klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
krem do depilacji twarzy
iStock
Pielęgnacja

Krem do depilacji twarzy - u kogo się sprawdzi i jak stosować?

Krem do depilacji twarzy to jedna ze skutecznych metod usunięcia owłosienia ze skóry. Jest zupełnie bezbolesna, tania i szybka, jednak ma również kilka wad. Największą z nich jest trwałość, włoski odrastają już po kilku dniach!
Aneta Zygmuntowicz
październik 26, 2020

Krem do depilacji twarzy to dobry wybór dla osób, które chcą usunąć włoski niskim kosztem i bezboleśnie. Sam zabieg trwa około 15 minut i jest bardzo łatwy. Sprawdźcie, jak dokładnie działa krem do depilacji twarzy i inne metody usuwania owłosienia.

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Jak działa krem do depilacji twarzy?

Depilacja kremem do bardzo prosta i szybka metoda na pozbycie się niechcianych włosków z twarzy. Substancje w nim zawarte wnikają do wnętrza włosa i rozpuszczając mostki keratynowe. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż działa on jedynie na powierzchni skóry i nie dociera do cebulek, przez co efekt jest krótkotrwały. Niestety efekty depilacji kremem utrzymują się jedynie kilka dni.

Zobacz także: Najlepsze kremy do depilowania okolic bikini [Ranking]

U kogo sprawdzi się krem do depilacji twarzy?

Krem do depilacji to dobre rozwiązanie dla osób, które z powodu przeciwwskazań lub finansów nie mogą skorzystać z depilacji laserowej. Alternatywne metody, takie jak depilator lub wosk, są dość bolesne, dlatego zabieg na twarzy byłby bardzo bolesny. Jeśli chcemy uniknąć bólu i szybko pozbyć się włosków, warto przetestować krem do depilacji. Dodatkowo jest to dość tania metoda. Nie musimy się martwić o podrażnienia skóry oraz problemem wrastających włosków.

Jak stosować krem do depilacji twarzy?

Krem do depilacji stosujemy według instrukcji wskazanej na opakowaniu. Przed wykonaniem zabiegu należy dokładnie oczyścić skórę za pomocą żelu do twarzy. Następnie szpatułką nakładamy krem na wybrane miejsca na twarzy i zostawiamy na czas wskazany na opakowaniu. Delikatnie ściągamy krem za pomocą szpatułki, starając się przeciągać ją pod włos. Ciepłą wodą z mydłem zmywamy resztki kremu. Po zabiegu warto zrobić maskę kojącą lub nałożyć krem aloesowy, aby uniknąć ewentualnych podrażnień.

Uwaga! Przed nałożeniem kremu na twarz, należy zrobić test uczuleniowy na 48 godzin przed zabiegiem. Możemy go wykonać na przykład na szyi.

Inne metody depilacji twarzy

Istnieje kilka metod depilacji twarzy, które mogą sprawdzić się lepiej niż krem do depilacji, w zależności od naszych preferencji.

Jedną z najtańszych metod jest użycie maszynki do golenia, jednak efekt utrzymuje się zaledwie 2-3 dni, a twarz może być podrażniona. Dodatkowo przy ciemnych włosach będzie widać małe, czarne kropeczki na twarzy.

Dużo skuteczniejszymi metodami, które zapewnią nam gładką twarz na 2-3 tygodnie, są rozwiązania, które usuwają włosy razem z cebulkami. Do wyboru mamy tutaj usuwanie włosków pęsetą, za pomocą depilatora lub wosku. Te metody nie należy do najprzyjemniejszych i na twarzy mogą być bardzo bolesne.

Epilacja laserowa to sposób na trwałe pozbycie się owłosienia. Kilka sesji z laserem sprawi, że nie będziemy musieli przejmować się kłopotliwymi włoskami, a nasze skóra będzie niesamowicie gładka. Minusem jest wysoka cena zabiegu, długi proces usuwania owłosienia oraz liczne przeciwskazania do jego wykonania.

Komentarze
depilacja pach
Pielęgnacja Depilacja czy golenie pach – która metoda jest lepsza?
Depilacja czy golenie pach - która metoda lepiej sprawdzi się u was? Poznajcie wady i zalety golenia pach oraz wszystkich rodzajów depilacji - depilacja kremem, depilatorem, woskiem, laserowa.
Aneta Zygmuntowicz
czerwiec 17, 2020

Wybór metody depilacji bądź golenia pach zależy od kilku czynników. Najtańszymi rozwiązaniami jest golenie maszynką lub usuwanie włosków depilatorem. Użycie kremu do depilacji jest zupełnie bezbolesne, a depilacja woskiem daje trwałe i spektakularne efekty. Trwałym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych włosków jest depilacja laserowa, jednak nie każdy może z niej skorzystać. Sprawdźcie, która metoda najlepiej sprawdzi się was! Golenie pach maszynką Usuwanie włosków za pomocą maszynki to najszybszy i bezbolesny sposób pozbycia się włosków pod pachami. Jednakże metoda ta ma również kilka minusów. Efekt utrzymuje się bardzo krótko i aby mieć gładkie pachy, należy powtarzać golenie codziennie lub co 2-3 dni . Poza tym, mimo iż usuwamy wystające włoski, pod pachami pozostają ciemne kropki lub ciemniejsza skóra co nie wygląda estetycznie. Regularne golenie pach może również doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia skóry oraz pojawienia się problemu wrastających włosków . Aby temu zapobiec, warto przed goleniem wykonać delikatny peeling pach, a po usunięciu włosków posmarować je nawilżającym kremem. Depilacja pach depilatorem Podobnie jak w przypadku golenia maszynką, stosowanie depilatora jest metodą szybko i tanią . Mimo iż za urządzenie musimy zapłacić od 100 do 400 złotych, to posłuży nam ono przez wiele lat. Niestety, skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i drażliwa, a depilacja depilatorem może być dość bolesna . Efekt depilacji utrzymuje się przez około tydzień, a nawet do 10 dni. Plusem jest fakt, iż po zabiegu skóra jest zupełnie gładka, gdyż włoski wyrywane są wraz z częścią podskórną. Dla niektórych zupełną dyskwalifikacją tej metody jest fakt, iż aby przeprowadzić depilację, włoski muszą mieć co najmniej kilka milimetrów. Depilację najlepiej poprzedzić schłodzeniem pach za pomocą lodu. W tym przypadku nie będzie ona...

Przeczytaj
depilacja bikini metody rodzaje depilacja woskiem depilacja pastą cukrową depilacja laserowa depilacja IPL
Pielęgnacja Depilacja bikini – najlepsze metody, jak uniknąć podrażnień i wrastających włosków
Depilacja bikini często jest nie tylko bolesna, ale ma też przykre konsekwencje w postaci podrażnień i wrastających włosków. Dlatego do usuwania zbędnego owłosienia z tych rejonów ciała należy wybierać metody odpowiednie dla wyjątkowo wrażliwej skóry – na przykład krem do depilacji.
Matylda Nowak
czerwiec 09, 2020

Okolice bikini to wyjątkowo wrażliwe miejsce na ciele. Wybierając metodę usuwania z tego miejsca owłosienia, warto jest kierować się taką samą ostrożnością, z jaką wybierałoby się metodę depilacji twarzy . Zwłaszcza, że skóra w tych okolicach jest dodatkowo narażona na obtarcie bielizną i ubraniem oraz ciepło i wilgoć, czyli warunki, które sprzyjając rozwojowi baterii. Wybierając metodę depilacji bikini warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Czy jestem odporna na ból? Czy moja skóra ma skłonność do podrażnień i pękania naczynek? Jak efekt chcę uzyskać i jak długo ma się on utrzymać? Depilacja bikini – metody Wybór metody depilacji bikini powinien zależeć od tego, ile bólu jesteśmy w stanie znieść, jaką mamy skórę, jak długo chcemy cieszyć się jej gładkością oraz jak zasobny jest nasz portfel. Jeśli mamy skórę wrażliwą, skłonność do żylaków czy bliznowców, cukrzycę lub mocną opaleniznę, musimy zrezygnować z bardziej z depilacji woskiem, pastą cukrową i laserem.  Fot.: iStock Depilacja bikini maszynką do golenia Najtańszą i najmniej bolesną metodą usuwania jakiegokolwiek zbędnego owłosienia jest golenie. Niestety, efekt takiego zabiegu jest krótkotrwały, a skóra – wbrew pozorom – wcale tak dobrze go nie znosi. Decydując się na depilację bikini za pomocą maszynki do golenia musimy stosować się do pewnych zasad – używać odpowiednich kosmetyków i najlepiej golić się zgodnie z kierunkiem wzrastania włosów (to zmniejsza ryzyko wrastania włosków i podrażnień). Musimy jednak przygotować się na to, że włoski odrosną nam w ciągu kilku dni grubsze i mocniejsze, często przy okazji wrastając w skórę i powodując powstawanie w niej stanów zapalnych.  Depilacja bikini elektrycznym depilatorem Usuwanie owłosienia z okolic bikini to opcja dla prawdziwych twardzielek. Wyrywanie włosków z tego miejsca na ciele jest...

Przeczytaj
krem do depilacji
Pielęgnacja Bezbolesne usuwanie włosów? Wypróbuj krem do depilacji
Ta metoda depilacji jest doskonała dla osób, które mają niski próg tolerancji bólu. Ale krem do depilacji nie tylko usunie niechciane włoski. Poznaj jego pozostałe zalety!
Matylda Nowak
lipiec 11, 2019

Znalezienie odpowiedniego dla siebie sposobu usuwania zbędnego owłosienia nie jest łatwe. Metody zapewniające długotrwały efekt wymagają sporej inwestycji, są bolesne lub wiążą się ze sporym ryzykiem wrastania odrastających włosków. A nie powodujące dyskomfortu zgolenie włosów - oprócz krótkotrwałego efektu - też ma sporo wad. Za to całkiem nieźle na tle tych wszystkich metod wypada depilacja kremem rozpuszczającym włoski. Dobrze dobrany i właściwie używany krem do depilacji to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób  z niskim progiem tolerancji bólu i grubymi, ciemnymi włoskami. Fot.: iStock Zobacz także: Oto 6 błędów, które najczęściej popełniamy goląc nogi! Jak działa krem do depilacji? W składzie większości kremów do depilacji znajdziemy kwas tioglikolowy - substancję, którym kremy te zawdzięczają swój dość charakterystyczny, nieprzyjemny zapach oraz właściwości depilujące. Kwas ten redukuje tak zwane poprzeczne mostki disiarczkowe cysteiny - związku siarkowego wchodzącego w skład keratyny. A keratyna to białko, z którego zbudowany jest każdy włosy. Zawarty w kremie do depilacji kwas tioglikolowy powoduje  rozpuszczenie keratyny i niszczy łodygę włosa . Jego cząsteczki są jednak na tyle duże, że nie wnika on pod skórę i w związku z tym nie uszkadza znajdującego się w niej korzenia z cebulką włosa. Dlatego właśnie jakiś czas po takiej depilacji włos ponownie odrasta.  Rodzaje kremów do depilacji Na rynku dostępnych jest mnóstwo kremów depilujących. Kiedyś mieliśmy do wyboru co najwyżej dwa rodzaje takich kremów - zwykłe i dla osób ze skórą wrażliwą. Z czasem pojawiły się kremy usuwające włoski w ekspresowym tempie oraz takie przeznaczone do depilacji konkretnych miejsc na ciele - pach, okolic bikini i twarzy. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że te wszystkie  rodzaje kremów depilujących to tylko chwyt marketingowy, ale...

Przeczytaj
epilacja
iStock
Pielęgnacja Epilacja – co to jest? Rodzaje epilacji: laserowa, igłowa
Epilacja to skuteczne rozwiązanie na pozbycie się niechcianego owłosienia. Czym się różni od popularnej depilacji i na czym polega zabieg?
Aneta Zygmuntowicz
grudzień 17, 2019

Zabieg epilacji to trwały sposób na usunięcie owłosienia. Często używana jest wymiennie ze słowem depilacja, nie są to jednak tożsame pojęcia. Czym się różni epilacja od depilacji? Sprawdź, na czym polega epilacja laserowa oraz epilacja igłowa . Epilacja - czym się różni od depilacji? Epilacja nie jest tożsama z pojęciem depilacji. Epilacja to trwałe usunięcie owłosienia z danej partii ciała. Zabieg epilacji wykonuje się w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Tak więc takie rodzaje depilacji, jak usuwanie owłosienia woskiem, kremem czy depilatorem nie zaliczają się do epilacji. Depilacja oznacza usuwanie włosa z powierzchni skóry bez naruszania cebulki. Tak więc używanie zwrotu depilacja laserowa jest błędne, choć w mowie codziennej często stosuje się je wymiennie. Epilacja laserowa Epilacja laserowa to najbardziej rozpowszechniony rodzaj trwałego usuwania owłosienia. Proces zachodzący przy tym zabiegu to fototermolizy selektywnej. Polega ona na zniszczeniu struktur włosa przez energią cieplną wytworzoną przez laser. Melanina, która znajduje się w mieszku włosowym pochłania światło emitowane przez laser, co skutkuje zniszczeniem mieszka. Jeden zabieg epilacji laserowej nie jest wystarczający do trwałego usunięcia owłosienia. Aby pozbyć się włosków na zawsze, niezbędne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wynika to z faktu, że laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu. Mieszki włosowe w stanie uśpienia po jakimś czasie się uaktywniają, wtedy przeprowadzane są następne zabiegi epilacji laserowej. Ten rodzaj epilacji nie jest polecany na włosach jasnych lub siwych, w ich przypadku skuteczność może być znikoma. Zwykle niezbędne jest przeprowadzenie od 4 do 6 zabiegów. Z czasem pojedyncze włoski mogą odrastać. Zobacz także:   Epilfree - trwała depilacja bez lasera. Epilacja igłowa Epilacja...

Przeczytaj