Reklama

Olej z awokado pozyskiwany jest z miąższu owoców awokado, które bogate jest w zdrowe kwasy tłuszczowe, witaminy i składniki mineralne. Powszechnie wykorzystywany jest zarówno w kuchni, jak i kosmetyce. Olej z awokado ma zbawienny wpływ na skórę twarzy, ciała, a także włosy i skalp. Można stosować go samodzielnie, dodawać do ulubionych kosmetyków oraz tworzyć domowe preparaty na jego bazie.

Reklama

Olej z awokado - właściwości

Olej z awokado jest bogaty w tłuszcze, witaminy i składniki odżywcze. W jego składzie znajdziemy między innymi:

  • kwasy tłuszczowe: Omega-9 i Omega-6,
  • witaminy: A E, C, D, K i witamin z grupy B,
  • składniki mineralne: magnez, mangan, żelazo, fosfor, potas, sód, cynk.

Olej z awokado z łatwością wnika w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu dogłębnie ją odżywia i nawilża. Dzięki wysokiej wchłanialności łagodzi stany zapalne skóry, ułatwia pozbywanie się nadmiaru sebum oraz usuwa martwy naskórek. Dzięki dużej zawartości witaminy A i E działa zbawiennie na skórę, widocznie ją wygładza i ujędrnia, a także ma właściwości przeciwzmarszczkowe. Antyoksydanty zawarte w oleju z awokado spowalniają procesy starzenia, a także chronią skórę przed nowotworami.

Olej z awokado - zastosowanie w kosmetyce

Olej z awokado wykorzystywany jest do pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz włosów. To naturalny kosmetyk, który nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak: parabeny, silikony i konserwanty. Można go stosować samodzielnie do olejowania włosów, na skórę twarzy i ciała, ale również dodawać kilka kropel do kosmetyków. Olej z awokado sprawdzi się do każdego typu skóry, szczególnie jednak polecany jest w przypadku cery suchej lub cery problematycznej.

Olej z awokado na twarz i ciało

Olej z awokado wykorzystywany jest w produktach pielęgnacyjnych ze względu na silne właściwości nawilżające i odżywcze. Regularne stosowanie oleju z awokado zwiększa produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra jest jędrna i elastyczna. Ma działanie przeciwzmarszczkowe i niweluje inne oznaki starzenia, takie jak przesuszona czy szara, zmęczona cera. Charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i łagodzącymi, dzięki czemu wykorzystywany jest w walce z problemami skórnymi, na przykład stanami zapalnymi skóry czy łuszczycą. Ponadto olej z awokado należy do naturalnych filtrów przeciwsłonecznych.

Olej z awokado na włosy

Olej z awokado świetnie sprawdza się zarówno do olejowania włosów, jak i skóry głowy. Przy regularnym stosowaniu cebulki włosa są wzmocnione, włosy rosną grubsze i bardziej elastyczne. Nakładamy na długość włosów sprawia, że są one mięsiste, błyszczące i odżywione. Zastosowanie oleju na skalp pomaga wyeliminować łupieżu oraz świądu skóry głowy. Olejowanie skalpu raz w tygodniu sprawi, że włosy nie będą wypadać oraz przyspieszy ich porost.Zobacz także: OCM - oczyszczanie twarzy olejami. Na czym polega?

Reklama

Olej z awokado - rafinowany czy nierafinowany?

Olej nierafinowany to olej tłoczony na zimno, bez użycia wysokiej temperatury, który jest pozyskiwany mechanicznie. Oleje nierafinowane mają więcej składników odżywczych, niż oleje rafinowane, które są zdecydowanie bardziej oczyszczone. Olej z awokado rafinowany pozyskiwany jest w procesie z użyciem wysokiej temperatury i środków chemicznych, przez co traci dużą część swoich właściwości. Z tego względu zarówno w kosmetyce, jak i kuchni dużo lepiej sprawdzi się nierafinowany olej z awokado.

Reklama
Reklama
Reklama