klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
FOREO LUNA 3 plus
archiwum prywatne
Pielęgnacja

Przetestowałyśmy nową FOREO LUNA 3 plus. Dzięki nowej funkcji oczyszcza pory jeszcze dokładniej i szybciej

Perfekcyjnie oczyszcza, napina skórę i sprawia, że czujemy się jak po masażu twarzy. Tak właśnie działa najnowsza szczoteczka soniczna FOREO LUNA 3 plus, którą przetestowałam. Oferuje więcej niż dotychczasowe modele - to Ferrari wśród szczoteczek sonicznych!
Materiał partnera
luty 22, 2020

To nie pierwsze urządzenie FOREO, którego działanie miałam okazję sprawdzić na sobie. Moja skóra przeszła przez kilka szczoteczek sonicznych tej szwedzkiej marki, ale nie tylko. Mam za sobą testy:

Na Wizaz.pl znajdziecie również test różdżki na pryszcze FOREO ESPADA.

Tym razem jednak jako jedna z pierwszych osób miałam przyjemność sprawdzić działanie najnowszego produktu FOREO, czyli LUNA 3 plus. Mogę powiedzieć, że to zdecydowanie jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń FOREO. Dlatego właśnie zacznę najpierw od uporządkowania informacji na jego temat, bo jest to niezwykle istotne w kontekście mojego testu.

Testujemy inteligentną szczoteczkę FOREO LUNA 3! Zobacz, jak wypadła w naszym teście!

Co to jest FOREO LUNA 3 plus?

Mając na uwadze wcześniejsze doświadczenia z tą szwedzką marką, mogę powiedzieć, że FOREO LUNA 3 plus jest według mnie połączeniem dwóch znanych użytkownikom FOREO technologii – pulsacji T-Sonic z klasycznej szczoteczki sonicznej FOREO LUNA oraz mikroprądów z urządzenia do modelowania twarzy FOREO BEAR.

Zupełną nowością w FOREO LUNA 3 plus jest jednak technologia termiczna. Wspomaga funkcję oczyszczania, za którą z kolei odpowiadają pulsacje T-Sonic. Termiczne punkty dotykowe, które się nagrzewają umieszczono z przodu. Punkty emitujące mikroprądy wbudowano natomiast z tyłu, w części masującej szczoteczki FOREO LUNA 3 plus.

Jak zawsze FOREO zadbało o to, aby materiał szczoteczki sonicznej był wysokiej jakości – do produkcji wykorzystano higieniczny silikon. Urządzenie jest też wodoodporne, więc można je bez problemu używać pod prysznicem. Łączy się też z aplikacją, w której znajdziemy sporo przydatnych funkcji, bez których nie uda nam się wykorzystać w pełni potencjału LUNY 3 plus.

Szczoteczka soniczna dostępna jest w dwóch wersjach: różowej dla cery normalnej oraz fioletowej dla cery wrażliwej.

FOREO LUNA 3 PLUS
archiwum prywatne

Jak działa technologia termiczna w FOREO LUNA 3 plus?

Technologia termiczna w szczoteczce sonicznej FOREO LUNA 3 plus odpowiada za dokładniejsze oczyszczenie cery. Kontaktowe punkty termiczne nagrzewają się podczas zabiegu oczyszczania, a powstałe ciepło ma wydobywać zanieczyszczenia, sebum oraz resztki makijażu z porów.

Ze względu na wykorzystane technologie, jedynymi kosmetykami, których można używać do oczyszczania, są żele, pianki w formie kremu lub kremy do demakijażu. Wystarczy je rozprowadzić partiami na twarzy. Zdecydowanie odradzamy oleje, peelingi oraz produkty zawierająca krzem. 

Personalizacja FOREO LUNA 3 PLUS
archiwum prywatne

Jak działa technologia mikroprądów w FOREO LUNA 3 plus?

Mikroprądy delikatnie stymulują skórę za pomocą niskiego poziomu prądu elektrycznego. Mają działać jak „naturalny” lifting twarzy. Wypustki wbudowano w tylną część szczoteczki, gdzie znajdują się również fałdy masujące. Zostały tak zaprojektowane, że kierują prąd na obszary, które wykazują oznaki starzenia i precyzyjnie, ale też efektywnie naprawiają te niedoskonałości. Ten rodzaj zabiegu można aktywować wyłącznie w aplikacji FOREO. Aby zabieg miał szansę prawidłowo zadziałać należy nałożyć serum na bazie wody. Kosmetyk zapewni lepsze przewodzenie mikroprądów, ale też ułatwi przesuwanie szczoteczki sonicznej po twarzy, bez szkodliwego naciągania skóry.

Do wyboru jest pięć zabiegów:

 • Full Facial Toning (6 min) – pomaga poprawić ogólny kontur i koloryt twarzy, pozostawiając skórę jędrną i napiętą.
 • Target Eye Treatment (4 min) – jest skoncentrowany na konturze oczu, aby zmniejszyć oznaki zmęczenia.
 • Laugh Line Treatment (3 min) – jest skoncentrowany na zmarszczkach wokół ust, aby poprawić wygląd skóry okolicy ust.
 • Forehead Smoothing & Lifting (4 min) – jest skoncentrowany na czole, aby uzyskać jędrną, młodziej wyglądającą skórę.
 • Neck Treatment (4 min) – zmniejsza widoczność głębokich linii i zmarszczek spowodowanych wielokrotnym spoglądaniem na urządzenie mobilne.

Zabiegi FOREO LUNA 3 PLUS
archiwum prywatne

Jak używać szczoteczki sonicznej FOREO LUNA 3 plus?

W całym rytuale pielęgnacyjnym z LUNA 3 plus bardzo ważna jest również aplikacja FOREO. Pozwala spersonalizować każde zarejestrowane w niej urządzenie tej szwedzkiej marki. Ma czytelny interfejs, więc po wprowadzeniu do niej urządzenia bez problemu odnajdziecie niezbędne wskazówki. Aplikacja pokazuje również poziom naładowania każdego gadżetu FOREO.

Aplikacja FOREO na telefon

Wybierając „Ustawienia” dostosowujecie:

 • Pulsacje T-Sonic z podziałem na strefy  twarzy - czoło, prawy policzek, broda, lewy policzek.
 • Intensywność pulsacji T-Sonic - moc od 1 do 16 dostosowana do każdej strefy. Przy najwyższym poziomie szczoteczka wykonuje nawet 8000 pulsacji na minutę.
 • Temperaturę termicznych punktów kontaktowych - od 40 stopni Celsjusza do 55 stopni Celsjusza. Jeżeli ta funkcja z jakiejś przyczyny komuś nie będzie odpowiadać, można ją w ogóle wyłączyć.
 • Czas zabiegu oczyszczania – do wyboru jest minuta, dwie minuty lub trzy minuty.

Aplikacja FOREO
archiwum prywatne

Test szczoteczki sonicznej FOREO LUNA 3 plus

Mając już jakąś wiedzę na temat urządzeń FOREO, do testu LUNA 3 plus postanowiłam podejść zupełnie inaczej. Popełniłam zbrodnię przeciwko swojej skórze – przez tydzień nie stosowałam żadnej pielęgnacji. Wiedziałam, że po tych siedmiu dniach będę pewnie przeklinać tę decyzję, ale zależało mi na tym, żeby tym razem dać większe pole do popisu szczoteczce sonicznej FOREO. Tak, nadal boli mnie skóra na samo wspomnienie o tym...

Jedyne czego używałam rano i wieczorem, to pianka oraz tonik. Zanieczyszczenia ze środowiska osadzają się na cerze i nie wyobrażam sobie położenia się spać bez umycia twarzy. Tak samo rano - muszę zmyć sebum po całej nocy.

Z natury moja cera:

 • jest sucha i miejscami odwodniona – szczególnie między brwiami oraz na policzkach,
 • jest wrażliwa – bardzo reaguje na zmianę temperatury, często pojawiają na niej wręcz ogniste rumieńce,
 • jest naczynkowa – niestety przy skrzydełkach nosa oraz przy oczodołach pojawiają mi się czerwone pajączki,
 • ma tendencję do zapychania się w strefie T - szczególnie cierpią na tym broda oraz nos.

Z czym LUNA 3 plus musiała się zmierzyć? Po tygodniu wszystko to co wypunktowałam nasiliło się. Temperatura na zewnątrz również nie była zbyt łaskawa, więc szczoteczka oczyszczająca miała niełatwe zadanie.

Test FOREO LUNA 3 PLUS
archiwum prywatne

Zależało mi więc przede wszystkim na usunięciu lub chociaż zminimalizowaniu ilości zaskórników na brodzie i przy nosie. Z tym zawsze mam największy problem, a obietnica wyciągania zanieczyszczeń za pomocą ciepła jest bardzo kusząca. Liczyłam też na poprawienie nawilżenia skóry dzięki wtłaczaniu serum stroną masującą oraz stymulacji mikroprądami. Jak to wszystko wyglądało w praktyce?

Oczyszczanie skóry FOREO LUNA 3 plus

Najpierw spersonalizowałam urządzenie. Intensywność pulsacji T-Sonic na policzkach ustawiłam na 5, a na czole i brodzie na 10. W przypadku temperatury najbardziej przyjemne dla mojej skóry jest średnie ustawienie, czyli maksymalnie 40-45 stopni Celsjusza. Czas oczyszczania ustawiałam na 60 i 120 sekund.

Szczerze mówiąc trochę nie wyobrażam sobie już pielęgnacji bez LUNY 3. Stosuję ją maksymalnie 2-3 razy w tygodniu, więc przez dwa tygodnie testu użyłam jej łącznie sześć razy. Co zauważyłam? Przede wszystkim oczyszczenie, którego oczekiwałam. Broda wygląda zdecydowanie lepiej, nos nie przypomina już takiej truskawki, a czoło jest gładsze.

Ciepło, które emitują wypustki nie parzy, a rzeczywiście przyjemnie rozgrzewa. W przypadku mojej wrażliwej i naczynkowej skóry nie zauważyłam ani pogłębienia problemu z rumieńcami, ani nawet podrażnienia. Trzeba jednak pilnować tego, w jaki sposób trzymamy szczoteczkę, żeby te punkty termiczne rzeczywiście stale stykały się ze skórą.

Odmładzanie mikroprądami 

Przetestowałam każdy z pięciu zabiegów dostępnych w aplikacji. Wymagają pobrania, ale są całkowicie darmowe. Początkowo były dostępne tylko trzy, ale ofertę poszerzono o kolejne dwa. To miły ukłon w stronę konsumenta, bo widać, że marka udoskonala produkt. Ogromnym ułatwieniem są filmiki instruktażowe, które wyświetlają się po wyborze zabiegu. Pokazują, jak należy prowadzić szczoteczkę oraz kiedy nałożyć serum.

Zabieg FOREO LUNA 3 PLUS
archiwum prywatne

Który zabieg przypadł mi najbardziej do gustu?

 • Full Face Toning – to mój absolutny faworyt! Po przejściu przez 6 minut zabiegu czuję, że moja skóra jest zrelaksowana, dobrze wymasowana, ale też wypoczęta. Mogę to uczucie porównać do zabiegu u kosmetyczki, na który muszę poświęcić zdecydowanie więcej czasu.
 • Forehead Smoothing & Lifting – czoło jest moim odwiecznym problemem, bo po zmarszczeniu przypomina harmonijkę. A że mam dość ekspresywną mimikę, to na pewno odbije się na jego wyglądzie w przyszłości. Mikroprądy sprawiły, że nie widać aż tak bardzo drobnych załamań. Skóra wydaje się w tym miejscu zdecydowanie gładsza.

Najmniej przypadł mi do gustu zabieg Laugh Line Treatment. Jest dość intensywny, więc mimo że mam dość wysoki próg bólu, nie byłam w stanie wytrzymać zaplanowanych trzech minut. Skonsultowałam się w tej sprawie z ekspertami FOREO, aby dowiedzieć się czy może ja popełniam tutaj jakiś błąd. Dowiedziałam się, że ten zabieg faktycznie jest najmniej przyjemny i poziom odczuwania dyskomfortu bardzo zależy nawet od dnia cyklu. Na pewno do niego wrócę, żeby przetestować na sobie jego działanie w okolicy ust.

Efekty używania LUNY 3 plus

Czy polecam FOREO LUNA 3 plus? Tak – polecam ją tak samo mocno jak inne urządzenia FOREO, które testowałam. Gdybym nigdy nie miała styczności z urządzeniami tej szwedzkiej marki, zdecydowałabym się na zakup właśnie najnowszej odsłony LUNY. Dla mnie to urządzenie jest kompletne, niczego mu nie brakuje i wiem, że mogę mu zaufać nawet wtedy, kiedy nie mam sposobności, by udać się do kosmetologa.

W kwestii oczyszczenia na tle poprzedniczek wypada lepiej. Technologia termiczna odgrywa tutaj ogromną rolę. Dodatkowo mamy jeszcze technologię mikroprądów, która jest czymś co podbija nie tylko cenę urządzenia, ale też ogólną jego wartość. Mamy tutaj do czynienia z gadżetem, który ma szansę zastąpić nam w kryzysowej sytuacji proste zabiegi pielęgnacyjne z salonu urodowego.

Test FOREO LUNA 3 PLUS
archiwum prywatne

Jak widać efekty są bardzo zadowalające. Zniknęło podrażnienie i chociaż walczę jeszcze trochę z suchością, co widać w niektórych miejscach na brodzie, czuję ogromną ulgę.

 • Szczoteczka, mimo identycznych gabarytów jest lżejsza od poprzedniczek, co zwiększa komfort użytkowania.
 • Na zdjęciach widać, że poradziła sobie z oczyszczeniem brody, a to wszystko w ciągu zaledwie dwóch tygodni.
 • O efekt odmłodzenia trudno mi prosić, bo nie mam ani bruzd, ani głębokich zmarszczek. Spodziewałam się jednak poprawienia owalu i to właśnie otrzymałam.
 • Mikroprądy rozluźniły spięte mięśnie, co w moim odczuciu również wpłynęło na komfort w ciągu dnia.

O designie nawet nie wspominam, bo ten aspekt FOREO również opracowało do perfekcji :)

Materiał powstał z udziałem marki FOREO

foreo luna 3
materiały PR
Pielęgnacja Oczyszczający i nawilżający masaż twarzy teraz zrobisz sama w domu
Powstało pierwsze inteligentne urządzenie do pielęgnacji! To LUNA 3 marki FOREO. Sprawdźcie, jak działa.
Materiał partnera
czerwiec 15, 2019

LUNA 3 to pierwsze na świecie urządzenie do pielęgnacji, które łączy ultra delikatne i higieniczne oczyszczanie z ujędrniającym masażem o różnorodnej intensywności, dopasowanym do kondycji i wieku naszej skóry. Szczoteczka soniczna jest w pełni kontrolowana przez aplikację FOREO, która dodatkowo podpowiada nam, w jaki sposób wykonać masaż twarzy dla najlepszego i najbardziej skutecznego efektu. Tak jak poprzednie modele, LUNA 3 dostępna jest w trzech wersjach: dla skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej. Z kolei w nowej odsłonie aplikacji FOREO For You znajdziemy wachlarz opcji, by móc spersonalizować swoje oczyszczanie i masaż twarzy. Kondycja naszej skóry zmienia się w ciągu roku, więc i my poprzez aplikację możemy programować szczoteczkę i zmieniać intensywność pulsacji. LUNA 3 posiada jeszcze większą powierzchnię czyszczącą, a silikonowe wypustki są bardziej miękkie i o 30% dłuższe niż te w poprzednich modelach.  LUNA 3 to trzecia generacja szczoteczki sonicznej do twarzy, utrzymana w najwyższym do tej pory standardzie zaawansowanej technologicznie pielęgnacji. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez FOREO (@foreo) Cze 15, 2019 o 7:45 PDT Działanie szczoteczki FOREO LUNA 3 ● Łączy się z najnowszą wersją aplikacji FOREO For You, która dodatkowo podpowiada nam, w jaki sposób wykonać oczyszczanie lub masaż twarzy dla najlepszego i najbardziej skutecznego efektu. ● Posiada jeszcze większą powierzchnię czyszczącą, a silikonowe wypustki są bardziej miękkie i o 30% dłuższe niż te w poprzednich modelach. Dzięki temu docierają do trudno dostępnych miejsc oraz dokładnie oczyszczają pory. ● Ultra higieniczny i bezpieczny dla skóry silikon klasy medycznej, nie powoduje podrażnień, a ma za zadanie uelastycznić i ujędrnić naszą skórę. ● Szczoteczka...

Przeczytaj
Pielęgnacja Kultowa szczoteczka soniczna do twarzy Foreo jest teraz tańsza niż kiedykolwiek
Jak dokładnie oczyścić twarz z zaskórników i wykonać dokładny demakijaż? Ta szczoteczka soniczna pomoże ci poprawić stan cery w tydzień.
Milena Majak
lipiec 02, 2018

Ta szczoteczka soniczna do twarzy robi furorę nie tylko wśród blogerek, ale również wśród gwiazd. Ostatnio to Kim Kardashian chwaliła się, że jej nieskazitelna cera to nie tylko zasługa drogich kremów, ale również Foreo . Jakiś czas temu do sprzedaży weszła nieco mniejsza, a co za tym idzie tańsza wersja tego gadżetu beauty . Działa tak samo, ale nie zajmuje aż tyle miejsca. Standardowa Foreo kosztuje 799 zł, ta nowa już tylko 199 zł. Zobacz także: To urządzenie zwalczyło pryszcze. Gdy je odstawiłam, cera oszalała! Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że dla niektórych te ceny mogą być zbyt wysokie, a wręcz nie do przeskoczenia. Dlatego tym bardziej powinna was ucieszyć wiadomość o całkiem sporej promocji na Foreo w drogerii Super-Pharm . Trzeba się jednak spieszyć, bo na zakupy jest czas tylko do 11 lipca. Tańsza szczoteczka soniczna Foreo w drogerii Super-Pharm Zdjęcie: Screen z gazetki promocyjnej Super-Pharm W naszym KWC, ta szczoteczka ma póki co jedynie trzy recenzje, ale każda z użytkowniczek oceniła ją na pięć gwiazdek, czyli maksimum. Przez to również ogólna ocena szczoteczki wynosi 5/5 gwiazdek . Co piszą o niej Wizażanki? Foreo Luna Play Plus to mała i niepozorna szczoteczka będąca młodszą siostrą swoich większych poprzedniczek. Jej wielkość nie może nas jednak bardziej zmylić, gdyż wykonuje tak samo dobrą robotę. Do zalet należy na pewno właśnie jej poręczność, dzięki czemu możemy mieć ją ze sobą zawsze i wszędzie. Wytwarzając tysiące pulsacji na minutę bardzo skutecznie usuwa brud po całym dniu/nocy. Należy jednak pamiętać, że o jej skuteczności decyduje POWOLNOŚĆ ruchów, dzięki czemu wytworzone wibracje faktycznie będą mogły zadziałać cuda. Posiada ona również nieco pośrednie zalety w postaci lepszej wchłanialności składników aktywnych zawartych w kremach i innych kosmetykach. Wykonana jest z antybakteryjnego...

Przeczytaj
Pielęgnacja Skóra jak po profesjonalnym zabiegu kosmetycznym, ale w... 1,5 minuty. Tak działa tajemnicze UFO
Foreo UFO zastępuje wieloetapowe, profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne, a zwykłe maseczki w płachcie nie mogą się z nim równać. Niestety za ten luksus trzeba słono zapłacić.
Natalia Kędra
sierpień 26, 2018

