klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
kolczyk w sutku
Instagram@perfectlyvisuals
Pielęgnacja

Kolczyk w sutku – czy przekłucie sutka jest bezpieczne i czy jest bolesne?

Kolczyk w sutku jest oryginalną ozdobą ciała, na którą decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przed przekłuciem sutka warto poznać informację o zabiegu, powikłaniach, pielęgnacji i cenie.
Aneta Zygmuntowicz
wrzesień 26, 2020

Kolczyk w sutku jest dosyć bolesnym rodzajem piercingu i może skończyć się nieprzyjemnymi powikłaniami. Najważniejsze jest to, aby przekłucie sutka wykonać u profesjonalnego piercera oraz odpowiednio pielęgnować rankę, która goi się aż do 6 miesięcy!

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Czy przekłucie sutka boli?

Niestety, przekłucie sutka to bolesny zabieg. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból, jednak kolczyk w sutku uznawany jest za jeden z najbardziej bolesnych rodzajów piercingu. Wrażliwość i ból może się utrzymywać do kilku dni po przekłuciu.

Jeżeli boicie się bólu, możecie wykonać zabieg w znieczuleniu. W zależności od rodzaju znieczulenia zabieg będzie zupełnie bezbolesny lub odczuwalny będzie lekki ból.

Przeczytaj również: Piercing ucha - pistolet czy igła?

Czy piercing sutka jest bezpieczny?

Wykonanie kolczyka w sutku u profesjonalnego piercera ogranicza ryzyko powikłań. Jednak zawsze występuje prawdopodobieństwo pojawienia się niepożądanych skutków przekłucia. Są to między innymi:

  • utrata czucia w sutku,
  • uszkodzone kanały mleczne,
  • reakcja alergiczna,
  • rozszczepienie sutka (niezwykle rzadko).

Zobacz także: Kolczyk w nosie - nazwy, rodzaje, cen problemy

Kolczyk w sutku - gojenie

Kolczyk w sutku goi się dość długo, bo nawet do 6 miesięcy. Przez ten czas musimy odpowiedni dbać o rankę, aby jej nie podrażnić i uniknąć zakażenia. Przede wszystkim powinniśmy unikać basenu, sauny i solarium, a także tradycyjnego opalania.

Należy również uważać na to by nadmiernie nie ciągnąć kolczyka i nie podrażniać rany. Najlepiej wybrać miękki biustonosz z bawełny i unikać obcisłych bluzek. Starajmy się jak najdelikatniej traktować tę okolicę, aby nie podrażnić rany.

W pierwszych tygodniach gojenia warto przemywać ranę z pomocą soli fizjologicznej i spryskiwać ją środkiem odkażającym, który zostanie nam polecony przez piercera.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @perfectlyvisuals

 

Kolczyk w sutku - cena

Przekłuwanie sutka, podobnie jak robienie innych kolczyków, wykonywać należy wyłącznie u piercera. Koszt przekłucia wraz z kolczykiem to koszt zaczynający się od 120 zł.

 

Komentarze
Smiley Piercing
Pinterest@Gosia Tybulczuk
Pielęgnacja Kolczyk w wędzidełku – rodzaje, pielęgnacja, powikłania, cena
Kolczyk w wędzidełku to popularny trend w piercingu, szczególnie u kobiet. Rozróżniamy dwa rodzaje przekłuć tego typu – Smiley, czyli kolczyk w górnym wędzidełku i Frowney, czyli kolczyk w dolnym wędzidełku.
Aneta Zygmuntowicz
wrzesień 25, 2020

Warto wiedzieć, że kolczyk w wędzidełku jest dość ryzykowną ozdobę, gdyż może prowadzić do wielu powikłań. Szczególnie dotkliwe mogą być tutaj problemy z dziąsłami. Jeśli mimo tego zdecydujecie się na przekłucie wędzidełka, możecie postawić na różne rodzaje kolczyków, na przykład banan lub kółko. Rodzaje kolczyków w wędzidełku Kolczykiem, który wykonuje się na górnym wędzidełku, jest Smiley . Po przekłuciu założyć można kilka rodzajów kolczyków: sztangę, banana, kółeczko, podkówkę.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Deotattoo Deopiercingshop (@deotattoocasoria) Maj 7, 2019 o 2:01 PDT   Drugim rodzajem kolczyka w wędzidełku jest  Frowney, czyli przekłucie wędzidełka dolnej wargi . Tutaj można założyć banana, kółko lub podkówkę. Ten rodzaj piercing wykonywany jest dość rzadko, ze względu na częste powikłania. Pielęgnacja kolczyka w wędzidełku Kolczyk w wędzidełku zazwyczaj goi się do 3 tygodni . Pielęgnacja ranki jest dosyć prosta. Po założeniu kolczyka trzeba przede wszystkim dbać o higienę jamy ustnej. Bardzo ważne jest mycie zębów po każdym posiłku i płukanie antyseptycznym środkiem, tak by do rany nie wdało się zakażenie. Przed kilka dni może się utrzymać również opuchlizna i lekki ból. Przez ten czas nie powinniśmy jeść bardzo ostrych i gorących dań, aby nie podrażnić wrażliwej okolicy. Możemy również płukać usta naparem z szałwii lub solą fizjologiczną, aby...

