kosmetyki vichy
Wyniki testu
equalibra
Chcę testować
sanelle
Chcę testować
seysso
Wyniki testu
aa
Chcę testować
kosmetyki iwostin
Wyniki testu
kosmetyki glov
Chcę testować
kosmetyki aa
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Laureaci
kosmetyki bourjois
Laureaci
kosmetyki eucerin
Laureaci
kosmetyki miss sporty
Wyniki testu
kosmetyki biotherm
Laureaci
kosmetyki seysso
Wyniki testu
kosmetyki avene
Laureaci
kosmetyki cerave
Laureaci
krem avon
Laureaci
Vichy Neovadiol
Laureaci
krem la roche-posay
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
powiększanie ust wypełniacze kwas hialuronowy powikłania lekarz medycyny estetycznej
Pielęgnacja

Powiększanie ust kwasem hialuronowym - na czym polega i czy jest bezpieczne?

Powiększanie ust polega na wstrzyknięciu w wargi wypełniaczy. Sprawdź, czym są te substancje i jakie powikłania grożą po zabiegu powiększania ust.

Chyba wszystkie kobiety (i na pewno niektórzy mężczyźni) chcą mieć piękne, pełne wargi. Żeby nasze usta były większe, smarujemy je powiększającymi kosmetykami zawierającymi substancje chłodzące (mentol) lub drażniące (ekstrakt z ostrej papryczki) albo sięgamy po zalotkę, klej do rzęs lub dermaroller. Nadal jednak najbardziej popularną metodą powiększania ust są zastrzyki z kwasem hialuronowym. 

Spis treści:

  1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co się dzieje przed zabiegiem?
  2. Powiększanie ust kwasem hialuronowym – wszystko o wypełniaczach
  3. Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest ryzykowne?

Małgosia z „Rolnik szuka żony” powiększyła sobie usta?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co się dzieje przed zabiegiem

O zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym postanowiliśmy porozmawiać z ekspertką – dr n. med. Joanną Kuschill-Dziurdą, która jest lekarzem medycyny estetycznej z wieloletnim stażem i członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Na co dzień doktor Joanna przyjmuje pacjentów w Klinikach Dr Kuschill Medestetis w Warszawie i Krakowie.

Zacznijmy od tego, co się dzieje zaraz po przekroczeniu progu kliniki medycyny estetycznej. Zazwyczaj trzeba wypełnić dość szczegółową ankietę dotyczącą naszego stanu zdrowia, przebytych chorób, alergii, przyjmowanych leków. Musimy pamiętać o tym, że poddanie się zabiegowi powiększania ust jest wykluczone w przypadku: 

  • stanów zapalnych skóry (opryszczki, trądziku),
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • chorobach o podłożu autoimmunologicznym,
  • ciąży,
  • karmieniu piersią,
  • nadwrażliwości na kwas hialuronowy.

Kolejnym ważnym krokiem jest rozmowa z lekarzem na temat efektu, jaki chcemy osiągnąć. Przed zabiegiem, żeby zmniejszyć odczuwanie bólu (bo powiększanie warg jest bolesnym zabiegiem!) usta są zwykle znieczulane za pomocą kremu z lidokainą. Niektórzy lekarze podają także pacjentom znieczulenie stomatologiczne. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – wszystko o wypełniaczach

Do zabiegu powiększania ust wykorzystywany jest gotowy preparat zamknięty w strzykawce. Co ciekawe, większość dobrych wypełniaczy ma w swoim składzie dodatek znieczulającej lidokainy. Najważniejszą jednak substancją znajdującą się w strzykawce używanej przez lekarza medycyny estetycznej jest kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy jest rodzajem cukru, który naturalnie występuje w skórze człowieka. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości higroskopijne gwarantuje on jej nawilżenie, zapewniając jednocześnie efekt ładnego wypełnienia i wygładzenia – tłumaczy dr Joanna Kuschill-Dziurda z kliniki Medestetis.

W preparatach do iniekcji wykorzystywane są dwa rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Usieciowianie kwasu hialuronowego ma na celu połączenie jego cząsteczek w większe konglomeraty, tak żeby organizm ich zbyt szybko nie zmetabolizował. 

Nieusieciowany kwas hialuronowy ma lżejszą, bardziej płynną konsystencję i służy do mezoterapii – zabiegu mającego na celu poprawę nawilżenia skóry oraz stymulowanie jej do regeneracji – wyjaśnia dr Kuschill-Dziurda. – Usieciowany kwas hialuronowy ma gęstszą, bardziej zwartą strukturę wynikającą przede wszystkim z wielkości cząsteczek kwasu i stopnia jego usieciowania. Znakomicie nadaje się do wypełniania zmarszczek, ubytków w skórze i dodawania objętości tkankom. Utrzymuje się też w tkankach dłużej, bo od 6 do 18 miesięcy.

Istnieje dużo preparatów do powiększania ust, które różnią się między sobą stężeniem kwasu hialuronowego, stopniem jego usieciowania oraz jego plastycznością. Większość z nich jest miękka i plastyczna, ale są też twardsze i ich używanie wiąże się z ryzykiem powstania wyczuwalnych, a czasem też widocznych grudek. 

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest ryzykowne?

Wybierając gabinet, w którym ma być wykonany nasz zabieg powiększania ust powinniśmy się kierować przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a dopiero później obowiązującym w nim cennikiem. Jak przestrzega Joanna Kuschill-Dziurda, "jeśli w gabinecie medycyny estetycznej nie pracuje ani jeden lekarz, odradzam korzystanie z jego usług". A dlaczego usta powinien powiększać tylko absolwent medycyny?

Bo lekarze wiedzą, z jakim ryzykiem wiąże się każdy zabieg i umieją reagować, gdy pojawią się powikłania. Kosmetyczki takiej wiedzy nie mają – tłumaczy dr Joanna. – W gabinecie zabiegowym musi być zestaw do reanimacji i adrenalina, którą podaje się w przypadku wstrząsu anafilaktycznego. Muszą być w nim też substancje, które podaje się, by zneutralizować działanie użytych preparatów, (np. kwasu hialuronowego), gdy wystąpią objawy wskazujące na niedokrwienie obszaru unaczynionego.

A co nam grozi, jeśli na zabieg udamy się do gabinetu kosmetycznego, a nie lekarskiego?

W swojej pracy jako lekarz medycyny estetycznej nieraz widziałam, jak bolesne i kosztowne konsekwencje ponoszą pacjentki, które zdecydowały się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, innych wypełniaczy czy nici wykonany w gabinecie kosmetycznym. Ropnie, infekcje skóry to tylko niektóre z powikłań. W najgorszych przypadkach dochodziło do nieodwracalnych okaleczeń, a nawet – martwicy – ostrzega dr Kuschill-Dziurda.

Doktor Joanna przestrzega też przed wszelkimi usługami z tak zwanym "dojazdem":

Wszystkie powierzchnie w gabinecie zabiegowym muszą być łatwe w czyszczeniu, a zabiegi wykonywane na specjalnej medycznej leżance czy fotelu. Mobilnego gabinetu nie da się wysterylizować. Grozi to powikłaniami i poważnymi kłopotami ze zdrowiem. Narzędzia, które nie są sterylne to najczęstsza przyczyna zakażeń niebezpiecznym wirusem żółtaczki typu B, a nawet C, których w tym roku jest w Polsce zdecydowanie więcej. Nie mówiąc już o tym, że przypadku komplikacji, wykonujący zabieg nie ma możliwości udzielenia pomocy pacjentowi.

 

 

 

 

hialuronidaza usuwanie wypełniacza
iStock
Pielęgnacja
Hialuronidaza – wszystko o usuwaniu wypełniaczy
Hialuronidaza – wszystko o usuwaniu wypełniaczy

Hialuronidaza, a dokładnie zabieg z użyciem tego enzymu, prowadzi do depolimeryzacji, czyli rozkładu cząsteczek kwasu hialuronowego. W medycynie estetycznej jest on używany, żeby ratować ofiary nieudanych zabiegów upiększających , które – zamiast w gabinecie lekarskim – zostały wykonane w salonie kosmetycznym lub wręcz w domu poszkodowanej osoby .         View this post on Instagram                       A post shared by Agnieszka Sech (@princess_clinic_agnieszkasech) on Jul 8, 2020 at 2:51am PDT Kiedy trzeba usunąć wypełniacz? Kwas hialuronowy to najpopularniejsza substancja używana podczas zabiegów powiększania ust , wypełniania zmarszczek czy  doliny łez oraz wolumetrii .  Niejednokrotnie, decydując się na zabieg z użyciem tego wypełniacza, naiwnie zakładamy, że żadna wpadka nam podczas niego nie grozi . Bo przecież kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, a ten w niego wstrzykiwany z czasem sam się rozkłada. Tymczasem, kwas hialuronowy używany do wygładzania zmarszczek czy powiększania warg jest usieciowany , ma większe cząsteczki i dużo wolniej jest metabolizowany przez organizm. A to oznacza, że jeśli przy jego podaniu popełniony zostanie jakiś błąd, będziemy z nim żyły przez długie miesiące . I wtedy jedynym ratunkiem jest hialuronidaza.  Jak tłumaczy dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda – lekarz medycyny estetycznej i członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – głównym powodem sięgania po hialuronidazę są zabiegi wykonane przez osoby nie posiadające odpowiednich kwalifikacji i wykształcenia :...

powiększanie ust metodą na płasko
nemchinowa
Pielęgnacja
Powiększanie ust metodą na płasko – na czym polega, ile kosztuje i jaki daje efekt?
Powiększanie ust metodą na płasko to najnowszy trend w zabiegach upiększających, pozwala uzyskać efekt naturalnie pełnych ust, zmniejsza widoczność zmarszczek i ożywia kolor czerwieni wargowej. Lekarz lub kosmetolog wykorzystuje do tego wypełnienie ze znanego w medycynie estetycznej od lat kwasu hialuronowego.

Modelowanie ust metodą na płasko różni się od innych metod tym, że usta po zabiegu nie są przerysowane,  a bardziej symetryczne, gładkie, jędrne, wyglądają naturalnie i zdrowo. W zależności od indywidualnych preferencji możemy uzyskać efekt mocniejszy lub delikatniejszy. Spis treści: Jakie efekty daje powiększanie ust metodą na płasko? Powiększanie ust metodą na płasko – cena Czy powiększanie ust metodą na płasko jest bezpieczne? Jak przygotować się do zabiegu modelowania ust? Metody powiększania ust: Russian Lips, Baby Doll Lips, French Lips Na czym polega zabieg powiększania ust na płasko? Czy wypełnienie ust kwasem hialuronowym boli? Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust na płasko Pielęgnacja po zabiegu powiększania ust Jak długo utrzymują się efekty zabiegu powiększania ust? Jakie efekty daje powiększanie ust metodą na płasko? Modelowanie na płasko wykorzystuje ostrzykiwanie kwasem hialuronowym do wypełnienia i nadania kształtu górnej i dolnej wardze. Zazwyczaj proporcje ust wynoszą około 2:3, a wypełnienie kwasem hialuronowym pozwala zbliżyć tą proporcję do symetrii warg 1:1, ale w sposób subtelny – nie grozi nam tu często spotykany wcześniej efekt „kaczego dzióbka”. Dodatkowymi zaletami tego zabiegu są też: wyjątkowo efektywne nawilżenie ust, wzmocnienie naturalnego koloru warg, poprawienie proporcji twarzy, podniesienie kącików ust, zmniejszenie widoczności zmarszczek w okolicy warg. Powiększanie ust metodą na płasko – cena Technika modelowania na płasko nie należy do najdroższych dostępnych zabiegów w klinikach i gabinetach – jej cena waha się w granicach od 750 do 900 złotych, ale warto polować na promocje i pakiety promocyjne u doświadczonych...

powiększanie ust kwasem hialuronowym
Pielęgnacja
Ile kosztuje powiększanie ust? Sprawdzamy ceny w popularnych klinikach medycyny estetycznej 
Jeśli zastanawiacie się, ile kosztuje powiększanie ust, to musicie wiedzieć, że ostateczna cena zależy od wybranej metody wypełniania warg, doświadczenia lekarza oraz lokalizacji gabinetu. Minimalna cena to jednak około 700 zł za 1 ml kwasu hialuronowego.

Ile kosztuje powiększenie ust - to jedno z podstawowych pytań, które zadajemy sobie zanim zdecydujemy się na zabieg. Dlatego postanowiłyśmy sprawdzić, jak kształtuje się cena 1 ml kwasu hialuronowego w poszczególnych miastach oraz uznanych klinikach proponujących ten zabieg. Sprawdziłyśmy także ceny innych metod powiększania ust, takich jak modelowanie ich za pomocą własnego tłuszczu i chirurgiczne powiększanie ust.  Spis treści: Ile kosztuje powiększanie ust Cena powiększania ust kwasem hialuronowym 1 ml kwasu hialuronowego - cena Cena chirurgicznego powiększania ust Koszt powiększania ust własnym tłuszczem Ile kosztuje powiększanie ust Koszt powiększania ust zależy od bardzo wielu czynników. Z pewnością trzeba przygotować się na wydatek kilkuset złotych - zwykle nie mniej niż 800 zł. Najpopularniejszą metodą wypełniania warg jest ostrzykiwanie ich kwasem hialuronowym. To też najtańszy sposób powiększania ust . Pozostałe metody, takie jak najtrwalsze, chirurgiczne powiększanie ust to już wydatek kilku tysięcy złotych (od 3 do nawet 5 tys. zł).  Cena powiększania ust kwasem hialuronowym Jak wspomniałyśmy, powiększanie ust kwasem hialuronowym to najtańsza metoda wypełniania ust. Jest też najmniej trwała - aby podtrzymać efekt pełnych warg trzeba powtarzać zabieg średnio raz do roku. Często, żeby uzyskać maksymalne powiększenie ust trzeba umówić się na dwa, a nawet trzy spotkania w gabinecie, podobnie w przypadku sporych asymetrii pomiędzy wargom dolną a górną. Na ostateczną cenę powiększania ust kwasem hialuronowym wpływa nie tylko ilość wizyt, ale także fakt, czy zdecydowaliśmy się na usługi lekarza czy kosmetologa. Ten drugi z reguły będzie liczył nieco mniej za swoje usługi, ale przestrzegamy - lepiej oddać się w ręce doświadczonego...

powiększanie ust
iStock
Pielęgnacja
Tak wyglądają źle powiększone usta! Na szczęście ten błąd udało się naprawić...
Źle wykonany zabieg powiększania ust może oszpecić, a usunięcie wypełniaczy i nadanie zdeformowanym wargom ładnego kształtu jest kosztowne i bolesne.

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, jak może się skończyć źle przeprowadzony zabieg medycyny estetycznej . Bohaterki naszych materiałów zamiast - tak jak planowały - poprawić swój wygląd, zostały oszpecone lub wręcz były bliskie śmierci . Nawet tak zdawałoby się prosta procedura, jak wypełnianie ust kwasem hialuronowym może źle się skończyć: w najgorszym przypadku nawet pęknięciem wargi . Najczęściej jednak efektem źle wykonanego powiększania ust jest ich deformacja i absurdalny rozmiar. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Dr Beata Dethloff (@drbeatadethloff) Sty 17, 2019 o 11:30 PST Zobacz także: Nowa metoda powiększania ust - bullhorn lip lift sprawia, że usta ma się większe do końca życia! Źle powiększone usta Uwielbiana przez gwiazdy (jej klientkami są między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan , Joanna Horodyńska i Anna Ibisz) dr Beata Detholff pokazała, jakie są efekty, gdy za powiększanie ust wezmą się - mówiąc bez ogródek - partacze. Zniekształcone wargi ze zbierającym się w grudki wypełniaczem , to tylko niektóre błędy, które doktor Detholff naprawia. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Dr Beata Dethloff (@drbeatadethloff) Lip 8, 2018 o 5:09 PDT Jedna z pacjentek trafiła do niej po zabiegu wykonanym w trakcie tak zwanych szkoleń lekarzy. Kobiecie powiększono usta zbyt mocno i nie była nawet pewna, czy w trakcie zabiegu aby na pewno wstrzyknięto jej kwas hialuronowy. Po jakimś czasie wargi zmieniły kształt, pojawiły się na nich grudki i bolesny obrzęk. Konieczne było wstrzyknięcie w nie hialuronidazy (enzymu rozkładającego kwas hialuronowy), czemu towarzyszyło bolesne pieczenie. Po usunięciu nadmiaru rozpuszczonego kwasu hialuronowego,...

Nasze akcje
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Przyjemna rutyna pielęgnacyjna. Dlaczego to takie ważne? 
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Szczoteczka soniczna Seysso ma aż 5 końcówek! A jak działa? Zobacz!
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Pewność siebie - co na nią wpływa?
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Piękna i… zabiegana! Czy bycie zadbaną w dobie wszechobecnego pośpiechu jest możliwe?
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Osakowicz Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Osakowicz
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Osakowicz Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost