neboa
Chcę testować
tresemme 1 minute
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Chcę testować
Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
Eveline ACNE
Wyniki testu
kr-Fructis grow strong
Wyniki testu
Tołpa, My Skin Changer
Chcę testować
Fructis Grow strong orange
Wyniki testu
Serum Garnier Vitamin C
Chcę testować
tolpa authentic
Chcę testować
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Laureaci
Elseve Bond Repair
Laureaci
Kosmetyki Maybelline
Laureaci
Oceanic bazy
Laureaci
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Laureaci
peeling cukrowy czy solny
iStock
Pielęgnacja

Peeling cukrowy czy solny – który jest skuteczniejszy?

Peeling solny bardzo mocno złuszcza skórę i usuwa martwy naskórek. Peeling cukrowy jest delikatniejszy, sprawia, że skóra jest miękka, gładka i oczyszczona. Sprawdźcie, który peeling mechaniczny lepiej sprawdzi się u was.

Peeling solny i cukrowy dogłębnie oczyszczają skórę i pobudzają krążenie. Istnieją jednak między nimi pewne różnice. Peeling solny, ze względu na dość ostre drobinki, nie jest polecany do skóry podrażnionej i naczynkowej, za to świetnie działa na cellulit. Peeling cukrowy z kolei możemy stosować na całe ciało i każdy rodzaj skóry. Peelingów mechanicznych tego typu nie powinno się stosować w każdym przypadku, gdyż może się to skończyć mocnym podrażnieniem i uszkodzeniem skóry.

peeling cukrowy czy solny

Modny i trwały makijaż ust - jak wykonać? Sposób powiększający usta

Jak działa peeling solny?

Peeling solny mocno zdziera naskórek i dokładnie złuszcza skórę. Dodatkowo przyspiesza krążenie krwi, dzięki czemu możemy pozbyć się toksyn. Sól ma działanie przeciwzapalne i odkażające. Ponadto pomaga pozbyć się z ciała nadmiaru wody, co powoduje, że ma właściwości antycellulitowe, szczególnie jeśli chodzi o cellulit wodny.

Trzeba jednak uważać w przypadku skóry wrażliwej, gdyż może ją podrażniać. Przy cerze naczynkowej może z kolei powodować pękanie kolejnych naczynek. Nałożony na podrażnioną skórę lub ranki powoduje pieczenie.

Jak działa peeling cukrowy?

Peeling cukrowy ma delikatniejsze działanie niż peeling solny. Możemy go stosować zarówno na sucho, jak i z dodatkiem olejów, dzięki czemu uzyskamy działanie nawilżające. Nawet w połączeniu podrażnioną skórą i rankami, nie powoduje szczypania i pieczenia. Skóra po wykonaniu peelingu cukrowego będzie oczyszczona, miękka i gładka. Przy masażu scrubem również pobudzamy krążenie krwi, dzięki czemu niwelujemy cellulit i regenerujemy skórę.

Który peeling wybrać do ciała?

Do skóry ciała sprawdzi się zarówno peeling solny, jak i cukrowy. Peeling solny lepiej sprawdzi się na grubszej skórze w dolnych partiach ciała, takich jak uda czy pośladki. Najlepiej sprawdzi się u osób, które mają problem z cellulitem. Można go również stosować przed depilacją, aby zapobiec wrastającym włoskom. Scrub solny nie powinien być stosowany w przypadku skóry delikatnej, wrażliwej, suchej, podrażnionej lub z rankami. Nie jest również polecany osobom, które mają problem z naczynkami.

Peeling cukrowy może być stosowany do każdego rodzaju skóry i na całe ciało. Nie powoduje podrażnienia skóry, a w połączeniu z olejami dodatkowo nawilża. Jeśli zależy nam na złuszczeniu, ale nie przepadamy za typowymi "drapakami", ten rodzaj peelingu lepiej się u nas sprawdzi.

Zobacz także: Dlaczego warto złuszczać skórę każdego dnia?

Który peeling wybrać do twarzy?

Skóra na twarzy jest bardzo delikatna, dlatego nie powinno się w tym przypadku stosować peelingów solnych i cukrowych. Mogą one podrażnić, a nawet uszkodzić skórę. Powinniśmy używać tylko i wyłącznie peelingów przeznaczonych do skóry twarzy. Zwykle oparte są one o delikatne drobinki, na przykład z kwiatów, kawy lub orzechów. Świetną alternatywą dla tradycyjnych scrubów są peelingi enzymatyczne lub kosmetyki z kwasami, które rozpuszczają martwy naskórek i nie podrażniają skóry.

Domowy peeling - peeling cukrowy z arbuza
Pielęgnacja
Domowy peeling - arbuz ukoi skórę i zwalczy podrażnienia [przepis]
Domowy peeling to skuteczny sposób na walkę z problemami skórnymi. Ten cukrowy można jednak udoskonalić. Obecność arbuza potrafi wznieść pielęgnację na wyższy poziom i pożegnać problem przebarwień.

Domowy peeling, podobnie jak ten drogeryjny, czy apteczny ma za zadanie m.in. złuszczyć zrogowaciały, martwy naskórek, wygładzić skórę i poprawić jej koloryt. W przypadku peelingu cukrowego istotne są drobinki, które będą odpowiadały za przyjemny, choć szorstki masaż. Tani, domowy peeling możemy wykonać z różnego rodzaju owoców. Wśród tych popularnych latem znajdują się m.in. arbuzy. Zawierające duże ilości wody owoce mogą działać na skórę kojąco i ujędrniająco. Z jego użyciem wykonać możesz też tonik, maskę nawilżającą, rozświetlającą i oczyszczającą. Zobacz także: Peeling gommage - czym jest gumkowanie twarzy? Jak działa domowy peeling cukrowy z arbuza? Domowy peeling wykonany z arbuza to sposób na oczyszczenie skóry i jej odświeżenie. Jest produktem ściągającym, zwężającym pory, dzięki czemu dobrze radzi sobie z niedoskonałościami. Sprawdzi się więc u posiadaczek cery trądzikowej. Jest bardzo łagodny dla skóry. Jego działanie i właściwości obejmują: dodawanie skórze elastyczności i jędrności, orzeźwienie, chłodzenie, kojenie skóry podrażnionej, nawilżenie, rozświetlenie skóry, relaks, wspomaganie walki z cellulitem. Arbuz, a co za tym idzie domowy peeling na jego bazie, jest źró­dłem an­ty­ok­sy­dan­tów , li­ko­pe­nu, po­ta­su, czy wi­ta­mi­ny A. Owoc jest również naturalnym filtrem UV, jednak zapewnia niski poziom ochrony. Zobacz także : Peeling cukrowy czy solny - który skuteczniejszy? Źródło: iStock Przepis na domowy peeling Domowy peeling z arbuza wymaga tylko kilku kroków. Do jego przygotowania potrzebujesz: ok. 1 szklanki miąższu z arbuza, kilka łyżek brązowego cukru (np. trzcinowego) - ilość zależna od preferowanej ziarnistości, dwie łyżki wybranego przez siebie oleju (np. arganowego ), opcjonalnie - kilka listków mięty lub krople z witaminą E . Sposób przygotowania:...

domowy peeling cukrowy
Pielęgnacja
Peeling cukrowy - jak działa i jak zrobić domowy peeling? + TOP 3 tanie hity z drogerii
Peeling cukrowy świetnie się sprawdzi do ciała, twarzy i ust. Złuszcza martwy naskórek, odświeża i oczyszcza oraz zwiększa absorpcję kosmetyków pielęgnacyjnych. Przygotowaliśmy dla was przepisy na domowe peelingi cukrowe – odżywczy, nawilżający i rozświetlający oraz TOP 3 perełki z drogerii, za które zapłacicie maksymalnie 22 zł.

Peeling cukrowy to tani i bardzo skuteczny sposób na usunięcie martwego naskórka. Cukier nie ma właściwości drażniących i nie uczula, więc sprawdzi się przy każdym rodzaju cery. W zależności od składników dodatkowych może mieć działanie przeciwzmarszczkowe, rozświetlające, nawilżające, wyrównujące koloryt skóry lub odżywcze. Spis treści: Jak działa peeling cukrowy? Peeling cukrowy do ciała Peeling cukrowy do twarzy Peeling cukrowy do ust Jak zrobić domowy peeling cukrowy Peeling cukrowy Ziaja Peeling cukrowy Bielenda Peeling cukrowy z Rossmanna Jak działa peeling cukrowy? Peeling cukrowy delikatnie złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu skóra jest gładka i miękka. Po jego użyciu twarz zostaje rozświetlona, a koloryt wyrównany. Przy regularnym stosowaniu pomaga nam pozbyć się zaskórników i reguluje wydzielanie sebum. Trzeba jednak pamiętać, że jest to peeling fizyczny, a zbyt mocne tarcie drobinkami cukru może spowodować uszkodzenie bariery hydrolipidowej. Nakładany na ciało jest o wiele bezpieczniejszy, bo tu skóra jest grubsza. Nie tylko pozytywnie wpływa na stan skóry, ale również niweluje cellulit i rozstępy. Granulki w momencie pocierania o skórę pobudzają mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się ujędrniona, dotleniona i odżywiona. Regularny peeling ciała pozwala nam zapobiegać problemom związanym z depilacją, takimi jak truskawkowe nogi , czyli zapalenie mieszków włosowych oraz wrastaniu włosków . Peeling cukrowy do ciała Peeling cukrowy do ciała to najpopularniejszy rodzaj kosmetyku do złuszczania naskórka. Stosowanie peelingu cukrowego też jest bardzo proste - dzięki drobinkom cukru skutecznie pozbywamy się suchej skóry i pobudzamy mikrokrążenie. Zaletą peelingu cukrowego jest także fakt, że nie 'rysujemy' nadmiernie ciała, tak jak może się to...

peeling do twarzy
Bogdan Kurylo/iStock
Pielęgnacja
Peeling do twarzy - jaki rodzaj wybrać i jak często stosować? Przegląd TOP 3 z KWC
Dobry peeling do twarzy oczyści skórę z zaskórników i zanieczyszczeń, wygładzi ją, nada blasku i odświeży. Takie złuszczanie martwego naskórka powinniśmy wykonywać co około tydzień. Rozróżniamy kilka rodzajów peelingów – peeling mechaniczny gruboziarnisty i drobnoziarnisty, peeling enzymatyczny, a także chemiczny, inaczej kwasowy. Każdy z nich sprawdzi się do innego rodzaju cery.

Peeling do twarzy dobieramy do rodzaju naszej cery i jej stanu. Ten mechaniczny zdecydowanie nie sprawdzi się do cery wrażliwej i suchej, a enzymatyczny może być za delikatny w przypadku skóry tłustej. Znalazłyśmy dla was 3 najlepiej oceniane peelingi do twarzy z KWC - hity marek Ziaja, Tołpa i The Ordinary oraz przygotowałyśmy przepis na domowy peeling kawowy DIY! Po co stosować peeling do twarzy? Jak peeling do twarzy wybrać? Peeling gruboziarnisty do twarzy Peeling drobnoziarnisty do twarzy Peeling enzymatyczny do twarzy Peeling chemiczny/kwasowy do twarzy Jak często stosować peeling do twarzy? Najlepsze peelingi do twarzy z KWC Jak zrobić domowy peeling do twarzy? Po co stosować peeling do twarzy? Peeling do twarzy to bardzo ważny element pielęgnacji skóry, który może znacznie poprawić jej kondycję. Taki kosmetyk złuszcza martwy naskórek, odblokowuje pory i oczyszcza skórę. Dzięki temu możemy między innymi pozbyć się zaskórników otwartych i zamkniętych, zapobiec pojawianiu się niedoskonałości i zapomnieć o ziemistej skórze. Po wykonaniu peelingu skóra jest świetlista, zdecydowanie gładsza i bardzo promienna.  Jak peeling do twarzy wybrać? Nie każdy peeling jest dla każdego! Kosmetyk, który może używać osoba z cerą mieszaną lub tłustą podrażni wrażliwca i osobę ze skórą naczynkową. A komuś, kto cierpi na trądzik z aktywnymi zmianami zapalnymi, ten sam produkt może zrobić poważną krzywdę. Dlatego wybierając peeling, kierujemy się: aktualnym stanem naszej cery (czy jest podrażniona, przesuszona, są na niej ropne krostki lub wciąż gojące się ranki po wypryskach, czy jest chora), jej rodzajem (czy jest sucha lub odwodniona, tłusta lub mieszana, wrażliwa, alergiczna lub naczynkowa). Rodzaj peelingu a rodzaj cery   Peeling gruboziarnisty...

peeling do twarzy
Pielęgnacja
Dlaczego warto stosować peeling do twarzy?
Dlaczego warto stosować peeling do twarzy?

Jak działa peeling do twarzy? Regularnie stosowane peelingi powodują, że pozbywamy się warstwy starego, martwego naskórka, dzięki czemu cera staje się jędrna i wygładzona. Nakładane przez nas później kosmetyki lepiej się wchłaniają, a substancje aktywne wnikają głębiej, nie zatrzymując się na powierzchni skóry. Ujścia gruczołów łojowych odblokowują się, co prowadzi do mniejszego wysypu krostek i wągrów. Złuszczanie pobudza również mikrocyrkulację krwi - skóra odzyskuje naturalny, zdrowy koloryt i szybciej się regeneruje. Peelingi ziarniste do twarzy Peelingi ziarniste mogą zawierać: syntetyczne kuleczki zmielone pestki, nasionka, łupiny orzechów i inne roślinne drobinki lub piasek i krzemionkę Są świetne dla skóry normalnej, mieszanej, tłustej i zanieczyszczonej. Mocniej złuszczają naskórek niż peelingi enzymatyczne. Warto stosować je 1-2 razy w tygodniu. Peelingi enzymatyczne do twarzy Peelingi enzymatyczne rozpuszczają stary naskórek dzięki zawartości enzymów owocowych czy białkowych. Najczęściej stosowane są bromelaina i papaina – wyciągi z ananasa i papai, oraz keratolina – składnik pochodzenia biotechnologicznego. Ten typ kosmetyku jest idealny dla posiadaczek skóry wrażliwej czy naczynkowej. Działa bardzo delikatnie na cienką skórę, nie podrażnia jej w sposób mechaniczny. Również posiadaczki trądziku i zmian ropnych na skórze nie powinny używać peelingów ziarnistych – grozi to rozniesieniem krostek po całej twarzy. Przy bardzo suchej czy wrażliwej skórze twarzy wystarczy zrobić peeling 1 raz na tydzień. Sprawdzą się również przy skórze z trądzikiem - nie zawierają drobinek, więc nie rozniesiesz bakterii po całej twarzy; znika również możliwość uszkodzenia krostek.

Nasze akcje
Sephora diagnoza skóry
Pielęgnacja
Sprawdzamy potrzeby naszej skóry dzięki usłudze cyfrowej diagnozy w perfumerii Sephora i dobieramy najlepsze kosmetyki [test premium]
Współpraca reklamowa
garnier fructis Goodbye Damage
Fryzury
Szampon i odżywka Garnier Fructis Goodbye Damage sprawdzone przez Wizażanki!
Współpraca reklamowa
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
solverx test redakcji
Pielęgnacja
Sprawdziliśmy nową linię kosmetyków z kofeiną SOLVERX for MEN ACTIVE. Jak wypadły? [TEST REDAKCJI]
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost