Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Laureaci
Orientana hello daktyl
Laureaci
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
olej kokosowy na twarz
Mystockimages
Pielęgnacja

Olej kokosowy na twarz – jakie ma właściwości i jak go stosować, żeby uzyskać najlepsze efekty?

Olej kokosowy na twarz może być stosowany w formie olejowania, czyli do oczyszczania metodą OCM, ale też do demakijażu oczy czy jako „krem” na noc. Pomaga odbudować barierę hydrolipidową, intensywnie odżywia, regeneruje, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i antyoksydacyjnie. Żeby jednak w pełni skorzystać z jego właściwości, trzeba kupować olej tłoczony na zimno i nierafinowany.

Olej kokosowy na twarz szczególnie przysłuży się cerze suchej, odwodnionej i dojrzałej. Poprawi poziom nawilżenia, ukoi, zwiększy elastyczność i ochroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Ostrożność należy zachować przy cerze tłustej i trądzikowej, ponieważ działa silnie komedogennie. Wyjaśniamy, w jaki sposób prawidłowo stosować olej kokosowy na twarz, gdzie go kupić i ile kosztuje.

Spis treści:

  1. Skład i właściwości oleju kokosowego
  2. Efekty stosowania oleju kokosowego na skórę
  3. Olejek kokosowy na twarz trądzikową. Czy zapycha?
  4. Olejowanie twarzy olejem kokosowym
  5. Olej kokosowy do demakijażu oczu
  6. Olej kokosowy jako krem do twarzy i pod oczy
  7. Maseczki z oleju kokosowego na twarz
  8. Peeling z olejem kokosowym
  9. Olej kokosowy jako balsam do ust
  10. Zastosowanie oleju kokosowego w pielęgnacji włosów i ciała
  11. Gdzie kupić i ile kosztuje olej kokosowy?

Modny i trwały makijaż ust - jak wykonać? Sposób powiększający usta

Skład i właściwości oleju kokosowego

Olej kokosowy pozyskiwany jest poprzez tłoczenie kopry, czyli miąższu kokosa, a więc orzecha palmy kokosowej. W temperaturze pokojowej ma on stałą konsystencję, ale już przy ok. 25 stopniach Celsjusza roztapia się i przyjmuje postać ciekłą o żółtawym kolorze. Ma oczywiście charakterystyczny kokosowy zapach.

Olej kokosowy zyskał ogromną popularność ze względu na zastosowanie kulinarne. Obecnie jednak poddawane są w wątpliwość korzyści zdrowotne płynące ze spożywania go, natomiast wciąż polecany jest jako naturalny środek pielęgnacyjny do skóry i włosów.

Zastosowanie kosmetyczne wynika z bogatego składu, w którym najważniejsze miejsce zajmują nasycone kwasy laurynowy i kaprylowy, zapewniające olejowi kokosowemu właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Oprócz kwasów olej kokosowy zawiera również szereg witamin, głównie witamin E, C, z grupy B, kwasu foliowego, oraz minerałów, a wśród nich cynku, fosforu, wapnia, żelaza, potasu.

Najważniejsze właściwości i działanie oleju kokosowego:

  • łagodzi stany zapalne i podrażnienia;
  • działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo;
  • odbudowuje barierę hydlipidową, chroniąc skórę przed czynnikami zewnętrznymi i utratą nawilżenia;
  • silnie regeneruje skórę i odżywia;
  • działa na skórę zmiękczająco i wygładzająco;
  • ma właściwości antyoksydacyjne, hamuje aktywność wolnych rodników i chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem;
  • działa również jako filtr przeciwsłoneczny na poziomie SPF <10.

olej kokosowy
bhofack2

Efekty stosowania oleju kokosowego na skórę 

Olej kokosowy ze względu na swoje właściwości polecany jest szczególnie w pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej, która bardziej podatna jest na działanie czynników zewnętrznych, szybciej też pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Często jest szorstka w dotyku, a czasem nawet łuszczy się. Warto go stosować również do cery dojrzałej, która dzięki niemu odzyskuje nawilżenie, jędrność i wolniej pokrywa się zmarszczkami.

Systematyczne stosowanie oleju kokosowego na skórę twarzy sprawia, że:

  • staje się miękka i nawilżona;
  • podrażnienia są ukojone;
  • jest bardziej odporna na działanie wiatru, mrozu, suchego powietrza;
  • jest bardziej elastyczna i sprężysta;
  • wolniej się starzeje;
  • ma wyrównany koloryt.

Olejek kokosowy na twarz trądzikową. Czy zapycha?

Wątpliwości dotyczą stosowania oleju kokosowego w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Z jednej strony powinien pomóc uporać się z trądzikiem z uwagi na działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, z drugiej jednak – jest składnikiem silnie komedogennym. Oznacza to, że ma tendencję do zatykania porów, co może przyczynić się nie do złagodzenia, lecz do nasilenia trądziku.

Jeśli wasza cera jest tłusta i problematyczna i mimo wszystko macie ochotę przetestować skuteczność oleju kokosowego w walce z trądzikiem, pamiętajcie, żeby stosować go w określony sposób. Unikajcie pozostawiania go na całą noc jako „kremu”, lepiej też unikać olejowania nim twarzy. Możecie spróbować natomiast nakładać go punktowo na pryszcze. Radzimy dodatkowo połączyć go wtedy z olejkiem z drzewa herbacianego.

Olejowanie twarzy olejem kokosowym

Olejowanie twarzy to tak naprawdę oczyszczanie jej olejem (metoda OCM). Bazuje na założeniu, że olej doskonale rozpuszcza i zmywa wszelkie zanieczyszczenia, a także sebum. Dodatkowo wzmacnia barierę hydrolipidową. Tak jak pisałyśmy – olej kokosowy najlepiej sprawdzi się do oczyszczania cery suchej, dojrzałej. Raczej nie polecamy go natomiast do olejowania cery tłustej i trądzikowej.

Pamiętajcie też, że nie używa się samego oleju kokosowego do olejowania, lecz olej bazowy (czyli w tym przypadku właśnie kokosowy) miesza się z olejem rycynowym. W przypadku cery suchej proporcje te powinny wynosić 10 proc. oleju rycynowego i 90 proc. oleju kokosowego.

Jak wykonać takie olejowanie?

  1. Zwilżcie twarz wodą, a następnie kolistymi ruchami wmasujcie w skórę rozgrzany w dłoniach olej kokosowy.
  2. Ściereczkę muślinową lub z mikrofibry namoczcie w ciepłej wodzie i przyłóżcie do twarzy. Delikatnie zetrzyjcie olej (ale nie pocierajcie zbyt mocno) i opłuczcie ściereczkę.
  3. Powtórzcie całą czynność, a więc wmasujcie olej i przyłóżcie ściereczkę. W razie potrzeby możecie zrobić tak jeszcze raz.
  4. Na koniec spłuczcie twarz chłodną wodą i przetrzyjcie tonikiem.

olej kokosowy do twarzy
FreshSplash

Zobacz także: OCM – oczyszczanie twarzy olejami. Na czym polega?

Olej kokosowy do demakijażu oczu

Oleju kokosowego możecie używać również do demakijażu oczu, ponieważ poradzi sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami. Rozgrzejcie niewielką ilość oleju, nałóżcie na wacik i przetrzyjcie nim powieki. Uważajcie jednak, żeby olej nie dostał się pod powieki. Jeśli po demakijażu olejem kokosowym macie wrażenie tłustej warstewki na skórze, możecie przyłożyć wacik nasączony ciepłą wodą i delikatnie przetrzeć nim powieki.

Olej kokosowy jako krem do twarzy i pod oczy

Olej kokosowy warto nakładać na skórę twarzy czy okolic oczu nawet na całą noc, ale trzeba przestrzegać jednego podstawowego warunku. Olej kokosowy sam w sobie nie jest higroskopijny i ma też zbyt duże cząsteczki, żeby wniknąć w głąb skóry. Jego zadaniem jest natomiast uzupełnienie ubytków w barierze hydrolipidowej oraz stworzenie warstwy okluzji, która zatrzyma utratę nawilżenia. Jeśli będzie nakładany solo, może paradoksalnie przesuszyć skórę.

Radzimy więc, żeby nie nakładać oleju kokosowego bezpośrednio na suchą skórę. Wcześniej należy nałożyć na nią krem nawilżający, np. z kwasem hialuronowym, bądź spryskać hydrolatem. Wtedy będziecie mieć pewność, że zawarte w kosmetykach substancje nawilżające nie „ulotnią się” ze skóry, lecz zostaną zatrzymane przez warstewkę oleju kokosowego.

Maseczki z oleju kokosowego na twarz

Wygodną i efektywną formą stosowania oleju kokosowego w pielęgnacji twarzy jest tworzenie na jego bazie domowych maseczek. Do oleju możecie dodawać różne składniki w zależności od tego, jakiego działania oczekujecie i jakie są potrzeby waszej cery. Taką maseczkę również możecie zmywać, przykładając do skóry ściereczkę zmoczoną ciepłą wodą.

  • maseczka na przebarwienia z oleju kokosowego i cytryny – łyżkę oleju kokosowego wymieszajcie z łyżeczką soku z cytryny, który zadziała rozjaśniająco na przebarwienia i wyrówna koloryt cery.
  • maseczka do cery dojrzałej z oleju kokosowego i kurkumy – maseczka z kurkumy i oleju kokosowego zadziała jak kosmetyk anti-aging, zarówno ze względu na zawartą w oleju witaminę E, jak i obecną w kurkumie kurkuminę; łyżkę oleju wymieszajcie z łyżeczką kurkumy, możecie też dodać sok z cytryny.
  • maseczka do cery suchej z oleju kokosowego i miodu – miód doskonale uzupełni działanie oleju kokosowego i wspólnie zadbają o nawilżenie, zregenerowanie i odżywienie suchej cery; możecie wymieszać składniki w proporcji 1:1, a więc np. jedna łyżka oleju i jedna łyżka miodu.

Peeling z olejem kokosowym

Olej kokosowy to doskonała baza do stworzenia domowego peelingu do twarzy. Tak naprawdę wystarczy dodać do niego dowolny składnik o działaniu złuszczającym. Może to być drobnoziarnisty cukier czy zmielone płatki owsiane. Pamiętajcie jednak, że takie peelingi mechaniczne nie są wskazane, jeśli na skórze obecne są ropne krostki bądź „pajączki”.

olej kokosowy w słoiczku
Highwaystarz-Photography

Olej kokosowy jako balsam do ust

Olej kokosowy z powodzeniem zastąpi balsam do ust czy wazelinę. Szczególnie przyda się zimą, kiedy delikatny naskórek warg wysycha i pierzchnie pod wpływem mrozu, wiatru i suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Latem natomiast olej kokosowy nie tylko natłuści skórę warg, ale też ochroni ja przed działaniem promieniowania UV.

Zastosowanie oleju kokosowego w pielęgnacji włosów i ciała

Olej kokosowy świetnie sprawdza się nie tylko do twarzy, ale też w naturalnej pielęgnacji ciała i włosów. Może posłużyć wam jako balsam do ciała, olejek kojący skórę po opalaniu czy składnik peelingu do ciała. Chętnie nakładany jest na włosy podczas zabiegu olejowania. Olej kokosowy na włosy nie tylko je regeneruje i nawilża, ale też pobudza porost.

Ciekawą propozycją jest również zmieszanie oleju kokosowego z sodą oczyszczoną, ksylitolem i olejkiem miętowym i stworzenie w ten sposób pasty do zębów. Zwolennicy naturalnych metod polecają też płukanie ust olejem kokosowym, szczególnie w przypadku stanów zapalnych w jamie ustnej.

Zobacz także: Olejowanie włosów olejem kokosowym – jak działa i jak wykonać?

Gdzie kupić i ile kosztuje olej kokosowy?

Do pielęgnacji skóry i włosów najlepiej stosować olej kokosowy tłoczony na zimno i nierafinowany. Wtedy możecie mieć pewność, że nie został poddany obróbkom, które mogłyby doprowadzić do pogorszenia jego składu.

Nierafinowanego oleju kokosowego szukajcie w sklepach z naturalnymi kosmetykami czy ze świeżo tłoczonymi olejami. Z uwagi na stałą konsystencję sprzedawany jest w słoiczkach, a ich cena waha się w granicach 40-80 zł za 900 ml. Można kupić też słoiczki o mniejszej pojemności.

 

olej kokosowy na włosy
Alexthq/iStock
Fryzury
Olej kokosowy na włosy - efekty i jak stosować?
Olej kokosowy na włosy świetnie sprawdzi się do olejowania włosów, a także jako serum do końcówek. Wygładza, ogranicza puszenie i niesamowicie nabłyszcza włosy. Sprawdźcie, jak go stosować i jaki rodzaj oleju wybrać.

Olej kokosowy na włosy może dać rewelacyjne efekty lub sprawić, że pasma będą wyglądać na matowe i szorstkie. Bardzo ważne jest to, by stosować go wyłącznie na włosach niskoporowatych lub jako dodatek do kosmetyków przy włosach średnioporowatych. My szczególnie polecamy ten nierafinowany, który ma lepsze właściwości i pięknie pachnie kokosem! Spis treści: Olej kokosowy na włosy - efekty Olej kokosowy na porost włosów Jak stosować olej kokosowy na włosy? Jak nakładać olej kokosowy na włosy? Olej kokosowy na włosy wysokoporowate Olej kokosowy na włosy suche czy mokre? Olej kokosowy na włosy rafinowany czy nierafinowany? Maska do włosów z olejem kokosowym Olej kokosowy na włosy - efekty Olej kokosowy aż w 90 procentach składa się z kwasów tłuszczowych, którym towarzyszą witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B6), C i E, kwas foliowy oraz potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor i cynk. Wszystkie te związki doskonale wpływają na stan skóry i włosów. Jeśli jednak chodzi o te ostatnie, szczególne znaczenie ma wchodzący w skład oleju kokosowego trójgliceryd kwasu laurynowego. Trójgliceryd kwasu laurynowego ma specyficzną budowę i małą masę cząsteczkową, dzięki czemu jest w stanie wniknąć w strukturę włosa, a tam spowodować jej odbudowę i wzmocnienie. Dzięki olejowi kokosowemu włosy nie tylko są zregenerowane i wzmocnione. Nabierają także blasku, są gładsze, przestają się puszyć, a czynniki środowiskowe (promienie słoneczne czy gorące powietrze z suszarki) mniej wpływają na ich stan. Olej kokosowy na porost włosów Olej kokosowy często wspominany jest również jako naturalny kosmetyk na porost włosów. Nie ma on jednak właściwości, które mogłyby stymulować porost czy zapobiegać wypadaniu....

olejowanie twarzy
Pielęgnacja
Olejowanie twarzy - jak działa i jaki olej do twarzy wybrać? 
Olejowanie twarzy to modny trend w pielęgnacji, który w założeniu pomaga osiągnąć cerę bez zanieczyszczeń i niedoskonałości. Aby to osiągnąć należy jednak stosować się do kilku zasad, a przede wszystkim dopasować olej do rodzaju cery.

Olejowanie twarzy, znane także pod nazwą metoda OCM (Oil Cleansing Method) to tak naprawdę oczyszczanie twarzy olejem . W przeciwieństwie do żeli i pianek , olej na twarz zmywa zanieczyszczenia, ale nie narusza warstwy hydrolipidowej i nie zmienia pH . Wbrew pozorom, skorzystają z niego nie tylko posiadaczki cery suchej, ale i te z was, które borykają się z przetłuszczającą się cerą. Zobacz także: Olejowanie włosów z podkładem - najlepsze podkłady pod olej Na czym polega olejowanie twarzy? Metoda OCM bazuje na chemicznej zasadzie, która mówi, że olej zmywa olej . Nasza cera wytwarza sebum, do którego jak magnez przyciągane są wszelkie zanieczyszczenia i kurz. Myjąc twarz nawet delikatnymi detergentami, całkowicie pozbywamy się tej warstwy ochronnej. Aplikując olej na twarz zmywamy zanieczyszczenia i resztki makijażu, a nawet dogłębnie oczyszczamy pory, ale nie przesuszamy nadmiernie cery. Jak stosować olej na twarz W olejowaniu twarzy stosuje się mieszankę oleju rycynowego z innym olejem bazowym . Olej rycynowy to podstawa olejowania, jego konsystencja jest najbardziej podobna do ludzkiego sebum. Stosunek dwóch olejów różni się w zależności od rodzaju cery. Podane proporcje to ogólne zasady, które można dostosowywać do siebie metodą prób i błędów. Sucha -  10% oleju rycynowego + 90% oleju bazowego Normalna i mieszana : 20% oleju rycynowego + 80% oleju bazowego Tłusta : 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego Na kolejnym etapie olejowania twarzy warto dołączyć trzeci olej lub olejek eteryczny, na przykład z drzewa herbacianego dla cery tłustej .  Olejowanie twarzy krok po kroku: Wykonujemy demakijaż - ulubionym mleczkiem, płynem micelarnym lub także olejem. Następnie zwilżamy delikatnie twarz wodą. Kilka kropel...

olej kokosowy do olejowania włosów
iStock
Fryzury
Olejowanie włosów olejem kokosowym - jak działa i jak wykonać?
Olejowanie włosów olejem kokosowym to zabieg, który sprawi że pasma będą nawilżone, gładkie i lśniące. Olej kokosowy jest emolientem, który zapobiega przesuszeniu i chroni przed uszkodzeniami. Pamiętajcie jednak, że olej kokosowy nie sprawdzi się do każdego rodzaju włosów, gdyż może powodować mocne puszenie się kosmyków. Sprawdźcie, jak poprawnie olejować włosy olejem kokosowym, u kogo sprawdzi się ten rodzaj oleju i jaki olej wybrać.