Przeczytaj
kolczyk w wardze
p6.viewpins.com
Pielęgnacja
Kolczyk w wardze – rodzaje, pielęgnacja, powikłania, cena
Kolczyk w wardze to bardzo ciekawa i dość popularna ozdoba. Niestety przekłucie wargi jest dosyć bolesne, a zabieg może się skończyć wieloma powikłaniami. Sprawdźcie, jakie wyróżniamy rodzaje piercingu ust i ile to kosztuje.
Aneta Zygmuntowicz
sierpień 27, 2020

Kolczyk w wardze wykonuje się z pomocą igły lub wenflonu, a następnie od razu przekłada wybrany kolczyk przez dziurkę. Profesjonalny piercer nigdy nie wykona przekłucia za pomocą pistoletu , gdyż może się to skończyć uszkodzeniem nerwu i problemami z gojeniem.  Rodzaje kolczyków w wardze Najpopularniejsze rodzaje kolczyków w wardze to: madonna - umieszczony w górnej wardze po boku, medusa - kolczyk pośrodku górnej wargi, angel bites -dwa symetryczne ułożone kolczyki po bokach górnej wargi, snake bites - dwa symetryczne ułożone kolczyki po bokach dolnej wargi, devil bites - dwa kolczyki w górnej i dolnej wardze po tej samej stronie ust, spider bites - dwa kolczyki obok siebie. Czy kolczyk w wardze boli? Przekłucie wargi może być dość bolesne , gdyż wargi to   gruba tkanka z dużą ilością zakończeń nerwowych. Wszystko zależy od progu odczuwanego bólu. Dla niektórych osób jest to prawie niewyczuwalne ukłucie, inni skarżą się na bardzo duży ból. Przekłucie wargi można zrobić w znieczuleniu. Kolczyk w wardze - pielęgnacja Przede wszystkim należy wykonać kolczyk w wardze renomowanym salonie piercingu. Profesjonalny piercer da nam odpowiednie zalecenia i opisze, jak dbać o ranę i czego unikać.  Przede wszystkim należy bardzo mocno dbać o higienę jamy ustnej . W przypadku świeżej rany koniecznie trzeba myć zęby po każdym posiłku, a rankę płukać solą fizjologiczną. W pierwszych tygodniach gojenia powinniśmy także unikać używek, takich jak papierosy i alkohol oraz bardzo ostrych lub gorących posiłków. Zobacz także: To takie kolczyki podbijają Instagram - są tanie i pasują do wszystkiego! Powikłania po przekłuwaniu wargi Zazwyczaj powikłania pojawiają się w przypadku, kiedy...

Przeczytaj
kolczyk w pępku
Pielęgnacja Kolczyk w pępku – pielęgnacja, gojenie, cena, opinie
Kolczyk w pępku to popularna ozdoba ciała, która można wyeksponować szczególnie latem. Trzeba jednak pamiętać, aby zabieg przekłucia pępka wykonać u profesjonalnego piercera oraz odpowiednio pielęgnować ranę, która goi się aż 6 miesięcy!
Aneta Zygmuntowicz
lipiec 29, 2020

Kolczyk w pępku wymaga specjalnej pielęgnacji. Ważne jest regularne przemywanie rany oraz unikanie na przykład kąpieli w morzu czy opalania ze świeżą raną. Pamiętajcie, aby pod żadnym pozorem nie robić przekłucia pępka u kosmetyczki! Może się to skończyć zapalaniem, źle wykonaną dziurką i przedłużeniem gojenia. Dobry piercer wykonuje kolczyk w pępku za pomocą igły, a nie pistoletu. Przekłucie pępka Przekłucie pępka to dość szybki zabieg. Należy go wykonywać w  profesjonalnym studiu piercingu . Składa się z kilku etapów: Piercer dezynfekuje pępek od środka i powyżej. Następnie zaznacza miejsce wkłucia markerem. Przechodzimy do najważniejszego etapu zabiegu - przekłucia skóry za pomocą sterylnej igły. Zazwyczaj przekłuwa się skórę na górze, kierując igłę w dół. W dziurkę wkładany jest kolczyk. Pierwszy kolczyk powinien być wykonany  z tytanu  lub z innego  materiału niezawierającego niklu , aby rana prawidłowo się goiła. Kolczyk można zmienić dopiero po 6 miesiącach, aż rana całkowicie się zagoi. Czy kolczyk w pępku boli? Przekłucie pępka jest mało bolesnym zabiegiem . Wynika to z faktu, iż przekłuwamy tylko skórę, a nie chrząstkę. Oczywiście wszystko zależy od naszego progu bólu. Dla niektórych zabieg ten może być dość nieprzyjemny. W pierwszych tygodniach po przekłuciu okolice pępka mogą być trochę spuchnięte i obolałe. Zobacz także:   Kolczyk w nosie - nazwy, rodzaje, cena, problemy Kolczyk w pępku - pielęgnacja Prawidłowa pielęgnacja zapobiegnie wdaniu się zakażenia i przyspieszy gojenie. Po przekłuciu pępka  ranę należy przemywać 2-3 razy dziennie  wacikiem nasączonym solą fizjologiczną albo preparatem odkażającym lub srebrem koloidalnym Do świeżej rany nie powinno używać się mydła....

Przeczytaj
kolczyk w nosie
iStock
Makijaż Kolczyk w nosie – nazwy, rodzaje, cena, problemy
Kolczyk w nosie jest bardzo popularnym rodzajem piercingu. Nieprofesjonalne wykonanie dziurki może jednak doprowadzić do wielu problemów związanych z gojenie czy do zakażenia. Sprawdzicie, czy kolczyk w nosie boli, ile kosztuje i ile się goi.
Aneta Zygmuntowicz
lipiec 17, 2020

Kolczyk w nosie - jego rodzaje i nazwy często mogą być dla nas zagadką. Rozróżniamy kilka rodzajów przekłuć - septum, nostril, bridge i inne oraz różne rodzaje kolczyków, między innymi labrety czy sztangi. Koszt kolczyka w nosie zaczyna się od 30 zł, jednak taka cena powinna nas zaniepokoić! Najprawdopodobniej jest to piercing wykonywany pistoletem, co może się skończyć wieloma powikłaniami. Kolczyk w nosie - nazwy Najpopularniejsze nazwy kolczyków w nosie to: nostril – kolczyk w płatku nosa z lewej lub prawej strony, high nostril – wysoko usadzony kolczyk w płatku nosa, przechodzi przez chrząstkę tuż pod kością nosową, septum – kolczyk w przegrodzie nosa, bridge – kolczyk w górnej części nosa, który przechodzi tylko przez skórę. Rodzaje kolczyków w nosie Kolczyki mogą mieć także różne kształty. Są one dopasowane przede wszystkim do miejsca, w którym mamy kolczyk. Inne rodzaje kolczyków sprawdzą się w piercingu typu nostril, a inne w przypadku septum czy bridge. Najpopularniejsze rodzaje kolczyków w nosie: sztangi – proste pręty z obu stron zakończone są nakrętkami. kółka - domknięte, okrągłe kolczyki, podkowy - niedomknięte, okrągłe kolczyki, labrety – pręty zakończone z jednej strony stopką, a z drugiej nakrętką, najczęściej kulką, trójkątem, kryształkiem, banany – lekko wygięte pręty zakończone gwintami z obu stron. Zobacz także: Na czym polega triplepiercing? Kolczyk w nosie - gojenie Proces gojenia zależny jest od indywidualnych predyspozycji i rodzaju kolczyka, ale również innych czynników. Proces gojenia może na przykład spowolnić choroba, palenie papierosów  i inne używki czy antybiotykoterapia. Zazwyczaj nieco dłużej goją się kolczyki wykonane za pomocą pistoletu, gdyż jego końcówka rozrywa tkankę. Czas gojenia kolczyka w nosie: septum – od 1,5 do 2...

Przeczytaj