Dzięki koreańskiej pielęgnacji mamy szansę dorównać kobietom z Dalekiego Wschodu i zatrzymać młodość choć na kilka lat dłużej . Także w Polsce powoli staje się ona powszechna, a jedna z wiodących drogerii postanowiła rozszerzyć swoją ofertę do ponad 700 (!) kosmetyków z Korei Południowej . Co to ma wspólnego  z elektronicznym urządzeniem szwedzkiej marki Foreo ? Foreo UFO - dlaczego powstało? Otóż firma specjalizująca się w kobiecej elektronice postanowiła odpowiedzieć na wady tradycyjnych masek w płacie , flagowych produktów koreańskiego rynku. Ich stosowanie zajmuje wieki (między 15-30 min), a żeby zapewnić optymalną wchłanianie składników aktywnych, powinnyśmy w tym czasie leżeć . Nawet to nie gwarantuje, że cało dobro wniknie głębiej - przydałoby się jeszcze otwarcie porów i masaż. To wszystko załatwia za nas Foreo UFO i to w 90 sekund. Post udostępniony przez FOREO (@foreo) Cze 13, 2018 o 8:21 PDT Producent nazywa swoją metodę Hiper-Infusion, a cały zabieg - rytuałem, nawiązując oczywiście do koreańskiej tradycji. Na czym polega Hyper-Infusion? Łączy działanie ciepła i zimna, dobroczynnego światła LED oraz pulsacji T-Sonic (kolejne opatentowane słówko z laboratoriów Foreo) - w ten sposób zapewnia optymalne wchłanianie składników maski. Dodatkowo światło LED regeneruje naskórek, a chłód zmniejsza obrzęki i zamyka pory pod koniec zabiegu. Foreo UFO - jak to działa? Urządzenie z sylikonu wyposażone jest w płytkę, na którą nakładamy minimaseczkę. Zabezpieczamy ją plastikową obręczą, włączamy odpowiedni program i przystępujemy do masażu. Zawsze rozpoczyna się on od rozgrzewania z czerwonym światłem LED, później następuje faza pulsacji, a na koniec lekkie chłodzenie. Maski pochodzą oczywiście z Korei , a na polskim rynku dostępne są na razie dwie -  dzienna z kwasem hialuronowym i czerwonymi algami oraz nocna, z...

Przeczytaj
Pielęgnacja Marka FOREO znów podbija świat urody! Sprawdź, dlaczego
Z pewnością każda urodomaniaczka zna szczoteczki marki FOREO. To niepozorne urządzenie do oczyszczania twarzy zmieniło nawyki pielęgnacyjne ponad 20 milionów ludzi na świecie. Niedawno marka powróciła z nowym produktem. Jak sprawdza się LUNA mini 3?
Materiał partnera
wrzesień 27, 2019

Kompaktowy model LUNA mini 3  został stworzony z myślą o wymagających pasjonatkach sportu . Posiada on o 40% większą powierzchnię czyszczącą w porównaniu do poprzedniego modelu. Silikonowe wypustki są dłuższe i bardziej miękkie. Druga strona szczoteczki sprawdza się idealnie do oczyszczania strefy T i owalu twarzy. Dzięki temu urządzenie doskonale radzi sobie z oczyszczaniem skóry po aktywności fizycznej. Usuwa nadmiar sebum i potu, odświeża cerę i pomaga przywrócić jej promienny wygląd po treningu. Zalety szczoteczki FOREO LUNA mini 3 Z pewnością wyjątkowym atutem jest tryb Glow Boost. Umożliwia on przyspieszony, 30-sekundowy tryb pracy dla natychmiastowego oczyszczania. Polecany jest dla osób, których czas jest ograniczony. Przywraca on skórze naturalny blask i zapewnia prawdziwy efekt glow. LUNA mini 3 posiada łącznie aż 12 trybów intensywności, dzięki czemu będzie idealna zarówno dla skóry wrażliwej, jak i wymagającej mocniejszego oczyszczenia. Jest wykonana z bezpiecznego silikonu, który ma o 25% bardziej miękkie wypustki. Dzięki temu jest 35 x bardziej higieniczna niż tradycyjne szczoteczki z nylonowym włosiem. Ponadto jedno ładowanie pozwala na aż 400 użyć! FOREO LUNA mini 3 dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi idealnie nadaje się, by zabrać ją ze sobą w podróż lub na trening. Doceniają ją miłośniczki aktywności fizycznej. Jest lekka i wygodna w obsłudze. To idealny sprzęt dla kobiet aktywnych, które chcą zadbać o swoją pielęgnację. LUNA mini 3 sprawdza się do tego idealnie!  FOREO LUNA mini 3  Jak stosować szczoteczkę? Przed pierwszym użyciem zarejestruj swoją szczoteczkę za pomocą aplikacji FOREO For You. Dzięki temu uzyskasz aż 10-letnią gwarancję na produkt oraz uzyskasz pewność, że jest on w 100% oryginalny! Z poziomu aplikacji ustawisz również intensywność pulsacji, aby były najlepiej dostosowane do twojej...

Przeczytaj