Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Chcę testować
Orientana hello daktyl
Chcę testować
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
Neonail - zestaw do manicure hybrydowego
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Wyniki testu
Eucerin_Dermopure
Laureaci
L'Oreal Paris Revitalift Filler
Laureaci
Eucerin Hyaluron Filler
Laureaci
kwas migdałowy w domu zabieg działanie
Pielęgnacja

Kwas migdałowy - zabieg w salonie kosmetycznym czy w domu?

Kwas migdałowy to jeden z delikatniejszych alfa-hydroksykwasów. Kwas ten docenią zarówno osoby z cerą dojrzałą, które walczą ze zmarszczkami i utratą jędrności, jak i te, które walczą z trądzikiem.

Jesteśmy wielkimi fankami kwasów i trudno jest nam wyobrazić sobie walkę z wszelkimi niedoskonałościami cery bez ich wsparcia. Jakiś czas temu zachwalałyśmy jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych alfa-hydroksykwasów - kwas glikolowy. Ten sprawdzony w walce z trądzikiem i zmarszczkami nie jest jednak dla każdego! Na szczęście osobom, które ze względu na wrażliwość cery muszą z niego zrezygnować, możemy zaproponować jego łagodniejszy zamiennik - kwas migdałowy.

Fot.: iStock

Mój sposób na zaskórniki i zmarszczki za mniej niż 1 zł. Jak zrobić masaż kokonami jedwabnika?

Kwas migdałowy - działanie

Działając w warstwie rogowej naskórka kwas migdałowy rozluźnia połączenia między jego komórkami a cementem komórkowym, powodując złuszczenie zrogowaciałej warstwy. Ponadto normalizuje proces keratynizacji (rogowacenia naskórka) i reguluje produkcję łoju. Kwas migdałowy działa także bakteriobójczo, łagodząc stany zapalne i zapobiegając powstawaniu nowy.

Efektami stosowania kwasu migdałowego są:

  • wygładzenie i rozjaśnienie skóry (w tym także szpecących ją przebarwień),
  • zmniejszenie przetłuszczania się cery,
  • spłycenie zmarszczek,
  • zmniejszenie objawów trądziku oraz zapobieganie powstawaniu nowych krostek i zaskórników.

Swoim działaniem kwas migdałowy bardzo przypomina kwas glikolowy. Jednak w związku z tym, że jego cząsteczki są większe i wolniej przenika w skórę, jego działaniu towarzyszy znacznie mniejsze ryzyko wywołania podrażnień. Dlatego można go polecić nawet osobom z cerą wrażliwą.

Kwas migdałowy w domu

Kwas migdałowy może być stosowany w warunkach domowych. Warto zaopatrzyć się w zawierające go kosmetyki. Osobom, które dotąd nie stosowały kwasów radzimy wypróbować tonik Norel z 6-procentowym kwasem migdałowym oraz łagodzącymi stany zapalne glukonolaktonem, kwasem laktobionowym i pantenolem. Kolejnym kosmetykiem dla "początkujących" może być peeling z 10-procentowym kwasem migdałowym i nawilżającym cerę  kwasem hialuronowym The Ordinary.

Osobom z uciążliwym trądzikiem krostkowo-grudkowym polecamy produkt Bielendy, w którym kwasowi migdałowemu towarzyszy kwas salicylowy, kwas azelainowy i kwas mlekowy. Z czasem można sięgnąć po kosmetyki z wyżej stężonym kwasem migdałowym - na przykład - preparat złuszczający Apis z 40-procentowym kwasem migdałowym, który wymaga zastosowania neutralizatora.

Kwas migdałowy - zabieg

Żeby w pełni wykorzystać działanie wysokostężonego kwasu migdałowego, dobrze jest udać się na zabieg u kosmetyczki. W gabinecie kosmetycznym nałożenie peelingu migdałowego poprzedzi dokładne oczyszczenie cery. A po zmyciu kwasu na twarz zostanie nałożona najpierw łagodząca maska, a potem krem. Ceny zabiegu z kwasem migdałowym zaczynają się zwykle od 120 zł. To dobra opcja jeśli boicie się używać kwasu migdałowego samodzielnie.

Zobacz także: Te toniki z kwasami postawią twoją cerę na nogi! [PRZEGLĄD]

My już przetestowałyśmy działanie kwasu migdałowego na własnej skórze. A wy go już używałyście?

Zdjęcie główne: iStock

Kremy z kwasem migdaowym
archiwum prywatne
Pielęgnacja
Jaki krem z kwasem migdałowym wybrać? Poznaj TOP 5 najlepszych
Kremy z kwasem migdałowym pomogą wam pożegnać się między innymi z przebarwieniami i niedoskonałościami. To jeden z najskuteczniejszych kosmetyków, który przywraca blask nawet wrażliwej skórze.

Kremy z kwasem migdałowym to sprzymierzeńcy w walce o lepszy wygląd skóry twarzy. Powinny po nie sięgać przede wszystkim kobiety borykające się z trądzikiem (który często przybiera nasiloną postać po lecie), rozszerzonymi porami i płytkimi przebarwieniami po niedoskonałościach lub opalaniu . Kremy z kwasem migdałowym pozwolą też łagodnie pozbyć się zrogowaciałych komórek , przyspieszając procesy odnowy skóry i jednocześnie poprawiając jej koloryt i nawilżenie . Jak działa kwas migdałowy? Kwas migdałowy zalicza się do grupy kwasów AHA , znanych z szerokiego spektrum działania , które jest z powodzeniem wykorzystywane w terapiach skór problemowych. Wykazuje najsilniejsze działanie przeciwbakteryjne w swojej grupie , pozwalając na skuteczne złuszczanie naskórka i regulację wydzielania sebum. Warto jednak zauważyć, że za sprawą stosunkowo dużych cząsteczek, kwas migdałowy wnika w skórę wolniej niż chociażby kwas glikolowy, dzięki czemu ryzyko wystąpienia podrażnień i zaczerwienień jest mniejsze . Działa na tyle łagodnie, że - o ile stosujemy się do wszystkich zaleceń - nie podrażnia nawet wrażliwej i naczynkowej skóry. Kremy z kwasem migdałowym na niedoskonałości i przebarwienia Kremy z kwasem migdałowym z reguły są przeznaczone do stosowania na noc , ale w ciągu dnia i tak powinnyśmy bezwarunkowo pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej . Aby ułatwić wam zadanie, wybrałyśmy nasze typy kremów z kwasem migdałowym z różnych półek cenowych.  

kwas migdałowy efekt
Pielęgnacja
Kwas migdałowy - efekty
Kwas migdałowy przynosi rewelacyjne efekty jeśli wprowadzimy go do naszej codziennej pielęgnacji. My pokochałyśmy go za to, jak radzi sobie z zaskórnikami, rozświetla skórę i złuszcza martwy naskórek. Kwas migdałowy najlepsze efekty przyniesie przy skórze trądzikowej i dojrzałej, ale śmiało mogą go stosować osoby z cerą normalną czy mieszaną.

Kwas migdałowy to w ostatnim czasie nasz ukochany składnik kosmetyków. Śmiało możemy się przyznać, że produkty, które go zawierają , mają od razu u nas punkty dodatkowe! Nic w tym dziwnego, bo efekty, jakie przynosi kwas migdałowy, są imponujące. Wizażanki uważają podobnie, a ich ukochanym kremem z kwasem migdałowym jest produkt z kwasem migdałowym Bandi. W tym artykule znajdziecie kilka ciekawostek, dlaczego warto używać kwasu migdałowego i jakich efektów możemy się podziewać po jego regularnym stosowaniu. Kwas migdałowy efekty Kwas migdałowy ma najsilniejsze działanie antybakteryjne ze wszystkich kwasów AHA, ale przy tym działa delikatnie i stopniowo. Efekty po użyciu kwasu migdałowego powinny pojawić się już po tygodniu regularnego używania: skóra będzie dogłębnie oczyszczona, pozbędziemy się martwego naskórka, usuniemy zaskórniki , pory skóry zostaną zmniejszone,  koloryt zostanie wyrównany - zniwelowane zostaną przebarwienia, plamy po poparzeniach skórnych, trądziku, skóra będzie rozświetlona,  naskórek będzie grubszy, blizny będą mniej widoczne, skóra będzie nawilżona, ujędrniona i gładka, zmiany trądzikowe zostaną zniwelowane. Jakie są przeciwskazania do używania kwasu migdałowemu?  Swoim działaniem kwas migdałowy bardzo przypomina kwas glikolowy. Jednak w związku z tym, że jego cząsteczki są większe i wolniej przenika w skórę, jego działaniu towarzyszy znacznie mniejsze ryzyko wywołania podrażnień, dlatego można go polecić nawet osobom z cerą wrażliwą, jednak jak przy każdym kwasie trzeba zapoznać się z przeciwskazaniami. Pamiętajmy, że kwasu migdałowego nie możemy używać, gdy: jesteśmy w ciąży i w okresie karmienia, mamy alergię skórną mamy skaleczenia, rana i podrażnienia skóry, mamy zakażenie wirusowe lub...

kwas migdałowy na twarz
iStock
Pielęgnacja
Kwas migdałowy w domu – jak stosować i nie zrobić sobie krzywdy?
Kwas migdałowy ma działanie złuszczające, antybakteryjne oraz reguluje wydzielanie sebum. Świetnie się sprawdzi w przypadku cery tłustej i problematycznej. Jak stosować kwas migdałowy w domu? Poznajcie podstawowe zasady stosowania i przeciwwskazania.

Kwas migdałowy jest bezpieczny i mało inwazyjny, dlatego możemy stosować go również w domu. Nieprawidłowe używanie kwasów może doprowadzić jednak do podrażnienia, zaczerwienienia i pieczenia skóry. Istnieją bezwzględne przeciwwskazania do stosowania kwasu migdałowego, takie jak między innymi ciąża, opryszczka czy stany zapalne skóry. Regularne peelingi kwasem migdałowym sprawią, że skóra będzie dogłębnie oczyszczona, pozbędziemy się zaskórników, przebarwień i rozszerzonych porów. To świetne rozwiązanie w przypadku trądziku. Dodatkowym plusem jest fakt, iż ten kwas nie jest fotouczulający, dlatego możemy go stosować również latem! Kwas migdałowy w domu - jakie ma działanie? Kwas migdałowy zaliczany jest do grupy AHA, czyli kwasów alfa-hydroksykwasów . Są to związki naturalnie występujące w przyrodzie, które wykorzystuje się do wykonywania peelingów chemicznych. Ten rodzaj kwasu skierowany jest przede wszystkim do posiadaczek cery tłustej, mieszanej i problematycznej. Ten rodzaj kwasu ma przede wszystkim działanie złuszczające, antybakteryjne, a także regulujące pracę gruczołów łojowych. Regularne stosowanie kwasu migdałowego sprawi, że : skóra będzie dogłębnie oczyszczona, pozbędziemy się martwego naskórka, usuniemy zaskórniki , pory skóry zostaną zmniejszone,  koloryt zostanie wyrównany - zniwelowane zostaną przebarwienia, plamy po poparzeniach skórnych, trądziku, skóra będzie rozświetlona,  naskórek będzie grubszy, blizny będą mniej widoczne, skóra będzie nawilżona, ujędrniona i gładka, zmiany trądzikowe zostaną zniwelowane. Kwas migdałowy ma najsilniejsze działanie antybakteryjne ze wszystkich kwasów AHA. Dodatkowo działa delikatnie i stopniowo ze względu na fakt, iż posiada duże cząsteczki, które wolno wnikają w skórę. Dodatkowo nie ma on właściwości fotouczulających, dzięki czemu można stosować go również...

Kobieta nakładająca kwas migdałowy
CoffeeAndMilk
Pielęgnacja
Kwas migdałowy – działanie, efekty, kosmetyki
Kwas migdałowy to jedna z tych substancji, która zadba o kondycję niemal każdego rodzaju cery. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku cery problematycznej, trądzikowej, jak i dojrzałej, na której widoczne są oznaki starzenia się skóry. Sprawdźcie, czym jest kwas migdałowy, w jaki sposób go stosować i jakich efektów możecie się spodziewać.

Kwas migdałowy zaliczany jest – podobnie jak np. kwas glikolowy – do alfa-hydroksykwasów, czyli kwasów AHA. Pozyskiwany jest z gorzkich migdałów. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom znalazł zastosowanie w kosmetologii jako preparat stosowany do peelingów chemicznych. Znajdziecie go również w składzie kosmetyków przeznaczonych do nakładania w domu. W obu przypadkach wykazuje niezwykle korzystne oddziaływanie na skórę. Spis treści: Działanie kwasu migdałowego na twarz i trądzik Zabiegi z kwasem migdałowym – przebieg, efekty i przeciwwskazania Jak często stosować kwas migdałowy? Kwas migdałowy w domu – jakie kosmetyki wybrać? Krem i serum z kwasem migdałowym Tonik z kwasem migdałowym Peeling z kwasem migdałowym Działanie kwasu migdałowego na twarz i trądzik Za włączenie kwasu migdałowego do pielęgnacji szczególnie wdzięczna będzie cera trądzikowa, problematyczna, z nasilonym łojotokiem, zaskórnikami i zapalnymi krostkami. Kwas migdałowy ma silne właściwości antybakteryjne, najsilniejsze spośród wszystkich kwasów AHA. Reguluje również pracę gruczołów łojowych, a dzięki temu, że rozluźnia połączenia między korneocytami – złuszcza martwy naskórek. Zwęża rozszerzone pory i oczyszcza je. Wszystko to sprawia, że kwas migdałowy niweluje czynniki mające decydujący wpływ na powstawanie zmian trądzikowych. Im wyższe stężenie kwasu, tym silniejsze działanie złuszczające. Z powodzeniem więc kwas migdałowy stosowany jest również w przypadku przebarwień skóry. Zmniejsza widoczność blizn, również tych potrądzikowych. Wyrównuje koloryt skóry, a dzięki zdolności do pobudzania produkcji kwasu hialuronowego – podnosi poziom nawilżenia. Kwas migdałowy jest idealny także dla cery z pierwszymi oznakami fotostarzenia się skóry. Pobudza obecne w skórze fibroblasty do...

Nasze akcje
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
L`Oreal Paris, Glycolic Bright
Pielęgnacja
Wizażanki sprawdziły serię Glycolic Bright od L’Oréal Paris
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost