Mgiełka do twarzy SPF 50 od Garnier była na mojej 'wish liście' już w zeszłym roku, jednak bardzo ciężko było ją odnaleźć stacjonarnie. Teraz udało mi się upolować ją na Cocolita.pl w cenie 32,90 zł. Mgiełka jest naprawdę lekka, nie zapycha porów i nie rozpuszcza makijażu. Na początku może być lekko widoczna, ale po kilku minutach wtapia się w skórę. Pamiętaj jednak, że tego typu produkty nie są mocno wydajne, bo trzeba nałożyć ich sporą ilość, by zapewnić sobie odpowiedni poziom ochrony. Zobacz, jak wygląda mgiełka zaaplikowana na skórę z makijażem!

Reklama

Spis treści:

  1. Jak działa mgiełka do twarzy SPF 50?
  2. Jak wygląda mgiełka do twarzy SPF 50 na makijażu?
  3. Opinie Wizażanek o mgiełce do twarzy SPF 50 od Garnier
  4. Wady i zalety
  5. Podobne produkty

Jak działa mgiełka do twarzy SPF 50?

Mgiełka do twarzy SPF 50 Ambre Solaire Od Garnier to produkt stworzony z myślą o reaplikowaniu SPF W ciągu dnia. To jedna z najbardziej higienicznych i przyjaznych form, ale trzeba robić to sumiennie, by faktycznie zapewnić skórze ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Mgiełka jest delikatna, atomizer dobrze rozprowadza produkt po twarzy, ma też przyjemny zapach, który nie utrzymuje się długo. Mgiełka z filtrem ma delikatnie biały kolor, co na początku może być widoczne, ale po chwili wchłania się w skórę, nie niszcząc przy tym makijażu. Minusem jest jednak fakt, że zostawia osad np. na kolczykach.

mat. prasowe, archiwum prywatne

Warto też dodać, że mgiełka do twarzy SPF 50 ma w swoim składzie kwas hialuronowy i witaminę E, więc działa również nawilżająco, kojąco i przeciwzmarszczkowo. To super dodatki do kremu z filtrem, które pomagają nam jeszcze lepiej dbać i chronić skórę latem. Mgiełka dostępna jest w jednej pojemności. Trzeba zaznaczyć, że jest to produkt, który nie wystarczy nam na cały sezon, bo nakłada się go w dość dużej ilości na twarz. Pamiętaj, że przed użyciem trzeba naprawdę energicznie nią wstrząsnąć i aplikować w odległości około 10-15 cm.

Zobacz także: Żaden krem z SPF 50 i kwasem hialuronowym nie współgra tak dobrze z moim makijażem. To cudeńko szybko się wchłania i daje efekt "soft skin"

Zobacz także

Jak wygląda mgiełka do twarzy SPF 50 na makijażu?

Mgiełkę testuję od dwóch tygodni. Mam ją zawsze w torebce i dokładam warstwę co 2-3h, jeśli przebywam na zewnątrz. Zabrałam ją również ze sobą na imprezę rodzinną, gdzie reaplikowałam produkt na „mocniejszy” makijaż. Mgiełka spisała się świetnie! Nie rozpuściła mi make upu, nie zrobiła plam i nie zostawiła białej poświaty. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy powoduje większe wyświecanie, bo każdy mój makijaż jest mocno rozświetlający. Muszę jednak zaznaczyć, że po tygodniu regularnego stosowania została mi połowa opakowania.

archiwum prywatne

Opinie Wizażanek o mgiełce do twarzy SPF 50 od Garnier

Wizażanki również miały okazję przetestować tę mgiełkę do twarzy SPF 50, a swoimi opiniami podzieliły się w naszym katalogu KWC. Produkt zdobył tam mieszane recenzje.

Największym zarzutem do tego typu produktów jest ich cena w porównaniu do wydajności i rzeczywiście działania, dlatego szczególnie w porze letniej może posłużyć jako produkt awaryjny, a nie podstawa do ochrony przeciwsłonecznej. W cenie mgiełek można mieć dobry krem, który posłuży nam na wiele dłużej i jego działanie będzie skuteczniejsze (bo jak sprawdzić ile mgiełki trafia rzeczywiście w twarz tworząc barierę ochronną, a nie zostaje w powietrzu). Mgiełka nie podrażnia, jest lepsza w przenoszeniu niż krem, bo się nie rozleje, uczucie lekkości po aplikacji (może bielić jeśli dobrze się nie wstrząśnie przed użyciem) i bezzapachowy

- zozell

Trochę jak lakier do twarzy - ale najszybszy wariant do nałożenia. Takiej właśnie funkcjonalności potrzebuje na wycieczkach, żeby skupić się na pięknie wokół a nie rozsmarowywaniu w lustrze żeby nie mieć śladów

- MyVarsovie

Wady i zalety

Dla mnie mgiełka do twarzy SPF 50 od Garnier jest świetnym produktem, ale nie idealnym, dlatego przygotowałam dla ciebie krótką listę minusów, z którą warto się zapoznać przed włożeniem jej do sklepowego koszyka:

  • jest średnio wydajna,
  • zostawia nalot na biżuterii,
  • jest dostępna w jednej pojemności,
  • często jest wyprzedana.

Podobne produkty

Na szczęście inne marki też dbają o to, byśmy w łatwy sposób mogły zadbać o ochronę skóry latem, więc na drogeryjnych półkach znajdziesz podobne produkty w przystępnych cenach.

Reklama

Używasz mgiełki do twarzy SPF 50?

Reklama
Reklama
Reklama