Olejowanie włosów olejem kokosowym to świetny wybór dla włosów niskoporowatych, ale nie tylko. Możemy go również stosować do skóry głowy oraz innych rodzajów włosów. Olej kokosowy możemy nakładać na różne sposoby – na sucho, na mokro, a nałożony na podkład zapewni maksymalne nawilżenie. Jak działa olejowanie włosów olejem kokosowym? Olejowanie włosów olejem kokosowym sprawia, że są one gładkie i lśniące, otrzymujemy efekt gładkiej tafli włosów. Wyglądają również bardzo zdrowo i lepiej się układają. Olej kokosowy to emolient , który obkleja włosy, tworząc na nich cienki film, dzięki czemu zapobiega ich przesuszeniu oraz uszkodzeniom mechanicznym. Przy regularnym stosowaniu możemy zapobiec najczęstszym problemom, takim jak rozdwajanie się końcówek, matowości i puszenie się pasm. Na czym polega sekret tej metody ? Olej kokosowy jest bogactwem witamin i drogocennych, w tym: witaminy E - reguluje wydzielanie sebum, działa nawilżająco, witaminy K - wzmacnia cebulki włosów, witaminy A - składnik budulcowy włosów, zapobiega uszkodzeniom, witaminy B - nabłyszcza i uelastycznia pasma, cynku - odżywia i zapobiega matowieniu, żelaza - wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu, kwasu laurynowego - zmniejsza utraty białka w pasmach włosów i zapobiega ich łamaniu. Jak olejować włosy olejem kokosowym? Włosy możemy olejować na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim pamiętajmy, że olej kokosowy jest dość gęsty, dlatego warto go wcześniej rozpuścić w kąpieli wodnej , aby łatwiej było nałożyć go na włosy. Najpopularniejszym metody olejowania to: olejowanie na sucho - nakładanie oleju na suche włosy na minimum 2-3 godziny lub całą noc, olejowanie na...

olej musztardowy na twarz
iStock
Pielęgnacja
Olej musztardowy na twarz – jak działa i jak go stosować?
Olej musztardowy świetnie sprawdzi się u posiadaczek skóry dojrzałej i problematycznej, jednak trzeba go używać z rozwagą. Jak stosować olej musztardowy i jakie ma właściwości?

Olej musztardowy pozyskiwany jest z ziaren gorczycy. Stosuje się go w kuchni, ale również w pielęgnacji skóry i włosów. Ma on wiele niezwykłych właściwości - pobudza krążenie, nawilża skórę, działa jak peeling enzymatyczny. Szczególnie polecany jest do cery dojrzałej, gdyż niweluje pierwsze oznaki starzenia się skóry oraz problematycznej - świetnie działa na trądzik i stany zapalne. Nie powinno się go jednak stosować bezpośrednio na skórę oraz bez próby alergicznej. Sprawdźcie, w jaki sposób stosować olej musztardowy na cerę dojrzałą i problematyczną . Właściwości oleju musztardowego Niezwykle właściwości, jakie wykazuje olej musztardowy, wynikają z zawartości cennych substancji, takich jak: witaminy z grupy B, witaminy A, E, C, K, nienasycone kwasy omega-3, żelazo, wapń, selen, magnez, cynk. Działanie oleju ma nie tylko właściwości zdrowotne, ale również pielęgnacyjne. Po pierwsze wpływa pozytywnie na krążenie krwi i przyspiesza metabolizm tłuszczów, co pomaga zwalczyć zmarszczki i cellulit. Na skórę działa przede wszystkim nawilżające i odżywczo, ale również łagodzi stany zapalne. Dzięki temu jest bardzo pomocny w walce z problemami skórnymi, takimi jak trądzik. Olej musztardowy przyspiesza również wzrost nowych komórek, dzięki czemu skóra znacznie szybciej się regeneruje. Wysoka zawartość witaminy E sprawia, że minimalizuje on skutki działania promieniowania słonecznego na skórę. Zobacz także: Olejek rycynowy - czy można go stosować na twarz? Zastosowanie oleju musztardowego na twarz Olej musztardowy ma bardzo silnie działanie, a skóra na twarzy jest delikatna. Dlatego właśnie nie powinno się stosować czystego oleju na skórę twarzy. Najlepiej dodać go do ulubionego kremu czy serum albo zmieszać z innych olejkiem pielęgnacyjnym, na przykład olejem kokosowym . Przy oleju musztardowym jest duże prawdopodobieństwo...

Nasze akcje
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost