klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Pielęgnacja

Koniec z kosmetykami, które naturalne są tylko z nazwy! Poznaj unikalne receptury OnlyBio

Dziewczyny z Klubu Recenzentki miały możliwość przetestowania kosmetyków OnlyBio. Dowiedz się, jak wysoko je oceniły.
Materiał partnera
lipiec 31, 2020

O tym, jakiej jakości kosmetyk otrzymasz, decydują nie tylko zastosowane surowce. Wie o tym marka OnlyBio, której produkty powstają w zgodzie z filozofią 3 x 100%.

1. W 100% naturalne surowce. Wybór tych organicznych, pochodzących z ekologicznych, certyfikowanych upraw pozwala na wytwarzanie kosmetyków bezpiecznych i biodegradowalnych. Ich naturalność potwierdza certyfikat EcoCert, a wegańskość – certyfikat Vegan Society. 

2. W 100% ekologiczne opakowania. Czy wiesz, że zużyte opakowania stanowią ok. 30% odpadów w twoim domu? Marka OnlyBio podkreśla, że nie ma planety B, dlatego opakowania produktów powstają z tworzyw organicznych (takich jak np. trzcina cukrowa) lub recyklingowanych.

Zaangażowanie OnlyBio nie kończy się na tym. Marka otworzyła w tym roku pierwszą w Polsce stację refill w drogerii Rossmann w łódzkiej Manufakturze. Dzięki specjalnym automatom możemy napełnić butelki wielorazowego użytku kosmetykami OnlyBio i środkami czystości OnlyEco, zmniejszając ilość zużywanego plastiku. 

3. W 100% zielona fabryka. Żaden z kosmetyków OnlyBio nie jest wytwarzany kosztem Ziemi. Ich produkcja odbywa się w fabryce, która wykorzystuje najnowsze technologie oszczędzania prądu i wody, a swoim pracownikom oferuje dodatki za wybór nieszkodliwych dla środowiska środków transportu!

Jak produkty OnlyBio wypadły w teście?

Wyniki testu kosmetyków OnlyBio
mat. prasowe

Nawilżający płyn micelarny 3w1 OnlyBio – wyniki testu 

Nawilżający płyn micelarny 3w1 zastępuje wieloetapowe oczyszczanie twarzy oraz neutralizuje pH skóry, nawilżając ją i odżywiając. 

Aż 99% Recenzentek przyznało, że kosmetyk skutecznie usuwa makijaż i pozostawia skórę odświeżoną, a według 98% – nie powoduje podrażnień. 

9 na 10 dziewczyn po zakończeniu testu ponownie sięgnie po micelarny. Ponadto niemal wszystkie użytkowniczki Wizaz.p (aż 99%) polecą kosmetyk swojej przyjaciółce.

Płyn micelarny 3w1 OnlyBio dostajemy w szklanej butelce z pompką. Jest to higieniczne i ekologiczne rozwiązanie (…) Staram się używać coraz więcej naturalnych kosmetyków, ale zawsze obawiam się, czy będą tak samo skuteczne i czy mnie nie podrażnią. Nie zawiodłam się na tym produkcie. Usuwa makijaż bez problemu. Nawet długotrwałą pomadkę czy kilka warstw tuszu. Stosuję wieloetapowe oczyszczanie twarzy, ale ten płyn spokojnie mógłby funkcjonować u mnie w pojedynkę. Z chęcią przetestuję inne produkty tej marki (…) – storczyk_86.

Hipoalergiczny krem nawilżający na dzień 30+ OnlyBio – wyniki testu

Kosmetyki ekologiczne OnlyBio
mat. prasowe

Drugi z testowanych produktów, Hipoalergiczny krem nawilżający na dzień 30+, sprawdza się przy cerze suchej, wrażliwej, alergicznej i z AZS. Produkt wzmacnia mikrobiom skóry i opóźnia procesy starzenia.

Aż 99% użytkowniczek Wizaz.pl uznało, że po zastosowaniu kremu skóra jest wyraźnie bardziej nawilżona. 

9 na 10 Wizażanek zauważyło, że kosmetyk poprawia jej stan. 

Krem także nie powoduje podrażnień, co potwierdziło aż 100% Recenzentek. 

9 na 10 dziewczyn zadeklarowało, że ponownie sięgnie po testowany produkt. Oprócz tego, aż 97% użytkowniczek Wizaz.pl poleci go swojej przyjaciółce. 

Krem jest lekki, ma przyjemną konsystencję. Opakowanie jest takie, jak lubię – z pompką. Nie zapycha, idealnie nadaje się na dzień, gdyż nie tworzy tłustej warstwy. Nie podrażnia, co przy mojej wrażliwej skórze jest ważne. Produktu używam dwa tygodnie i jeszcze jest go bardzo dużo, więc z pewnością jest wydajny – monika326.

Wyniki zostały przygotowane na podstawie testu przeprowadzonego w serwisie Wizaz.pl na grupie 98 kobiet w lipcu 2020 r.

Materiał powstał z udziałem marki OnlyBio

Komentarze
krem naturalny organiczny
Fotolia
Pielęgnacja Czy kosmetyki naturalne muszą mieć certyfikaty?
Organiczny, naturalny, bio, eko… w sklepach aż roi się od tych niezwykle modnych ostatnio słów. Czym różni się kosmetyk naturalny od organicznego? Czy sam napis wystarczy czy produkt musi posiadać certyfikat?
Magdalena Borucińska
lipiec 30, 2011

Rynek zalewają kosmetyki, które są ekologiczne i naturalne. Niestety, sam napis nie oznacza, że kosmetyk naprawdę taki jest. Kupując produkt warto zwrócić uwagę, czy na opakowaniu jest informacja o certyfikacie instytucji kontrolującej i certyfikującej kosmetyki pochodzenia naturalnego. Nie ma jednoznacznych definicji, ale generalnie przyjmuje się, że kosmetyki naturalne są wytwarzane w dużym stopniu ze składników pochodzenia roślinnego, a nie chemicznego, natomiast w kosmetykach organicznych składniki pochodzą z upraw ekologicznych. Uprawy ekologiczne muszą spełniać ściśle określone kryteria. Rośliny nie mogą być modyfikowane genetycznie, testowane na zwierzętach czy konserwowane sztucznymi składnikami. Na tego typu farmach nie stosuje się sztucz­nych nawozów oraz środków ochrony roślin. Najbardziej znane certyfikaty: Ecocert – francuska niezależna organizacja, jedna z najbardziej znanych na świecie. Jej główna siedziba znajduje się we Francji. Od 2002 roku zajmuje się kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych. Według jej kryteriów kosmetyk naturalny i organiczny zawiera co najmniej 95% surowców pochodzenia naturalnego, z których co najmniej 95% jest certyfikowane jako ekologiczne, natomiast w kosmetyku naturalnym składniki certyfikowane muszą stanowić minimum 50%. Certyfikat przyznawany jest na rok. BDIH - Federalny Związek Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych działa od 1996 roku. Obecność tego znaku na opakowaniu informuje, że do produkcji zostały użyte składniki naturalne takie jak oleje roślinne, tłuszcze, wosk, ekstrakty ziołowe,  wody kwiatowe, olejki eteryczne i substancje zapachowe z kontrolowanych upraw ekologicznych lub certyfikowanych dzikich zbiorów. Cosmebio – francuska organizacja działająca od 2002 roku; nadaje produktom logo Bio lub Eco. Kosmetyk Bio musi zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego i min.  95% musi...

Przeczytaj