Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Laureaci
Orientana hello daktyl
Laureaci
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
olejek z drzewa herbacianego
Pielęgnacja

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie – jak działa i jak go stosować?

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie to naturalne rozwiązanie na grzybicę i bolesne konsekwencje zerwanych skórek. Sprawdźcie, w jakiej postaci najlepiej go stosować i gdzie go kupić.

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie zwalcza grzybicę. Jest bardzo tani i możecie kupić go praktycznie w każdej drogerii. Najczęściej stosujemy go w pielęgnacji twarzy, jednak jego bakteriobójcze działanie zostało docenione przez lekarzy i jest on bardzo często polecany jako rozwiązanie na choroby paznokci.

Modny i trwały makijaż ust - jak wykonać? Sposób powiększający usta

Jak działa olejek z drzewa herbacianego?

Warto zaznaczyć, że olejek z drzewa herbacianego nie ma nic wspólnego z młodymi listkami herbaty zbieranymi na terenie Azji. Pochodzi on z kory drzewa herbacianego, która zalana gorącą wodą przypomina herbatę zarówno wyglądem jak i zapachem. 

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie pomoże nam rozprawić się ze wstydliwym problemem grzybicy. Możemy stosować go wtedy w postaci nierozcieńczonej lub dodawać go do wody, w której moczymy stopy. Oprócz działania bakteriobójczego, olejek herbaciany sprawi, że pory naszej skóry zostaną oczyszczone i odblokowane, co zapobiegnie szybszemu nawrotowi choroby.

NATUR PLANET OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO
mat. prasowe

Dodatkowo olejek herbaciany może wspomóc nas w walce z trądzikiem i wypryskami, jednak nierozcieńczony może silnie podrażnić skórę, dlatego warto wymieszać go z ulubionym kremem nawilżającym lub tonikiem. Jego działanie bakteriobójcze możemy wykorzystać także w pielęgnacji włosów z łupieżem. Dodany do szamponu lub odżywki sprawi, że skóra głowy będzie oczyszczona, a mieszki włosowe zostaną pobudzone do pracy. Już po kilku zastosowaniach kondycja naszych włosów poprawi się i zaobserwujemy ich szybszy wzrost.

Zobacz także: Glinki do twarzy - którą wybrać i jak je używać?

olejek z drzewa herbacianego

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na paznokcie?

Olejek herbaciany możemy nakładać na paznokcie na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest punktowe nałożenie go na miejsca pokryte grzybicą, jednak warunkiem jest wcześniejsze oczyszczenie płytki z wszelkich lakierów i odżywek pielęgnacyjnych. W tym przypadku olejku nie należy rozcieńczać z wodą, a żeby w pełni cieszyć się efektami kuracji, zabieg należy powtarzać dwa razy dziennie. Do aplikacji zalecamy użycie jednorazowego patyczka kosmetycznego lub wacików.

Drugim sposobem jest rozcieńczenie kilku kropel olejku herbacianego w letniej wodzie. W takiej mieszance należy płukać stopy lub ręce dwa razy dziennie. Zarówno jedna, jak i druga metoda są bardzo skutecznie tylko przy regularnym stosowaniu. Spektakularne efekty są widoczne już po kilku dniach!

grzybica stóp

Gdzie kupić olejek z drzewa herbacianego?

Olejek herbaciany możemy kupić praktycznie w każdej drogerii i aptece. Najczęściej dostaniemy go w małej, szklanej buteleczce. Warto zwrócić uwagę na to, żeby szkło, z którego jest ona wykonana, było jak najciemniejsze. To zapobiegnie przenikaniu promieni słonecznych do produktu i pozbawianiu go cennych substancji.

 

Zielona bakteria na paznokciach
Tatiana Terekhina/iStock
Manicure
Zielona bakteria na paznokciach. Przyczyny zakażenia, leczenie oraz powikłania
Zielona bakteria, która odpowiada za zzielenienie paznokci, jest jedną z bardziej popularnych przypadłości. Do zakażenia może dojść m. in. w niesterylnym gabinecie kosmetycznym, ale również w domowym zaciszu.

Zielona bakteria, inaczej nazywana pałeczką ropy błękitnej, znajduje się wszędzie w naszym otoczeniu: w wodzie, glebie i organizmach zwierzęcych. Zazwyczaj pozostaje uśpiona, jednak ludzki organizm to świetne środowisko do jej kolonizacji. Zobacz, jak z nią skutecznie walczyć.  Spis treści:  Jak dochodzi do zakażenia zieloną bakterią? Zielona bakteria i objawy rozwoju zakażenia Zielona bakteria na paznokciu a onycholiza Czym leczyć zieloną bakterię na paznokciu? Jak przebiega domowe leczenie zielonej bakterii na paznokciu? Jak działa olejek herbaciany na zieloną bakterię na paznokciach? Jak dochodzi do zakażenia zieloną bakterią?  Jedną z przyczyn zakażenia zieloną bakterią może być ogólne osłabienie organizmu, ale to nie jedyny powód. Do zakażenia może dojść między innymi w wyniku: obgryzania paznokci ,  złej pielęgnacji dłoni, nieprawidłowej higieny, od noszenia nieodpowiedniego obuwia, urazów płytki paznokciowej. Do zakażenia dochodzi również podczas niehigienicznego wykonania hybryd. Beztlenowy patogen rozwija się pod lakierem hybrydowym, żelem lub akrylem. Dlatego tak ważne jest pilnowanie przestrzegania zasad higieny i dokładne sprawdzanie sterylności salonu, w którym wykonujesz paznokcie. Pałeczka ropy błękitnej może się przenieść na zużytym pilniczku lub brudnej końcówce frezarki. Do zakażenia czasem dochodzi również podczas domowych zabiegów. Wystarczy, że będziesz nieprawidłowo wykonywać wszelkie pielęgnacyjne czynności, takie jak czyszczenie paznokci czy obcinanie ich. Zielona bakteria i objawy rozwoju zakażenia Głównym objawem rozwoju zakażenia pałeczką ropy błękitnej jest zzielenienie paznokcia. Charakterystyczny zielono-żółty kolor stopniowo pojawia się na płytce,...

napar z liści laurowych
Pielęgnacja
Napar z liści laurowych – jak działa na skórę i włosy?
Napar z liści laurowych dzięki swojemu działaniu bakteriobójczemu pomaga zwalczyć łupież i rozprawić się z trądzikiem. Sprawdźcie, do czego jeszcze można go wykorzystać i jak go przygotować.

Jeśli nigdy nie słyszałyście o naparze z liści laurowych, to czas najwyższy aby poznać magiczną moc tej popularnej, domowej przyprawy. Powstały w wyniku zaparzania płyn może być wykorzystany jako płukanka do włosów, tonik, a także dodatek do długiej, relaksującej kąpieli. Wystarczy 5 listków wawrzynu, aby  otrzymać napar, który odmieni waszą pielęgnację. Promocja Carrefour na produkty spożywcze i nie tylko pozwoli Ci zadbać o dietę i cerę. Napar z liści laurowych na skórę Dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym i przeciwgrzybiczym napar z liści laurowych może być stosowany na skórę całego ciała. Moczenie w nim stóp pomoże nam pozbyć się wstydliwego problemu grzybicy, natomiast nałożony na skórę głowy oczyści ją i odblokuje pory zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów .  Napar z wawrzynu może być także stosowany jako naturalny tonik do cery trądzikowej . Regularne stosowanie go sprawi, że stany zapalne zostaną wyciszone , a skóra stopniowo zacznie się oczyszczać z toksyn i nieestetyczne zmiany na skórze zaczną stopniowo znikać. Jeśli lubicie długie kąpiele, możecie wykorzystać napar z liści laurowych także do aromaterapii i relaksu. Szklanka dodana do ciepłej wody pomoże usunąć z niej zalegające bakterie, a także poprawi ukrwienie i przyspieszy procesy metaboliczne skóry przyspieszając  redukcję cellulitu . Taka kąpiel będzie też wspaniałym doświadczeniem dla naszych dróg oddechowych i oskrzeli, które dzięki naparowi zostaną oczyszczone.  Zobacz także: Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie - jak działa i jak go stosować? Napar z liści laurowych na włosy Oprócz działania zapobiegającego przetłuszczaniu się skóry głowy, płukanka do włosów z wawrzynu...

olejek z drzewa herbacianego na twarz
iStock
Pielęgnacja
Olejek z drzewa herbacianego na twarz – jak działa i jak stosować?
Olejek z drzewa herbacianego to skuteczny kosmetyk na zniwelowanie trądziku i wyświecania się skóry. Należy go jednak stosować ostrożnie, aby nie podrażnił delikatnej skóry. Sprawdźcie, jak dokładnie działa olejek herbaciany i jak go prawidłowo stosować.

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym kosmetykiem o bardzo dużym stężeniu składników aktywnych. Może więc powodować podrażnienia i zaczerwienienie skóry. Możemy go stosować na dwa sposoby - dodawać do kosmetyków pielęgnacyjnych i nakładać na całą twarz lub używać punktowo bezpośrednio na zmiany skórne. Jak działa olejek z drzewa herbacianego? Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne . Zwalcza również bakterię podskórne, beztlenowe, które są najczęstszą bezpośrednią przyczyną trądziku . Dodatkowo olejek z drzewa herbacianego: reguluje wydzielanie sebum, nie wysusza skóry, działa regenerująco i pobudza produkcję naskórka, z łatwością wchłania się w głąb skóry. Zazwyczaj kosmetyki o działaniu antybakteryjnym mają właściwości wysuszające. To duże utrudnienie w leczeniu zmian skórnych. Gdy skóra jest przesuszona i podrażniona, produkuje jeszcze większą ilość sebum, przez co pory mogą być ponownie zatkane. W przypadku olejku herbacianego nie mamy takiego problemu, dlatego jest to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków do cery problematycznej, trądzikowej. Olejek z drzewa herbacianego nie sprawdzi się na wszystkich typach cery , między innymi suchej i normalnej . Nie ma on działania silnie nawilżającego i pielęgnującego, a polecany jest przede wszystkim do stosowania na zmiany skórne. Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na twarz? Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym kosmetykiem o dużej koncentracji składników aktywnych. Z tego względu nie poleca się go nakładać bezpośrednio na całą twarz. Lepiej sprawdzi się dodany do produktu bazowego, dzięki czemu nie podrażni delikatnej skóry. Możemy więc kilka kropel naturalnego olejku dodać do naszego ulubionego kremu lub serum . W takiej formie możemy stosować go nawet 2 razy dziennie. Ma on trochę niższe stężenie, więc będzie...

olejek rycynowy do paznokci
iStock
Manicure
Olejek rycynowy na paznokcie. Jak szybko wzmocnić i zregenerować płytkę?
Stosowanie olejku rycynowego na paznokcie sprawi, że będą one mocne, błyszczące i piękne. To świetny naturalny kosmetyk, którego możemy używać nie tylko na paznokcie, ale również na włosy, rzęsy i brwi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest on bogatym źródłem kwasów omega, witaminy A i E. W dodatku opakowanie 100 ml kosztuje jedynie kilka złotych i starcza na kilka miesięcy!

Olejek rycynowy aplikujemy na paznokcie na dwa sposoby. Jeden z nich świetnie się sprawdzi na szybkie odżywienie paznokci, z kolei stosowanie na ciepło to dobry wybór na domowego SPA dla dłoni. Pierwsze efekty, jak nabłyszczenie i nawilżenie pojawią się już po pierwszym użyciu, a po 3-4 tygodniach stosowania nasze paznokcie będą mocne i zregenerowane. Taką kurację warto przeprowadzić na przykład po przedłużaniu paznokci lub stosowaniu hybrydy. Jak działa olejek rycynowy na paznokcie? Olejek rycynowy widocznie wzmacnia paznokcie i regeneruje płytkę. Już po pierwszym użyciu możemy zauważyć, że paznokcie są błyszczące i gładkie, a skórki nawilżone i mięciutkie . Z każdym następnym użyciem olejku stan naszych paznokci się poprawia, a ewentualne zniszczenia regeneruję. Przy regularnym stosowaniu olejku po kilku tygodniach zauważymy, że paznokcie: nie łamią się i nie kruszą, są nawilżone, odżywione i błyszczące, są zdecydowanie grubsze i twardsze, szybciej rosną, nie matowieją i nie szarzeją, są bardziej odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, na przykład lakiery, środki chemiczne, uszkodzenia, bruzdy zostają zregenerowane, plamki wynikają z nieodpowiedniej pielęgnacji lub niedoborów zostają zniwelowane. Zobacz także: Olejek rycynowy - czy można go stosować na twarz? Jak stosować olej rycynowy na paznokcie? Stosowanie olejku rycynowego na paznokcie jest bardzo proste i przyjemne. Możemy aplikować go na zimno i na ciepło, a oba te sposoby są również skuteczne. Pamiętajcie, żeby nakładać go również na skórki, dzięki czemu skóra wokół paznokci będzie nawilżona i miękka i na zawsze zapomnimy o suchych i zadzierających się skórkach . Olejek warto stosować minimum 2 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie! Wcieranie...

Nasze akcje
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost