Wejdź
balsam pod prysznic
123rf
Pielęgnacja

Rewolucja w pielęgnacji: balsamy pod prysznic

Marzysz o gładkiej, zadbanej skórze i jednocześnie chcesz zaoszczędzić czas? Wypróbuj nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji ciała: balsamy pod prysznic i żele z dodatkiem pielęgnującego balsamu!
Magdalena Borucińska
grudzień 17, 2013
balsam pod prysznic

Sucha, nieprzyjemnie ściągnięta skóra ciała to problem wielu kobiet, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS tylko 30% kobiet stosuje kosmetyki do pielęgnacji ciała! Dla 57% z nich problemem jest brak czasu, a 26% nie lubi uczucia lepiącej się skóry po zastosowaniu balsamu.

Ty też należysz do tej grupy? To właśnie dla ciebie producenci wymyślili mocno odżywcze żele oraz specjalne balsamy pod prysznic.

balsam pod prysznic

Balsamy pod prysznic to nowa kategoria kosmetyków w drogeriach. Najpierw myjesz ciało swoim ulubionym żelem pod prysznic, spłukujesz go i nakładasz specjalny balsam. Resztki balsamu spłukujesz, wycierasz się ręcznikiem i od razu zakładasz ubranie – bez czekania na wchłonięcie się balsamu!

Nowością są również żele, które zawierają dodatek balsamu do ciała lub dużą dawkę substancji odżywczych i nawilżających. Po użyciu po prostu je spłukujesz, wycierasz ciało i cieszysz się piękną skórą!

balsam pod prysznic

Balsamy i żele pod prysznic: Kremowy mus pod prysznic Dove 11zł; Mleczko pod prysznic Luksja Care Pro 7,99zł; Żel pod prysznic Fa Shower+Lotion 8zł; Nawilżający balsam do ciała pod prysznic Nivea 16,99zł; Balsam do ciała pod prysznic AA Beautiful Body 18zł; Jedwabisty balsam do ciała pod prysznic Delia 11zł

Komentarze
balsam do skóry wrażliwej
Fotolia
Pielęgnacja 7 balsamów dla wrażliwców
Atopia, nadmierna wrażliwość, alergia dotykają coraz więcej osób. Oto 7 balsamów przeznaczonych do skóry problematycznej.
Magdalena Borucińska
lipiec 08, 2014

Blisko 7 na 10 osób ma problem z nadwrażliwą, alergiczną skórą. Co zrobić, gdy wszystko swędzi, a skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta? Przede wszystkim należy odstawić tradycyjne kosmetyki i sięgnąć po te dedykowane wrażliwcom. Takie produkty nie powinny zawierać składników, które najczęściej podrażniają, czyli: barwników substancji zapachowych konserwantów Ich zadaniem jest przede wszystkim łagodzenie zaczerwienionej i podrażnionej skóry, zwiększanie jej odporności oraz nawilżanie i regeneracja suchego, ściągniętego naskórka. Co sprawia, że skóra staje się nadwrażliwa? Wymienia się 3 grupy czynników alergizujących: czynniki środowiskowe (ekspozycja na słońce, zanieczyszczenie środowiska, zmiany temperatur) czynniki wewnętrzne ( dieta, stres) czynniki kontaktowe (np. woda – chlorowana lub twarda, kosmetyki, detergenty, środki chemiczne stosowane w gospodarstwach domowych.) Balsamy do skóry wrażliwej: Balsam  do twarzy i ciała Dermoprotektor Cetaphil MD, 40zł; Balsam łagodzący Physiogel, 44zł; Bezzapachowy balsam do ciała Dotyk delikatności AA Ciało Wrażliwe, 11zł; Balsam uzupełniający lipidy Xera Calm A.D Avene, 65zł; Hipoalergiczny nawilżająco-łagodzący balsam do ciała Biały Jeleń, 14,50zł; Kremowa emulsja do ciała EmoliactiPharmaceris E, 36,50zł; Balsam do ciała  Neutral, 17,49zł

Przeczytaj

Nasze akcje