Vichy Neovadiol
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Chcę testować
Octenisept
Chcę testować
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
materiały PR
Pielęgnacja

Lipotransfer, czyli bezpieczne modelowanie sylwetki przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej

Chcecie skutecznie wyszczuplić swoje ciało i poprawić jego kształty? Sprawdźcie, jak to wygląda dzięki zastosowaniu lipotransferu.

Własna tkanka tłuszczowa jest najbezpieczniejszym materiałem do wypełniania defektów estetycznych ciała. Tkanka tłuszczowa pacjenta pobierana jest z okolic, w których znajduje się nadmiar tłuszczu i zostaje przeszczepiona w okolice, które chcemy poprawić. Podczas tego zabiegu możemy modelować ciało z jednej strony usuwając nadmiar tłuszczu, a z drugiej uzupełniając jego braki.

Wzięliśmy udział w Sephora Wonderland, czyli największym święcie kosmetycznym!

Na czym polega lipotransfer?

Zabieg polega na przeszczepieniu cząstek tkanki tłuszczowej zawierającej żywe komórki zwykle z bioder, brzucha, łydek, kolan lub bryczesów na nowe miejsce. Materiał po pobraniu jest odpowiednio przygotowywany i implantowany w ten obszar ciała, który chcemy poddać wolumetrii i rewitalizacji. Przeszczepiona tkanka zostaje w tym miejscu poddana ponownemu unaczynieniu, w związku z czym część komórek ulega w gojeniu się i tam pełni aktywne funkcje, a pozostałą część organizm traktuje jako naturalną odżywkę dla korygowanych fragmentów ciała.

lipotransfer

Zabieg nie wiąże się z ryzykiem powstania reakcji alergicznej, na którą narażone są osoby korzystające ze sztucznych wypełniaczy. Nasze własne tkanki, w odróżnieniu do syntetycznych, są idealnym wypełniaczem, dlatego ryzyko odrzucenia przeszczepu prawie nie istnieje – mówi dr Adam Gumkowski z AGklinik.

Lipotransfer przeprowadza się za pomocą cienkich kaniul, dzięki czemu miejsce wkłucia jest zazwyczaj zupełnie niewidoczne. Pobieranie komórek odbywa się za pomocą kaniul, dlatego też cały zabieg jest bardzo delikatny. Zabieg trwa około godziny, nie ma konieczności pozostawania w szpitalu. Rekonwalescencja po lipofillingu zajmuje kilka dni. Wówczas należy ograniczyć wysiłek fizyczny, ekspozycję na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur. Warto też zrezygnować na kilka dni z gorących kąpieli. Zwykle lekarz zaleca noszenie opatrunku uciskowego.

Jaki jest efekt lipofilingu?

Szczególne korzyści wynikające z przeszczepiania komórek tłuszczowych pacjenta osiągane są dzięki połączeniu efektów dwojakiego rodzaju – przemijających i trwałych. Efekt przemijający to rewitalizacja skóry i poprawa jej gładkości, a dzieje się to dzięki wchłonięciu przez ciało tej części przeszczepionej tkanki tłuszczowej, która nie ulega unaczynieniu. Efekt trwały związany jest właśnie z unaczynieniem w nowym miejscu przeszczepianych komórek, w związku z czym mogą one pełnić istotne dla modelowanych fragmentów ciała funkcje. Żaden z tych efektów zabiegu nie jest bez znaczenia – oba znakomicie wpływają na wygląd korygowanych obszarów ciała.

Zakres zastosowania lipofilingu

  • wypełnienie niedoborów tkanek miękkich np. na twarzy
  • powiększenie ust
  • wypełnienie bruzd fałd nosowo-wargowych i zmarszczek na twarzy
  • powiększenie lub ujędrnienie piersi
  • wypełnianie zaników tkanek na dłoniach
  • korekcja asymetrii
  • wypełnienie ubytków pourazowych lub pooperacyjnych
  • powiększenie pośladków
  • pogrubienie łydek – szczególnie przy końsko- szpotawej stopie, gdy występuje zanik mięśni

lipotransfer efekty

 

Ile kosztuje lipotransfer?

Cena lipofillingu kształtuje się w zależności od miejsca, w którym wykonuje się zabieg i liczby wypełnianych miejsc. Powiększanie własnym tłuszczem piersi to koszt ok. 14.700 zł, a korekcja cieni pod oczami ok 4.300 zł.

Tekst powstał we współpracy z AGKLINIK- KLINIKĄ SZTUK PIĘKNYCH, miejscem szczególnym, stworzonym z wielkiego zamiłowania dr Adama Gumkowskiego do wykonywanego zawodu. AGklinik to niezwykłe połączenie pasji i 27 lat doświadczenia w chirurgii kosmetycznej. Ta klinika to nowoczesny, w pełni profesjonalny i komfortowy kompleks medyczny na światowym poziomie, mieszczący się w samym sercu Warszawy, w jednym z najpiękniejszych zakątków Mokotowa.

