Awokado to nie tylko pyszny owoc niezbędny do przygotowania guacamole, ale też doskonały kosmetyk. Jesteśmy wielkimi fankami przyrządzanych z jego miąższu maseczek, które przywracają blask i elastyczność przesuszonej skórze.Ale bardzo cenimy też pozyskiwany z awokado olej, który przysłuży się prawie każdemu rodzajowi cery, a szczególnie sprawdzi się w łagodzeniu objawów dermatoz zapalnych o podłożu autoimmunologicznym – łuszczycy i atopowego zapalenia skóry.

Reklama

Fot.: iStock

Olej z awokado – właściwości i cena

Olej z awokado, wytłaczany z miąższu tego owocu, jest szczególnie ceniony ze względu na swoje wielokierunkowe działanie kosmetyczne. Doskonale pielęgnuje on skórę za sprawą zawartych w nim:

  • nienasyconych kwasów tłuszczowych (w tym kwasu oleinowego), które obniżają przeznaskórkową utratę wody, aktywizują procesy regeneracyjne uszkodzonej bariery lipidowej naskórka oraz zmniejszają stany zapalne,
  • wapnia, który stymuluje regenerację komórek aktywujących syntezę lipidów (zwłaszcza ceramidów), dzięki czemu wzmacnia funkcje barierowe skóry, pozwala jej zachować odpowiednie napięcie i nawilżenie oraz koi podrażnioną skórę i zmniejsza stany zapalne,
  • fosforu wykazującego właściwości regenerujące,
  • potasu, który wzmacniając barierę hydrolipidową skóry, zapewnia jej lepsze nawilżenie,
  • witaminy A, która normalizuje rogowacenie skóry,
  • witaminy E, która działa antyoksydacyjnie oraz
  • witaminy PP (niacyny), która zmniejsza przetłuszczanie się skóry, chroni ją przed wolnymi rodnikami i łagodzi stany zapalne.

Kto może używać oleju z awokado?

Ze względu na swoje regenerujące, regulujące i przeciwzapalne właściwości olej z awokado doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry suchej lub odwodnionej, dojrzałej oraz z dermatozami zapalnymi takimi jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Nie jest to silnie komedogenny olej, ale raczej powinny go unikać osoby z cerą tłustą. Olej z awokado jest dość gęsty i tłusty, dlatego najlepiej stosować go na noc.

Zobacz także

Olej z awokado Nacomi – promocja w Hebe

Buteleczkę nierafinowanego oleju z awokado przeznaczonego do pielęgnacji skóry przy odrobinie szczęścia kupimy już za około 10 zł. A za olej z awokado bardzo przez nas lubianej marki Nacomi, który normalnie kosztuje 18,99 zł, zapłacimy teraz 9,99 zł. Promocja na ten kosmetyk w drogeriach Hebe potrwa do 8 kwietnia.Zobacz także: Dzięki swojemu specyficznemu składowi, olej jojoba jest idealny dla ludzkiej skóry - i to nawet tej mocno się przetłuszczającej!

Reklama

Zdjęcie główne: iStock

Reklama
Reklama
Reklama