Wejdź
Rozstępy na udach
Pielęgnacja

Rozstępy na udach – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Rozstępy na udach to wynik drastycznych zmian wagi, wahań hormonalnych lub ciąży. Aby zapobiec ich powstawaniu powinniśmy wprowadzić zdrową dietę, aktywny styl życia oraz odpowiednią pielęgnację. Sprawdźcie, jak usunąć rozstępy na udach.
Aneta Zygmuntowicz
lipiec 31, 2020

Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rozstępów na udach to wizyta w salonie kosmetycznym. W zależności od tego, czy rozstępy są świeże, czy starsze oraz jaka jest kondycja naszej skóry, kosmetolog dobierze odpowiedni zabieg. Najskuteczniejsze zabiegi na rozstępy to laserowe usuwanie rozstępów, karboksyterapia oraz mezoterapia igłowa.

Kryjący krem CC, wodoodporny eyeliner, spray na porost włosów - oto hity wakacji!

Rozstępy na udach - przyczyny

Rozstępy na udach są bezpośrednim objawem rozciągania się skóry przy jednoczesnej zbyt małej produkcji kolagenu. W tym przypadku skóra jest mało odporna na uszkodzenia i łatwo się przerywa. W taki sposób powstają rozstępy.

Przyczyną powstawiania rozstępów na udach są:

  • okres dojrzewania, kiedy szybko zmienia się nasza sylwetka,
  • drastyczne zmiany wagi,
  • ciąża,
  • problem z hormonami.

W początkowej fazie, tuż po rozerwaniu włókien kolagenowych, rozstępy mają kolor czerwony. Z czasem bledną i przybierają beżową barwę jak blizny.

Zobacz także: Najlepszy krem przeciw rozstępom

Jak zapobiec powstawaniu rozstępów na udach?

Aby zapobiec powstawaniu rozstępów na udach, przede wszystkim powinniśmy postawić na odpowiednią pielęgnację i zdrowy styl życia.

Warto regularnie wykonywać peelingi ciała oraz dogłębnie nawilżać i natłuszczać skórę. Dzięki temu będzie ona elastyczna i jędrna oraz bardziej odporna na uszkodzenia. Szczególnie dobrze sprawdzą się tutaj naturalne oleje i masła, które zawierają cenne witaminy i składniki mineralne. Warto szukać w składzie:

Musimy również zwrócić uwagę na to, by nasza dieta była zdrowa i zbilansowana. Do tego niezbędna będzie aktywność fizyczna i picie odpowiedniej ilości wody - minimum 1.5 litra. Dzięki temu nasza skóra będzie dużo mocniejsza i bardziej elastyczna. W dodatku dzięki temu będziemy mieć kontrolę nad swoją wagą, co zapobiegnie powstaniu rozstępów po drastycznej zmianie wagi.

Jak pozbyć się rozstępów na udach?

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się rozstępów są zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Polegają one na celowym uszkodzeniu skóry, co prowadzi do odbudowania zniszczonych włókien kolagenowych.

Laserowe usuwanie rozstępów

Laser frakcyjny wykorzystywany do zabiegu wnika w głąb skóry i powoduje mikrouszkodzenia. Przy procesie regeneracji uszkodzeń, zerwane włókna rozstępów zastępowane są nową tkanką. Nie trzeba się obawiać, że laser zniszczy nam zdrową skórę, gdyż jego wiązka jest skierowana precyzyjnie w nieestetyczne bruzdy.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wykonywaniu mikronakłuć i wprowadzenie składników odżywczych pod skórę. Dzięki temu skóra jest bardziej dotleniona i odżywiona oraz zachodzą w niej procesy regeneracyjne. Po mezoterapii rozstępy są wyraźnie rozjaśnione i zmniejszone.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to wstrzykiwanie pod skórę dwutlenku węgla. Zabieg celowo tworzy stan zapalny i stymuluje szybsze krążenie krwi, tlenu i składników odżywczych w tkankach. Dzięki temu produkowane są nowe włókna kolagenowe, które zastępują te wcześniej zerwane.

Komentarze
rozstępy na piersiach
iStock
Pielęgnacja Rozstępy na piersiach – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?
Rozstępy na piersiach to bardzo częsty problem przy drastycznych zmianach wagi, ciąży czy dojrzewaniu. Najlepiej zapobiegać ich powstawaniu za pomocą zbilansowanej diety, aktywności fizycznej i odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdźcie, co zrobić jak już się pojawią.
Aneta Zygmuntowicz
lipiec 28, 2020

Najskuteczniejsze sposoby na rozstępy na piersiach to zabiegi regenerujące w salonach kosmetycznych. Najczęściej wykorzystuje się laser frakcyjny oraz mezoterapie. Zabiegi te aktywują proces odbudowy włókien kolagenowych i elastynowych, a efekty są widoczne już po kilku tygodniach. Rozstępy na piersiach - przyczyny Rozstępy na ciele mogą pojawiać się w różnych miejscach - na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach. Najczęściej ich pojawienie się jest spowodowane szybkimi zmianami wagi, gwałtownym tyciem lub chudnięciem. Najczęstsze przyczyny pojawienia się rozstępów to : uwarunkowania genetyczne, szybkie zmiany wagi, problemy hormonalne, dojrzewanie. Zobacz także:   Rozstępy - co to jest, domowe sposoby na usunięcie rozstępów Rozstępy na piersiach w ciąży Rozstępy na piersiach mogą się pojawić również podczas ciąży. Wynika to nie tylko z przybierania na wadze i powiększenia się piersi. W czasie ciąży mamy wysokie stężenie kortyzolu, który blokuje aktywność komórek wytwarzających włókna kolagenowe . Przez to skóra jest osłabiona i mało elastyczna. W takim przypadku skóra pod wpływem rozciągania może się przerywać, co skutkuje pojawieniem się rozstępów. Jak zapobiec pojawianiu się rozstępów? Przede wszystkim powinniśmy odpowiednio dbać o skórę, tak aby była ona mocna i jędrna. Bardzo ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry oraz regularne peelingi. Skuteczne będą domowe zabiegi na wzmocnienie skóry - szczotkowanie na sucho i masaż bańką chińską . Niezwykle ważna jest również dieta i zdrowy styl życia . Picie odpowiedniej ilość płynów - minimum 1.5 l dziennie, aktywność fizyczna oraz spożywanie pełnowartościowych posiłków. Szczególnie istotne jest spożywanie potraw bogatych w witaminy i składki mineralne, które wpływają na stan naszej skóry: witaminy z grupy B, witamina C, witamina...

Przeczytaj

Nasze akcje