Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Chcę testować
Orientana hello daktyl
Chcę testować
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
Neonail - zestaw do manicure hybrydowego
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Wyniki testu
Eucerin_Dermopure
Laureaci
L'Oreal Paris Revitalift Filler
Laureaci
Eucerin Hyaluron Filler
Laureaci
olej z dzikiej róży
iStock
Pielęgnacja

Olej z dzikiej róży – jak działa i jak stosować?

Olej z dzikiej róży działa regenerująco, przeciwstarzeniowo, niweluje przebarwienia skórny i blizny. Działa równie dobrze jak drogie kremy anti-aging, a kosztuje tylko kilkanaście złotych! Sprawdźcie, jak używać olej różany na twarz, ciało i włosy.

Olej z dzikiej róży to naturalny kosmetyk, który może być stosowany do każdego rodzaju cery. Świetnie sprawdzi się również na włosach wysokoporowatych, zniszczonych, farbowanych. Jest bardzo delikatny dla skóry, nie zapycha i nie podrażnia. Za 30 ml kosmetyku zapłacimy od 15 do 20 zł. Dodatkowo jest on bardzo wydajny, dzięki czemu jedna buteleczka wystarczy na kilka miesięcy regularnego użytkowania.

olej z dzikiej róży

Makijaż na odwrót to hit TikToka. Wypróbowałam go na sobie i efekt mnie zachwycił!

Jak działa olej z dzikiej róży?

Olej z dzikiej róży pozytywnie wpływa na kondycję naszej skóry i włosów ze względu na bogactwo drogocennych składników. W jego składzie możemy znaleźć między innymi witaminę C, kwas trans-retinowy, kwas linolowy, kwasu linolenowy i kwasu oleinowy.

Olej z dzikiej róży ma działanie:

  • regenerujące i odbudowujące,
  • przeciwstarzeniowe i wygładzające,
  • normalizujące pracę gruczołów łojowych,
  • nawilżające i odżywcze,
  • niwelujące przebarwienia skórne,
  • zmniejszające widoczność blizn i bruzd.

Olej, ze względu na swoje właściwości, świetnie się sprawdzi zarówno przy cerze suchej i dojrzałej, jak i tłustej oraz problematycznej. Mimo iż świetnie nawilża i odżywia, to nie zapycha porów skóry.

Regularne stosowanie kosmetyku na włosy sprawi, że będą one mocniejsze, bardziej błyszczące oraz wygładzone. Z czasem kosmyki będą lepiej się układać, a także zapobiegniemy łamaniu się włosów i rozdwajaniu się końcówek.

Zobacz także: Olejek różany - właściwości i zastosowanie olejku z róży.

Jak stosować olej z dzikiej róży?

Olej z dzikiej róży możemy stosować bezpośrednio na skórę twarzy. Wystarczy nałożyć kilka kropli olejku na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Możemy go stosować samodzielnie lub nałożyć na niego krem. Ze względu na tłustą konsystencję kosmetyk najlepiej się sprawdzi podczas wieczornej pielęgnacji. Rano skóra będzie niesamowicie gładka, miękka i nawilżona.

Możemy go również nakładać na skórę ciała, wcierać w paznokcie lub używać jako serum na końcówki włosów.

Olej różany możemy także dodawać do ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych, aby wzmocnić ich działanie. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie u osób, które nie przepadają za tłustą konsystencją i wieloma krokami w pielęgnacji. Olejek z dzikiej róży możemy dodawać do kremów i serum do twarzy, balsamów do ciała, odżywek i masek do włosów.

Pamiętajcie, aby olej trzymać w ciemnym i chłodnym miejscu z dala od promieni słonecznych!

olejek różany
iStock
Pielęgnacja
Olejek różany – właściwości i zastosowanie. Jak działa na twarz, włosy i ciało?
Olejek różany to jeden z najdroższych olejków na świecie! Ma właściwości regenerujące, kojące i przeciwstarzeniowe. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry, włosów, a także do aromaterapii. Wytwarzany jest z płatków róży damasceńskiej, a jego cena może sięgać aż 100 zł za 1 ml.

Olejek różany wykorzystywany jest w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i włosów, a także w perfumach czy mgiełkach. W jego składzie znajdziemy między innymi kwasy omega czy witaminy A, C, D i E. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do stosowania tego olejku. Sprawdźcie, jakie dokładnie ma właściwości, jak go zrobić i gdzie go kupić. Właściwości olejku różanego Olejek różany do twarzy Olejek różany na włosy Kosmetyki z olejkiem różanym Masaż i aromaterapia z olejkiem różanym Jak zrobić olejek różany z płatków róż? Olejek różany - cena i gdzie go kupić? Przeciwwskazania do stosowaniu olejku różanego Właściwości olejku różanego Olejek różany to najdroższy eteryczny olejek na świecie. Otrzymywany jest on metodą destylacji. Aby pozyskać litr drogocennego produktu, trzeba wykorzystać aż pięć ton kwiatów róży. Dodatkowo róże można zbierać tylko raz w roku o poranku! Wynika to z faktu, że są wtedy zamknięte i zawierają największe ilości drogocennego olejku. Najczęściej otrzymywany jest on z płatków róży damasceńskiej , dużo rzadziej z róży stulistnej. Z płatków pozyskiwana jest również woda różana  i hydrolat różany . Składniki olejku różanego to: nienasycone kwasy omega, witamin A, C, D i E, flawonoidy, minerały, karotenoidy, geraniol, eugenol, nerol.  Głównym atutem esencji jest jej bardzo silne działanie relaksacyjne. Dodatkowo jest niezwykle skuteczna w przypadku łagodzenia bólu głowy. Ma również właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Właściwości olejku różanego polecane są przy bólach migrenowych i menstruacyjnych. Dodatkowo może łagodzić nudności, np. w przypadku choroby lokomocyjnej. Olejek różany jest również bardzo popularny w kosmetyce! Olejek różany do...

olej makadamia na twarz
iStock
Pielęgnacja
Olej makadamia na twarz – jak działa i jak stosować?
Olej makadamia nawilża skórę, a także sprawia, że staje się gładka i jędrna. Jak stosować olej makadamia na twarz? Olej jako serum, kosmetyki z olejem makadamia, oczyszczanie twarzy olejami.

Olej makadamia ma szerokie zastosowanie w naturalnej pielęgnacji. Można go stosować nie tylko do twarzy, ale również ciała, włosów i paznokci. Zawartość skwalenu, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy A sprawia, że olej makadamia działa przeciwstarzeniowowo i przeciwzmarszczkowo, a także nawilża i regeneruję skórę. Sprawdzi się u posiadaczek każdego typu cery, ale szczególnie przy skórze suchej i dojrzałej. Jak działa olej makadamia na twarz? Właściwości pielęgnacyjne oleju makadamia wynikają z zawartości drogocennych składników, takich jak: witaminy A , B i E, fenole, lecytyna, nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas oleinowy, kwas oleopalmitynowy oraz kwas palmitynowy. Jednak jednym z najważniejszych składników tej substancji jest skwalen, który znacznie wpływa na stan naszej skóry. Olej makadamia stosowany na twarz ma działanie: antyoksydacyjne - przeciwdziała wolnym rodnikom i spowalnia procesy starzenia się skóry, wspomaga regenerację komórek skóry, chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym, nawilża, uelastycznia i ujędrnia skórę, likwiduje zaczerwienienia i podrażnienia. Ten rodzaj oleju bardzo dobrze się wchłania, nie działa komedogennie , a także nie uczula i nie podrażnia skóry. Dzięki tych cechom może być stosowany do każdego rodzaju cery, nawet tej tłustej i problematycznej.  Zobacz także: Olej musztardowy na twarz - jak działa i jak go stosować? Jak stosować olej makadamia na twarz? Olej makadamia jako serum do twarzy Ze względu na to, że olej makadamia świetnie się wchłania, nie obciąża i nie podrażnia skóry, można go stosować bezpośrednio na twarz. Najlepiej sprawdzi się podczas wieczornej pielęgnacji. Kilka kropel olejku wklepujemy w oczyszczoną skórę, a następnie nakładamy nasz ulubiony krem. Jeśli nie przepadamy za warstwowym nakładaniem kosmetyków, wystarczy dodać kropelkę oleju do...

olej lniany na twarz
iStock
Pielęgnacja
Olej lniany na twarz – jakie daje efekty i jak go stosować?
Olej lniany reguluje pracę gruczołów łojowych, nawilża i ujędrnia skórę, a także przeciwdziała powstawaniu zaskórników. Świetnie się sprawdzi w walce z różnymi rodzajami trądziku. Jak stosować olej lniany na twarz?

Olej lniany ze względu na swoje właściwości świetnie się sprawdzi u posiadaczek cery tłustej, mieszanej i problematycznej. Przede wszystkim nie zapycha porów i nie obciąża skóry nawet przy regularnym stosowaniu bezpośrednio na twarz. Możemy go również wykorzystać do oczyszczania skóry olejami lub dodawać do naszych ulubionych kosmetyków, aby wzmocnić ich działanie pielęgnujące. Olej lniany na twarz - właściwości i efekty Olej lniany to naturalny kosmetyk, który posiada wiele właściwości pielęgnacyjnych. Sprawdzi się przy każdym typie cery, lecz najlepsze działanie wykazuje na skórze mieszanej bądź tłustej. Jego głównym zadaniem jest regulowanie pracy gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra ani się nie przetłuszcza, ani nie jest nadmiernie przesuszona. Ze względu na to, że łagodzi zaczerwienienia, świetnie zadziała na cerę naczynkową. Olej lniany przy regularnym stosowaniu na skórę twarzy ma działanie: nawilżające i natłuszczające, regulujące pracę gruczołów, zapobiegające powstawaniu trądziku i innych zmian zapalnych na skórze, zapobiegające powstawaniu zaskórników , minimalizujące pory skóry, ujędrniające i wygładzające skórę, łagodzące podrażnienie i zaczerwienienia, antybakteryjne. Jak stosować olej lniany na twarz? Olej lniany na twarz możemy stosować na kilka różnych sposobów. Ma on wszechstronne działanie, dlatego sprawdzi się zarówno do oczyszczania, jak i pielęgnacji naszej skóry. Olej lniany jako serum lub krem na noc Olej lniany nie działa komedogennie, czyli nie zapycha porów , dlatego można go stosować bezpośrednio na skórę twarzy . Wystarczy nałożyć kilka kropel naturalnego kosmetyka. Oczywiście wcześniej twarz powinna być dokładnie oczyszczona i stonizowana. Olej lniany ze względu na swoją dość tłustą konsystencję najlepiej sprawdzi się podczas wieczornej pielęgnacji jako alternatywa dla...

olej z bergamotki
iStock
Pielęgnacja
Olejek z bergamotki – jak działa i jak stosować?
Olejek z bergamotki zniweluje trądzik, zmiany skórne i blizny. Świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji włosów puszących się, suchych i matowych. Należy jednak bardzo uważać przy jego stosowaniu, aby nie podrażnić skóry!

Olejek bergamotkowy może być stosowany w pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Nie należy go jednak nakładać bezpośrednio na skórę, bez wcześniejszego rozcieńczenia. Olejek należy najpierw zmieszać z delikatnym olejem bazowym lub dodać do ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych. Ten olej polecany jest szczególnie do cery trądzikowej, gdyż łagodzi stany zapalne i nie zapycha skóry, Jak działa olejek z bergamotki? Olejek eteryczny z bergamotki ma działanie antybakteryjnie, kojące i przeciwzapalnie. Świetnie się sprawdzi u posiadaczek cery wrażliwej i trądzikowej. Regularne stosowanie olejku bergamotkowego na skórę: zniweluje zmiany skórne i trądzik, zadziała kojąco i łagodząco, nawilży i wygładzi skórę, zredukuje widoczność blizn i bruzd, łagodzi podrażnienia po zabiegach, poparzeniach słonecznych. Olejek eteryczny znajdzie również zastosowanie w pielęgnacji włosów. Sprawi, że kosmyki będę miękkie, odciążone i ograniczy ich puszenie się. Nakładany na skórę głowy złagodzi podrażnienia, świąd i zaczerwienienie. Szczególnie sprawdzi się u osób, które mają problemy z suchą skórą głowy, łupieżem i łuszczycą. Zobacz także: Olej z dzikiej róży - jak działa i jak stosować? Jak stosować olejek z bergamotki? Olejek z bergamotki możemy z powodzeniem stosować w pielęgnacji skóry i włosów. Jego użycie jest bardzo proste! Wystarczy dodać go do ulubionego kremu lub odżywki, do kąpieli lub zmieszać z olejem bazowym. Ważne jest jednak to, aby nie nakładać go na skórę bez rozcieńczenia! Olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane, więc mogą podrażnić skórę. Olejek z bergamotki na skórę Niezwykle ważne jest to, aby olejku nie nakładać bezpośrednio na skórę, bez wcześniejszego rozcieńczenia. Olejek z bergamotki możemy zamieszać z innym olejem bazowym, na przykład arganowym lub olejem ze słodkich migdałów . Świetnie...

Nasze akcje
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
L`Oreal Paris, Glycolic Bright
Pielęgnacja
Wizażanki sprawdziły serię Glycolic Bright od L’Oréal Paris
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost