yope skin progress
Wyniki testu
Elancyl
Chcę testować
ziaja siemię lniane
Chcę testować
la-roche-posay-toleriane
Chcę testować
bandi sorbety
Chcę testować
Biotebal maska
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Wyniki testu
dr. Schrammek
Chcę testować
bella bio based
Laureaci
floslek stopNaczynka
Wyniki testu
maybelline vinyl, eraser, lash
Chcę testować
BIOTEBAL EFFECT serum spray
Wyniki testu
Oriflame Duologi
Laureaci
Ziaja Witamina C. B3 niacynamid
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Wyniki testu
Bielenda Professional Supremelab
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Wyniki testu
Neutrogena Retinol Boost
Wyniki testu
 Tołpa, Body & Soul
Wyniki testu
neboa
Wyniki testu
olejek migdałowy
iStock
Pielęgnacja

Olejek migdałowy - właściwości i zastosowanie

Olejek migdałowy to naturalny kosmetyk, który można stosować na twarz, ciało, włosy i paznokcie. Jakie właściwości ma olejek migdałowy i jak go stosować?

Olejek migdałowy zniweluje zmarszczki, rozstępy i cellulit, a dodatkowo dogłębnie nawilży i odżywi skórę. Świetnie się sprawdzi również na suchych i zniszczonych włosach czy rozdwajających się paznokciach. To uniwersalny i wszechstronny kosmetyk, który warto zabrać ze sobą, kiedy nie mamy dużo miejsca. Świetnie się sprawdzi zarówno w codziennej rutynie pielęgnacyjnej, jak i na wyjazdach.

olejek migdałowy

Jakie właściwości ma olejek migdałowy?

Swoje niezwykłe pielęgnacyjne właściwości olejek migdałowy zawdzięcza zawartym w nich substancjom odżywczym, takim jak:

  • proteiny,
  • sole mineralne,
  • witaminy A,E,D i witaminy z grupy B,
  • kwas linolowy,
  • kwas oleinowy.

Olejek ten ceniony jest przede wszystkim ze względu na właściwości nawilżające i odżywcze. Świetnie sprawdzi się na suchej, odwodnionej lub dojrzałej skórze i zniszczonych włosach. Warto również wspomnieć, że zapobiega on rozwojowi wolnych rodników i opóźnia starzenie się skóry. Dzięki niemu łatwo możemy się pozbyć cellulitu, rozstępów, poszarzałej skóry i płytkich zmarszczek. Olejek z migdałów bardzo rzadko uczula i jest niezwykle delikatny dla skóry. Należy do grupy suchych olejków, dzięki czemu bardzo szybko się wchłania.

Zobacz także: Olejek rycynowy - czy można go stosować na twarz?

Jak stosować olejek migdałowy?

Olejek migdałowy na twarz

Dzięki stosowaniu olejku migdałowego na twarz możemy zachować młody i zdrowy wygląd. Przy regularnym stosowaniu skóra zostanie napięta i wygładzona, a zmarszczki zniwelowane. Dodatkowo możemy liczyć na dogłębne odżywienie i nawilżenie skóry.

Olejek ze słodkich migdałów można nakładać bezpośrednio na skórę lub dodać do ulubionego kremu. Najlepiej sprawdzi się stosowany na noc, kiedy skóra lepiej wchłania wszystkie składniki odżywcze. Możemy go nałożyć zamiast kremu na noc lub jako serum pod krem. Olejek ten może być stosowany również do oczyszczania twarzy metodą OCM. Jest ona bardzo delikatny dla skóry i dobrze rozpuszcza makijaż oraz zanieczyszczenia. Jeśli dodamy do niego fusy z kawy lub cukier, stworzymy odżywczy, naturalny peeling do twarzy. 

Olejek migdałowy na włosy

Olejek migdałowy jest naturalnym kosmetykiem do włosów. Regularne stosowanie olejku migdałowego nawilży i odżywi włosy oraz doda im plasku. Dodatkowo świetnie się sprawdza w pielęgnacji skalpu. Nakładany na skórę głowy nawilży ją, wzmocni cebulki. Stosowany jest również w walce z łupieżem.

