YSL
Chcę testować
neboa
Chcę testować
tresemme 1 minute
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Chcę testować
Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
Eveline ACNE
Wyniki testu
kr-Fructis grow strong
Wyniki testu
Tołpa, My Skin Changer
Chcę testować
Fructis Grow strong orange
Wyniki testu
Serum Garnier Vitamin C
Chcę testować
tolpa authentic
Chcę testować
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Laureaci
Elseve Bond Repair
Laureaci
Kosmetyki Maybelline
Laureaci
Oceanic bazy
Laureaci
olejek pomarańczowy
iStock
Pielęgnacja

Olejek pomarańczowy – jak działa i jak stosować?

Olejek pomarańczowy usuwa cellulit, reguluje wydzielanie sebum i spowalnia procesy starzenia się skóry. Może być wykorzystywany również do aromaterapii. Sprawdźcie, jak działa i jak stosować pomarańczowy olejek eteryczny.

Olejek pomarańczowy sprawdzi się zarówno w pielęgnacji ciała, twarzy i do aromaterapii. Przeznaczony jest przede wszystkim do skóry dojrzałej, pozbawionej jędrności, a także do problematycznej, trądzikowej ze względu na właściwości przeciwzapalne. Można go wykorzystać do zrobienia domowych kosmetyków DIY, takich jak tonik czy mgiełka do twarzy, a także dodać do ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych.

olejek pomarańczowy

Modny i trwały makijaż ust - jak wykonać? Sposób powiększający usta

Olejek pomarańczowy w aromaterapii

Olejek pomarańczowy działa antyseptycznie oraz uspokajająco. Bardzo pozytywnie wpływa na cały układ nerwowy. Poprawia jakość snu i zapobiega bezsenności, łagodzi bóle nerwowe, bóle mięśni oraz bóle głowy. Pomaga rozluźnić się, zrelaksować i obniżyć napięcie nerwowe. Jest również pomocny w leczeniu depresji.

Olejek pomarańczowy wlewamy do kominka do aromaterapii. Można również dodać inne rodzaje olejków, na przykład cynamonowy, cytrynowy, rozmarynowy. Mieszankę olejków można również użyć do relaksującej kąpieli lub wmasować kilka kropel olejku w skronie.

Olejek pomarańczowy na cellulit

Jednym z najlepszych sposobów na walkę z cellulitem jest wykonanie masażu ujędrniającego z olejkiem pomarańczowym. Wystarczy, że kilka kropel olejku połączymy z ulubionym balsamem lub innym naturalnym olejem, na przykład arganowym. Mieszankę energicznie wmasowujemy w skórę, przesuwając rękami w kierunku przeciwnym do grawitacji. 

Ciekawą alternatywą jest wykorzystanie olejku do domowego peelingu kawowego. Fusy z kawy mieszamy z łyżeczką olejku pomarańczowego i wykonujemy masaż okrężnymi ruchami. Resztki peelingu zmywamy ciepłą wodą. Dzięki temu skóra będzie dogłębnie nawilżona, pozbędziemy się martwego naskórka, a przy dłuższym stosowaniu również cellulitu.

Zobacz także: Aromaterapia - jakich olejków używać?

Olejek pomarańczowy na problemy skórne

Olejek pomarańczowy może być również wykorzystywany w pielęgnacji twarzy. Świetnie się sprawdzi u osób z cerą problematyczną i trądzikową ze względu na działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i tonizujące. Dodatkowo olejek ten zawiera witaminę C, który przeciwdziała wolnym rodnikom, przez co spowalnia procesy starzenia się skóry.

Olejek pomarańczowy możemy znaleźć z kremach i olejkach do cery trądzikowej oraz dojrzałej. Świetnie się sprawdzi również do przygotowania domowych kosmetyków. Można z niego wykonać naturalny tonik lub mgiełkę do twarzy na bazie wody. Wystarczy dokładnie zmieszać kilka kropel olejku z przegotowaną wodą i opcjonalnie dodać ulubione składniki pielęgnacyjne.

Olejek pomarańczowy nie powinien być stosowany bezpośrednio na twarz, gdyż może podrażnić skórę. Możemy go jednak zmieszać z olejkiem bazowym, na przykład arganowym, kokosowym czy lnianym i stosować zamiast kremu na noc. Skóra dzięki temu będzie wyraźnie nawilżona, głęboko odżywiona i ujędrniona.

olejek geraniowy
iStock
Pielęgnacja
Olejek geraniowy – jak działa i jak stosować?
Olejek geraniowy to olejek eteryczny, który wygładza, ujędrnia i regeneruje skórę. Przy regularnym stosowaniu zniweluje trądzik, rozstępy, cellulit i przebarwienia. Sprawdźcie, jak stosować geranium i jakie są przeciwwskazania do jego używania.

Olejek geraniowy to naturalny składnik, który możemy dodawać do ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych lub domowych produktów do twarzy i ciała. Można go także wykorzystać do domowych kąpieli relaksacyjnych lub aromaterapii. Nie sprawdzi się jednak u każdego, olejków eterycznych nie powinny stosować na przykład kobiety w ciąży. Jak działa olejek geraniowy? Olejek geraniowy to olejek eteryczny pozyskiwany z pelargonii wonnej o właściwościach leczniczych i pielęgnacyjnych. Wyróżnia go silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz regenerujące. Geranium najlepiej sprawdzi się w przypadku cery problematycznej, tłustej i dojrzałej. Zdecydowanie powinny go stosować osoby, które mają większe problemy skórne, takie jak trądzik, opryszczka , egzema. Olejek geraniowy stosowany na skórę:  ujędrnia i wygładza, regeneruje naskórek, niweluje zmarszczki,  poprawia owal twarzy, zmniejsza blizny, niweluje przebarwienia , usuwa zmiany skórne, zmniejsza widoczność cellulitu i rozstępów. Dodatkowo świetnie sprawdza się w domowej aromaterapii. Ma działanie relaksujące i rozluźniające, a ponadto pomaga pozbyć się stresu i napięcia mięśni. Ze względu na dość intensywny, przyjemny zapach, często wykorzystywany jest również w perfumach i dezodorantach. Jak stosować olejek geraniowy? Olejków eterycznych nie powinno się stosować bezpośrednio na skórę, gdyż mogą ją podrażnić. Wystarczy dodać  1-2 krople geranium do ulubionego kremu lub maski na noc , dzięki czemu działanie produktu będzie wzmocnione. Ze względu na to, że olejek ma tłustą konsystencję, taki trik najlepiej zastosować podczas wieczornej pielęgnacji.  Olejek geraniowy możemy również dodawać do domowych kosmetyków . Świetnie się sprawdzi na przykład w naturalnym toniku do twarzy o działaniu regenerującym i przeciwzapalnym. Taki tonik czy hydrolat może pomóc na dość...

olejek cytrynowy
iStock
Pielęgnacja
Olejek cytrynowy – jak działa i jak stosować?
Olejek cytrynowy ma właściwości oczyszczające i przeciwzapalne. To naturalny sposób na trądzik, łupież oraz przetłuszczającą się skórę. Sprawdźcie, jak stosować olejek cytrynowy na twarzy i włosy.

Cytrynowy olejek eteryczny świetnie sprawdzi się w domowej pielęgnacji. Możemy go stosować na kilka sposobów - dodawać do ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych lub domowych maseczek, mieszać z innymi olejami lub dodawać do kąpieli. Musicie jednak uważać! Olejku nie można nakładać na skórę bez wcześniejszego rozcieńczenia, gdyż może powodować silne podrażnienie. Ma on również właściwości fotouczulające. Jak działa olejek cytrynowy? Olejek cytrynowy ma silne właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, dzięki czemu świetnie się sprawdzi w pielęgnacji cery tłustej, problematycznej i trądzikowej. Olejek cytrynowy przy regularnym stosowaniu: zmniejszy trądzik i inne zapalne zmiany skórne, rozjaśni przebarwienia , plamy pigmentacyjne, rozjaśni i rozświetli skórę, zadziała wygładzająco i odżywczo, reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza rozszerzone pory skóry , usuwa łupież, ogranicza przetłuszczanie się włosów. Olejek eteryczny ze skórki cytryny ma również działanie relaksujące, rozluźniające i odprężające.  Zobacz także: Olejek pomarańczowy - jak działa i jak stosować? Jak stosować olejek cytrynowy? Olejku cytrynowego   nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące.  Przed użyciem pamiętajcie o rozcieńczeniu preparatu i ochronie przeciwsłonecznej. Olejek cytrynowy na twarz Olejek cytrynowy zawsze powinno się stosowany po rozcieńczeniu , gdyż może powodować podrażnienia skóry. Przed zastosowaniem olejku mieszamy go z olejem bazowym, na przykład olejem lnianym , arganowym czy oliwą z oliwek. Możemy go również dodać do domowych maseczek na twarz . Ze względy na tłustą konsystencję najlepiej sprawdzi się używany podczas wieczornej pielęgnacji zamiast kremu na noc. Wystarczy nałożyć kilka kropel olejków na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Przy stosowaniu olejku cytrynowego na skórę należy nakładać na...

olejek z drzewa sandałowego
iStock
Pielęgnacja
Olejek z drzewa sandałowego – jak działa i jak stosować?
Olejek z drzewa sandałowego zniweluje przebarwienia i blizny, pomoże w walce cellulitem, łupieżem i przetłuszczaniem się skóry. To również bardzo silny afrodyzjak! Jak działa i jak stosować olejek sandałowy?

Olejek sandałowy bardzo silnie oddziałuje zarówno na nasze ciało, jak i zmysły. Możemy go stosować na twarz i ciało, należy jednak pamiętać, aby najpierw rozcieńczyć go w innym produkcie. Dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym i przeciwzapalnym oraz dużej zawartości antyoksydantów świetnie sprawdzi się na cerze dojrzałej, tłustej oraz problematycznej. Wykorzystywany w aromaterapii relaksuje, koi stres oraz pobudza libido. Właściwości i działanie olejku z drzewa sandałowego Olejek sandałowy ma silne właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i antybakteryjne. Znajduje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i pielęgnacji. Orientalny zapach tego naturalnego olejku eterycznego ma równie silne, choć nieco odmienne właściwości. Olejek sandałowy działa holistyczne na twarz, ciało i zmysły, między innymi: niweluje przebarwienia i blizny, reguluje działanie gruczołów łojowych, regeneruje skórę, ujędrnia i napina skórę, opóźnia procesy starzenia się skóry, usuwa cellulit, zwalcza trądzik, zwalcza łupież, wspomaga walkę z łuszczycą i egzemą, relaksuje i koi nerwy, jest naturalnym afrodyzjakiem. Olejek z drzewa sandałowego na przebarwienia i blizny Olejek sandałowy ma  działanie stymulujące regenerację skóry po uszkodzeniach, ranach i stanach zapalnych. Jego regularne stosowanie znacznie zmniejszy widoczność plam i przebarwień po trądziku czy oparzeniach słonecznych. Jego działanie regeneracyjne i rozjaśniające jest tak intensywne, że zniweluje nawet blizny. Jak stosować olejek sandałowy na przebarwienia i blizny? Aby zniwelować przebarwienia i blizny, należy nakładać olejek na skórę w połączeniu z innym olejem bazowym, na przykład arganowym. Kosmetyk nakładamy punktowo, w miejsce gdzie potrzebne jest rozjaśnienie i regeneracja. Bardzo ważna jest regularność, olejek nakładamy raz dziennie. Możemy to zrobić na...

olejek waniliowy
Pielęgnacja
Jakie są właściwości olejku waniliowego i dlaczego warto stosować go w pielęgnacji?
Olejek waniliowy jest nie tylko świetnym, domowym sposobem na komary, ale także doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji. Jego działanie przeciwstarzeniowe i antyoksydacyjne znane jest już od starożytności. Zobaczcie, czym różni się od oleju waniliowego i jak go stosować.

Olejek waniliowy często mylony jest z aromatem waniliowym, jednak ten stosowany jest jedynie w cukiernictwie. Olejek waniliowy jest natomiast ekstraktem, po który chętnie sięgają producenci kosmetyków oraz miłośniczki naturalnej pielęgnacji. Regularne stosowanie go może opóźnić procesy starzenia skóry, a także wyraźnie ją wygładzić. Ale to nie wszystkie zalety tej drogocennej substancji! Spis treści: Właściwości olejku waniliowego Czym się różni olejek waniliowy od oleju waniliowego? Inne zastosowania olejku waniliowego Właściwości olejku waniliowego Wanilia jest bogactwem witamin z gruby B, takich jak niacyna, tiamina, kwas pantotenowy i witamina B6. To właśnie te substancje przyczyniają się do przyspieszenia procesu odnowy i naprawy skóry. Olejek waniliowy wykazuje przede wszystkim działanie wygładzające i uelastyczniające, jednak posiada także szereg innych zalet. Dzięki niemu możecie: uporać się z nawracającym trądzikiem załagodzić podrażnienia przyspieszyć gojenie ran zregenerować skórę zniwelować objawy łuszczycy wspomóc walkę z reumatyzmem Warto wiedzieć, że wanilia w postaci olejku waniliowego jest produktem o bardzo wysokim stężeniu procentowym, dlatego koniecznie należy mieszać go z innym olejem bazowym lub kosmetykami, np. kremami nawilżającymi do twarzy czy balsamami do ciała. Jego kompleksowe działanie znajdzie zastosowanie zarówno w pielęgnacji cery trądzikowej , dojrzałej, jak i suchej. Wanilia jest także substancją często wykorzystywaną w pielęgnacji całego ciała, np. relaksujących masażach lub aromaterapii. Kosmetyki wzbogacone jej zapachem dają nam uczucie ukojenia, otulenia i pozwalają zdecydowanie szybciej się zrelaksować. Zobacz także:  Olejki do twarzy - ranking najlepszych Czym się...

Nasze akcje
Sephora diagnoza skóry
Pielęgnacja
Sprawdzamy potrzeby naszej skóry dzięki usłudze cyfrowej diagnozy w perfumerii Sephora i dobieramy najlepsze kosmetyki [test premium]
Współpraca reklamowa
garnier fructis Goodbye Damage
Fryzury
Szampon i odżywka Garnier Fructis Goodbye Damage sprawdzone przez Wizażanki!
Współpraca reklamowa
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
solverx test redakcji
Pielęgnacja
Sprawdziliśmy nową linię kosmetyków z kofeiną SOLVERX for MEN ACTIVE. Jak wypadły? [TEST REDAKCJI]
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost