szczególnie dobrze wpływa na elastyczność i napięcie mięśni w okolicach oczu, a także mięśni czoła, policzków i podbródka. Pierwsze efekty widać już po około miesiącu. Przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń FaceFitness: skóra jest gładsza i napięta, zniwelowane są bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki na czole oraz kurze łapki wokół oczu , twarz odzyskuje promienny, zdrowy wygląd, kąciki ust i oczu zostają podniesione,  poprawia się owal twarzy, skóra jest dotleniona i odżywiona. Jak wykonywać gimnastykę twarzy? Ćwiczenia polegają na  napinaniu i rozluźnianiu różnych partii twarzy . Pracujemy tutaj przede wszystkim ustami i czołem oraz naciągamy twarz opuszkami palców. FaceFitness powinno wykonywać się minimum raz dziennie. Już 5 minut ćwiczeń każdego dnia przyniesie widoczne rezultaty. Na szczęście ćwiczenia są proste i możecie je wykonać w każdej chwili, na przykład podczas jazdy samochodem w korku lub przy oglądaniu ulubionego serialu. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich ćwiczeń, gdyż nieprawidłowe naciąganie i marszczenie twarzy może przyspieszyć...

Styl życia
Idealny sposób na zmarszczki - joga twarzy
Myśląc o ćwiczeniach z pewnością, jako pierwsze przychodzą Ci do głowy ćwiczenia związane z Twoim ciałem. Tymczasem, aby zachować młody wygląd, nie tylko warto ćwiczyć swoje ciało, ale także mięśnie twarzy. Za prekursorkę jogi twarzy uważa się Anneliese Hagen, która wydała na ten temat pierwszą książkę oraz aplikację na smartfony. Ćwiczenia mięśni twarzy mają za zadanie nas rozluźnić, pozbawić napięcia oraz wzmocnić i sprawić, aby była skóra była bardziej sprężysta. Joga twarzy dodatkowo wprawia w dobry nastój i pozwala zapanować nad nerwami.

Gwiazdy pokochały ten naturalny sposób na zachowanie młodego wyglądu, zwolenniczkami jogi twarzy są m.in. JenniferAniston, Victoria Beckham czy Gwyneth Paltrow. Aktorki dobrze wiedzą, że ich praca polega na wyrażaniu emocji głównie mimiką twarzy, dlatego nie mogą pozwolić sobie na zbytnią ingerencję chirurgiczną, która jak wiemy, może doprowadzić do ograniczenia możliwości swobodnego wykonywania gestów mimiką. Pamiętaj, zanim rozpoczniesz ćwiczenia, poświęć kilka minut na rozluźnienie mięśni twarzy medytując oraz wykonując głębokie wdechy i wydechy, które będą wprowadzeniem do pracy nad mięśniami. Sprawdź, jak w prosty sposób możesz zapanować nad wizualnym upływem lat! Oto kilka prostych ćwiczeń, które możesz wykonywać samodzielnie przed lustrem każdego dnia! Regularnie ćwicząc, możesz zauważyć efekty już po 2-3 tygodniach. Twarz Buddy Usiądź, wyprostuj plecy, zamknij oczy. Rozluźnij mięśnie twarzy wykonując ruch szczęką w lewo i w prawo przez kilka sekund. Rób to powoli i delikatnie. Następnie uśmiechnij się lekko, staraj się oddychać przeponą. Koniec języka zbliż do tylnej ścianki dolnych zębów. Poczujesz jak twarz się wygładza a mięśnie stają się bardziej zrelaksowane. Ćwiczenie wykonuj 2-3 minuty. Zdziwione oczy Otwórz szeroko oczy, nie angażuj przy tym brwi ani czoła, spraw, aby cała praca wykonywana była tylko oczyma. Następnie wpatruj się w jeden punkt przez ok. 10 sek. Staraj się przy tym rozluźnić cała twarz. Zamknij oczy, ale staraj się ich przy tym nie mrużyć, wytrzymaj tak przez ok. 10 sek. Ćwiczenie powtórz 4-5 razy. Dzięki temu zapobiegniesz lub zmniejszysz widoczność już istniejącej tzw. lwiej zmarszczki na środku czoła. Trębacz Nabierz...

lwia zmarszczka
Pielęgnacja
Lwia zmarszczka - jak powstaje i jak się jej pozbyć? 
Lwia zmarszczka zaostrza rysy twarzy i sprawia, że wyglądamy nieco groźniej. Domowymi sposobami możemy nie dopuścić do jej powstania. A gdy już się pojawi, zniwelować jej widoczność ćwiczeniami lub wypełniaczami.

Lwia zmarszczka to charakterystyczny układ bruzd między brwiami. Powstaje w wyniku nadmiernej mimiki twarzy - gdy nad czymś intensywnie myślimy, dziwimy się lub jesteśmy źli. Jest to więc zmarszczka mimiczna, wobec tego dotyczy także młodych osób. Jak się jej pozbyć? Botoks to nie jedyny sposób. Zobacz także:  Dobry krem pod oczy, dzięki któremu nie będziesz się martwiła kurzymi  łapkami Dlaczego powstaje lwia zmarszczka Lwiej zmarszczce można zapobiec kontrolując mimikę twarzy, nie jest to jednak łatwe - trudno w emocjonalnych momentach opanować grymas. Aby lwia zmarszczka powstała potrzeba kilka lat niekontrolowanego marszczenia brwi i czoła, ale za jej widoczność odpowiedzialny jest tak naprawdę mięsień procerus (niewielki mięsień idący od czoła, między brwiami, aż do 1/3 długości nosa), który kurcząc się, powoduje widoczny nadmiar skóry . Gdy mięsień ten jest ciągle w użyciu,  nie ma chwili, aby porządnie się rozkurczyć, co pozostawia na naszej twarzy ślad w postaci bruzd między brwiami.   Jak się pozbyć lwiej zmarszczki W przypadku zmarszczek mimicznym im wcześniej zaczniemy profilaktykę przeciwzmarszczową tym lepiej. Nie chodzi jednak wcale o zastosowanie kremów na zmarszczki  - te pomogą na zmarszczki spowodowane wiekiem i utratą kolagenu oraz kwasu hialuronowego w skórze. Nie bez znaczenia jest jednak dobra kondycja skóry, im bardziej nawilżona i wypielęgnowana, tym lepiej - w końcu to na cerze bardzo suchej najszybciej widać zmarszczki, podczas gdy cera tłusta często nawet w dojrzałym wieku ma mniej bruzd. Bardzo ważna jest też ochrona przed słońcem , nie tylko stosowanie UV, ale noszenie okularów przeciwsłonecznych przez cały rok,  gdy tylko zachodzi ryzyko, że możemy nieświadomie mrużyć oczy.  Ćwiczenia na lwią zmarszczkę...

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

„Stały się elementem mojej codziennej rutyny, przez cały dzień czuję się świeżo!”. Te antyperspiranty to prawdziwy hit!
PIELĘGNACJA

Stres, upał, ruch? Oto antyperspirant do zadań specjalnych!

philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury

Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!

Laura Osakowicz Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury

Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie

Laura Osakowicz
Trendy w paznokciach 2022
Manicure

Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 

Laura Osakowicz Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja

Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?

Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure

Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja

Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?

Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja

Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia

Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report

Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure

Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury

Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure

Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure

Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja

Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC

Dominika Zabost