Olejek ze słodkich migdałów na włosy można stosować na kilka sposobów. Po pierwsze jest on popularnym składnikiem produktów do włosów, lecz możecie również dodać kilka kropel olejku do swojej ulubionej maski lub odżywki. Innym sposobem na wykorzystanie tego naturalnego kosmetyku jest olejowanie włosów. Wystarczy nałożyć 1-2 łyżki oleju na całą długość włosów, pozostawić na około 2 godziny, a następnie umyć włosy szamponem. Nadaje się on również do olejowania skóry głowy. Olejowanie włosów i skalpu najlepiej robić 1-2 razy w tygodniu.

Olejek migdałowy na ciało

Olejek z migdałów jest wszechstronnym i kompleksowym kosmetykiem. Tak naprawdę można go używać na całe ciało. Przy regularnym stosowaniu zauważymy silne działanie ujędrniające i odżywcze, a przy okazji cellulit i rozstępy zostaną zniwelowane. Świetnie działa na poparzenia słoneczne. Może być również wykorzystywany jako olejek do masażu. 

Jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie oleju jest wykonanie za jego pomocą ujędrniającego masażu. Wystarczy nałożyć olejek z migdałów na wybrany obszar, a następnie wykonać masaż za pomocą rąk, rękawicy lub szczotki do masażu. Olejek można również potraktować jako naturalny balsam do ciała, stóp i rąk lub odżywkę do paznokci. 

Olejek na cellulit, który naprawdę działa! Musisz go wypróbować!

olejek cynamonowy
iStock
Pielęgnacja
Olejek cynamonowy – jak działa i jak go stosować?
Olejek cynamonowy to naturalny sposób na trądzik i stany zapalne skóry. Można go również stosować na włosy i skórę głowy. Jak dokładnie działa olejek cynamonowy i jak go stosować?

Olejek cynamonowy znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antybakteryjnych, dzięki czemu świetnie się sprawdza w przypadku cery tłustej i problematycznej. Ponadto działa nawilżająco, natłuszczająco i odżywczo. Skóra po jego użyciu jest miękka i wygładzona. Olejek ma również zastosowanie w pielęgnacji włosów. Najlepiej użyć go do domowych maseczek na skórę głowy oraz włosy. Jak działa olejek cynamonowy? Olejek cynamonowy na skórę Olejek cynamonowy świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry. Doskonale ją nawilża i natłuszcza, lecz nie działa komedogennie . Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne niweluje problemy skórne, na przykład trądzik . Najlepiej się sprawdzi u posiadaczek cery tłustej i problematycznej. Nie powinno się go stosować na skórę wrażliwą i skłonną do reakcji alergicznych. Zobacz także: Mydło dziegciowe na problemy skórne. Olejek cynamonowy na włosy Ten naturalny kosmetyk, podobnie jak inne olejki, może być również z powodzeniem stosowany na włosy. Ma działanie nawilżające i odżywcze, a także regenerujące. Przy regularnym stosowaniu włosy mniej się puszą, lepiej układają i wyglądają zdrowo. Olejek cynamonowy może być stosowany również na skórę głowy. Ze względu na swoje właściwości świetnie sprawdzi się w przypadku problemów ze skórą głowy. Pomoże nam w  walce z łupieżem , stanami zapalnymi skalpu, a także zapaleniem mieszków włosowych. Jak stosować olejek cynamonowy? Stosowanie olejku cynamonowego na skórę Olejek cynamonowy na trądzik najlepiej stosować miejscowo . Ma on dosyć silne działanie, dlatego nie powinno się go stosować bezpośrednio na całą twarz jako samodzielny kosmetyk. Olejek nakładamy na zmiany skórę i po 20 minutach spłukujemy ciepłą wodą. Jeśli mamy problem z licznymi stanami zapalnymi, możemy zastosować kosmetyk na całą twarz....

olejek łopianowy
iStock
Pielęgnacja
Olejek łopianowy - jak działa na włosy?
Olejek łopianowy wzmocni włosy, zapobiegnie ich wypadaniu oraz rozdwajaniu. To również naturalne lekarstwo na łupież. Jak stosować olejek z łopianu? Olejowanie włosów i skóry głowy.

Olejek z łopianu, ze względu na bogactwo substancji odżywczych, świetnie się sprawdzi w pielęgnacji włosów i skóry głowy . Jego działanie jest kompleksowe - nie tylko zapobiega wypadaniu, ale również wzmacnia włosy, nawilża je i chroni przed uszkodzeniami. Użycie olejku łopianowego jest bardzo proste, najlepiej wykorzystać go do olejowania włosów lub skóry głowy. Właściwości i działanie olejku łopianowego Substancje zwarte w korzeniu łopianu mają wszechstronne właściwości, zarówno te zdrowotne, jak i pielęgnacyjne. Pomagają pozbyć się z organizmu toksyn i zanieczyszczeń i przyspieszają przemianę materii. Ponadto wykazują działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Głównymi substancjami aktywnymi w olejku łopianowym są inulina, siarka i witamina C. Inulina na łupież i zwiększenie objętości Inulina właściwości silnie nawilżające oraz łagodzące. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w szamponach do włosów. Nadaje im objętości i przedłuża świeżość. Sprawdza się również w walce z chorobami skóry, takich jak na przykład łupież . Nawilża skórę głowy, łagodzi zaczerwienienie i swędzenie. Siarka na skalp i choroby skóry Siarka to jeden ze składników budulcowych włosów, skóry i paznokci. Ma zbawienny wpływa na naszą skórę. Regeneruje naskórek i jest wsparciem dla terapii egzemy, łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry . Jeśli chodzi o działanie na skalp, to: reguluje produkcje sebum, wzmacnia cebulki włosa i sprawia, że włosy rosną mocne i pełne blasku. Witamina C czyli silny przeciwutleniacz Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, a ponadto bierze udział w produkcji kolagenu. Stosowana na skórę głowy wzmacnia włosy i stymuluje je do wzrostu. Sprawi, że włosy rosną mocne, nie łamią się i nie rozdwajają. Zobacz także: Drożdże na włosy - jakie dają efekty i jak je stosować? Zastosowanie olejku...

olejek z kiełków pszenicy
iStock
Pielęgnacja
Olejek z kiełków pszenicy – właściwości i zastosowanie w kosmetyce
Olejek z kiełków pszenicy można stosować na twarz, ciało i włosy. Ma wiele właściwości pielęgnacyjnych i odżywczych, ze względu na wysoką zawartość m.in. witaminy E. Jak stosować olej z kiełków pszenicy?

Olejek z kiełków pszenicy znacznie wpływa na kondycję skóry twarzy, ciała i włosów. Ma właściwości nawilżające i odżywcze, a także usuwa pierwsze oznaki starzenia się skóry. Dodatkowo świetnie sprawdza się do zdyscyplinowania włosów i ograniczenia ich wypadania, a także przeciwdziała powstawaniu rozstępów w czasie ciąży. Stosowanie olejku z kiełków pszenicy jest bardzo proste - sprawdźcie, jak to poprawnie robić. Właściwości olejku z kiełków pszenicy Olej z kiełków pszenicy tłoczony jest na zimno z ziaren pszenicy, które zdążyły lekko zakiełkować. Jest on bogatym źródłem witaminy E , według niektórych źródeł w składzie olejku witamina E zajmuje pierwsze miejsce, a jej udział to 70%. Ten roślinny olej dostarcza do organizmu wiele ważnych składników odżywczych, takich jak: fitosterole, fitohormony o działaniu estrogennym, fosfolipidy, na przykład lecytynę oraz nasycone kwasy tłuszczowe. Dodatkowo zawiera również witaminy:  A, D oraz witaminy z grupy B i oczywiście witaminą E oraz minerały, między innymi fosfor, żelazo, cynk, selen i potas. Przy regularnym stosowaniu olejek wykazuje właściwości: regenerujący i odżywcze, nawilżające, wyrównujące koloryt skóry , przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe, wygładzające i ujędrniające, zapobiegające działaniu wolnych rodników, wzmacnia i uelastycznia naczynia krwionośne. Zobacz także: Olejek z pestek malin - jak działa? Zastosowanie olejku z kiełków pszenicy Olejek z kiełków pszenicy na twarz Olejek polecany jest przede wszystkim do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i naczynkowej, a także dojrzałej . Można go stosować bezpośrednio na skórę lub dodawać do ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych. Olejek z kiełków pszenicy najlepiej sprawdzi się podczas wieczornej pielęgnacji jako serum pod krem . Na całą twarz wystarczy 3-4 krople naturalnego...

olej migdałowy właściwości na twarz na włosy zmarszczki rozstępy łuszczyca atopowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Olej migdałowy – poznaj jego właściwości
Olej migdałowy zmiękcza i odżywia skórę. Szczególnie polecany jest osobom z cerą suchą, łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry.

Olej migdałowy jest wytwarzany z tłoczonych na zimno albo poddawanych ekstrakcji i rafinacji nasion drzewa migdałowego. Jest to olej szybkoschnący i dość nietrwały. Nie powinno się go podgrzewać ani schładzać, a żeby uniknąć jego utlenienia i utraty wartości, trzeba chronić go przed światłem . Warto jednak zaopatrzyć się w ten "wymagający" olej, bo doskonale wygładza i nawilża skórę, przyspieszając jej regenerację i opóźniając jej starzenie się.  Fot.: iStock Olej ze słodkich czy gorzkich migdałów Do produkcji oleju migdałowego używa się dwóch różnych odmian migdałów – gorzkich lub słodkich. Obie te odmiany mają zasadniczo podobny skład, z tą tylko różnicą, że migdały gorzkie zawierają amygdalinę (witaminę B17), której zawdzięczają swój gorzki smak. Zasadniczo jednak najczęściej spotykamy olej migdałowy pozyskiwany ze słodkich migdałów . Dlaczego? Po prostu ze względu na ich szersze zastosowanie bardziej opłaca się je uprawiać.    Olej migdałowy właściwości Olej migdałowy zawiera duże ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) – kwas linolowy, palmitynowy, stearynowy i oleo-palmitynowy. Dzięki nim  działa on na skórę zmiękczająco oraz wzmacnia jej naturalną barierę ochronną . W oleju migdałowym znajdziemy również:  witaminę E , która zabezpiecza przed atakami wolnych rodników przyspieszających starzenie się tkanek, witaminę A , reguluje proces złuszczania się naskórka i stymuluje jego regenerację, witaminę B1 , która działa przeciwzapalnie i reguluje wydzielanie sebum,  witaminę B2 , która zapobiega wypadaniu włosów i ich łamaniu się, fitosterole , które działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz przyspieszają regenerację naskórka i łagodzą rumień, lecytynę , która wygładza powierzchnię skóry i zmniejsza odparowywanie wody z naskórka. ...

Nasze akcje
yope skin progress
Pielęgnacja
Zdrowsza skóra dzień po dniu - kosmetyki YOPE SKIN PROGRESS sprawdzone przez Wizażanki
Współpraca reklamowa
Biotebal EFFECT serum spray wyniki testu
Fryzury
Wizażanki przetestowały nowość - Biotebal EFFECT Serum spray!
Współpraca reklamowa
Skin cycling
Pielęgnacja
Na czym polega metoda #SkinCycling, która podbija TikToka?
Współpraca reklamowa
L'Oreal Paris codzienna rutyna pielęgnacyjna
Pielęgnacja
Test redakcji: Witamina C i SPF to duet idealny w codziennej porannej rutynie pielęgnacyjnej
Współpraca reklamowa
neboa
Fryzury
"Kosmetyki od NEBOA odżywiły i zregenerowały moje włosy od skalpu po same końce" - zobaczcie wyniki testu Wizażanek
Współpraca reklamowa
Test kosmetyków do makijażu od AA Wings of Color
Makijaż
Przetestowałam nowe kosmetyki AA Wings of Color. Efekt to idealna skóra przez cały dzień!
Współpraca reklamowa
lactacyd
Styl życia
„Już po pierwszym użyciu znika uczucie suchości i swędzenia”. Nowy płyn do higieny intymnej Lactacyd® Ultra-Nawilżający 40+ to hit Wizażanek!
Współpraca reklamowa
Depilatory Braun
Pielęgnacja
Przetestowałyśmy urządzenia do depilacji Braun. To sposób na gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost