klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
zabiegi na cellulit
Pielęgnacja

Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit

Dzięki profesjonalnie wykonywanym zabiegom masz szansę na idealnie gładką skórę. Podpowiemy ci, jaki zabieg na cellulit najlepiej wybrać!
Matylda Nowak
grudzień 30, 2019

Pomarańczową skórkę ma prawie każda kobieta na świecie – według statystyk cellulit dotyczy od 85 do nawet 98 procent z nas. Najczęściej mamy go na pośladkach i udach, ale może też pojawiać się na brzuchu. Zazwyczaj ma się do niego predyspozycje uwarunkowane genetycznie, ale prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu oraz nasilenia jego objawów zwiększają zaburzenia hormonalne (zwiększony poziom estrogenów), brak ruchu i niezdrowa dieta (wysokowęglowodanowa). 

Fot.: iStock

Istnieje wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów zmniejszania widoczności pomarańczowej skórki. Domowe sposoby na cellulit zapewniają całkiem satysfakcjonujący efekt, wymagają jednak dużej samodyscypliny i regularności. Jeśli jednak brakuje ci jednego lub drugiego, w walce z pomarańczową skórką możesz skorzystać z pomocy specjalisty – kosmetyczki, kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. 

Ta metoda zwalczania cellulitu naprawdę działa – zobacz nasz test!

Zabiegi na cellulit

Możesz tak jak Natalia Siwiec walczyć z pomarańczową skórą z pomocą bańki chińskiej lub wypróbować polecany przez Wizażanki koncentrat antycellulitowy. Ale jeżeli marzysz o pięknie wygładzonej i elastycznej skórze bez większego wysiłku oraz jesteś gotowa za spełnienie tego marzenia słono zapłacić, podpowiemy ci, na jaki zabieg na cellulit najlepiej wydać pieniądze

Zabiegi na cellulit – drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to masaż wykonywany ręcznie. Jego głównym zadaniem jest usprawnienie przepływu limfy i usunięcie jej zastojów. Efektem drenażu limfatycznego jest jednak nie tylko zwiększenie przepływu chłonki, ale także pobudzenie krążenia krwi, lepsze utlenienie i odżywienie tkanek oraz usunięcie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii.

Ostatecznie, skutkiem drenażu limfatycznego jest wymodelowanie sylwetki oraz poprawienie jakości skóry – jej wygładzenie, uelastycznienie i co za tym idzie zmniejszenie widoczności cellulitu. Żeby osiągnąć optymalny efekt, dobrze jest poddać się około 10 takim zabiegom

Cena jednego zabiegu: około 100 zł

Zabiegi na cellulit – endermologia

Endermologia to zabieg działający na bardzo podobnej zasadzie do drenażu limfatycznego. Jednak do tego masażu antycellulitowego wykorzystuje się specjalne urządzenie z głowicą wyposażoną w masujące rolki. W trakcie zabiegu, żeby uniknąć większego dyskomfortu oraz krwawych wybroczyn na skórze, klientka ma na sobie specjalny kombinezon ochronny.

Fałd skóry zostaje zassany przez głowicę urządzenia masującego, po czym poddany działaniu obracających się rolek. Endermologia, pobudzając krążenie krwi i limfy, powoduje wygładzenie i uelastycznienie skóry. Efekty widoczne są po 4-5 zabiegach, ale zaleca się wykonanie endermologii w serii 10 zabiegów.

Cena jednego zabiegu: około 100 zł (wybrana część ciała), około 200 zł (całe ciało). Zabiegi kupione  w pakiecie są zwykle tańsze.

Fot.: iStock

Zabiegi na cellulit – mezoterapia igłowa (lipoliza iniekcyjna)

Mezoterapia igłowa to zabieg polecany głównie do walki z zaawansowanym cellulitem, kiedy doszło już do tak zwanego zwłóknienia tkanki podskórnej. Skóra pokryta pomarańczową skórką jest w trakcie tego zabiegu ostrzykiwana specjalnie wyselekcjonowaną mieszanką substancji. Są to zazwyczaj:

  • krzemionka, która regeneruje tkankę łączną,
  • kofeina, która wspomaga lipolizę (rozpad tkanki tłuszczowej),
  • wyciąg z liści karczocha, który wpływa na metabolizm glukozy i lipidów, działa moczopędnie i detoksykacyjnie,
  • wyciąg z nostrzyka żółtego  i rutyny, które między innymi wzmacniają naczynia krwionośne i hamują powstawanie zwłóknień,
  • pirogronian sodowy, który aktywuje lipolizę oraz stymuluje syntezę kolagenu i elastyny odpowiadających za elastyczność i sprężystość skóry oraz
  • stymulującą lipolizę L­‍‑karnitynę. 

Po mezoterapii igłowej na skórze może pojawić się lekki obrzęki, siniaczki lub drobne grudki. Zwykle znikają one w ciągu kilku godzin lub dni. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów, zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępie tygodnia lub dwóch tygodni oraz powtórzenie mezoterapii wspomagająco co 6 miesięcy.

Cena jednego zabiegu: od około 300 zł (leczenie miejscowe, czyli ostrzykiwanie wybranego fragmentu ciała).

Zabiegi na cellulit – ultradźwięki

Ultradźwięki to niesłyszalne dla człowieka fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości (800-24000 kHz). Działając na tkankę podskórną powodują one uszkodzenie błon komórkowych komórek tłuszczowych (adipocytów) i uwolnienie zmagazynowanego w nich tłuszczu.

Masaż  głowiącą emitującą ultradźwięki zwykle poprzedza nałożenie na skórę preparatów antycellulitowych. W trakcie zabiegu są one znacznie lepiej są wchłaniane i dzięki temu ich działanie jest zintensyfikowane.

Cena jednego zabiegu: około 100 zł (wybrany fragment ciała). Żeby zabieg był skuteczny, powinno się go powtórzyć przynajmniej 4 razy w krótkim odstępie czasu. 

Zabiegi na cellulit – kriolipoliza

W usuwaniu pomarańczowej skórki najczęściej stosowana jest krioterapia (leczenie zimnem) miejscowa. Do ciała przykładana jest głowica zasysająca tkankę i działająca na nią niską temperaturą (-9 stopni Celsjusza). Niska temperatura wymraża komórki tłuszczowe, powodując ich naturalne obumarcie.

Zaraz po kriolopolizie, skóra jest zaczerwieniona i można odczuwać ból przypominający zakwasy. W ciągu kilku dni od wykonania zabiegu rozpoczyna się usuwanie z organizmu zniszczonych komórek tłuszczowych.

Cena jednego zabiegu: od około 200 zł do 500 zł (jeden obszar, jedno przyłożenie głowicy chłodzącej). Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po trzech lub nawet pięciu tygodniach. By je utrzymać, należy przestrzegać diety i ćwiczyć. 

Zabiegi na cellulit – karboksyterapia

Ten zabieg na cellulit polega na polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla. Wprowadzony w skórę dwutlenek węgla zwiększa przepływ krwi, składników odżywczych i tlenu do obszaru. Stymuluje także odnowę komórek i produkcję kolagenu.

Efektem jest nie tylko poprawienie stanu skóry ostrzykniętej dwutlenkiem węgla, ale także rozbicie złogów tłuszczowych. W trakcie karboksyterapii gaz zmienia się bowiem w kwas węglowy, który niszczy komórki tłuszczowe

Cena jednego zabiegu: około 200 zł (jeden obszar). Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu zaleca się wykonanie 10 zabiegów.

Zobacz także: Te kremy dosłownie wymazują pomarańczową skórkę. Wybraliśmy 6 najlepszych!

Profesjonalne zabiegi na cellulit przynoszą zwykle najlepsze efekty, nie tylko zmniejszając cellulit, ale też poprawiając wygląd skóry, ujędrniając ją oraz modelując sylwetkę.

Zdjęcie główne: iStock

Komentarze
zabiegi na cellulit kriolipoliza mezoterapia karboksyterapia fala radiowa endermologia
Newsy Specjalistyczne zabiegi na cellulit – dzięki nim pozbędziesz się pomarańczowej skórki
Te zabiegi na cellulit wykonywane w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej przynoszą spektakularne rezultaty. Dzięki nim nie tylko pozbędziesz się cellulitu, ale też często zmniejszysz obwód ud lub talii.
Matylda Nowak
czerwiec 03, 2020

Walcząc z pomarańczową skórką w domu możemy osiągnąć niezłe rezultaty. Trzeba będzie jednak na nie ciężko i zwykle dość długo pracować. Chcąc stosunkowo szybko i bez większego wysiłku pozbyć się cellulitu , możemy skorzystać ze specjalistycznych zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej. Musimy jednak przygotować się na niemały wydatek ... Fot.: iStock Specjalistyczne zabiegi na cellulit   Najprostszym zabiegiem antycellulitowym, który możemy w wykonać w salonie kosmetycznym jest masaż drenujący. Dzięki niemu w ekspresowym tempie pozbędziemy się obrzęków i zdecydowanie zmniejszymy widoczność cellulitu wodnego . Za to regularnie wykonywany drenaż limfatyczny , usprawnia krążenie krwi w tkankach, ujędrnia skórę i czyni mniej widocznym także cellulit tłuszczowy.  Jednak jeszcze lepszych efektów możemy spodziewać się zabiegach, które łączą masaż zasysającą fałd skóry głowicą z działaniem fal radiowych czy lasera . Pomarańczowa skórka zmniejszy się też dzięki ostrzykiwaniu jej dwutlenkiem węgla, koktajlem z substancji przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej czy też poddawaniu jej działaniu niskiej temperatury. Endermologia Endermologia to podciśnieniowy masaż mechaniczny. Ten zabieg na cellulit jest wykonywany urządzeniem wyposażonym w głowicę z masującymi rolkami . Głowica zasysa fałd skóry, który jest następnie poddawany działaniu kręcących się rolek. Żeby uniknąć powstania nas skórze siniaków i zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu, poddająca się jemu osoba jest ubrana w specjalny kombinezon.  Koszt jednego zabiegu to około 200 zł , ale żeby osiągnąć naprawdę spektakularny efekt, trzeba poddać się nawet dziesięciu takim masażom.  Fot.: iStock Fala radiowa W trakcie tego zabiegu na cellulit wybrane miejsca na ciele są masowane głowicą emitującą falę radiową , która...

Przeczytaj
mezoterapia igłowa
iStock
Pielęgnacja Mezoterapia igłowa - efekty, przeciwwskazania, cena, jak wygląda zabieg?
Mezoterapia igłowa to skuteczny sposób na młodą i promienną skórę - efekt jest natychmiastowy! Jak wygląda zabieg i czy jest bolesny?
Aneta Zygmuntowicz
grudzień 06, 2019

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który cieszy się wielką popularnością. Jest często wybierana ze względu na natychmiastowe i spektakularne efekty. Dzięki niej możemy cieszyć się wygładzoną, rozświetloną i głęboko odżywioną skórą. Sprawdźcie, na czym dokładnie polega zabieg mezoterapii igłowej i jaka jest jego cena. Mezoterapia igłowa - na czym polega? Mezoterapia to zabieg miejscowy, polegający na ostrzykiwaniu danego obszaru mieszanką preparatów odżywczych . Składniki preparatu są indywidualnie dobierane do potrzeb skóry pacjenta. To również jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą odmłodzić i odżywić swoją skórę, szczególnie że efekt jest natychmiastowy. Terapia polega na wzmacnianiu skóry od środka, za pomocą serii mikronakłuć. Mezoterapia igłowa najczęściej kojarzy się z wygładzaniem zmarszczek i ukrywaniem cieni pod oczami. To nie są jednak jej jedyne zastosowania. Wykorzystywana jest również do głębokiego nawilżenia odwodnionej skóry, ujędrnienia ciała, pozbycia się cellulitu , bruzd oraz blizn. Bardzo popularnym zabiegiem jest również mezoterapia skóry głowy, która zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Zobacz również: Rodzaje mezoterapii - mezoterapia igłowa, bezigłowa i mikroigłowa. Mezoterapia igłowa - jak wygląda zabieg? Do aplikacji preparatów odżywczych używa się igieł o długości od 0,5 do 1,5 cm. Najpierw wykonuje się serię nakłuć, a następnie masaż, który równomiernie rozkłada składniki aktywne pod skórą oraz zmniejsza ewentualny obrzęk. Preparaty do zabiegu zawierają w sobie składniki aktywne, takie jak: witaminę A, witaminę C , witaminę E, peptydy, aminokwasy czy substancje czynne, a przede wszystkim kwas hialuronowy. Do mezoterapii igłowej można również wykorzystać osocze, czyli odwirowaną i specjalnie przygotowaną krew własną...

Przeczytaj
Styl życia Bezpieczne zabiegi, które szybko spalą zbędny tłuszczyk
Uzyskanie idealnej figury to trudny proces, wymaga od nas wiele poświęceń. W obecnych czasach szybki i widoczny efekt możemy uzyskać, dzięki zabiegom oferowanym przez medycynę estetyczną. To idealny wybór dla tych, którzy chcą osiągnąć cel natychmiast. Najczęściej zabiegi są wykonywane za pomocą specjalistycznych substancji i zaawansowanych technologii. Pozwalają na całkowite usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, dodatkowo ujędrniają skórę, niwelują cellulit i rozstępy. Głównym aspektem wyboru zabiegu jest jego bezpieczeństwo i skuteczność. Przed przystąpieniem do niego warto zapoznać się z jego przeciwwskazaniami, pozwoli to na wybór odpowiedniej, dopasowanej metody walki z niechcianym tłuszczykiem.
Agata Olejniczak
czerwiec 01, 2017

Lipoza iniekcyjna Metoda polegająca na usunięciu zbędnego tłuszczu z wybranych partii ciała. W trakcie zabiegu wstrzykuje się pod skórę substancje z wyciągu soi oraz soli żółciowej. Takie połączenie powoduje likwidacje komórek tłuszczowych. Obecnie jest to najbezpieczniejsza metoda efektywnego odtłuszczania. Przed zabiegiem lekarz może posmarować skórę maścią ze środkiem znieczulającym, dzięki czemu będzie on bardziej komfortowy. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, reakcja utrzymuje się zazwyczaj parę dni po zabiegu. Efekty zabiegów to utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Zaleca się 3-6 zabiegów, co 4 tygodnie. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża, karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, alergia na składniki preparatu, choroby wątroby i nerek, otyłość oraz cukrzyca. Ceny zabiegu uzależnione są od obszaru poddanego zabiegowi wahają się w granicach od 800 do 1000 zł. Proshock Ice Nowoczesna metoda polegająca na wymrażaniu komórek tłuszczowych. Jeden zabieg pozwala na pozbycie się od 4 do nawet 8 cm. Wykorzystuje on technologie Ice-Shock-Lipolysys, czyli połączenie lipozy z krioterapią oraz fali uderzeniowej. Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i podrażnienie skóry wywołane procesem chłodzenia, które znika bezpośrednio po paru godzinach. Efekty zabiegu są trwałe, niszczą bezpowrotnie komórki tłuszczowe. Zaleca się wykonanie serii 5 zabiegów, co 10 dni. Metoda ta nie wymaga znieczulenia, do przeciwwskazań należą choroby nowotworowe, epilepsja, ciąża i okres karmienia, łuszczyca, stany zapalne skóry, oraz implanty. Cena jednego zabiegu waha się od 400 - 600 zł. Accent Ultra V Shape Innowacyjne urządzenie redukujące tkankę tłuszczową za pomocą ultradźwięków oraz fal radiowych. Zabieg składa się z dwóch części. W pierwszym etapie wykorzystuje się głowicę emitującą zimne ultradźwięki, kolejna część...

Przeczytaj
Pielęgnacja Jak zwalczyć cellulit?
Cellulit to problem numer jeden wśród większości kobiet. Dowiedz się, czym jest, jak powstaje i jak zwalczyć go z pomocą Elancyl Slim Design.
Materiał partnera
kwiecień 11, 2015

*IMS Health Pharmatrend - Rynek anti-cellulit w aptece, Polska - rok 2016 - w wartościach i ilościach. Cellulit – czym jest i jakie są jego przyczyny? Cellulit, zwany potocznie „skórką pomarańczową”, to stan skóry, który polega na nierównomiernym rozrastaniu się komórek tłuszczowych. Powstaje on w wyniku zwiększonego podziału tkanki łącznej, zaburzeń układu krążenia oraz zaburzeń metabolizmu w tkance podskórnej. Cellulit występuje na skórze ud, pośladków i brzucha, rzadziej łydek i ramion.  Problem cellulitu dotyczy przede wszystkim kobiet. Najczęściej pojawia się on w okresie dojrzewania, w czasie ciąży i przed menopauzą. Podwyższona ilość hormonów w organizmie zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Przenikające przez ścianki naczyń substancje zbierają się w przestrzeniach międzykomórkowych. To z kolei powoduje obrzęki i utrudnia mikrokrążenie. Komórki tłuszczowe gromadzą zbędne produkty przemiany materii oraz tłuszcz, a przez to tworzy się „skórka pomarańczowa”. Za powstawanie cellulitu odpowiadają zaburzenia hormonalne, ale także czynniki genetyczne, wahania wagi, zła dieta, używki oraz – oczywiście – brak ruchu. Elancyl Slim Design – pomoc w walce z cellulitem Cellulit od lat pozostaje w centrum zainteresowań Laboratoriów Elancyl – twórców nowej linii pielęgnacyjnej, w której zastosowano kombinację precyzyjne dobranych składników aktywnych Kompeks Kofeina 3D, aby zapewnić działanie antycellulitowe o trzech wymiarach: 1. Uwalnianie tłuszczów Optymalne spalanie tłuszczów zapewnia kofeina. Dzięki wyjątkowej stymulacji procesu lipolizy, zamienia ona trójglicerydy zawarte w adipocytach na wolne kwasy tłuszczowe, które łatwiej usunąć z komórek. 2. Drenaż tkanek Drenaż tkanek i uwalnianie toksyn z organizmu to zasługa wyciągu z bluszczu. Składnik ten zwiększa elastyczność i jędrność...

Przeczytaj