Garnier Fructis
Chcę testować
Iwostin Age Lift
Chcę testować
nivea sun alpin
Wyniki testu
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Chcę testować
Kosmetyki Mixa Hyalu
Wyniki testu
Nivea Baby
Chcę testować
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Chcę testować
Avene Cicalfate
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Chcę testować
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Wyniki testu
suche szampony wella
Wyniki testu
kosmetyki do makijażu Eveline
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Laureaci
Neonail - zestaw do manicure hybrydowego
Laureaci
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Laureaci
Vichy Neovadiol zestaw kosmetyków
Laureaci
zestaw kosmetyków Matrix
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Laureaci
Eludril i Elgydium
Laureaci
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Laureaci
zabiegi na zmarszczki pod oczami
Robert Daly/iStock
Pielęgnacja

Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki pod oczami - jaki dają efekt i ile się utrzymuje?

Zabiegi na zmarszczki pod oczami powinny być dobrane do rodzaju zmarszczek i ich głębokości, kondycji skóry, a także efektu, który chcemy uzyskać. Lekarka medycyny estetycznej dr Klaudia Kampa z kliniki urody Ce-Ce Beauty Clinic zdradziła nam, które zabiegi są najbardziej skuteczne i jaki dają efekt.

Botoks czy kwas hialuronowy to zabiegi na zmarszczki pod oczami, które są popularne od lat. Nie są to jednak jedyne dostępne metody. Coraz większą popularność zyskują nowoczesne zabiegi stymulujące skórę do regeneracji, jak biostymulatory oraz osocze bogatopłytkowe i inne mało inwazyjne zabiegi. W przypadku głębokich zmarszczek musimy zadziałać bardziej zdecydowanie.

 1. Jak usunąć zmarszczki pod oczami?
 2. Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki pod oczami
  1. Toksyna botulinowa na zmarszczki pod oczami
  2. Biostymulatory na zmarszczki pod oczami
 3. Jakie zabiegi na drobne zmarszczki pod oczami?
 4. Jakie zabiegi na głębokie zmarszczki pod oczami?

Te tanie podkłady z Rossmanna były viralem na TikToku. Nasze redaktorki beauty też je uwielbiają!

Jak usunąć zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki pod oczami to problem, który zazwyczaj pojawia się po 30 roku życia, kiedy skóra zaczyna produkować mniej kolagenu i elastyny. Odpowiednia prewencja i pielęgnacja pomogą nam nieco spowolnić ten proces, ale i tak z wiekiem skóra będzie mniej napięta i straci swoją gęstość. W tym momencie możemy zdecydować się zabiegi skierowane zarówno pod oczy, jak i na powieki, które wygładzą skórę i usuną zmarszczki.

Okolica oka, przez swoją budowę anatomiczną jest miejscem na twarzy, gdzie najszybciej widać oznaki starzenia. Pierwsze zmarszczki w tej okolicy oznaczają, że powinniśmy przyjrzeć się kondycji swojej skóry oraz rozpocząć profilaktykę przeciwstarzeniową.

Istnieje wiele procedur medycyny estetycznej, które znajdują zastosowanie w terapii okolicy oka. Zmarszczkom bardzo często towarzyszą inne problemy takie jak np. zasinienie okolicy oka czy też powstawanie tzw. doliny łez. Najważniejsza jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta i dobranie indywidualnego planu zabiegowego dla uzyskania oczekiwanych efektów. Z mojego doświadczenia najlepsze efekty uzyskujemy łącząc zabiegi o różnych mechanizmach działania. Wykonując je w serii, przy odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej, długo możemy cieszyć się młodzieńczym spojrzeniem - zapewnia dr Klaudia Kampa z kliniki urody Ce-Ce Beauty Clinic.

Zobacz także: Zmarszczki - dlaczego i gdzie powstają? Najlepsze kremy na zmarszczki

Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki pod oczami

Na rynku mamy bardzo dużo zabiegów, które mają nam spłycić zmarszczki pod oczami i wygładzić skórę. Niestety, nie każdy z nich jest tak samo efektywny. Pani Doktor Klaudia Kampa z kliniki urody Ce-Ce Beauty Clinic zdradziła nam, które sposoby są najskuteczniejsze i jakie zabiegi stosuje się w nowoczesnej medycynie estetycznej i kosmetologii.

Podsumowując, w terapii zmarszczek okolicy oka stosujemy najczęściej:

 • toksynę botulinową,
 • kwas hialuronowy o różnym stopniu sieciowania,
 • koktajle aminokwasowo-witaminowe,
 • biostymulatory,
 • osocze bogatopłytkowe podawana drogę mezoterapii lub kaniulą.

Mniej inwazyjne procedury to peelingi medyczne oraz laseroterapia.

Efekty zabiegu nie zawsze są widoczne od razu po wyjściu z gabinetu. Niekiedy zalecane jest wykonanie serii 2-3 lub większej ilości zabiegów dla zwiększenia efektu lub jego utrwalenia. Zabieg dobierany jest do rodzaju i głębokości zmarszczek, typu skóry i efektu, jaki chcemy uzyskać.

Dla uzyskania długotrwałego efektu zabiegi wykonujemy w serii w zależności od wybranej metody i preparatu. W przypadku peelingów, mezoterapii czy podania biostymulatorów wykonujemy zazwyczaj dwa do trzech zabiegów w odstępie od dwóch do czterech tygodni. Efekt utrzymuje się nawet do roku.

Toksyna botulinowa na zmarszczki pod oczami

Toksyna botulinowa, inaczej jad kiełbasiany to jeden z najpopularniejszych zabiegów na zmarszczki. Warto jednak wiedzieć, że choć jest skuteczna, to nie zadziała na każdy rodzaj zmarszczek pod oczami.

Toksyna botulinowa w zależności od uwarunkowań osobniczych i mimiki utrzymuje swój efekt od 3-6 miesięcy. Już po pierwszym podaniu widać redukcję nasilenia zmarszczek, jednak musimy pamiętać, że toksyna działa jedynie na zmarszczki mimiczne powstające na skutek działania mięśni a w żaden sposób nie zapobiega procesom starzenia zachodzącym w skórze. Dlatego tak ważne jest, aby równolegle wykonywać zabiegi zagęszczające i poprawiające jakość tkanek.

Biostymulatory na zmarszczki pod oczami

Świetną alternatywą dla wypełniaczy lub uzupełnieniem innych zabiegów są biostymulatory. Te substancje nie tylko wygładzają zmarszczki, ale również poprawiają kondycję naszej skóry - stymulują ją do regeneracji, naprawy i nawilżają.

Biostymulatory mają za zadanie aktywować nasze naturalne procesy naprawcze w skórze. Są to produkty wysoce oczyszczone, stąd też małe prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej u pacjenta. Efekt, jaki uzyskujemy po serii zabiegów to znaczna poprawa nawilżenia, napięcia skóry oraz redukcja drobnych zmarszczek i zasinień okolicy oka.

Tutaj możecie zobaczyć, jak wygląda okolica oka po wykonaniu zabiegu biostymulatorem na zmarszczki pod oczami. Widać delikatne zaczerwienienie i małą dziurkę, w miejscu, gdzie była wprowadzona kaniula z preparatem. Efekt zabiegu będzie widoczny po około 2 tygodniach. Zabieg został wykonany w klinice urody Ce-Ce Beauty Clinic przez dr Klaudię Kampę.

zabieg biostymulatorem na zmarszczki pod oczami
archiwum prywatne

Jakie zabiegi na drobne zmarszczki pod oczami?

Jak już wspominałyśmy, pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj około 30 roku życia. Już w tym czasie możemy zdecydować się na mniej inwazyjne zabiegi, które widocznie poprawią jędrność skóry i odmłodzą skórę pod oczami. W tym przypadku możemy zdecydować się na przykład na botoks albo mezoterapię, ale nie tylko!

W terapii pierwszych zmarszczek bardzo dobre efekty daje połączenie polinukleotydów z toksyną botulinową. Botoks zapobiega pogłębianiu się zmarszczek mimicznych oraz zmniejsza widoczność tych już istniejących. Polinukleotydy stymulują naszą skórę do naturalnych procesów przeciwstarzeniowych między innymi poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny co daje efekt zagęszczonej, nawilżonej skóry.

Mezoterapia igłowa z użyciem odpowiednio dobranego preparatu rewitalizującego bądź też osocza bogatopłytkowego w połączeniu z peelingiem chemicznym będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem.

Zobacz także: Dobre kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe - TOP 5 kosmetyków z KWC

Jakie zabiegi na głębokie zmarszczki pod oczami?

Głębokie zmarszczki pod oczami mają nieco inną charakterystykę, więc dobieramy również nieco inne metody na ich usunięcie. Niektóre z wyżej wymienionych zabiegów również sprawdzą się na głębsze zmarszczki, jednak lekarz wybiera tutaj preparaty z mocniejszym składem. W tym przypadku możemy się również zdecydować na zdecydowane działania, jak plastyka powiek.

W przypadku głębokich, statycznych zmarszczek często mamy do czynienia również z powstawaniem tzw. doliny łez oraz zasinień. Skutecznym zabiegiem rozwiązującym te problemy jest wypełnienie wspomnianej okolicy przy użyciu usieciowananego kwasu hialuronowego. Efekt wyrównania ubytków oraz znaczna redukcja zasinień jest natychmiastowy jednak musimy pamiętać o potrzebie ciągłej stymulacji skóry aby nie pogłębiać już zaawansowanego procesu starzenia. Do stymulacji tkanek możemy posłużyć się technikami wykorzystywanymi przy drobnych zmarszczkach jednak z użyciem preparatów o bogatszym składzie. Przy zaawansowanym procesie starzenia obejmującym powiekę - powinniśmy rozważyć także blefaroplastykę - opisuje dr Klaudia Kampa z kliniki urody Ce-Ce Beauty Clinic.

dolina łez co to jest powstawanie zapobieganie usuwanie zabiegi
Pielęgnacja
Dolina łez – co to jest, jak zapobiegać jej powstawaniu i jak ją usunąć
Dolina łez to zagłębienie, które rozciąga się od wewnętrznego kącika oka mniej więcej do połowy policzka. Jej głębokość i szybkość pojawienia się zależy od cech indywidualnych, ale głównym powodem powstawania doliny łez jest postępujące starzenie się tkanek.

Zastanawiacie się, czym jest dolina łez na twarzy? Jak łatwo się domyślić, jest to zmiana w okolicach, na których zazwyczaj pojawiają się łzy na naszej twarzy. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. My za to twierdzimy, że okolice oczu odzwierciedlają nasz wiek i mówią wiele o naszym stylu życia . Cienie pod oczami , umiejscowione pod nimi worki czy opadające powieki to często efekt braku snu, przemęczenia, nieodpowiedniej diety lub skutek uboczny choroby. Najczęściej jednak "zawdzięczamy" je upływowi czasu. Zmieniony wygląd okolic oczy to zwykle wynik  zmniejszającej się z wiekiem elastyczności i sprężystości skóry , starzenia się mięśni twarzy oraz tkanki tłuszczowej. Z tych samych powodów pod oczami pojawiają się charakterystyczne zagłębienia, czyli tak zwane doliny łez. View this post on Instagram A post shared by Monaco Medical Aesthetics (@monacomedispa) on Apr 4, 2020 at 12:33pm PDT Dolina łez – co to jest, jak powstaje Dolina łez to rowek ciągnący się od wewnętrznego kącika oka do połowy policzka . Powstaje na skutek: zaniku tkanki podskórnej, wiotczenia skóry oraz wiotczenia mięśni i powięzi znajdujących się w okolicy oczodołu i policzka. Efektem tych zmian jest zapadanie twarzy pod okiem. Krawędź powstałego zagłębienia jest zgodna z kierunkiem płynięcia łez – stąd nazwa "dolina łez". Zagłębienia pod oczami zaczynają powstawać w tym samym czasie, kiedy zaczynają powstawać zmarszczki , czyli około 25. roku życia. Ale naprawdę widoczna dolina łez staje się około 40. roku życia . Przyspieszyć jej powstawanie i zwiększyć widoczność może tak zwana przepuklina powieki dolnej, kiedy pod okiem pojawia się worek z tkanki tłuszczowej.   Jak zapobiegać powstawaniu doliny łez? Usunięcie doliny łez nie jest łatwe, dlatego najlepiej...

zmarszczki pod oczami
iStock
Pielęgnacja
Zmarszczki pod oczami – jak się ich pozbyć?
Zmarszczki pod oczami pojawiają się już po 25 roku życia. Jak zapobiegać ich powstawaniu i usunąć już istniejące zmarszczki? Najlepiej sprawdzą się retinol, witamina C lub zabiegi, takie jak mezobotoks i mezoterapia.

Zmarszczki pod oczami to jedna z oznak starzenia się skóry. Pojawiają się one najczęściej już po 25 roku życia. Powodem ich powstawania jest zanikanie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze, przez co traci ona jędrność i wiotczeje. Niestety skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna, dlatego najszybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Istnieje kilka sposób, aby je usunąć - podstawą jest odpowiednia pielęgnacja, a natychmiastowy efekt przyniosą zabiegi pod oczy. Jednak równie ważna jest profilaktyka, dzięki której zmarszczki będę się pojawiać zdecydowanie wolniej. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Zabiegi na zmarszczki pod oczami Istnieje kilka zabiegów, które wygładzą skórę pod oczami i odmłodzą nasze spojrzenie. Ich działanie jest jednak tymczasowe, a cena dosyć wysoka. Polegają one jedynie na tymczasowym wypełnieniu zmarszczek od środka i pobudzeniu krążenia. Do najlepszych zabiegów na zmarszczki pod oczami należą : mezobotoks - naturalniejsza i lżejsza wersja klasycznego botoksu, mezoterapia igłowa - zabieg polegający na mikronakłuciach i wprowadzeniu substancji odżywczych, karboksyterapia - wprowadzenie kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, nastrzykiwanie kwasem hialuronowym - wypełnienie zmarszczek i aktywacja produkcji kolagenu. Kosmetyki na zmarszczki pod oczami Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji pomogą zdecydowanie spłycić zmarszczki i napiąć skórę pod oczami. Trzeba jednak pamiętać, że żaden kosmetyk nie zatrzyma w pełni procesów starzenia się skóry. Kremy i sera pod oczy na zmarszczki powinny zawierać : retinol  – pochodna witaminy A, stymuluje produkcję kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra jest napięta i jędrna, witaminę C  – silny antyoksydant, który spowalnia procesy starzenia procesy starzenia, a także rozjaśnia skórę i usuwa cienie pod oczami,  kwas...

Opadające kąciki ust - jak je zlikwidować?
Pielęgnacja
Opadające kąciki ust - te proste ćwiczenia pomogą skutecznie je zlikwidować
Opadające kąciki ust to problem, który z wiekiem będzie dotyczył każdej kobiety. Jest nieunikniony. Te z nas, które radośnie podchodzą do życia i często się uśmiechają, prawdopodobnie doświadczą tego później. Ale doświadczą. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możesz w porę mu zapobiec lub - jeśli problem już Cię dotyczy - zlikwidować.

Opadające kąciki ust to naturalny i całkowicie nieuchronny proces starzenia . Z wiekiem skóra traci swoją jędrność i kolagen. Staje się wiotka i sucha, zmieniają się nasze rysy twarzy, a tłuszcz z policzków zaczyna kumulować się w okolicach żuchwy, przez co powstają tzw. chomiki. Twarz zaczyna wyglądać na smutną i zmęczoną, co negatywnie odbija się także na wyglądzie naszych ust. Istnieją jednak zabiegi, dzięki którym pozbędziemy się problemu. Nie czekajcie aż opadające kąciki ust będą bardzo widoczne, ponieważ wtedy pomoże już tylko wizyta u specjalisty.  Zacznijcie   działać już teraz, aby skutecznie opóźnić cały proces. Domowe sposoby na opadające kąciki ust Opadające kąciki ust można usunąć za pomocą  gimnastyki twarzy . Potrafi zdziałać cuda! Proste ćwiczenia, które możecie wykonywać w domu czy w pracy, pomogą w walce z nieestetycznym problemem. Wystarczy, że będziecie robić je regularnie, a szybko zobaczycie efekty! Na ćwiczenia przeznaczaj ok. 20 sekund i powtarzaj je po 10 razy. Zobacz przykładowe ćwiczenia, które rozluźniają i wzmacniają mięśnie ust: rozchyl usta w półuśmiechu, a następnie dotknij dwoma palcami kącików ust i delikatnie unoś je ku górze; rób głośne całusy i utrzymuj delikatnie napięte usta; wymawiaj głośno i dokładnie samogłoski a, o, e, i,;  wciągnij powietrze nosem, po czym delikatnie wypuszczaj je ustami tworząc tzw. "dzióbek"; złącz wargi i zasysaj je mocno do środka. Profesjonalne zabiegi na opadające kąciki ust Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów na opadające kąciki ust, jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego . Preparat ujędrnia skórę, intensywnie ją nawilża i pomaga w wygładzeniu zmarszczek . Dużą zaletą zabiegu jest szybkość działania - efekty...

zmarszczki palacza
mheim3011/iStock
Pielęgnacja
Zmarszczki palacza - jak im zapobiegać i jak je zlikwidować?
Na zmarszczki palacza narażone są nie tylko osoby palące papierosy. Te głębokie pionowe bruzdy nad górną wargą powstają także z tak banalnych powodów, jak picie przez słomkę. Sprawdźcie, jak im zapobiegać i jak je usunąć za pomocą kosmetyków i zabiegów.

Zmarszczki palacza sprawiają, że twarz wygląda znacznie starzej, usta tracą kontur, a ich malowanie staje się kłopotliwe. Niestety, zmarszczki palacza to problem, który dotyczy wszystkich, a nie tylko osób uzależnionych od nikotyny. Do ich powstawania przyczynia się bowiem zarówno nałogowe palenie papierosów jak częste picie napojów przez słomkę czy robienie tak zwanych "dziubków". Przede wszystkim jednak te pionowe zmarszczki wokół ust to oznaka upływającego czasu i naturalnego procesu starzenia się skóry. Spis treści: Zmarszczki palacza - co to? Jak powstają zmarszczki palacza? Ćwiczenia redukujące zmarszczki palacza Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki palacza Kwas hialuronowy na zmarszczki palacza Botoks na zmarszczki palacza Domowe sposoby na zmarszczki palacza Domowe maseczki na zmarszczki palacza Zmarszczki palacza - co to? Zmarszczki palacza to pionowe linie - najpierw płytkie zmarszczki, a z czasem głębokie bruzdy - które powstają wokół warg . Zawdzięczamy je mięśniowi okrężnemu ust, który je zwiera oraz wysuwa do przodu. Używamy go cały czas  - oddychając, jedząc, mówiąc. Z czasem na twarzy zaczynają być widoczne skutki uboczne jego intensywnej pracy - zmarszczki. Jak powstają zmarszczki palacza? Zmarszczki palacza, tak jak inne zmarszczki mimiczne , powstają na skutek intensywnej pracy mięśni twarzy. Ale nie byłoby ich, gdyby nie to, że z wiekiem skóra traci zdolność odbudowy, ubywa w niej kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, staje się cieńsza, mniej elastyczna i zaczyna się marszczyć. A w miejscach, gdzie mięśnie pracują szczególnie intensywnie, zmarszczek pojawia się więcej. U osób regularnie palących papierosy ta praca ust jest jeszcze intensywniejsza,...

Nasze akcje
serum przeciw niedoskonałościom Garnier Pure Active wyniki testu Wizażanek
Pielęgnacja
Wizażanki sprawdziły nowość - Garnier Pure Active Serum Przeciw Niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Współpraca reklamowa
Kosmetyki Eveline
Makijaż
„Ciekawe kolory i niesamowita trwałość” – sprawdź, jak Recenzentki KWC oceniły kosmetyki Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Serum do twarzy La Roche-Posay – sprawdziłyśmy 6 hitów marki do różnych rodzajów skóry [test redakcji]
Współpraca reklamowa
radical test
Fryzury
Weź udział w teście trychologicznych kosmetyków do włosów od Radical
Współpraca reklamowa
kosmetyki neutrogena test Anety Wikariak
Pielęgnacja
Redaktor naczelna Wizaż.pl testuje: Kultowe kremy do rąk i balsamy z gliceryną
Współpraca reklamowa
mesoestetic
Pielęgnacja
Gdy nauka spotyka się z pięknem. Oto 10 bestsellerów marki Mesoestetic
Współpraca reklamowa
test kremu do rąk Neutrogena
Pielęgnacja
Kultowe kremy i balsamy z gliceryną przetestowane. Sprawdź co o kosmetykach marki Neutrogena® sądzi redakcja
Współpraca reklamowa
kosmetyki herbapol polana
Fryzury
„Szampon i odżywka Herbapol Polana bardzo mnie zaskoczyły”. Poznaj wyniki testu!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost