klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Pielęgnacja

Lipotransfer, czyli bezpieczne modelowanie sylwetki przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej

Chcecie skutecznie wyszczuplić swoje ciało i poprawić jego kształty? Sprawdźcie, jak to wygląda dzięki zastosowaniu lipotransferu.
sierpień 27, 2019

Własna tkanka tłuszczowa jest najbezpieczniejszym materiałem do wypełniania defektów estetycznych ciała. Tkanka tłuszczowa pacjenta pobierana jest z okolic, w których znajduje się nadmiar tłuszczu i zostaje przeszczepiona w okolice, które chcemy poprawić. Podczas tego zabiegu możemy modelować ciało z jednej strony usuwając nadmiar tłuszczu, a z drugiej uzupełniając jego braki.

„Hotel Paradise” – Marietta była blondynką, Ata wycięła część policzków… Zobaczcie największe metamorfozy rajskiego hotelu

Na czym polega lipotransfer?

Zabieg polega na przeszczepieniu cząstek tkanki tłuszczowej zawierającej żywe komórki zwykle z bioder, brzucha, łydek, kolan lub bryczesów na nowe miejsce. Materiał po pobraniu jest odpowiednio przygotowywany i implantowany w ten obszar ciała, który chcemy poddać wolumetrii i rewitalizacji. Przeszczepiona tkanka zostaje w tym miejscu poddana ponownemu unaczynieniu, w związku z czym część komórek ulega w gojeniu się i tam pełni aktywne funkcje, a pozostałą część organizm traktuje jako naturalną odżywkę dla korygowanych fragmentów ciała.

lipotransfer

Zabieg nie wiąże się z ryzykiem powstania reakcji alergicznej, na którą narażone są osoby korzystające ze sztucznych wypełniaczy. Nasze własne tkanki, w odróżnieniu do syntetycznych, są idealnym wypełniaczem, dlatego ryzyko odrzucenia przeszczepu prawie nie istnieje – mówi dr Adam Gumkowski z AGklinik.

Lipotransfer przeprowadza się za pomocą cienkich kaniul, dzięki czemu miejsce wkłucia jest zazwyczaj zupełnie niewidoczne. Pobieranie komórek odbywa się za pomocą kaniul, dlatego też cały zabieg jest bardzo delikatny. Zabieg trwa około godziny, nie ma konieczności pozostawania w szpitalu. Rekonwalescencja po lipofillingu zajmuje kilka dni. Wówczas należy ograniczyć wysiłek fizyczny, ekspozycję na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur. Warto też zrezygnować na kilka dni z gorących kąpieli. Zwykle lekarz zaleca noszenie opatrunku uciskowego.

Jaki jest efekt lipofilingu?

Szczególne korzyści wynikające z przeszczepiania komórek tłuszczowych pacjenta osiągane są dzięki połączeniu efektów dwojakiego rodzaju – przemijających i trwałych. Efekt przemijający to rewitalizacja skóry i poprawa jej gładkości, a dzieje się to dzięki wchłonięciu przez ciało tej części przeszczepionej tkanki tłuszczowej, która nie ulega unaczynieniu. Efekt trwały związany jest właśnie z unaczynieniem w nowym miejscu przeszczepianych komórek, w związku z czym mogą one pełnić istotne dla modelowanych fragmentów ciała funkcje. Żaden z tych efektów zabiegu nie jest bez znaczenia – oba znakomicie wpływają na wygląd korygowanych obszarów ciała.

Zakres zastosowania lipofilingu

  • wypełnienie niedoborów tkanek miękkich np. na twarzy
  • powiększenie ust
  • wypełnienie bruzd fałd nosowo-wargowych i zmarszczek na twarzy
  • powiększenie lub ujędrnienie piersi
  • wypełnianie zaników tkanek na dłoniach
  • korekcja asymetrii
  • wypełnienie ubytków pourazowych lub pooperacyjnych
  • powiększenie pośladków
  • pogrubienie łydek – szczególnie przy końsko- szpotawej stopie, gdy występuje zanik mięśni
lipotransfer efekty

 

Ile kosztuje lipotransfer?

Cena lipofillingu kształtuje się w zależności od miejsca, w którym wykonuje się zabieg i liczby wypełnianych miejsc. Powiększanie własnym tłuszczem piersi to koszt ok. 14.700 zł, a korekcja cieni pod oczami ok 4.300 zł.

Tekst powstał we współpracy z AGKLINIK- KLINIKĄ SZTUK PIĘKNYCH, miejscem szczególnym, stworzonym z wielkiego zamiłowania dr Adama Gumkowskiego do wykonywanego zawodu. AGklinik to niezwykłe połączenie pasji i 27 lat doświadczenia w chirurgii kosmetycznej. Ta klinika to nowoczesny, w pełni profesjonalny i komfortowy kompleks medyczny na światowym poziomie, mieszczący się w samym sercu Warszawy, w jednym z najpiękniejszych zakątków Mokotowa.

Kazimierzowska 43, Warszawa

tel. 510 080 055

https://agklinik.com/

Komentarze
Fotolia
Pielęgnacja Modelowanie sylwetki - jesień to idealny czas, by zdążyć przed Sylwestrem
Noc sylwestrowa, magiczna noc, zabawa na której każda z nas chce czuć się wyjątkowo, olśniewać swoją urodą. Piękne stroje, fryzura, dopracowany makijaż, skrupulatnie zorganizowane specjalnie na ten wyjątkowy czas. Jednak często w ostatniej chwili dostrzegamy mankamenty swojej sylwetki, utratę jędrności skóry i irytujące fałdki tkanki tłuszczowej. Jesień to odpowiedni czas by zadbać o idealną formę swojego ciała.
Materiał partnera
październik 11, 2016

Pożegnaj nadmiar tkanki tłuszczowej Idealnym narzędziem ku temu jest zabieg Coolsculpting firmy Zeltiq czyli kriolipoliza. Większość z nas dostrzega niedoskonałości swojego ciała, ma problematyczne miejsca, które mimo ćwiczeń nie dają się zredukować. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud czy podbródka w nieinwazyjny i bezbolesny sposób można usunąć. Coolsculpting firmy Zeltiq to całkowicie nieinwazyjny zabieg wykorzystujący zjawisko kriolipolizy czyli uszkadzania tkanki tłuszczowej pod wpływem niskich temperatur. Aby zabezpieczyć skórę przed odmrożeniem, a jednocześnie skutecznie likwidować tkankę tłuszczową, Zeltiq wyposażony jest w specjalne sensory.  Aplikator próżniowy zasysa tkankę do zagłębienia i delikatnie przytrzymuje ją między dwoma panelami chłodzącymi. Urządzenie wyposażone jest w czujniki monitorujące stopień mrożenia tkanki tłuszczowej, tak by temperatura równomiernie była utrzymana w całym fałdzie. Najlepsze efekty zabiegu CoolSculpting firmy Zeltiq obserwuje się  u osób szczupłych z problematycznymi obszarami nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu potwierdzono badaniami klinicznymi. Zaobserwowano redukcję grubości tkanki tłuszczowej średnio o 22,4%, bez towarzyszących długotrwałych powikłań. Większość działań niepożądanych takich jak rumień, zasinienia oraz osłabienie czucia w okolicy przyłożenia próżniowego aplikatora, ustępuje po około tygodniu od zabiegu. Wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej następuje w przeciągu 2-4 miesięcy. Zabieg jest jednorazowy, jednak pacjenci którzy chcieliby pogłębić efekt zabiegu mogą go powtórzyć nie wcześniej niż po kolejnych trzech miesiącach. Aby efekty zabiegów były trwałe niezbędne jest włączenie zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Zadbaj o jędrność Nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej sprawia, że...

Przeczytaj
Pielęgnacja Liposukcja brzucha HD - na czym polega zabieg?
Liposukcja Vaser Lipo HD nie uszkadza naczyń krwionośnych ani nerwów. Dzięki temu ryzyko wystąpienia komplikacji jest naprawdę minimalne, a powrót do codziennego życia dużo szybszy niż w przypadku innych metod. Warto więc o niej pomyśleć, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i nie możesz pozwolić sobie na zbyt długie „wakacje” po zabiegu.
Materiał partnera
maj 06, 2019

Liposukcja brzucha to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, płaski brzuch uważany jest za oznakę zdrowia i młodości. Kojarzy się z atrakcyjnością, ale także - siłą, sprawnością fizyczną. Niestety, niektóre osoby nie są w stanie osiągnąć satysfakcjonujących efektów jedynie za pomocą diety i ćwiczeń. Istnieje jednak możliwość uzyskania ich za sprawą nowoczesnych metod liposukcji brzucha. Odkładanie się tłuszczu na brzuchu - przyczyny Nawet osoby zdrowe i sprawne fizycznie mogą mieć skłonność do odkładania się tłuszczu na brzuchu. Jest to tzw. tycie typu męskiego , dotyczy jednak także części kobiet, zwłaszcza po menopauzie. Stres, siedzący tryb życia, nieregularna dieta, zespół Hashimoto, niedoczynność tarczycy - to wszystko może mieć wpływ na finalny kształt sylwetki. Dużą rolę gra także genetyka, skłonność do tycia na brzuchu dziedziczy się bowiem po rodzicach. Jednocześnie, tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicach brzucha opornie poddaje się działaniom ćwiczeń. Eksperci zalecają wtedy wykonywanie ćwiczeń mających wzmocnić właśnie tę partię ciała oraz dietę redukcyjną. Gdy jednak jesteśmy zadowoleni z własnej wagi, a naszym kompleksem jest jedynie brzuch i klatka piersiowa, dieta tego rodzaju może nie być najlepszym możliwym rozwiązaniem. Jako alternatywę, warto rozważyć wtedy poddanie się zabiegowi liposukcji Vaser-lipo lub jej wariantowi HD - nowoczesnej metodzie odsysania tłuszczu z brzucha . Liposukcja HD - kto może poddać się zabiegowi? Na początek warto wyjaśnić, czym właściwie jest liposukcja brzucha HD (ang. high-definition). To nowoczesna metoda rzeźbienia ciała, stosowana w celu  podkreślenia naturalnej muskulatury brzucha lub klatki piersiowej . Aby uzyskać zadowalający efekt, stosuje się liposukcję ultradźwiękową (vaser) oraz infradźwiękową...

Przeczytaj
liposukcja kawitacyjna
iStock
Pielęgnacja Liposukcja kawitacyjna (ultradźwiękowa) – opis zabiegu, efekty, cena
Liposukcja kawitacyjna to bezbolesny i niezwykle skuteczny zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się tłuszczu bez diety i ćwiczeń. Wystarczy kilka zabiegów, aby pozbyć się nadprogramowych centymetrów.
Aneta Zygmuntowicz
grudzień 05, 2019

Liposukcja kawitacyjna, inaczej ultradźwiękowa to bezbolesny i nieinwazyjny sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po serii zabiegów efektem jest nie tylko zgubienie dodatkowych centymetrów, ale także ujędrnienie skóry czy pozbycie się cellulitu. Sprawdź, jak wygląda zabieg liposukcji kawitacyjnej , ile kosztuje i poznaj przeciwwskazania do zabiegu. Liposukcja kawitacyjna - na czym polega zabieg? Liposukcja kawitacyjna to zabieg wykonywany przy pomocy fal ultradźwiękowych. Fale rozrywają błony komórkowe tkanek tłuszczowych. Jest to zabieg nieinwazyjny w przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji. W trakcie liposukcji kawitacyjnej na ciało aplikowane są preparaty odżywcze i nawilżające , które docierają w głębokie warstwy skóry. Może być wykonywana na wszystkie części ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej, czyli na: pośladkach, nogach, kolanach, udach, kostkach, rękach, odcinku lędźwiowo-krzyżowym pleców. Liposukcja kawitacyjna - opis zabiegu liposukcji ultradźwiękowej Pierwszy etap liposukcji ultradźwiękowej polega na rozgrzaniu tkanki za pomocą promieniowania podczerwonego. Tkanka tłuszczowa zostaje upłynniona, dzięki czemu łatwiejsze jest rozerwanie tkanek tłuszczowych w drugiej części zabiegu. Następnie ciało poddane jest działaniu fal ultradźwiękowych, które jak wcześniej wspominaliśmy, zostają rozerwane. Rozbite tkanki tłuszczowe uwalniają tłuszcze i trójglicerydy, które następnie są transportowane przez układ limfatyczny do wątroby. Tam następuje metabolizacja tłuszczu, dokładnie jak w przypadku tego dostarczanego z pokarmu.   Zabieg liposukcji wykonywany na całe ciało trwa od 80 do 100 minut, na wybraną partię ciała czas waha się od 20 do 30 minut. Przeczytaj również: Najlepsze kosmetyki na cellulit. Liposukcja kawitacyjna - efekty Efekt liposukcji kawitacyjnej jest najlepiej widoczny przy regularnym stosowaniu....

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Co zrobić, gdy dieta i ćwiczenia nie działają?
Zgodnie z obowiązującymi trendami, atrakcyjny wygląd jest równoznaczny ze szczupłą, wysportowaną i proporcjonalną sylwetką. Dlatego ćwiczymy, zmieniamy dietę, kupujemy zdrową żywność, ograniczamy używki. Co jednak zrobić, gdy to wszystko nie przynosi efektu?
Materiał partnera
listopad 24, 2015

Osiągnięcie szczupłej i atrakcyjnej sylwetki wymaga żelaznej konsekwencji i regularności, a niestety niewiele z nas może sobie pozwolić na regularne treningi i ścisłą dietę, równocześnie pracując zawodowo, wychowując dzieci i prowadząc dom. Nawet jeśli już uda nam się wygospodarować czas na wizyty na siłowni i wizyty u dietetyka, to niestety często też zdarza się, że nasze wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Trudnością z reguły jest pozbycie się tkanki tłuszczowej z problematycznych okolic (brzucha, ud, kolan, nierzadko także pleców i bioder). Nawet dobrze dobrana dieta i indywidualnie opracowane ćwiczenia czasami nie są w stanie idealnie wymodelować ciała. Trzeba też pamiętać, że żadna dieta trwale nie usunie komórek tłuszczowych. Czy w takim wypadku nie mamy szans na zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych i uzyskanie na zawsze wymarzonej sylwetki? Zabieg CoolSculpting, czyli jak bezboleśnie uzyskać wymarzoną sylwetkę Jednym z rozwiązań jest  pewnością wprowadzony w latach 70. ubiegłego wieku zabieg liposukcji. Jest to jednak dość poważna operacja, obciążona ryzykiem powikłań, a także wiążąca się z dużym bólem po samym zabiegu, co zdecydowanie może zniechęcić wiele z was. Rozwój medycyny estetycznej pozwolił jednak opracować nieinwazyjną alternatywę dla odsysania tłuszczu – zabieg CoolSculpting firmy Zeltiq. Jakie są  największe zalety CoolSculpting? CoolSculpting zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych w obrębie leczonych obszarów. Efekty zabiegu są bardzo dobre, gdyż komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte z organizmu. Niezależnie od tego jak zmienia się nasza waga, fałdy tłuszczowe z trudnych miejsc znikają, a ciało staje się bardziej smukłe i wymodelowane. Procedura sprawdza się w tzw. trudnych okolicach. Najczęstsze obszary poddawane zabiegowi to: brzuch, boki, wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia ud,...

Przeczytaj