klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
joga twarzy
iStock
Pielęgnacja

Joga twarzy – jak ją wykonywać?

Regularna joga twarzy sprawi, że skóra będzie napięta, jędrna, a zmarszczki i bruzdy się wygładzą. Jak wykonywać jogę twarzy? Przygotowanie i podstawowe ćwiczenia.
Aneta Zygmuntowicz
styczeń 27, 2020

Joga twarzy to rodzaj ćwiczeń, które mają wzmocnić mięśnie i ujędrnić tą okolicę. Przy regularnych sesjach odmłodzimy skórę, spłycimy zmarszczki, a także wyrównamy koloryt cery. Poniżej znajdziecie propozycje prostych ćwiczeń, dzięki którym pozbędziecie się worków pod oczami, lwiej zmarszczki czy bruzdy wargowo-nosowej. Najpierw jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować.

joga twarzy
Te ćwiczenia dadzą Ci energię na cały dzień

Jak się przygotować do jogi twarzy?

Do jogi twarzy, podobnie jak do klasycznej jogi całego ciała, należy się odpowiednio przygotować. Należy przyjąć wygodną pozycję, wyprostować plecy i głęboko się zrelaksować. Bardzo ważne jest to, aby się wyciszyć i świadomie wyrównać oddech. Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto posiedzieć kilka minut bez ruchu i oddać się medytacji. 

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto rozciągnąć i zrelaksować twarz. Zaczynamy od nałożenia olejku eterycznego lub kremu nawilżającego. Następnie wykonujemy delikatne ruchy twarzą - zamykamy i otwieramy oczy, ruszamy szczęką w prawo i w lewo, wydymamy usta.

Jak wykonywać jogę twarzy?

Ćwiczenie na lwią zmarszczkę - pozycja zdziwione oczy

Całą twarz należy rozluźnić. Następnie naprzemiennie szeroko otwieramy i zamykamy oczy, zatrzymując każdą pozycję na 5 sekund. Musimy się skupić na tym, aby przy ćwiczeniu nie marszczyć czoła i nie podnosić wysoko brwi. Poprawne wykonanie sprawi, że lwia zmarszczka, czyli bruzda między oczami, będzie zdecydowanie mniej widoczna.

Ćwiczenie na podniesienie kącików ust - pozycja rozciągnięty uśmiech

Palce wskazujący i środkowy kładziemy na kącikach ust i przy płatkach nosa na obu stronach twarzy. Jednocześnie palec serdeczny i mały zgięte układamy pod brodą. Dłonie dociskamy delikatnie na twarzy i mocno rozciągamy na boki, a usta próbujemy ściągnąć w dziubek. To ćwiczenie zniweluje bruzdę wargowo-nosową i podniesie kąciki ust.

Ćwiczenie na worki pod oczami - pozycja pozycja hinduska tancerka

To ćwiczenie polega na ruchach oczu nieangażujących całej twarzy. Dzięki niemu ujędrnimy skórę wokół oczy i pozbędziemy się nieestetycznych worków pod oczami. Wystarczy przyjąć pozycję siedzącą, wyprostować plecy i patrzyć się w wybrany punk centralnie na wprost siebie. Następnie patrzymy się jak najbardziej na lewo, na prawo oraz do góry. W każdej pozycji zatrzymujemy wzrok na około 5 sekund. Pod koniec serii rozluźniamy się i powtarzamy ćwiczenie 2-3 razy.

Ćwiczenie na całą twarz - pozycja duże O

To kompleksowe ćwiczenie, które uaktywni większość mięśni twarzy. Dzięki niemu poprawimy gęstość i jędrność skóry, a z czasem również owal twarzy będzie bardziej wyraźny. Usta układamy w dużą literę O. Nie możemy zbytnio napinać twarzy- powinna ona być jak najbardziej rozluźniona. Pozycję utrzymujemy przez 10-15 sekund i rozluźniamy twarzy. Powtarzamy ćwiczenie 3-5 razy.

Zobacz także: Wałek jadeitowy - jakie daje efekty i jak go używać?

Jakie efekty daje joga twarzy?

Aby zauważyć efekty jogi twarzy, należy wykonywać regularne ćwiczenia, najlepiej każdego dnia. Pierwsze rezultaty pojawią się po około 2-3 miesiącach. Skóra będzie wyraźnie napięta, jędrna, a owal twarzy się poprawi. Będziemy mogli również zauważyć wyrównanie kolorytu cery i jej zdrowszy wygląd. Skóra będzie dotleniona, odżywiona, a kosmetyki będą się dużo lepiej wchłaniać. Przy ciągłym wykonywaniu ćwiczeń spowolnimy procesy starzenia, dużo później pokażą się pierwsze zmarszczki, a i te już istniejące zostaną zniwelowane. Podobnie jak w innych przypadkach, łatwiej zapobiegać niż leczyć, dlatego jogę twarzy warto zacząć jak najszybciej.

Komentarze
gimnastyka twarzy
iStock
Pielęgnacja Gimnastyka twarzy, czyli FaceFitness – jak działa i jak wykonywać?
Gimnastyka twarzy wygładzi i ujędrni skórę, zniweluje zmarszczki oraz sprawi, że będziemy wyglądać promiennie. Sprawdź, jak wykonywać FaceFitness na kurze łapki, zmarszczki na czole i bruzdy wargowo-nosowe.

Wystarczy przez 5 minut dziennie wykonywać gimnastykę twarzy, aby cieszyć się gładką skórą. Ćwiczenia na twarz powinno się zacząć wykonywać około 25 roku życia, gdyż od tego momentu ilość kolagenu spada, a skóra traci jędrność. Do wykonania ćwiczeń potrzebne będę jedynie mięśnie twarzy i opuszki palców. Są one bardzo proste i możesz je wykonywać w każdej chwili, nawet przy gotowaniu, oglądaniu telewizji czy spacerze. Jak działa FaceFitness? Gimnastyka mięśni twarzy wspomaga produkcję kolagenu, dzięki czemu twarz pozostaje jędrna, napięta, a zmarszczki zostają zniwelowane. Dodatkowo poprawiamy krążenie, dzięki czemu do komórek skóry łatwiej docierają substancje odżywcze i tlen. Twarz staje się rozświetlona, wygląda zdrowo i promiennie. Gimnastyka twarzy szczególnie dobrze wpływa na elastyczność i napięcie mięśni w okolicach oczu, a także mięśni czoła, policzków i podbródka. Pierwsze efekty widać już po około miesiącu. Przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń FaceFitness: skóra jest gładsza i napięta, zniwelowane są bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki na czole oraz kurze łapki wokół oczu , twarz odzyskuje promienny, zdrowy wygląd, kąciki ust i oczu zostają podniesione,  poprawia się owal twarzy, skóra jest dotleniona i odżywiona. Jak wykonywać gimnastykę twarzy? Ćwiczenia polegają na  napinaniu i rozluźnianiu różnych partii twarzy . Pracujemy tutaj przede wszystkim ustami i czołem oraz naciągamy twarz opuszkami palców. FaceFitness powinno wykonywać się minimum raz dziennie. Już 5 minut ćwiczeń każdego dnia przyniesie widoczne rezultaty. Na szczęście ćwiczenia są proste i możecie je wykonać w każdej chwili, na przykład podczas jazdy samochodem w korku lub przy oglądaniu ulubionego serialu. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich ćwiczeń, gdyż nieprawidłowe naciąganie i marszczenie twarzy może przyspieszyć...

Przeczytaj
Styl życia Idealny sposób na zmarszczki - joga twarzy
Myśląc o ćwiczeniach z pewnością, jako pierwsze przychodzą Ci do głowy ćwiczenia związane z Twoim ciałem. Tymczasem, aby zachować młody wygląd, nie tylko warto ćwiczyć swoje ciało, ale także mięśnie twarzy. Za prekursorkę jogi twarzy uważa się Anneliese Hagen, która wydała na ten temat pierwszą książkę oraz aplikację na smartfony. Ćwiczenia mięśni twarzy mają za zadanie nas rozluźnić, pozbawić napięcia oraz wzmocnić i sprawić, aby była skóra była bardziej sprężysta. Joga twarzy dodatkowo wprawia w dobry nastój i pozwala zapanować nad nerwami.
Agata Olejniczak
marzec 27, 2017

Gwiazdy pokochały ten naturalny sposób na zachowanie młodego wyglądu, zwolenniczkami jogi twarzy są m.in. JenniferAniston, Victoria Beckham czy Gwyneth Paltrow. Aktorki dobrze wiedzą, że ich praca polega na wyrażaniu emocji głównie mimiką twarzy, dlatego nie mogą pozwolić sobie na zbytnią ingerencję chirurgiczną, która jak wiemy, może doprowadzić do ograniczenia możliwości swobodnego wykonywania gestów mimiką. Pamiętaj, zanim rozpoczniesz ćwiczenia, poświęć kilka minut na rozluźnienie mięśni twarzy medytując oraz wykonując głębokie wdechy i wydechy, które będą wprowadzeniem do pracy nad mięśniami. Sprawdź, jak w prosty sposób możesz zapanować nad wizualnym upływem lat! Oto kilka prostych ćwiczeń, które możesz wykonywać samodzielnie przed lustrem każdego dnia! Regularnie ćwicząc, możesz zauważyć efekty już po 2-3 tygodniach. Twarz Buddy Usiądź, wyprostuj plecy, zamknij oczy. Rozluźnij mięśnie twarzy wykonując ruch szczęką w lewo i w prawo przez kilka sekund. Rób to powoli i delikatnie. Następnie uśmiechnij się lekko, staraj się oddychać przeponą. Koniec języka zbliż do tylnej ścianki dolnych zębów. Poczujesz jak twarz się wygładza a mięśnie stają się bardziej zrelaksowane. Ćwiczenie wykonuj 2-3 minuty. Zdziwione oczy Otwórz szeroko oczy, nie angażuj przy tym brwi ani czoła, spraw, aby cała praca wykonywana była tylko oczyma. Następnie wpatruj się w jeden punkt przez ok. 10 sek. Staraj się przy tym rozluźnić cała twarz. Zamknij oczy, ale staraj się ich przy tym nie mrużyć, wytrzymaj tak przez ok. 10 sek. Ćwiczenie powtórz 4-5 razy. Dzięki temu zapobiegniesz lub zmniejszysz widoczność już istniejącej tzw. lwiej zmarszczki na środku czoła. Trębacz Nabierz powietrza przez nos, a następnie przesuń powietrze w jeden policzek, później w drugi naprzemiennie. Wykonuj to ćwiczenie aż poczujesz, że brakuje Ci...

Przeczytaj
ćwiczenia na mięśnie twarzy
iStock
Pielęgnacja Mięśnie twarzy – jak ćwiczyć, aby zachować młody wygląd?
Mięśnie twarzy mają wiele funkcji, odpowiadają między innymi za mimikę, jędrność skóry i owal twarzy. Odpowiednio dobrane ćwiczenia twarzy spowolnią procesy starzenia się skóry i wygładzą zmarszczki.
Aneta Zygmuntowicz
sierpień 05, 2020

Mięśnie twarzy powinniśmy regularnie trenować podobnie jak mięśnie całego ciała. Sprawdźcie, jakie ćwiczenia będą najlepsze na podwójny podbródek, opadające kąciki ust, zmarszczki na czole i bruzdy wargowo-nosowe. Mięśnie twarzy - anatomia i funkcje Mięśnie ust używamy przy spożywaniu posiłków oraz wyrażaniu emocji na przykład poprzez uśmiech. Należą do nich między innymi: obniżacz kąta ust i dolnej wargi, mięsień bródkowy, mięsień śmiechowy, mięsień jarzmowy większy i mniejszy, mięsień dźwigacz górnej wargi i kąta ust, mięsień okrężny ust. Mięśnie oczu odpowiadają nie tylko za zamykanie powiek, ale podobnie jak mięśnie ust, za okazywanie emocji. Dzięki nim możemy pokazać strach lub zmartwienie, a także zmarszczyć brwi. Wyróżniamy tutaj:   mięsień podłużny oka, mięsień okrężny oka oraz mięsień marszczący brwi. Mięśnie żucia - te mięśnie pozwalają nam na poruszanie żuchwą, dzięki czemu możemy prawidłowo rozdrobnić jedzenie. Rozróżniamy tutaj: mięsień skrzydłowy przyśrodkowy, mięsień skrzydłowy boczny, mięsień skroniowy oraz żwacz. Mięśnie nozdrzy odpowiadają za rozszerzenie nozdrzy, czyli płatków nosa. Do tej grupy należą tylko dwa mięśnie: obniżacz przegrody nosa oraz mięsień nosowy. Mięśnie małżowiny usznej  te mięśnie nie wpływają znacznie na mimikę twarzy, tylko nieliczne osoby potrafią ruszać uszami. Wyróżniamy tutaj: mięsień uszny dolny, górny i przedni. Zobacz także: Joga twarzy - jak ją wykonywać? Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie twarzy? Regularne treningi twarzy pozwalają na wzmocnienie i uelastycznienie mięśni twarzy. Dzięki temu dłużej zachowamy młody wygląd i spowolnimy procesy starzenia się skóry , takie jak pojawianie się...

Przeczytaj
ćwiczenia na plecy w domu
iStock
Styl życia Ćwiczenia na plecy, które możesz zrobić w domu
Ćwiczenia na plecy w domu są niezwykle ważne przy siedzącym trybie życia. Zapewnią nam prawidłową postawę, wyszczuplą optycznie talię i zapobiegną problemom z kręgosłupem. Jakie ćwiczenia na plecy można zrobić w domu?
Aneta Zygmuntowicz
marzec 30, 2020

Ćwiczenia na plecy w domu są bardzo proste i niepotrzebne nam są dodatkowe sprzęty. Trening pleców osoby początkującej będzie się skupiał przede wszystkim na rozciągnięciu i wzmocnieniu wszystkich partii mięśni. Z czasem można również dodać obciążenie, dzięki któremu delikatnie rozbudujemy te partie i optycznie wyszczuplimy talię. Najważniejsze jednak jest to, że przy regularnych ćwiczeniach poprawimy naszą postawę i zapobiegniemy problemom z kręgosłupem w przyszłości. Jak ćwiczyć plecy w domu? Ćwiczenia na plecy powinny być złożone i różnorodne. Wykonywanie jednego lub dwóch ćwiczeń nie sprawi, że plecy będą odpowiednio rozbudowane i wzmocnione. Niezbędny będzie plan treningowy, który będzie kompleksowy i uwzględni wszystkie partii mięśni. Początkowo warto się skupić na ćwiczeniach, które rozciągają i wzmacniają mięśnie , dopiero z czasem wprowadzamy większe obciążenie. Ze względu na to, że mięśnie pleców są podatne na kontuzje, przed każdym treningiem należy wykonać rozgrzewkę . Skłony i skręty tułowia oraz krążenia ramion rozgrzeją nasz mięśnie, stawy i ścięgna, dzięki czemu unikniemy bolesnych urazów. Zobacz także: Jak zrobić trening cardio w domu? Efekty ćwiczeń na plecy w domu Podstawowe ćwiczenia na plecy w domu pozwolą wzmocnić mięśnie i poprawią naszą postawę . Po pewnym czasie zauważysz, że mięśnie delikatnie się zarysowują, a cała sylwetka wydaje się smuklejsza i wyższa. Jeśli delikatnie rozbudujemy mięśnie pleców, nasza talia wyda się optycznie węższa. Dzięki temu nasza figura zyska pożądany kształt klepsydry. Ćwiczenia na plecy są niezwykle ważne przy siedzącym trybie życia. Regularne treningi uchronią nas przez problemami z kręgosłupem. Proste ćwiczenia na plecy w domu Plank boczny Kładziemy się bokiem do podłogi i podpieramy się na łokciu. Druga rękę układamy wzdłuż ciała lub...

Przeczytaj