Kazimierzowska 43, Warszawa

tel. 510 080 055

https://agklinik.com/

Fotolia
Pielęgnacja
Modelowanie sylwetki - jesień to idealny czas, by zdążyć przed Sylwestrem
Noc sylwestrowa, magiczna noc, zabawa na której każda z nas chce czuć się wyjątkowo, olśniewać swoją urodą. Piękne stroje, fryzura, dopracowany makijaż, skrupulatnie zorganizowane specjalnie na ten wyjątkowy czas. Jednak często w ostatniej chwili dostrzegamy mankamenty swojej sylwetki, utratę jędrności skóry i irytujące fałdki tkanki tłuszczowej. Jesień to odpowiedni czas by zadbać o idealną formę swojego ciała.

Pożegnaj nadmiar tkanki tłuszczowej Idealnym narzędziem ku temu jest zabieg Coolsculpting firmy Zeltiq czyli kriolipoliza. Większość z nas dostrzega niedoskonałości swojego ciała, ma problematyczne miejsca, które mimo ćwiczeń nie dają się zredukować. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud czy podbródka w nieinwazyjny i bezbolesny sposób można usunąć. Coolsculpting firmy Zeltiq to całkowicie nieinwazyjny zabieg wykorzystujący zjawisko kriolipolizy czyli uszkadzania tkanki tłuszczowej pod wpływem niskich temperatur. Aby zabezpieczyć skórę przed odmrożeniem, a jednocześnie skutecznie likwidować tkankę tłuszczową, Zeltiq wyposażony jest w specjalne sensory.  Aplikator próżniowy zasysa tkankę do zagłębienia i delikatnie przytrzymuje ją między dwoma panelami chłodzącymi. Urządzenie wyposażone jest w czujniki monitorujące stopień mrożenia tkanki tłuszczowej, tak by temperatura równomiernie była utrzymana w całym fałdzie. Najlepsze efekty zabiegu CoolSculpting firmy Zeltiq obserwuje się  u osób szczupłych z problematycznymi obszarami nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu potwierdzono badaniami klinicznymi. Zaobserwowano redukcję grubości tkanki tłuszczowej średnio o 22,4%, bez towarzyszących długotrwałych powikłań. Większość działań niepożądanych takich jak rumień, zasinienia oraz osłabienie czucia w okolicy przyłożenia próżniowego aplikatora, ustępuje po około tygodniu od zabiegu. Wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej następuje w przeciągu 2-4 miesięcy. Zabieg jest jednorazowy, jednak pacjenci którzy chcieliby pogłębić efekt zabiegu mogą go powtórzyć nie wcześniej niż po kolejnych trzech miesiącach. Aby efekty zabiegów były trwałe niezbędne jest włączenie zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Zadbaj o jędrność Nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej sprawia, że...

Pielęgnacja
Liposukcja brzucha HD - na czym polega zabieg?
Liposukcja Vaser Lipo HD nie uszkadza naczyń krwionośnych ani nerwów. Dzięki temu ryzyko wystąpienia komplikacji jest naprawdę minimalne, a powrót do codziennego życia dużo szybszy niż w przypadku innych metod. Warto więc o niej pomyśleć, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i nie możesz pozwolić sobie na zbyt długie „wakacje” po zabiegu.

Liposukcja brzucha to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, płaski brzuch uważany jest za oznakę zdrowia i młodości. Kojarzy się z atrakcyjnością, ale także - siłą, sprawnością fizyczną. Niestety, niektóre osoby nie są w stanie osiągnąć satysfakcjonujących efektów jedynie za pomocą diety i ćwiczeń. Istnieje jednak możliwość uzyskania ich za sprawą nowoczesnych metod liposukcji brzucha. Odkładanie się tłuszczu na brzuchu - przyczyny Nawet osoby zdrowe i sprawne fizycznie mogą mieć skłonność do odkładania się tłuszczu na brzuchu. Jest to tzw. tycie typu męskiego , dotyczy jednak także części kobiet, zwłaszcza po menopauzie. Stres, siedzący tryb życia, nieregularna dieta, zespół Hashimoto, niedoczynność tarczycy - to wszystko może mieć wpływ na finalny kształt sylwetki. Dużą rolę gra także genetyka, skłonność do tycia na brzuchu dziedziczy się bowiem po rodzicach. Jednocześnie, tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicach brzucha opornie poddaje się działaniom ćwiczeń. Eksperci zalecają wtedy wykonywanie ćwiczeń mających wzmocnić właśnie tę partię ciała oraz dietę redukcyjną. Gdy jednak jesteśmy zadowoleni z własnej wagi, a naszym kompleksem jest jedynie brzuch i klatka piersiowa, dieta tego rodzaju może nie być najlepszym możliwym rozwiązaniem. Jako alternatywę, warto rozważyć wtedy poddanie się zabiegowi liposukcji Vaser-lipo lub jej wariantowi HD - nowoczesnej metodzie odsysania tłuszczu z brzucha . Liposukcja HD - kto może poddać się zabiegowi? Na początek warto wyjaśnić, czym właściwie jest liposukcja brzucha HD (ang. high-definition). To nowoczesna metoda rzeźbienia ciała, stosowana w celu  podkreślenia naturalnej muskulatury brzucha lub klatki piersiowej . Aby uzyskać zadowalający efekt, stosuje się liposukcję ultradźwiękową (vaser) oraz infradźwiękową...

liposukcja
Juanmonino/iStock
Pielęgnacja
Liposukcja - co to za zabieg, jakie daje efekty i ile kosztuje?
Liposukcja to jeden z najskuteczniejszych sposobów na miejscowe pozbycie się tłuszczu z brzucha, ud, podbródka lub innej wybranej części ciała. Zabieg daje rewelacyjny rezultat już po pierwszym zabiegu, jednak jest dość kosztowny – zapłacimy za nieco od 2 do nawet 16 tysięcy złotych.

Zabieg liposukcji możemy nam usunąć od kilkuset ml do kilku litrów tłuszczu w zależności od wyboru metody i zawartości tkanki tłuszczowej. Najbardziej inwazyjnym rodzajem liposukcji jest klasyczna metoda chirurgiczna, która jest również najskuteczniejsza. Inne metody to liposukcja kawitacyjna, inaczej ultradźwiękowa oraz laserowa. Co to jest liposukcja? Liposukcja chirurgiczna Liposukcja kawitacyjna /ultradźwiękowa Liposukcja laserowa Liposukcja - efekty przed i po Liposukcja brzucha Liposukcja podbródka Liposukcja ud i łydek Ile kosztuje liposukcja? Ile kosztuje liposukcja brzucha? Liposukcja laserowa - cena Co to jest liposukcja? Liposukcja to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu w wybranej częściej ciała. Tłuszcz oddzielany jest od tkanek, a następnie usuwany z organizmu. W zależności od metody możemy usunąć od kilkuset ml tłuszczu do nawet kilku litrów. Liposukcja chirurgiczna Liposukcja to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym. Podczas zabiegu tłuszcz usuwany jest za pomocą plastikowej rurki, która go zasysa. To najbardziej inwazyjny rodzaj liposukcji, który jednocześnie jest bardzo skuteczny. Podczas jednego zabiegu usuwa się zazwyczaj aż 3-4 l tłuszczu. Zobacz także:  Deynn zrobiła sobie liposukcję? "Dolnej oponki już nie ma"  Liposukcja kawitacyjna/ultradźwiękowa W trakcie zabiegu  liposukcji kawitacyjnej  wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które odseparowują tłuszcz od reszty tkanki. Dodatkowo jest to głęboki i intensywny masaż, który poprawia ukrwienie skóry, przepływ limfy oraz przemianę materii. W czasie jednego zabiegu usuwa się do 0,5 l tkanki...

materiały PR
Pielęgnacja
Co zrobić, gdy dieta i ćwiczenia nie działają?
Zgodnie z obowiązującymi trendami, atrakcyjny wygląd jest równoznaczny ze szczupłą, wysportowaną i proporcjonalną sylwetką. Dlatego ćwiczymy, zmieniamy dietę, kupujemy zdrową żywność, ograniczamy używki. Co jednak zrobić, gdy to wszystko nie przynosi efektu?

Osiągnięcie szczupłej i atrakcyjnej sylwetki wymaga żelaznej konsekwencji i regularności, a niestety niewiele z nas może sobie pozwolić na regularne treningi i ścisłą dietę, równocześnie pracując zawodowo, wychowując dzieci i prowadząc dom. Nawet jeśli już uda nam się wygospodarować czas na wizyty na siłowni i wizyty u dietetyka, to niestety często też zdarza się, że nasze wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Trudnością z reguły jest pozbycie się tkanki tłuszczowej z problematycznych okolic (brzucha, ud, kolan, nierzadko także pleców i bioder). Nawet dobrze dobrana dieta i indywidualnie opracowane ćwiczenia czasami nie są w stanie idealnie wymodelować ciała. Trzeba też pamiętać, że żadna dieta trwale nie usunie komórek tłuszczowych. Czy w takim wypadku nie mamy szans na zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych i uzyskanie na zawsze wymarzonej sylwetki? Zabieg CoolSculpting, czyli jak bezboleśnie uzyskać wymarzoną sylwetkę Jednym z rozwiązań jest  pewnością wprowadzony w latach 70. ubiegłego wieku zabieg liposukcji. Jest to jednak dość poważna operacja, obciążona ryzykiem powikłań, a także wiążąca się z dużym bólem po samym zabiegu, co zdecydowanie może zniechęcić wiele z was. Rozwój medycyny estetycznej pozwolił jednak opracować nieinwazyjną alternatywę dla odsysania tłuszczu – zabieg CoolSculpting firmy Zeltiq. Jakie są  największe zalety CoolSculpting? CoolSculpting zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych w obrębie leczonych obszarów. Efekty zabiegu są bardzo dobre, gdyż komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte z organizmu. Niezależnie od tego jak zmienia się nasza waga, fałdy tłuszczowe z trudnych miejsc znikają, a ciało staje się bardziej smukłe i wymodelowane. Procedura sprawdza się w tzw. trudnych okolicach. Najczęstsze obszary poddawane zabiegowi to: brzuch, boki, wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia ud,...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost