klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Pielęgnacja

Mała tubka, wielka sprawa - dekady innowacyjnych badań nad pastą do zębów

Mycie zębów to rutynowa czynność, powtarzana każdego ranka i po ostatnim posiłku. To, co jest dla nas niemal niezauważalnym elementem codzienności, dla innych stanowi nieustające wyzwanie, aby uczynić tę czynność jak najbardziej efektywną. Mowa o naukowcach z Instytutu Blend-a-med, którym od roku 1951 przyświeca idea opracowywania najlepszych rozwiązań i nowoczesnych technologii w celu jak najlepszej ochrony zębów.
Materiał partnera
listopad 13, 2017

Procter & Gamble jest globalną firmą produkującą pasty do zębów, a jej pionierska działalność doprowadziła w 1955 r. do powstania prawdziwie innowacyjnego produktu.

Pionier innowacji – rok 1955 i pasta z fluorem

Działalność naukowców P&G z Uniwersytetem w Indianie doprowadziła do powstania pierwszej pasty do zębów z fluorem, której działanie zostało potwierdzone klinicznie. Zawarty w paście fluor chronił przed próchnicą – w przeszłości drugą najczęściej spotykaną chorobą. W 1976 roku Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne (American Chemical Society) uznało pastę z fluorem za jedno ze stu największych wynalazków minionego stulecia.

Gryź na zdrowie

W latach 60. ubiegłego wieku po raz pierwszy w komunikacji marki pojawił się wizerunek nadgryzionego zielonego jabłka. Od tamtej pory stało się ono międzynarodowym symbolem zdrowych zębów i dziąseł oraz znakiem rozpoznawczym Blend-a-med. Jabłko i pokazujące je reklamy zwracały uwagę na poważny i dotąd częściowo ignorowany problem zapalenia przyzębia.

Walka z kamieniem nazębnym

Zespół Procter & Gamble nie zaniedbał prac badawczych także w kolejnej dekadzie. W latach 70. opracowano Fluoristat – udoskonalony system uwalniania fluoru. Umożliwił on powstanie w latach 80. kolejnego innowacyjnego produktu P&G – pierwszej pasty usuwającej kamień nazębny. Za to osiągnięcie w 1995 roku rząd USA przyznał firmie P&G nagrodę National Medal of Technology.

Początek lat 90. – produkty wybielające

Po wielu latach badań, w latach 90. marka uzupełniła swoje sprawdzone rozwiązania w zakresie pielęgnacji zębów o produkty wybielające. Połączenie aspektów zdrowia i urody zapoczątkowało nową ścieżkę rozwoju stomatologii. Stały rozwój na przestrzeni lat pozwolił na opracowanie wyjątkowego duetu wybielającego – pasty do zębów i akceleratora, dzięki którym uśmiech staje się bielszy już po 3 dniach stosowania.

Rozwiązanie na miarę XXI wieku

15 lat badań, 70 prac naukowych i testów klinicznych, ponad 100 naukowców i wiele opatentowanych rozwiązań przyniosło przełom w postaci stworzonej w laboratoriach P&G formuły Stannous Complex – największej innowacji od czasów fluoru. Dzięki temu odkryciu Blend-a-med opracował najbardziej zaawansowaną technologicznie pastę do zębów, która skutecznie zwalcza choroby dziąseł i nadwrażliwość zębów.

Dziś: Wzmacniaj zęby z każdym dniem

Obecnie Blend-a-med prezentuje się jako marka dbająca zarówno o tradycje, jak i innowacje. Opakowania Blend-a-med mają teraz nowy, biały kolor, który symbolizuje eksperckie i naukowe dziedzictwo marki i jest wyrazem jej profesjonalizmu. Jednocześnie marka oferuje dziś przełomowe technologie, takie jak Stabilizowany Związek Cyny i Fluoru – najnowszy przejaw jej innowacyjności. Formuła ta nie tylko czyści i wybiela zęby w najlepszy możliwy sposób, ale także wzmacnia je i zapewnia najlepszą ochronę. Dzięki formule Blend-a-med powstała nowoczesna pasta, która sprosta najróżniejszym potrzebom i sprawia, że mycie zębów to przyjemność.

Wiedza i zasoby

Procter & Gamble - właściciel marki Blend-a-med, od początku jej istnienia wyznacza trendy i kierunki rozwoju nad produktami do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Dzięki personelowi naukowemu oraz centrom naukowo - badawczym P&G jak również współpracy dentystów, od lat trwa owocna praca nad unikalnymi formułami past do zębów. Jednym z największych i najnowszym osiągnięciem zespołów badawczych Instytutu było opracowanie formuły Stabilizowanego Związku Cyny i Fluoru, która obecnie występuje w paście Blend-a-med Complete Protect Expert. Wielokierunkowa skuteczność tej zaawansowanej formuły została potwierdzona zarówno w testach laboratoryjnych jak i badaniach klinicznych. Pasta Blend-a-med Complete Protect Expert posiada także rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej ­– mówi dr Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Blend-a-med Oral-B.

materiał sponsorowany

materiały PR
Pielęgnacja Odkryj siłę uśmiechu i wygraj wymarzone wakacje!
Latem każda kobieta chce czuć się i wyglądać idealnie. Zgrabna sylwetka, gładka skóra, lśniące włosy – o czym jeszcze powinnaś pamiętać, aby osiągnąć upragniony cel? Jednym z najważniejszych elementów wakacyjnego look’u jest bez wątpienia śnieżnobiały uśmiech, który teraz może zagościć na twojej twarzy w zaledwie 3 dni! Wszystko za sprawą systemu Blend-a-med 3D White Luxe Perfection – pasty do zębów i akceleratora przyspieszającego proces wybielania. Efekt uzyskany dzięki temu duetowi doda ci pewności siebie oraz ułatwi nawiązywanie nowych, wakacyjnych znajomości.
Materiał partnera
czerwiec 06, 2017

Efekt działania produktów Blend-a-med 3D White Luxe Perfection jest nie tylko skuteczny, ale i błyskawiczny – redukcję do 100% przebarwień zewnętrznych osiągniemy w zaledwie 3 dni!  3D White Luxe Perfection to pasta z zaawansowaną technologią wybielającą, która dodatkowo zabezpiecza powierzchnię zębów przed powstawaniem nowych przebarwień. Aby wzmocnić i przyspieszyć działanie pasty, marka Blend-a-med stworzyła 3D White Luxe Whitening Accelerator , który usuwa przebarwienia powierzchniowe oraz  tworzy długotrwałą warstwę ochronną, aktywną nawet po szczotkowaniu. Piękny, biały uśmiech możemy uzyskać pozbywając się przebarwień. Jest to możliwe dzięki stosowaniu do codziennej higieny jamy ustnej odpowiednich past do zębów, które nie tylko przywracają ich biel, ale także zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień. Często zastanawiamy się jednak nad bezpieczeństwem  procesu wybielania. Zawarte w duecie produktów Blend-a-med 3D White Luxe (paście i akceleratorze – produkcie przyspieszającym wybielanie) związki zwane polifosforanami, choć są wyczuwalne jako granulki, nie działają ściernie na szkliwo, nie wywołują nadwrażliwości zębiny ani żadnych innych niepożądanych efektów ubocznych. System wybielający jest więc bezpieczny, a jego działanie potwierdzone jest w badaniach klinicznych. - wyjaśnia prof. Ewa Iwanicka- Grzegorek – adiunkt Katedry Stomatologii Zachowawczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Siła uśmiechu – wyniki sondy ulicznej Marka Blend-a-med postanowiła sprawdzić rolę uśmiechu w budowaniu relacji międzyludzkich. W tym celu przeprowadziła sondę uliczną, która polegała na zaprezentowaniu badanym dwóch zdjęć tej samej osoby – na jednym z nich można było zobaczyć uśmiechniętą dziewczynę, na drugim – dziewczynę bez uśmiechu na twarzy. Zapytani o to, jakie cechy charakteryzują uśmiechniętą osobę, respondenci...

Przeczytaj
pasta do zębów
123rf
Pielęgnacja Dobierz pastę do zębów!
Wybielająca, przeciw próchnicy, kompleksowo chroniąca czy może na krwawiące dziąsła? Sprawdź jak dobrać pastę do zębów i jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej.
Magdalena Borucińska
październik 10, 2014

Jak dobrać pastę do zębów? Zacznij od rozpoznania potrzeb. Codziennie obserwuj swoje uzębienie i jamę ustną zwracając szczególną uwagę m.in. na wrażliwość, krwawienie z dziąseł, nierównomierny lub ciemny koloryt oraz ubytki. Następnie skonsultuj swoje obserwacje z lekarzem dentystą. W zależności od rozpoznanych objawów, lekarz dentysta dobierze pastę dopasowaną do potrzeb twoich zębów. Jeśli dobierasz pastę samodzielnie, skorzystaj z ogólnodostępnych materiałów informacyjnych zamieszczanych na stronach producentów kosmetyków do higieny jamy ustnej. Znajdziesz tam niezbędne informacje o ich głównych składnikach oraz zaleceniach dotyczących stosowania past. Wybierając pastę do zębów w sklepie, zwróć szczególną uwagę na informacje zawarte na opakowaniu oraz podział na półce. Producenci umieszczają na opakowaniach czytelne wskazówki dotyczące przeznaczenia pasty. - Zapobieganie chorobom jamy ustnej jest metodą tańszą i znacznie przyjemniejszą niż leczenie. Aby nie mieć kłopotów z utrzymaniem zdrowia oraz pięknego uśmiechu, należy zacząć od doboru pasty dopasowanej do potrzeb Twoich zębów – tłumaczy lekarz stomatolog Paweł Zaborowski, Konsultant Medyczny GSK. W sklepie znajdziesz mnóstwo past do zębów w różnych smakach - przede wszystkim ziołowym, miętowym oraz intensywnie miętowym dla lepszego odświeżenia i świeżego oddechu. Dobierz pastę do swoich potrzeb: wybielającą na przebarwienia i osady z kawy, herbaty i wina, specjalistyczną na krwawiące dziąsła lub do wrażliwych zębów. Jeśli nie masz większych problemów dobrym wyborem będzie pasta z fluorem kompleksowo chroniąca przed próchnicą, kamieniem, przebarwieniami, bakteriami i nieświeżym oddechem. Pasty do zębów: 1) Pasta do zębów przeciw próchnicy Elmex, 11,99zł;  2) Pasta High Definition White Aquafresh, 8,50zł;  3) Pasta Glowing White Signal Expert Protection,...

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Krwawią ci dziąsła? Być może masz...
Czy wiesz z jakimi niebezpiecznymi konsekwencjami dla zdrowia wiąże się zapominanie o myciu zębów lub robienie tego niedokładnie? Będziesz zszokowana!
Materiał partnera
lipiec 30, 2018

  Zdrowe zęby, długie życie Piękny, biały uśmiech to marzenie większości osób. W końcu, białe zęby kojarzą się z sukcesem, szczęściem i atrakcyjnością. Problemem jest to, że zbyt często skupiamy się  na samym wyglądzie zębów, a zapominamy o czymś o wiele ważniejszym - o ich zdrowiu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nieodpowiednia higiena jamy ustnej to nie tylko krwawiące dziąsła, nieświeży oddech, nadwrażliwość zębów czy próchnica. "W rzeczywistości dolegliwości dziąseł mogą też wiązać się z takimi problemami jak przedwczesny poród, cukrzyca czy choroby układu krążenia i układu oddechowego. Zdrowie jamy ustnej wpływa na stan fizyczny i psychiczny pacjentów, a także odbija się na takich kwestiach, jak czerpanie radości z życia, wygląd, mówienie, żucie, smakowanie jedzenia i relacje społeczne." - mówi dr n. med. Maciej Nowak, Mazowiecki Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Periodontologii Niestety, wiele osób traktuje dbanie o zęby tylko w kategoriach estetyki oraz komfortu własnego i innych. Większość z nas bagatelizuje takie sygnały ostrzegawcze, jak krwawienie dziąseł, nieświeży oddech a nawet ból zębów! Jak wynika z danych raportu SW Research co trzeci badany zaobserwował u siebie krwawienie, a niewiele mniejszy odsetek – podrażnienie dziąseł.   Z kolei badania globalne pokazują, że aż do 50% osób na całym świecie cierpi na problemy związane z chorobami dziąseł. Zignorowanie tych problemów, z czasem może przerodzić się w bardzo duże problemy zdrowotne. Jak mieć zdrowe zęby i dziąsła? Jeśli chcesz mieć zdrowe zęby oraz dziąsła, zacznij zwracać na nie szczególną uwagę!  Obserwuj kolor dziąseł (powinny być różowe), czy nie pojawiła się opuchlizna, bolesność lub krew podczas szczotkowania zębów. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące sygnały, koniecznie udaj się do dentysty, który sprawdzi...

Przeczytaj