Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Laureaci
Orientana hello daktyl
Laureaci
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
olejek z drzewa sandałowego
iStock
Pielęgnacja

Olejek z drzewa sandałowego – jak działa i jak stosować?

Olejek z drzewa sandałowego zniweluje przebarwienia i blizny, pomoże w walce cellulitem, łupieżem i przetłuszczaniem się skóry. To również bardzo silny afrodyzjak! Jak działa i jak stosować olejek sandałowy?

Olejek sandałowy bardzo silnie oddziałuje zarówno na nasze ciało, jak i zmysły. Możemy go stosować na twarz i ciało, należy jednak pamiętać, aby najpierw rozcieńczyć go w innym produkcie. Dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym i przeciwzapalnym oraz dużej zawartości antyoksydantów świetnie sprawdzi się na cerze dojrzałej, tłustej oraz problematycznej. Wykorzystywany w aromaterapii relaksuje, koi stres oraz pobudza libido.

olejek z drzewa sandałowego

Modny i trwały makijaż ust - jak wykonać? Sposób powiększający usta

Właściwości i działanie olejku z drzewa sandałowego

Olejek sandałowy ma silne właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i antybakteryjne. Znajduje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i pielęgnacji. Orientalny zapach tego naturalnego olejku eterycznego ma równie silne, choć nieco odmienne właściwości.

Olejek sandałowy działa holistyczne na twarz, ciało i zmysły, między innymi:

  • niweluje przebarwienia i blizny,
  • reguluje działanie gruczołów łojowych,
  • regeneruje skórę,
  • ujędrnia i napina skórę,
  • opóźnia procesy starzenia się skóry,
  • usuwa cellulit,
  • zwalcza trądzik,
  • zwalcza łupież,
  • wspomaga walkę z łuszczycą i egzemą,
  • relaksuje i koi nerwy,
  • jest naturalnym afrodyzjakiem.

Olejek z drzewa sandałowego na przebarwienia i blizny

Olejek sandałowy ma  działanie stymulujące regenerację skóry po uszkodzeniach, ranach i stanach zapalnych. Jego regularne stosowanie znacznie zmniejszy widoczność plam i przebarwień po trądziku czy oparzeniach słonecznych. Jego działanie regeneracyjne i rozjaśniające jest tak intensywne, że zniweluje nawet blizny.

Jak stosować olejek sandałowy na przebarwienia i blizny?

Aby zniwelować przebarwienia i blizny, należy nakładać olejek na skórę w połączeniu z innym olejem bazowym, na przykład arganowym. Kosmetyk nakładamy punktowo, w miejsce gdzie potrzebne jest rozjaśnienie i regeneracja. Bardzo ważna jest regularność, olejek nakładamy raz dziennie. Możemy to zrobić na przykład podczas wieczornej pielęgnacji, jako serum pod krem.

Zobacz także: Olejek herbaciany - zastosowanie.

Olejek z drzewa sandałowego na twarz

Olejek sandałowy ma wysoką zawartość antyoksydantów, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia się skóry. Zapobiega powstawaniu plam pigmentacyjnych i zmarszczek, ujędrnia i wygładza skórę. Świetnie więc się sprawdzi w przypadku cery dojrzałej.

Ten rodzaj olejku możemy również stosować na skórę trądzikową i problematyczną. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, antybakteryjnym i ściągającym bardzo dobrze poradzi sobie z uporczywym trądzikiem. Nie tylko zadziała na przyczyny trądziku, ale również ukoi zmiany skórne i zregeneruje skórę. Dodatkowo olejek z drzewa sandałowego reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu sebum nie wydziela się nadmiernie i nie zatyka porów.

Jak stosować olejek sandałowy na twarz?

Olejek sandałowy możemy nakładać na skórę po stonizowaniu, przed nałożeniem kremu. Jednak nie należy go nakładać samodzielnie, lecz w połączeniu z innym olejkiem. Oleista konsystencja najlepiej się sprawdzi podczas wieczornego rytuały pielęgnacyjnego. Zawsze przed użyciem roślinnego olejku warto zrobić test uczuleniowy na małym obszarze skóry. Jeśli nie lubimy tłustych konsystencji, możemy dodać kropelkę olejku do porcji naszego ulubionego kremu.

Aromaterapia olejkiem sandałowym

Olejek sandałowy świetnie sprawdzi się do aromaterapii. Możemy zastosować go klasycznie w kominku do aromaterapii, lecz także podczas relaksującej kąpieli. Ma on właściwości relaksujące, wyciszające. Olejek ten nie tylko likwiduje bezsenność, pomaga w złagodzeniu stanów lękowych i rozluźnia, ale również zwiększa libido. To jeden z największych afrodyzjaków!

Olejek z trawy cytrynowej
iStock
Pielęgnacja
Olejek z trawy cytrynowej - właściwości i zastosowanie w kosmetyce 
Olejek z trawy cytrynowej to naturalny składnik, który dostępny jest w większości drogerii czy aptek. Zazwyczaj większość osób kojarzy go, jako olejek eteryczny wykorzystywany do kąpieli lub masaży, ale ma szereg innych zastosowań. Ten olejek sprawdzi się także do pielęgnacji cery tłustej czy trądzikowej!

Olejek z trawy cytrynowej powstaje z liści trawy cytrynowej w wyniku destylacji parą wodną. Ma wiele zastosowań, które sprawdzą się w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Ten naturalny składnik możemy wykorzystywać jako olejek do masażu, do leczenia trądziku czy jako olejek eteryczny do kąpieli. Sprawdźcie, gdzie możecie go kupić i w jakim przedziale cenowym jest dostępny.  Spis treści: Olejek z trawy cytrynowej - właściwości  Działanie olejku z trawy cytrynowej na włosy Zastosowanie olejku z trawy cytrynowej  Olejek z trawy cytrynowej z apteki Olejek z trawy cytrynowej z Hebe Olejek z trawy cytrynowej - właściwości  Olejek z trawy cytrynowej jest wykorzystywany w aromaterapii i w domowej medycynie (może ukoić stany zapalne i zlikwidować ból brzucha). Jakie jednak ma zastosowanie w kosmetyce? Olejek z trawy cytrynowej ma właściwości: bakteriobójcze i grzybobójcze, więc sprawdza się jako środek na łupież i trądzik, rozjaśniające przebarwienia, zwężające pory. Uwaga - nie nakładajcie go bezpośrednio na zmiany skórne, najpierw wymieszajcie go z olejem bazowym. Jeśli chcecie wprowadzić olejek do codziennej pielęgnacji, możecie dodawać kilka kropel do ulubionego  lekkiego kremu nawilżającego .  Działanie olejku z trawy cytrynowej na włosy Olejek z trawy cytrynowej jest składnikiem dodawanym do szamponów czy odżywek do włosów. Wzmacnia włosy i cebulki. Jeśli zastanawiacie się nad tym,  jak pozbyć się łupieżu , to produkty z trawą cytrynową świetnie sobie z nim poradzą. To również ratunek dla kobiet, które narzekają na przetłuszczające się włosy. Według ekspertów olejek z trawy cytrynowej reguluje pracę gruczołów łojowych. Efekt? Włosy wolniej się przetłuszczają. Jeśli w waszej drogerii nie ma...

olejek geraniowy
iStock
Pielęgnacja
Olejek geraniowy – jak działa i jak stosować?
Olejek geraniowy to olejek eteryczny, który wygładza, ujędrnia i regeneruje skórę. Przy regularnym stosowaniu zniweluje trądzik, rozstępy, cellulit i przebarwienia. Sprawdźcie, jak stosować geranium i jakie są przeciwwskazania do jego używania.

Olejek geraniowy to naturalny składnik, który możemy dodawać do ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych lub domowych produktów do twarzy i ciała. Można go także wykorzystać do domowych kąpieli relaksacyjnych lub aromaterapii. Nie sprawdzi się jednak u każdego, olejków eterycznych nie powinny stosować na przykład kobiety w ciąży. Jak działa olejek geraniowy? Olejek geraniowy to olejek eteryczny pozyskiwany z pelargonii wonnej o właściwościach leczniczych i pielęgnacyjnych. Wyróżnia go silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz regenerujące. Geranium najlepiej sprawdzi się w przypadku cery problematycznej, tłustej i dojrzałej. Zdecydowanie powinny go stosować osoby, które mają większe problemy skórne, takie jak trądzik, opryszczka , egzema. Olejek geraniowy stosowany na skórę:  ujędrnia i wygładza, regeneruje naskórek, niweluje zmarszczki,  poprawia owal twarzy, zmniejsza blizny, niweluje przebarwienia , usuwa zmiany skórne, zmniejsza widoczność cellulitu i rozstępów. Dodatkowo świetnie sprawdza się w domowej aromaterapii. Ma działanie relaksujące i rozluźniające, a ponadto pomaga pozbyć się stresu i napięcia mięśni. Ze względu na dość intensywny, przyjemny zapach, często wykorzystywany jest również w perfumach i dezodorantach. Jak stosować olejek geraniowy? Olejków eterycznych nie powinno się stosować bezpośrednio na skórę, gdyż mogą ją podrażnić. Wystarczy dodać  1-2 krople geranium do ulubionego kremu lub maski na noc , dzięki czemu działanie produktu będzie wzmocnione. Ze względu na to, że olejek ma tłustą konsystencję, taki trik najlepiej zastosować podczas wieczornej pielęgnacji.  Olejek geraniowy możemy również dodawać do domowych kosmetyków . Świetnie się sprawdzi na przykład w naturalnym toniku do twarzy o działaniu regenerującym i przeciwzapalnym. Taki tonik czy hydrolat może pomóc na dość...

olejek z drzewa herbacianego na twarz
iStock
Pielęgnacja
Olejek z drzewa herbacianego na twarz – jak działa i jak stosować?
Olejek z drzewa herbacianego to skuteczny kosmetyk na zniwelowanie trądziku i wyświecania się skóry. Należy go jednak stosować ostrożnie, aby nie podrażnił delikatnej skóry. Sprawdźcie, jak dokładnie działa olejek herbaciany i jak go prawidłowo stosować.

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym kosmetykiem o bardzo dużym stężeniu składników aktywnych. Może więc powodować podrażnienia i zaczerwienienie skóry. Możemy go stosować na dwa sposoby - dodawać do kosmetyków pielęgnacyjnych i nakładać na całą twarz lub używać punktowo bezpośrednio na zmiany skórne. Jak działa olejek z drzewa herbacianego? Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne . Zwalcza również bakterię podskórne, beztlenowe, które są najczęstszą bezpośrednią przyczyną trądziku . Dodatkowo olejek z drzewa herbacianego: reguluje wydzielanie sebum, nie wysusza skóry, działa regenerująco i pobudza produkcję naskórka, z łatwością wchłania się w głąb skóry. Zazwyczaj kosmetyki o działaniu antybakteryjnym mają właściwości wysuszające. To duże utrudnienie w leczeniu zmian skórnych. Gdy skóra jest przesuszona i podrażniona, produkuje jeszcze większą ilość sebum, przez co pory mogą być ponownie zatkane. W przypadku olejku herbacianego nie mamy takiego problemu, dlatego jest to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków do cery problematycznej, trądzikowej. Olejek z drzewa herbacianego nie sprawdzi się na wszystkich typach cery , między innymi suchej i normalnej . Nie ma on działania silnie nawilżającego i pielęgnującego, a polecany jest przede wszystkim do stosowania na zmiany skórne. Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na twarz? Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym kosmetykiem o dużej koncentracji składników aktywnych. Z tego względu nie poleca się go nakładać bezpośrednio na całą twarz. Lepiej sprawdzi się dodany do produktu bazowego, dzięki czemu nie podrażni delikatnej skóry. Możemy więc kilka kropel naturalnego olejku dodać do naszego ulubionego kremu lub serum . W takiej formie możemy stosować go nawet 2 razy dziennie. Ma on trochę niższe stężenie, więc będzie...

olejek cedrowy
IRA_EVVA
Pielęgnacja
Olejek cedrowy na skórę i włosy - właściwości, zastosowanie
Olejek cedrowy ma swoje zastosowanie zarówno w kosmetyce jak i w farmakologii. Możecie go stosować doustnie, ale równie dobrze poradzi sobie z cerą trądzikową i tłustą. Działa przeciwzapalnie, wzmacniająco i antyseptyczne.

Olejek cedrowy to jeden z bardziej znanych olejków eterycznych, który znalazł szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle farmaceutycznym, jak i kosmetycznym oraz perfumeryjnym. Jest wykorzystywany do łagodzenia kataru, kaszlu, zapalenia oskrzeli oraz bólu przy reumatyzmie i artretyzmie. Wzmacnia układ odpornościowy. Jest też doskonałym sojusznikiem w walce z różnymi dolegliwościami skóry - stosowany na ciało pomoże w walce z cellulitem, a na twarzy sprawdzi się jako remedium na rozszerzone pory. Olejek cedrowy jest też bardzo popularny przy aromaterapii. Spis treści: Właściwości olejku cedrowego Olejek cedrowy - właściwości lecznice Zastosowanie olejku cedrowego Olejek cedrowy na twarz Olejek cedrowy na włosy Olejek cedrowy stosowany doustnie Jak pachnie olejek cedrowy? Cena olejku cedrowego Właściwości olejku cedrowego Olejek eteryczny jest pozyskiwany przez destylację parą wodną miazgi drewna jałowca wirgińskiego, cedru atlaskiego, cedru libańskiego, cedru himalajskiego, a także z liści żywotnika zachodniego. W zależności od tego z jakiego drzewa zostanie otrzymany, zawiera zwykle między 50 a 70 różnych substancji, którym zawdzięcza swoje działanie: antybakteryjne,  przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, regenerujące,  ściągające oraz antyoksydacyjne .  Olejek cedrowy - właściwości lecznice Olejek cedrowy jest również stosowany w medycynie, a to dlatego, że ma właściwości antyseptyczne, grzybo- i bakteriobójcze Jest wykorzystywany przy leczeniu i zapobieganiu infekcji. Często stosowany jest przy leczeniu grzybicy stóp i paznokci . A drzewo cedrowe często jest też remedium na choroby pęcherza - działa moczopędnie. Sprawdzi się także przy bólach mięśniowych - działa rozgrzewająco. Zastosowanie...

Nasze akcje
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost