klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Goldie Hawn i Meryl Streep Death becomes her
Pielęgnacja

Młodość za wszelką cenę? Wampirzy lifting to NIC w porównaniu z tym zabiegiem!

Tak kontrowersyjnego sposobu na odmładzanie chyba jeszcze nie było - amerykańska firma proponuje transfuzje krwi pobieranej... nastolatkom!
Agata Kufel
czerwiec 26, 2017

Wszystkie staramy się walczyć z objawami starzenia i odwlec nieuchronny moment, gdy na twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki. Niektórym jednak nie wystarcza codzienna pielęgnacja ani nawet zabiegi medycyny estetycznej - w USA założono start-up, który oferuje "odmładzające" transfuzje krwi pochodzącej od młodych ludzi!

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Młodość przetaczana wraz z krwią?

To nie jest makabryczny żart ani alternatywny scenariusz do filmu "Ze śmiercią jej do twarzy" - pomysłodawcą szokującego projektu jest doktor Jesse Karmazin, założyciel kalifornijskiej firmy o znaczącej nazwie Ambrosia. Klienci tego przybytku po uiszczeniu opłaty w wysokości 8000 $ mają przetaczaną krew, która została pozyskana od ludzi poniżej 25. roku życia - w praktyce większość z nich to nastolatki. Taki zabieg ma rzekomo pozytywnie wpływać na organizm, m.in. obniżając poziom cholesterolu i poprawiając pamięć.

Gwoli uczciwości - Ambrosia oficjalnie nie gwarantuje nikomu otrzymania "drugiej młodości". Nietypowy start-up to raczej miejsce dobrowolnych badań, mających na celu odkrycie, czy i w jakim zakresie transfuzje mogą wpływać na procesy starzenia. Pierwsze testy przeprowadzone na zwierzętach dały pozytywne rezultaty, zdaniem dokrota Karmazina zachęcające do dalszych eksperymentów na tym polu.

Choć to wszystko brzmi raczej strasznie, chętnych nie brakuje - do Ambrosii zgłosiło się już przeszło 100 osób, które pisemnie potwierdziły chęć poddania się transfuzji. Oprócz uiszczenia opłaty trzeba spełniać też inne kryterium - zabieg jest przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 35. roku życia. Krew do przetoczenia jest kupowana w specjalnych bankach krwi.

O opinię na temat kontrowersyjnego zabiegu zapytałyśmy eksperta - dr Agnieszkę Bliżanowską, specjalistkę dermatologa Centrum WellDerm i członkinię Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego:

- Krew rzeczywiście wydaje się być najbardziej ekologicznym „odmładzaczem”, pod warunkiem, że jest nasza własna. Sceptycznie podchodzę do transfuzji obcej krwi w celach anti-aging ze względu na ryzyko powikłań, także późnych, które mogą się uaktywnić nawet po latach. Co innego, gdy przetaczanie krwi ratuje życie lub zdrowie pacjenta, wtedy jest niezbędne. Zawsze przy transfuzjach dokładnie bada się krew potencjalnego dawcy pod kątem wielu chorób, nie tylko tych przenoszonych przez krew, jednak ryzyka nigdy nie da się całkowicie wyeliminować - mówi ekspertka.

- Własna krew nie wywołuje alergii, nietolerancji, pasuje do naszego organizmu po prostu idealnie. Wystarczy pobrać niewielką ilość krwi żylnej w warunkach laboratoryjnych, by potem odwirować w ciągu 5 minut osocze z płytkami krwi. Ostatni etap przygotowania preparatu to dodanie do probówki specjalnego odczynnika, powodującego uwolnienie czynników wzrostu. I tak otrzymujemy nasz prywatny eliksir młodości – osocze bogatopłytkowe. Zabieg z użyciem PRP (Platelet Rich Plasma) polega na podaniu autologicznej substancji w formie mezoterapii w miejsca, gdzie potrzebna jest poprawa wyglądu skóry. - dodaje dr Agnieszka Bliżanowska.

Szczerze mówiąc, nas również nie przekonuje pomysł przeprowadzania "odmładzających" transfuzji - brak jednoznacznych wyników badań, które potwierdzałyby skuteczność transfuzji i raczej nie chciałybyśmy sprawdzać tego osobiście. Zdecydowanie wolimy mniej kontrowersyjne metody, np. dbanie o zdrowy tryb życia.

Co sądzicie o pomyśle "odmładzania" krwią? Czy to przesada?

Zobacz też: Pielęgnacyjny sekret księżnej Kate - to temu kosmetykowi zawdzięcza piękną cerę!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Komentarze
materiały PR
Pielęgnacja Piękna skóra wokół oczu. Koniec z opadającą powieką czy żółtymi plamkami
Problemy skóry wokół oczu, takie jak plamki żółte czy opadające powieki, pojawiają się często po 40-stce. Na ogół związane są ze starzeniem się skóry, ale mogą je powodować również różnego rodzaju schorzenia lub wrodzone skłonności. Bliskość oka sprawia, że tego typu defekty najlepiej usunąć w klinice okulistycznej.
Materiał partnera
listopad 29, 2017

Opadające powieki To problem, z którym boryka się wiele osób, a pomóc im może specjalista okuloplastyk, czyli lekarz, który ma wiedzę z zakresu okulistyki, jak i chirurgii plastycznej. „Opadająca powieka powoduje dyskomfort u pacjentów” – mówi dr Igras z kliniki okulistycznej Optegra. „Cała twarz wygląda na zmęczoną, znużoną, dużo starszą. Opadające powieki nie są wyłącznie defektem estetycznym, często mogą również stanowić zagrożenie przy wykonywaniu różnych codziennych czynności, np. przy prowadzeniu samochodu, częściowo zasłaniając pole widzenia.” Przyczyny opadania powiek mogą być dziedziczne, lecz zwykle jest to kwestia wieku – z upływem lat, najczęściej po 40-tce, skóra wiotczeje, traci elastyczność, także na powiekach, i zaczyna coraz niżej opadać.  Z kolei opadanie powiek dolnych może prowadzić do ich niedomykalności, a co za tym idzie - do wysuszenia gałki ocznej oraz, w konsekwencji, do zespołu suchego oka. Jest to schorzenie przewlekłe, które znacznie obniża komfort życia. „Dotyczy przede wszystkim kobiet w okresie około menopauzalnym, choć nie tylko zmiany hormonalne mogą być powodem zespołu suchego oka” – podkreśla dr Igras. „Zaburzenia metaboliczne, np. związane z poziomem cukru w organizmie lub inne schorzenia endokrynologiczne również mogą wpływać na wystąpienie zespołu suchego oka.” Opadające powieki, zarówno górną, jak i dolną, można zoperować po dokładnych badaniach anatomicznych i funkcjonalnych powiek. Zabieg blefaroplastyki powiek przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 1 godzinę. Daje natychmiastowy efekt, a rekonwalescencja nie trwa długo. Zwykle po tygodniu pacjent może wrócić do codziennych zajęć. Dowiedz się więcej >> Skąd te żółte plamki? Dobry krem pomoże na wszystko – orzekła przyjaciółka, gdy poskarżyłaś się jej na żółte plamki na...

Przeczytaj
Fotolia
Pielęgnacja Sprawdź, jak eksperci z Kliniki Ambroziak odpowiedzieli na pytania Wizażanek!
Medycyna estetyczna nie ma przed nami tajemnic! Przez trzy miesiące na specjalnym forum eksperci z Kliniki Ambroziak odpowiadali na pytania naszych użytkowniczek. Specjalnie dla Was prezentujemy najciekawsze porady!
Materiał partnera
czerwiec 30, 2020

Jakie zabiegi należy wykonywać po 35. roku życia, aby nie robiły się zmarszczki i aby nie tracić jędrności skóry? - viki79 dr Marcin Ambroziak, lekarz dermatolog : Punkt pierwszy programu przeciwstarzeniowego to zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego w obrębie twarzy i szyi. Metoda polega na wytworzeniu licznych, punktowych mikrooparzeń na powierzchni skóry co stymuluje jej głębokie warstwy do odnowy i produkcji kolagenu. Oczekiwany efekt to poprawa gęstości, elastyczności skóry, zlikwidowanie drobnych zmarszczek i rozszerzonych porów. Kolejny ważny w profilaktyce antyagingowej aspekt to maksymalne nawilżenie skóry. Nieoceniona jest tutaj rola mezoterapii. Zabieg wykonywany jest z użyciem preparatów kwasu hialuronowego, który ma niesamowite właściwości wiązania wody w skórze i, co za tym idzie, dogłębnego nawilżenia. Cykl obejmuje wykonanie około 4-5 zabiegów w ciągu roku, oczekiwany efekt to opóźnienie pojawienia się pierwszych zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie, odżywienie skóry. Jeżeli zaobserwowała już Pani pierwsze oznaki starzenia skóry jak np. zmarszczki, wiotkość, przebarwienia proponuję kurację z użyciem osocza bogatopłytkowego. Preparat otrzymywany jest przez odpowiednie przygotowanie pobranej od Pacjenta krwi, która wprowadzana jest śródskórnie przy użyciu drobnej igły. Zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w ciągu roku, które zaowocują zwiększeniem napięcia skóry, ustąpieniem drobnych przebarwień, wygładzeniem zmarszczek. Który zabieg jest trwalszy i przynosi lepsze efekty na tzw. ,,chomiki": wypełnienie kwasem hialuronowym czy nici? - Gonia dr Marcin Ambroziak, lekarz dermatolog : Nici i wypełniacze to dwa zupełnie inne zabiegi, mimo iż oba mogą poprawić owal twarzy, czyli zniwelować tzw. „chomiki”. Wypełniacze podane w obrębie policzków uniosą opadającą skórę, dodając jednocześnie objętości w tej okolicy. Nici będą miały...

Przeczytaj
Pielęgnacja Liposukcja brzucha HD - na czym polega zabieg?
Liposukcja Vaser Lipo HD nie uszkadza naczyń krwionośnych ani nerwów. Dzięki temu ryzyko wystąpienia komplikacji jest naprawdę minimalne, a powrót do codziennego życia dużo szybszy niż w przypadku innych metod. Warto więc o niej pomyśleć, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i nie możesz pozwolić sobie na zbyt długie „wakacje” po zabiegu.
Materiał partnera
maj 06, 2019

Liposukcja brzucha to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, płaski brzuch uważany jest za oznakę zdrowia i młodości. Kojarzy się z atrakcyjnością, ale także - siłą, sprawnością fizyczną. Niestety, niektóre osoby nie są w stanie osiągnąć satysfakcjonujących efektów jedynie za pomocą diety i ćwiczeń. Istnieje jednak możliwość uzyskania ich za sprawą nowoczesnych metod liposukcji brzucha. Odkładanie się tłuszczu na brzuchu - przyczyny Nawet osoby zdrowe i sprawne fizycznie mogą mieć skłonność do odkładania się tłuszczu na brzuchu. Jest to tzw. tycie typu męskiego , dotyczy jednak także części kobiet, zwłaszcza po menopauzie. Stres, siedzący tryb życia, nieregularna dieta, zespół Hashimoto, niedoczynność tarczycy - to wszystko może mieć wpływ na finalny kształt sylwetki. Dużą rolę gra także genetyka, skłonność do tycia na brzuchu dziedziczy się bowiem po rodzicach. Jednocześnie, tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicach brzucha opornie poddaje się działaniom ćwiczeń. Eksperci zalecają wtedy wykonywanie ćwiczeń mających wzmocnić właśnie tę partię ciała oraz dietę redukcyjną. Gdy jednak jesteśmy zadowoleni z własnej wagi, a naszym kompleksem jest jedynie brzuch i klatka piersiowa, dieta tego rodzaju może nie być najlepszym możliwym rozwiązaniem. Jako alternatywę, warto rozważyć wtedy poddanie się zabiegowi liposukcji Vaser-lipo lub jej wariantowi HD - nowoczesnej metodzie odsysania tłuszczu z brzucha . Liposukcja HD - kto może poddać się zabiegowi? Na początek warto wyjaśnić, czym właściwie jest liposukcja brzucha HD (ang. high-definition). To nowoczesna metoda rzeźbienia ciała, stosowana w celu  podkreślenia naturalnej muskulatury brzucha lub klatki piersiowej . Aby uzyskać zadowalający efekt, stosuje się liposukcję ultradźwiękową (vaser) oraz infradźwiękową...

Przeczytaj
zmarszczki mimiczne
Fotolia
Pielęgnacja Jak szybko i skutecznie pozbyć się zmarszczek mimicznych?
Zmarszczki mimiczne pojawiają się na naszej skórze jako jedne z pierwszych i to często w młodym wieku. Oto domowe sposoby, kosmetyki i zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się zmarszczek mimicznych.
Magdalena Borucińska
sierpień 25, 2015

Zmarszczki mimiczne na czole, pod oczami i wokół ust Masz 20-25 lat i już zauważyłaś zmarszczki? Nie martw się - najczęstszym powodem kurzych łapek wokół oczu, lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami czy poziomych zmarszczek na czole jest intensywnie pracująca mimika, a nie przyspieszone starzenie się skóry. Zmarszczki powstają w miejscu charakterystycznym dla twojej mimiki np. tylko wokół oczu lub tylko na czole. Gdy często powtarzamy jakiś grymas, zagniecenia, które przy nim powstają, są zapamiętywane przez skórę i z czasem utrwalają się tworząc zmarszczki tłumaczy dr Agnieszka Blizanowska z Centrum WellDerm Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne Koniecznie wypróbuj masaż twarzy , który rozluźnia mięśnie, wygładza zmarszczki oraz pobudza krążenie krwi, dzięki czemu składniki aktywne kremów lepiej się wchłaniają. Warunek konieczny: masaż musisz wykonywać konsekwentnie każdego dnia. Kosmetyki na zmarszczki mimiczne Warto wybrać kremy na tak zwane pierwsze zmarszczki , które delikatnie relaksują mięśnie, nawilżają, wygładzają zmarszczki i opóźniają procesy starzenia skóry. Pamiętaj, że już od 20-25 roku życia w skórze spada poziom kolagenu i elastyny, dlatego profilaktykę przeciwzmarszczkową zacząć odpowiednio wcześnie. Kosmetyki na zmarszczki mimiczne : Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy Re-Actin Iwostin, 39zł; Krem przeciwzmarszczkowy na noc Miracle Cream Garnier, 35zł; Balsam-aksamit pod oczy 360 Tołpa Woman, 69,99zł; Krem relaksujący zmarszczki mimiczne Needles No More Dr Brandt, 369zł; Ujędrniająco-odżywczy krem na dzień SPF 20 na pierwsze zmarszczki Naturaeffects Avon, 32zł; Dermoserum przeciwzmarszczkowe Hialuronowe Wygładzenie Dr Irena Eris, 99zł Zabiegi na zmarszczki mimiczne Dobrym sposobem na zmarszczki mimiczne jest botoks . To zabieg przede wszystkim dla młodych osób, które chcą pozbyć się drobnych zmarszczek. Lekarze podają...

Przeczytaj