podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Laureaci
Orientana hello daktyl
Laureaci
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
Neonail - zestaw do manicure hybrydowego
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Wyniki testu
dziewczyna ze smartfonem
Pielęgnacja

Nie jesteś w stanie oderwać się od swojego smartfona? Uważaj - może zaszkodzić twojej... skórze!

Nadmierna miłość do telefonu komórkowego może mieć przełożenie na stan skóry - nie tylko w postaci trądziku!

Telefony, komunikatory, Facebook, scrollowanie Instagrama - to dla większości z nas codzienność. Nowoczesne technologie ułatwiają życie, ale zbyt ścisły związek z naszym smartfonem może mieć negatywny wpływ na naszą urodę. Zobacz, jak zbyt częste używanie telefonu komórkowego może manifestować się na... skórze!

Mój sposób na zaskórniki i zmarszczki za mniej niż 1 zł. Jak zrobić masaż kokonami jedwabnika?

Wpływ telefonu komórkowego na skórę - trądzik

O tym słyszała już chyba każda z was, ale zapewniamy: to niestety nie jest miejska legenda. Smartfon to prawdziwe siedlisko bakterii - nosimy go w torebce, w kieszeni, kładziemy na biurku, stukamy palcami (nie zawsze czystymi) po ekranie a później... przykładamy do twarzy. Szkodliwe drobnoustroje z łatwością wędrują po naszej skórze, powodując powstawanie pryszczy i nieestetycznych zaskórników, z którymi walczymy później miesiącami.

Jakaś rada? Bardzo prosta - regularne przecieranie telefonu chusteczką antybakteryjną. Minimum dwa razy dziennie - wyrobienie sobie takiego nawyku jest prostsze niż myślisz. Skóra z pewnością odpłaci się lepszą kondycją.

Wpływ telefonu komórkowego na skórę - przebarwienia

Choć brzmi to dziwnie, naukowcy ostrzegają, że często korzystanie ze smartfona może zwiększać skłonność do powstawania przebarwień skórnych. Wszystko za sprawą niebieskiego światła, które - trwają badania nad ustaleniem, dlaczego - pogarsza stan skóry. Dodatkową kwestią jest ciepło wytwarzane przez rozgrzane (np. długą rozmową) urządzenie, które może przyczyniać się do zwiększonej produkcji melaniny, a jej nadmiar jest związany z pojawianiem się nieestetycznych plamek.

Choć z emisją niebieskiego światła nie możemy wiele zrobić (pewnym wyjściem jest zakup specjalnego etui ograniczającego promieniowanie), podczas szczególnie długich rozmów możemy korzystać ze słuchawek - wyjdzie nam to na zdrowie.

Wpływ telefonu komórkowego na skórę - zmarszczki

Nie odrywasz się od komunikatora nawet, gdy leżysz już w łóżku? Uważaj - wielogodzinne wpatrywanie się w drobne literki (zwłaszcza, gdy zapadnie już zmrok) sprawia, że często mimowolnie mrużymy oczy i nieświadomie napinamy mięśnie twarzy, żłobiąc w skórze... zmarszczki. Szczególnie "zagrożone" są czoło i obszar między brwiami. Zamiast uporczywie wpatrywać się w mały ekran, czasem lepiej przerzucić się na laptopa, a jeśli nie mamy takiej możliwości - powiększyć czcionkę.

Uwaga: przy zbyt intensywnym korzystaniu ze smartfona zagrożona jest także szyja! Ciągłe napięcie związane z pochylaniem twarzy również przekłada się na zmarszczki - w sieci coraz częściej określa się je mianem "instagramowych". Czy można cokolwiek z tym zrobić? Rozwiązaniem jest trzymanie ekranu na wysokości oczu - w ten sposób unikniemy też ewentualnych bólów szyi.

Zobacz też: Bez błyszczenia, bez spływającego makijażu - typujemy lekkie kremy na lato, które nawilżą twoją skórę

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Szkodliwość niebieskiego światła
iStock
Pielęgnacja
Twój telefon może powodować... zmarszczki. Na szczęście wiemy, jak temu zapobiec
Od dawna wiadomo, że wpatrywanie się w ekran smartfona czy komputera szkodzi. Ale kłopoty z koncentracją czy kręgosłupem to niejedyne jego negatywne skutki. Wytwarzane przez komórki, komputery i telewizory promieniowanie jest też odpowiedzialne za pogarszający się stan naszej skóry.

Myślałaś, że wystarczy unikać słońca lub smarować się kremami z filtrem, żeby nie musieć się martwić szkodliwym działaniem jego promieni? Niestety, słońce nie jest jedynym źródłem niebezpiecznego dla twojej skóry promieniowania . Szkodzące jej bardziej niż promieniowanie UVA i UVB światło niebieskie, jest emitowane przez ekrany telefonów, telewizorów, tabletów i komputerów . Zobacz także: Czy stary krem z filtrem nadal nadaje się do użycia? Sprawdź, zanim kupisz nowy To światło niebieskie robi skórze twojej skórze Światło niebieskie, czyli światło widzialne o wysokiej energii (HEV, czyli High Energy Visible Light lub VL - Visible Light), dociera w głębsze warstwy skóry niż promieniowanie UVA i UVB i czyni tam prawdziwe spustoszenie. Przede wszystkim  skraca żywotność i proliferację (namnażanie) fibroblastów, czyli komórek produkujących kolagen . A gdy kolagenu zaczyna brakować, skóra staje się mniej elastyczna i zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki . Światło niebieskie sprzyja też powstawaniu uszkadzających błony komórkowe i DNA wolnych rodników , co również pogarsza stan cery i powoduje jej przedwczesne starzenie się. Ale skóra narażona na dłuższe działanie niebieskiego światła nie tylko szybciej zaczyna się marszczyć. Mogą także pojawić się na niej zmiany pigmentacyjne (ciemne plamy, piegi) oraz objawiające się rumieniem podrażnienia . Pinterest Zobacz także: Jak się NIE opalać - te zdjęcia sprawią, że więcej nie zapomnisz o kremie z filtrem! Jak chronić skórę przed niebieskim światłem? Chcąc ochronić skórę przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła warto w miarę możliwości ograniczyć czas spędzany przed ekranem smartfona, telewizora, komputera czy tabletu . Dobrze jest też na co dzień stosować kosmetyki zawierające silne przeciwutleniacze - witaminy A, C i E , które chronią skórę przed...

Fotolia
Pielęgnacja
5 banalnych błędów, przez które wciąż masz trądzik
Teoretycznie większość z nas już o nich słyszała, ale i tak wciąż je popełniamy – proste błędy pielęgnacyjne, które mogą powodować powstawanie niedoskonałości. Sprawdź i upewnij się, czy na pewno już je wyeliminowałaś!

1. Za rzadko zmieniasz poszewkę od poduszki – Twoja ukochana poduszka, do której z ulgą przytulasz twarz każdej nocy, może być odpowiedzialna za co najmniej część niedoskonałości na Twojej twarzy. Popularny jasiek sukcesywnie „zbiera” ze skóry resztki kosmetyków pielęgnacyjnych, a także pot i setki drobnoustrojów. Jeśli nie będziesz regularnie zmieniała poszewki, istnieje spora szansa, że dorobisz się kilku dodatkowych niedoskonałości. 2. Nie czyścisz swojego telefonu komórkowego – warto to powtórzyć po raz kolejny: smartfony są prawdziwymi siedliskami bakterii. Za każdym razem, gdy przykładasz swój telefon do twarzy, zostawiasz na nim ślady podkładu i sebum – dodaj do tego ciągły kontakt z nie zawsze czystymi rękoma i… masz odpowiedź, skąd mogły się wziąć wypryski w okolicach ucha. Warto wprowadzić nawyk regularnego czyszczenia ekranu i obudowy za pomocą specjalnego preparatu antybakteryjnego. Uwaga: ta sama zasada dotyczy okularów. Zobacz też: Maseczka aspirynowa - idealna na trądzik i przebarwienia 3. Nie masz osobnego ręcznika do twarzy – używanie tego samego ręcznika do twarzy i ciała to zdecydowanie nie jest dobry pomysł i chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego. Mimo to część z nas zwyczajnie nie zastanawia się, czym wyciera buzię, nierzadko nieświadomie roznosząc po jej powierzchni brud, bakterie i – standardowo - pozostałości różnych kosmetyków. Aby tego uniknąć, dobrze mieć osobny, nieduży ręczniczek, który będzie nam służył tylko i wyłącznie do osuszania twarzy. Najlepiej umieścić go w bezpośrednim pobliżu umywalki, by w razie potrzeby zawsze był pod ręką. 4. Aplikujesz kosmetyki w złej kolejności – wiele z nas mimowolnie popełnia ten błąd. Zapominamy, że zaczynanie rytuału pielęgnacyjnego od nakładania balsamu do ciała, a dopiero później skupianie uwagi na twarzy może nie być...

laptop
iStock
Pielęgnacja
Sprawdź, czy nie masz Netflix Face! Ulubiona rozrywka może spowodować, że stan twojej cery się pogorszy
Oglądanie filmów na telewizorze czy tablecie między innymi przyspiesza starzenie się skóry. Podpowiemy ci, jak uchronić się przed tak zwaną Netflix Face!

O tym, że środowisko, w którym żyjemy ma olbrzymi wpływ na stan naszej cery, wiemy od dawna. Próbujemy bronić się przed niszczycielskim działaniem promieni UV czy smogu. Ale cały czas zapominamy o niebieskim świetle! A ono towarzyszy nam co najmniej przez kilka godzin dziennie. I nie chodzi tylko o czas, który spędzamy wpatrzeni w ekran komputera czy smartfona. Także wieczorny relaks przed telewizorem czy tabletem szkodzi naszej skórze . I to tak bardzo, że poczynione przez niego zniszczenia zyskały własną nazwę - Netflix Face , czyli Netflixowa Twarz . Zobacz także: Te pięć rzeczy przyśpiesza starzenie skóry. Koniecznie z nich zrezygnuj! Czym jest Netflix Face? W zagranicznych mediach uszkodzenia skóry spowodowane przez niebieskie światło coraz częściej nazywa się używając nazwy popularnego serwisu internetowego oferującego swoim abonentom dostęp do filmów i seriali. Dlaczego? Bo godziny, które spędzamy przed telewizorem czy tabletem oglądając "Trzynaście powodów" czy "Czarne lustro" też się liczą i zostawiają "ślady" na naszych twarzach . Niebieskie światło (High Energy Visible Light, HEV light) jest jednym z pasm światła widzialnego, a jego źródłem jest zarówno słońce, jak i ekrany urządzeń elektronicznych (monitory LED i LCD, komputery, tablety, smartfony). Efektem regularnego i długotrwałego oddziaływania HEV są zaburzenia snu, pogorszenie się wzroku oraz stanu cery . Światło niebieskie przyczynia się do powstawania na skórze przebarwień oraz powoduje powstawanie wolnych rodników. A te ostatnie przyspieszają starzenie się skóry , czyniąc ją mniej jędrną i bardziej podatną na powstawanie zmarszczek. Jak chronić się przed działaniem niebieskiego światła? Nie martwcie się, nie poradzimy wam rezygnacji z ulubionego serialu;-) Raczej zasugerujemy, żebyście przed telewizorem czy tabletem zasiadały z twarzą nasmarowaną odpowiednim kosmetykiem....

Makijaż
10 błędów w makijażu, które większość z nas podświadomie popełnia
Zbyt duża ilość pudru, zły dobór odcienia kosmetyków - czego jeszcze należy unikać podczas wykonywania makijażu? Podpowiadamy!

Błędy w makijażu zdarzają się każdej z nas, bez wyjątków. Mimo wszystko warto mieć świadomość, czego podczas malowania warto unikać. Oto 10 nieprawidłowych kroków w makijażu, które często zdarza nam się popełniać. #1 Źle nakładasz korektor Po nałożeniu korektor zbiera się w zmarszczkach ? Często nie jest to wina produktu, a jego nieodpowiedniej aplikacji. Za sprawą Instagrama wiele z nas nakłada pod oczy zbyt dużą ilość korektora, a ta nawet po przypudrowaniu prawdopodobnie prędzej przy później zacznie się rolować. Pamiętaj, aby używać tylko niezbędnej ilości korektora do zakrycia cieni oraz - co najważniejsze - nie nakładaj dużo produktu pod linią rzęs, gdyż to w tym obszarze korektor zazwyczaj zbiera się w największym stopniu.  #2 Malujesz kreskę na zamkniętym oku Często podczas rysowania jaskółki odruchowo zamykamy oko. Możemy to zrobić tylko podczas rysowania linii bezpośrednio nad rzęsami, ale kiedy wyciągamy kreskę ku górze, oko powinno być otwarte. Dlaczego? Tylko wtedy mamy kontrolę nad kierunkiem rysowania kreski . Jeśli malujemy ją na zamkniętym oku (i co gorsza - naciągamy skórę) bardzo łatwo poprowadzić kreskę nierówno.  #3 Wybierasz nieodpowiedni krem pod makijaż  Często zapominamy o tym, jak duże znaczenie ma krem, który nakładamy rano na twarz. Jeśli na skórę nałożysz ciężki i bogaty produkt, możesz być pewna, że podkład będzie się na skórze rolował. Pod makijaż nakładaj zawsze lekkie kremy , które szybko wchłoną się w skórę. Możemy polecić uwielbiany przez wizażystów gwiazd kultowy krem Embryolisse Lait-Creme Concentre , który dobrze współgra ze wszystkimi podkładami.  #4 Obrysowujesz kształt ust pomadką w płynie  Większość matowych pomadek do ust w płynie bardzo szybko zastyga i ma dość suche wykończenie. Jeśli rysujemy nimi kształt ust, możemy stworzyć ostre linie, przez co...

Nasze akcje
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost