Wejdź
Selvert Thermal Primordiale
Pielęgnacja

Kosmetyki Selvert Thermal do skóry wymagającej

Selvert Thermal to szwajcarska marka kosmetycznych zabiegów dermatologicznych oraz kosmeceutyków do pielęgnacji domowej, która silnie czerpie z osiągnięć medycyny, farmakologii i odkryć biologicznych.
Magdalena Borucińska
styczeń 16, 2015
Selvert Thermal Primordiale

Unikalna koncepcja dermatologicznej pielęgnacji skóry marki Selvert Thermal, której podstawą są specjalistyczne dermolinie – Primordiale oraz Dermatologique, opiera się na 3 głównych elementach:

  • wprowadzenie do procedury zabiegowej niezależnej fazy odtruwania skóry, której celem jest głębokie oczyszczenie jej z toksyn i usunięcie substancji zaburzających prawidłowe procesy metaboliczne.
  • obecność w kosmetykach wody termalnej
  • zastosowanie w preparatach specjalnego biosacharydu, który potrafi przyłączyć się do receptorów komórkowych i zablokować reakcję alergiczną
Komentarze
trądzik
Pielęgnacja To ostatni moment na ten zabieg! Dzięki niemu wyleczysz najgorszy trądzik
Pryszcze i przebarwienia potrądzikowe znikają, koloryt skóry się wyrównuje, a jej pory są wyraźnie zwężone. Kwas azelainowy wyleczy nawet najgorszy trądzik!
Matylda Nowak
maj 10, 2019

Cudowne właściwości kwasu azelainowego nie są dla nas niespodzianką, ale tak spektakularnych efektów się po nim nie spodziewaliśmy. Byliśmy zaskoczeni, kiedy trafiliśmy na zdjęcia pokazujące skutki jego działania . Już po jednym zabiegu skóra klientki legionowskiej kosmetyczki prezentowała się zaskakująco dobrze. Postanowiliśmy więc dowiedzieć się, jak Anecie Stojańskiej udało się uzyskać takie rezultaty. Fot.: Pracownia Urody Aneta Stojańska Zobacz także: Dopasuj odpowiedni kwas do potrzeb swojej skóry i ciesz się piękną cerą! Efekty zabiegu z kwasem azelainowym Podczas zabiegu, Aneta Stojańska używa 25-procentowego kwasu azelainowego o pH 2. Zabieg poprzedza demakijaż. Następnie Stojańska odtłuszcza skórę preparatem Skino Pur. I na tak przygotowaną skórę nakładany jest najpierw 10-procentowy kwas salicylowy . Kwas salicylowy działa odtłuszczająco, ale przede wszystkim jest promotorem przenikania i - zwiększając przepuszczalność naskórka - ułatwia transport substancji aktywnych do warstwy rogowej skóry - tłumaczy Aneta Stojańska. - Nakładam go na twarz jałową gazą i zostawiam na 5 minut. Po 5 minutach, na skórę posmarowaną kwasem salicylowym, aplikowany jest kwas azelainowy. Trzymam go na twarzy klientki przez 3 minuty, po czym delikatnie ścieram - najpierw na sucho, a potem na mokro. Kolejnym krokiem jest spryskanie twarzy neutralizatorem, który blokuje działanie kwasu azelainowego i wyrównuje pH skóry. Po upływie 2 minut, na twarz klientki nakładana jest maska łagodząca , w skład której wchodzą: regenerujący i działający antybakteryjne, przeciwzapalnie oraz ściągająco tlenek cynku , wspomagający gojenie się skóry rumianek, nawilżająca gliceryna i znany ze swoich właściwości łagodzących i antyalergicznych azulen. Efekty działania kwasu azelainowego są widoczne już po pierwszym zabiegu. Żeby jednak osiągnąć...

Przeczytaj

Nasze akcje